Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
4.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Petter Sæter
Norway
11:53.71280
2
Hugo Ström
Dala-Järna IK
12:38.75720
+44.4340
3
Bosse Lövgren
Falu IK
12:39.75880
+46.4500
4
Erik Franzén
Idre SK
12:43.76240
+49.4860
5
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
13:16.79550
+1:22.8170
6
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
13:24.80300
+1:30.8920
7
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
13:25.80450
+1:31.9070
8
Karl Grönland
Sälens IF
13:25.80480
+1:32.9100
9
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
13:33.81210
+1:39.9830
10
Oliver Kinks
Estonia
13:37.81630
+1:43.10250
11
Emil Tänglander
Östersunds SK
13:38.81710
+1:44.10330
12
Pelle Boberg
Duveds IF
13:40.81950
+1:46.10570
13
Johan Borg
Hudiksvalls IF
13:48.82740
+1:54.11360
14
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
13:49.82820
+1:55.11440
15
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
13:49.82870
+1:55.11490
16
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
13:59.83890
+2:06.12510
17
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
14:19.85850
+2:25.14470
18
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
14:27.86610
+2:33.15230
19
Lukas Walther
Matfors SK
14:30.86950
+2:36.15570
20
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
14:33.87240
+2:39.15860
21
Ludvig Millestu
Utrikes SK
14:33.87290
+2:40.15910
22
Even Dybwad
Norway
14:47.88610
+2:53.17230
23
Valter Ljungdahl
Matfors SK
15:00.89980
+3:07.18600
24
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
15:10.90900
+3:16.19520
25
Love Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
15:21.92020
+3:27.20640
26
Esten Nytrøen
Norway
15:26.92560
+3:32.21180
27
Edvard Fuglem
Norway
15:29.92840
+3:35.21460
28
Viggo Östlund
Kovlands IF
15:31.93060
+3:37.21680
29
Viggo Stein
Ås IF
15:34.93390
+3:41.22010
30
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
15:38.93720
+3:44.22340
31
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
15:48.94750
+3:54.23370
32
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
15:50.94980
+3:57.23600
33
Oliver Larsson
Molidens IK
15:57.95650
+4:03.24270
34
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
16:06.96590
+4:13.25210
35
Erik Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
16:29.98860
+4:35.27480
36
Jakob Torgrimsson
Östersunds SK
16:33.99200
+4:39.27820
37
Axel Arnesson
Ås IF
16:53.101220
+4:59.29840
38
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
16:53.101240
+4:59.29860
39
Melwin Bång
Östersunds SK
17:17.103670
+5:23.32290
40
Markel Fundin
Svegs IK
17:30.104940
+5:36.33560
41
Tyr Spovmark
Husums IF SK
17:32.105150
+5:38.33770
42
Johannes Ulander
Husums IF SK
17:49.106860
+5:55.35480
43
Victor Lundh
Bergeforsens SK
18:11.109060
+6:17.37680
-
Sixten Sundsten
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Kasper Kulsetås
Norway
23:59:59.8639800
-
Viktor Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Norder
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
Marius Lillefjell
Norway
23:59:59.8639800
-
Victor Sandlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Fabian Nordgren
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Hampus Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Anton Fors
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)