Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Final
2017-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Maja Pålsson
Utrikes SK
2
Jahhu Mari Ann
Estonia
3
Alva Svahn
Östersunds SK
4
Hilde Oscarsson
Ås IF
Semifinal
5
Ebba Hennings
Östersunds SK
5
Leia Ugarph Nordström
Näsvikens IK
7
Ida Åström
Täfteå IK
7
Ebba Westergren
Täfteå IK
9
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
9
Kretel Kaljumäe
Estonia
D 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Tove Eriksson
Stockviks SF
2
Elin Näslund
Vårby IK
3
Frida Poromaa
Johannisbergs AIK
4
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
Semifinal
5
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
5
Erika Lavén
Täby IS SK
7
Hedda Fevang Tveit
Norway
7
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
9
Lina Hennings
Östersunds SK
9
Tindra Österberg
Ås IF
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Tilde Bångman
Offerdals SK
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
3
Elsa Wallin
Högbo GOIF
4
Märta Rosenberg
Duveds IF
Semifinal
5
Elina Franzén
Idre SK
5
Sara Kajsa Hermansson
Offerdals SK
7
Johanna Udras
Estonia
7
Jenny Edin
Matfors SK
9
Emma Eriksson
Filipstads SF
9
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
2
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3
Louise Lindström
Högbo GOIF
4
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
5
Maja Eriksson
Filipstads SF
D 19
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
3
Sofie Oskarsson
SK Leksand
4
Tammjärv Kati
Estonia
5
Linn Gustafsson
Filipstads SF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Adrian Cornelius Kaasbøll
Norway
2
Hugo Nilsson
Hudiksvalls IF
3
Benjamin Kulsetås
Norway
4
Tomas Holmgren
Matfors SK
Semifinal
5
Hugo Granström
Sundbybergs IK
5
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
7
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
7
Melvin Löfgren
Falu IK
9
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
9
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
11
Fredrik Westlund
Sunne SLF
H 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
2
Sebastian Roed Feragen
Norway
3
Kalle Georgsson
Högbo GOIF
4
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
Semifinal
5
Nils Ole Fuglem
Norway
5
Leo Svahn
Östersunds SK
7
Niklas Landsem Melhus
Norway
7
Erik Bryne
Sunne SLF
9
Loke Sköld
Häverödals SK
9
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Gustav Pålsson
Utrikes SK
2
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4
Kaspar Päärson
Estonia
Semifinal
5
Simon Strömberg
Täfteå IK
5
William Fuglem
Norway
7
Magnus Hoegli
Norway
7
John Hermansson
IFK Mora SK
9
Truls Gisselman
Rehns BK
9
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Adam Westman
Hudiksvalls IF
2
Jonas Lian Horten
Norway
3
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
Samuel Oskarsson
SK Leksand
H 19
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Marcus Grate
IFK Umeå
2
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
3
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
4
Sebastian Olsson
Stockviks SF
5
Roos Henri
Estonia