Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2017-04-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
31km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Oskar Olsson
Funäsdalens IF
1:30:29.542820
81.5p
2
Ola Ravald
Ås IF
1:32:06.552520
+1:37.9600
80.3p
3
Nils Ohlsen
Bålsta SK
1:34:48.568730
+4:19.25810
78.4p
4
Niclas Eriksson
Åsarna IK
1:35:28.572750
+4:59.29830
78.0p
5
Magnus Oscarsson
Ås IF
1:35:58.575740
+5:29.32820
77.6p
6
Ove Feragen
Norway
1:36:01.576010
+5:31.33090
77.6p
7
Frode Lillefjell
Norway
1:36:05.576420
+5:36.33500
77.6p
8
Thomas Henriksson
Tynderö IK
1:38:16.589530
+7:47.46610
76.1p
9
Erik Adeler
Nacka Värmdö SK
1:38:31.591050
+8:02.48130
76.0p
10
Lars Liljedahl
Östersunds SK
1:39:55.599450
+9:26.56530
75.1p
11
Philipp Furrer
Switzerland
1:40:04.600360
+9:35.57440
75.0p
12
Anton Sjöholm
No Club
1:40:58.605790
+10:29.62870
74.4p
13
Jostein Gjevre
NTNUI
1:41:01.606000
+10:31.63080
74.4p
14
Peter Fredricson
IFK Mora SK
1:41:09.606850
+10:40.63930
74.3p
15
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
1:42:14.613380
+11:45.70460
73.7p
16
Karl Sterner
Åsarna IK
1:42:48.616700
+12:18.73780
73.3p
17
Geir-olav Roset
NTNUI
1:43:10.618920
+12:41.76000
73.1p
18
Paul Rosenqvist
Ramundberget Ssk
1:44:12.625140
+13:43.82220
72.5p
19
Martin Fryklund
Östersunds SK
1:44:30.626980
+14:01.84060
72.3p
20
Viktor Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:44:34.627320
+14:05.84400
72.3p
21
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:44:43.628220
+14:14.85300
72.2p
22
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
1:45:02.630180
+14:33.87260
72.0p
23
Erik Bergman
IFK Mora SK
1:45:26.632510
+14:56.89590
71.8p
24
Björn Jonsson
Duveds IF
1:45:34.633370
+15:05.90450
71.7p
25
Håkan Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
1:46:27.638610
+15:57.95690
71.2p
26
Olle T C Collberg
Östersund
1:46:49.640880
+16:20.97960
71.0p
27
Thobias Björklund
Alnö SK
1:47:30.644940
+17:01.102020
70.6p
28
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
1:47:50.646930
+17:21.104010
70.4p
29
Anders Buskqvist
IK Stern
1:47:52.647120
+17:23.104200
70.4p
30
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
1:48:00.647900
+17:30.104980
70.3p
31
Jonas Karlsson
Sundbybergs IK
1:49:56.659520
+19:27.116600
69.3p
32
Mathias Jonasson
Team Skidzonen
1:50:28.662770
+19:59.119850
69.0p
33
Anders Solin
Sollefteå Skidor IF
1:51:44.670310
+21:14.127390
68.4p
34
Jens Magnusson
Ås IF
1:53:19.679800
+22:49.136880
67.5p
35
Anders Rennermalm
Lima IF
1:53:29.680830
+23:00.137910
67.5p
36
Oscar Stenhammar
No Club
1:53:50.682930
+23:21.140010
67.3p
37
Jörn Eriksson
Östersunds SK
1:54:31.687030
+24:02.144110
66.9p
38
Robert Berg
Sunne SLF
1:55:10.690970
+24:41.148050
66.6p
39
Elis Berg
Sunne SLF
1:55:10.690980
+24:41.148060
66.6p
40
Stefan Andersson
Källbottens IK
1:55:16.691540
+24:47.148620
66.6p
41
Kristofer Öhman
Hägglunds Ski Team SK
1:55:31.693010
+25:01.150090
66.4p
42
Björn Mossberg
Östersunds SK
1:56:16.697590
+25:47.154670
66.1p
43
Lars Schagerström
Garphyttans IF
1:58:36.711520
+28:07.168600
65.0p
44
Erik Kirikmäe
Estonia
1:59:18.715750
+28:49.172830
64.6p
45
Tomas Mårtensson
