Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värnamorullen
2017-08-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
30km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Simon Magnusson
OK Stigen
1:13:15.439400
77.9p
2
H 21
Mattias Qvarnström
Lekeryd
1:18:29.470800
+5:14.31300
72.7p
3
H 21
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:18:30.470900
+5:15.31400
72.6p
4
H 21
Peter Bernroth
Burseryds IF
1:19:06.474500
+5:51.35000
72.1p
5
H 21
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
1:19:08.474700
+5:53.35200
72.1p
6
H 21
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:21:30.488900
+8:15.49400
70.0p
7
H 21
Johan Wernefur
Skillingaryds FK
1:22:39.495800
+9:24.56300
69.0p
8
H 21
Isak Nilsson
Gnosjö FK
1:22:41.496000
+9:26.56500
69.0p
9
H 21
David Fransson
ASK Växjö
1:24:00.503900
+10:45.64400
67.9p
10
H 21
Niclas Hansson
Burseryds IF
1:24:02.504100
+10:47.64600
67.9p
11
H 21
Markus Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
1:24:04.504300
+10:49.64800
67.8p
12
H 21
Roger Johansson
OK Vargen
1:24:19.505800
+11:04.66300
67.6p
13
H 21
Johan Päivärinta
Borgstena IF
1:26:45.520400
+13:30.80900
65.7p
14
H 21
Per Wernersson
IF Hallby SOK
1:27:32.525100
+14:17.85600
65.1p
15
H 21
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
1:29:01.534000
+15:46.94500
64.1p
16
H 21
Robert Gotting
Grönahögs IK
1:29:14.535300
+15:59.95800
63.9p
17
H 21
Linus Svensson
Grönahögs IK
1:29:16.535500
+16:01.96000
63.9p
18
H 21
Lars Alfredsson
IF Ski Team Skåne
1:30:02.540100
+16:47.100600
63.3p
19
H 21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
1:30:26.542500
+17:11.103000
63.1p
20
H 21
Linus Wallden
Nässjö SF
1:31:09.546800
+17:54.107300
62.6p
20
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
1:31:09.546800
+17:54.107300
62.6p
22
H 21
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
1:31:29.548800
+18:14.109300
62.3p
23
H 21
Ove Hallberg
Burseryds IF
1:32:49.556800
+19:34.117300
61.4p
24
H 21
Jonathan Hansson
Burseryds IF
1:32:51.557000
+19:36.117500
61.4p
25
H 21
Johan Englund
Finnskoga IF
1:32:53.557200
+19:38.117700
61.4p
26
D 21
Sara Karlsson
Gnosjö FK
1:33:19.559800
+20:04.120300
61.1p
27
H 21
Ola Slåttergren
Nybro Ski
1:33:50.562900
+20:35.123400
60.8p
28
H 21
Daniel Bokinge
Apladalens Lk
1:35:23.572200
+22:08.132700
59.8p
29
H 21
Mattias Vejklint
Apladalens Lk
1:37:22.584100
+24:07.144600
58.6p
30
D 21
Louise Wanemark
Apladalens Lk
1:42:06.612500
+28:51.173000
55.9p
31
D 21
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
1:42:51.617000
+29:36.177500
55.4p
32
H 21
Daniel Johansson
Finnskoga IF
1:52:00.671900
+38:45.232400
50.9p
33
H 21
Dennis Weidfors
Alstermo IF
23:59:58.8639700
34
H 21
Daniel Liljenberg
Apladalens Lk
23:59:59.8639800
34
H 21
Henrik Ulldahl
Jönköpings SLK
23:59:59.8639800
20km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Cecilia Hedin
Eksjö SOK
1:05:53.395200
63.8p
2
H 21 Motion
Birger Ström
Apladalens Lk
1:11:37.429600
+5:44.34300
58.7p
3
D 21 Motion
Linda Bruks
Härlövs IF
1:12:36.435500
+6:43.40200
57.9p
4
H 21 Motion
Johan Bolmstam
Apladalens Lk
1:13:20.439900
+7:27.44600
57.4p
5
D 21 Motion
Sofia Skörde
Gnosjö FK
1:20:03.480200
+14:10.84900
52.5p
6
D 21 Motion
Elin Skörde
Gnosjö FK
1:32:19.553800
+26:26.158500
45.6p
7
H 21 Motion
Daniel Samulsson
Avesta
1:39:06.594500
+33:13.199200
42.4p
10km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 16
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
25:03.150200
2
H 16
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
25:05.150400
+2.100
3
H 16
Emil Granstedt
Eksjö SOK
27:45.166400
+2:42.16100
4
H 16
Joel Björnlinger
IK Vista
28:51.173000
+3:48.22700
5
H 16
Olof Hedin
Eksjö SOK
29:58.179700
+4:55.29400
6
D 16
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
32:35.195400
+7:32.45100
7
D 16
Andrea Aulin
Eksjö SOK
23:59:59.8639800
7
H 16
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
6km
Rullskidor, Fristil, Masstart
1
H 14
Anton Grahn
IF Hallby SOK
16:38.99700
2
H 14
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
17:12.103100
+34.3300
3
H 14
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
17:49.106800
+1:11.7000
4
H 14
Axel Wernersson
IF Hallby SOK
19:05.114400
+2:27.14600
5
D 14
Tilda Rosander
SOK Aneby
20:03.120200
+3:25.20400
6
H 12
Anton Weber
Borås GIF
20:34.123300
+3:56.23500
7
H 12
Ludvig Åkvist
Borås GIF
22:14.133300
+5:36.33500
8
D 14
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
22:21.134000
+5:43.34200
9
D 14
Sandra Ling
IF Hallby SOK
23:10.138900
+6:32.39100
9
D 12
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
23:10.138900
+6:32.39100
11
D 14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
23:12.139100
+6:34.39300
12
D 14
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
24:20.145900
+7:42.46100
13
H 12
Emil Ling
IF Hallby SOK
26:43.160200
+10:05.60400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)