Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2017-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sebastian Roed Feragen
Norway
2:04.12320
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
2:04.12390
+0
3
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
2:08.12730
+4.310
4
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
2:09.12800
+4.380
5
Nils Ole Fuglem
Norway
2:10.12920
+5.500
6
Erik Bryne
Sunne SLF
2:12.13170
+8.750
7
Loke Sköld
Häverödals SK
2:13.13210
+8.790
8
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
2:13.13290
+9.870
9
Niklas Landsem Melhus
Norway
2:14.13300
+9.880
10
Leo Svahn
Östersunds SK
2:14.13370
+10.950
11
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
2:15.13430
+11.1010
12
Karl Grönland
Sälens IF
2:16.13510
+11.1090
13
Markus Almgren
IFK Mora SK
2:16.13560
+12.1140
14
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
2:16.13570
+12.1150
15
Lukas Jonsson
Årjängs IF
2:17.13680
+13.1260
16
Hjalmar Berg
Sunne SLF
2:17.13690
+13.1270
16
Erik Franzén
Idre SK
2:17.13690
+13.1270
18
Isak Österman
Häverödals SK
2:18.13750
+14.1330
19
Albin Augustsson
Källbottens IK
2:18.13770
+14.1350
20
Bosse Lövgren
Falu IK
2:19.13820
+14.1400
21
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
2:19.13830
+15.1410
21
Filip Strand
Sunne SLF
2:19.13830
+15.1410
23
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
2:19.13870
+15.1450
24
Hugo Ström
Dala-Järna IK
2:20.13900
+15.1480
24
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20.13900
+15.1480
26
Albin Blomberg
Rehns BK
2:20.13970
+16.1550
27
Nils Norberg
Lucksta IF
2:20.13980
+16.1560
28
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
2:21.14060
+17.1640
28
Oliver Kinks
Estonia
2:21.14060
+17.1640
30
Edvin Nordgren
Åsarna IK
2:22.14110
+17.1690
30
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
2:22.14110
+17.1690
32
Anders Dahl
Alnö SK
2:22.14140
+18.1720
32
Johan Borg
Hudiksvalls IF
2:22.14140
+18.1720
34
Markus Melén
Falu IK
2:22.14190
+18.1770
34
Albin Gezelius
IFK Mora SK
2:22.14190
+18.1770
36
Fabian Nordgren
Falu IK
2:23.14220
+18.1800
37
Vincent Grein
Tullus Sg
2:24.14330
+20.1910
37
Axel Mäkinen
Högbo GOIF
2:24.14330
+20.1910
39
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:25.14460
+21.2040
40
August Rosén
Jättendals IF
2:26.14520
+21.2100
41
Hilmer Grenedal
Delsbo IF
2:26.14530
+22.2110
42
Liam Englundh
Hudiksvalls IF
2:26.14540
+22.2120
43
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
2:26.14590
+22.2170
44
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
2:27.14650
+23.2230
45
Rasmus Eriksson
IFK Umeå
2:28.14740
+24.2320
46
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
2:28.14770
+24.2350
47
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
2:30.14950
+26.2530
48
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
2:30.14990
+26.2570
49
Arve Lignell
Lucksta IF
2:31.15020
+26.2600
50
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
2:31.15060
+27.2640
51
Victor Berglund
Järpens SK
2:32.15120
+27.2700
52
Axel Arnesson
Ås IF
2:32.15150
+28.2730
53
Viggo Östlund
Kovlands IF
2:33.15210
+28.2790
54
Jacob Andersson
Hudiksvalls IF
2:33.15270
+29.2850
55
Lukas Walther
Matfors SK
2:33.15290
+29.2870
56
Emil Tänglander
Östersunds SK
2:34.15310
+29.2890
57
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
2:34.15320
+29.2900
58
Love Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
2:34.15360
+30.2940
59
Kasper Kulsetås
Norway
2:35.15420
+30.3000
60
Pelle Boberg
Duveds IF
2:36.15500
+31.3080
61
Valter Ljungdahl
Matfors SK
2:37.15620
+32.3200
62
Arvid Lindqvist
Funäsdalens IF
2:37.15650
+33.3230
63
Edvard Fuglem
Norway
2:37.15660
+33.3240
64
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
2:39.15830
+35.3410
65
Felix Westerlund
IF Strategen
2:40.15900
+35.3480
66
Erik Dahlgren
Myssjö-Ovikens IF
2:42.16110
+37.3690
67
Henning Lindh Ten Berg
Östersunds SK
2:45.16410
+40.3990
68
Tyr Spovmark
Husums IF SK
2:45.16470
+41.4050
69
Gustav Andersson
Myssjö-Ovikens IF
2:46.16580
+42.4160
70
Even Dybwad
Norway
2:47.16670
+43.4250
71
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
2:49.16820
+44.4400
72
Oliver Larsson
Molidens IK
2:49.16870
+45.4450
73
Victor Lundh
Bergeforsens SK
2:51.17070
+47.4650
74
Johannes Ulander
Husums IF SK
2:52.17100
+47.4680
75
Markel Fundin
Svegs IK
2:53.17280
+49.4860
76
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
2:54.17320
+49.4900
77
Jakob Torgrimsson
Östersunds SK
2:55.17450
+51.5030
78
Esten Nytrøen
Norway
3:00.17940
+56.5520
79
Elis Graipe
Östersunds SK
3:01.18010
+56.5590
80
Viggo Stein
Ås IF
3:05.18490
+1:01.6070
81
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
3:08.18710
+1:03.6290
82
Lukas Lindberg
Åsarna IK
3:08.18730
+1:04.6310
83
Melwin Bång
Östersunds SK
3:13.19210
+1:08.6790
84
Tristan Marshall
Storbritannien
3:18.19710
+1:13.7290
85
Victor Sandlund
Hägglunds Ski Team SK
3:41.22030
+1:37.9610
86
Leonard Myhr
Funäsdalens SLK
3:43.22240
+1:39.9820
-
Anton Fors
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
Gabriel Norder
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
Viktor Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
Hampus Skoglund
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Axel Karlsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Olsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800