Stockholm
1:59:26.716590
+28:57.173670
64.6p
46
Anton Gårdman
Skutskärs OK
2:01:20.727960
+30:51.185040
63.7p
47
Mats Jonsson
Duveds IF
2:02:00.731970
+31:31.189050
63.4p
48
Peter Eklöv
Östersunds SK
2:03:00.737900
+32:30.194980
63.0p
49
Oliver Olsson
Uddevalla IS
2:04:02.744140
+33:33.201220
62.5p
50
Magnus Strömberg
Sollefteå Skidor IF
2:04:17.745680
+33:48.202760
62.4p
51
Petrus Avebring
No Club
2:04:23.746220
+33:54.203300
62.4p
52
Gustav Yden
Östersunds SK
2:05:22.752100
+34:52.209180
61.9p
53
Jonas Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:05:31.753090
+35:02.210170
61.9p
54
Emil Bennermo
Hybo AIK
2:08:08.768740
+37:39.225820
60.8p
55
Peter Rydesäter
Rehns BK
2:08:14.769300
+37:44.226380
60.7p
56
Johan Wahlström
Tenhults SOK
2:09:17.775610
+38:47.232690
60.3p
57
Anders Norberg
Hudiksvalls IF
2:09:52.779130
+39:23.236210
60.1p
58
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:10:41.784090
+40:12.241170
59.8p
59
Björn Österberg
Funäsdalens IF
2:11:09.786860
+40:40.243940
59.6p
60
Emil Eriksson
Tierps IF
2:11:33.789250
+41:04.246330
59.4p
61
Tobias Bryntesson
Norway
2:12:19.793800
+41:49.250880
59.1p
62
Anders Krondahl
Ås IF
2:12:25.794460
+41:56.251540
59.1p
63
Gustav Källbom
No Club
2:12:49.796810
+42:19.253890
58.9p
64
Anders Eriksson
No Club
2:14:48.808730
+44:19.265810
58.2p
65
Jonas Berg
Spikbodarnas IK
2:15:41.814000
+45:11.271080
57.8p
66
Lennart Ingesson
Edsbyns SK
2:18:47.832690
+48:18.289770
56.7p
67
Olof Roos
Ås IF
2:19:06.834590
+48:37.291670
56.6p
68
Per Stenvall
No Club
2:19:07.834600
+48:37.291680
56.6p
69
Martin Ingesson
Edsbyns SK
2:19:56.839530
+49:27.296610
56.3p
70
Gustav Johnsson
No Club
2:23:03.858240
+52:34.315320
55.2p
71
Dag Svensson
Föreningen IKJ Haninge
2:23:47.862630
+53:18.319710
55.0p
72
Anders Fryxell
Täby IS SK
2:26:17.877600
+55:47.334680
54.2p
73
Mattias Lindh
Älvdalens IF SK
2:31:08.906700
+1:00:38.363780
52.6p
74
Henrik Lindh
Älvdalens IF SK
2:31:17.907690
+1:00:48.364770
52.6p
75
Frans Lundqvist
Täby IS SK
2:32:04.912310
+1:01:34.369390
52.3p
76
Linus Brandén
Funäsdalens IF
2:32:06.912580
+1:01:37.369660
52.3p
77
Per Levinson
Funäsdalens IF
2:36:54.941340
+1:06:25.398420
50.9p
78
Jonas Thelander
Gräftåvallens SK
2:39:54.959320
+1:09:25.416400
50.1p
79
Niklas Cumzelius
AnnaEmil Sportklubb
2:40:24.962350
+1:09:55.419430
49.9p
80
David Sonnek
Funäsdalens IF
3:08:16.1129560
+1:37:47.586640
43.2p
81
Mats Gunnar Michael Bergsten
No Club
3:09:19.1135800
+1:38:49.592880
43.0p
-
Bengt T C Collberg
Östersund
23:59:59.8639800
-
Love Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Tomas Martensson
No Club
23:59:59.8639800
-
Daniel Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
-
Torbjörn Karlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Anders Lavén
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Johan Brundell
No Club
23:59:59.8639800
-
Jakob Walther
Switzerland
23:59:59.8639800
-
Anders Solin
No Club
23:59:59.8639800
-
Tomas Olaspers
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Jonas Kojan
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Michael Furunäs
IFK Grängesberg SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)