Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerrullen
2017-09-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
52km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Sockertoppen IF
1:56:45.700450
80.9p
2
Jimmie Johnsson
Rembo IK
1:58:22.710130
+1:36.9580
79.6p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:58:57.713640
+2:11.13090
79.1p
4
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:59:44.718380
+2:59.17830
78.5p
5
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:00:11.721060
+3:26.20510
78.1p
6
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
2:01:08.726790
+4:23.26240
77.4p
7
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
2:01:09.726820
+4:23.26270
77.4p
8
Claes Steimert
Mälarö SOK
2:01:27.728690
+4:42.28140
77.2p
9
Jonas Böhlmark
Nacka Värmdö SK
2:03:53.743220
+7:07.42670
75.4p
10
Jacob Söderqvist
Brovallens IF
2:06:21.758030
+9:35.57480
73.7p
11
Anders Holmer
Stockholms RK
2:06:21.758070
+9:36.57520
73.7p
12
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:06:30.758970
+9:45.58420
73.6p
13
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
2:06:50.760990
+10:05.60440
73.4p
14
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:08:56.773550
+12:11.73000
72.0p
15
Kennet Berglund
Axa SC
2:09:05.774450
+12:20.73900
71.9p
16
Henrik Wallin
Brovallens IF
2:09:16.775540
+12:30.74990
71.8p
17
Joakim Ståhl
Järbo IF
2:09:49.778820
+13:03.78270
71.4p
18
Daniel Jonsson
Rembo IK
2:09:50.778950
+13:05.78400
71.4p
19
David Ekstedt
Ufk
2:10:10.780910
+13:24.80360
71.2p
20
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:10:11.781060
+13:26.80510
71.2p
21
Johan Klinga
Axa SC
2:12:53.797230
+16:07.96680
69.5p
22
Frank Kiereck
Karlslunds IF SF
2:14:29.806850
+17:44.106300
68.5p
23
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:14:30.806900
+17:44.106350
68.5p
24
Andreas Sandgren
Hofors Aif
2:14:32.807110
+17:46.106560
68.5p
25
Patrik Lehtonen
IF Åland
2:14:40.807930
+17:54.107380
68.4p
26
Jimmy Norberg
Rejlers IF
2:14:40.807990
+17:55.107440
68.4p
27
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:14:48.808790
+18:03.108240
68.4p
28
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:14:49.808850
+18:04.108300
68.4p
29
Lars Nilsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:14:53.809210
+18:07.108660
68.3p
30
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:19:23.836230
+22:37.135680
65.8p
31
Lennart Romin
Gävle SK
2:19:38.837760
+22:53.137210
65.6p
32
Kurt Andersson
Sätra IF
2:19:40.837940
+22:54.137390
65.6p
33
Jonatan Palander
Sellnäs IF
2:20:00.839930
+23:14.139380
65.4p
34
Oscar Pettersson
XC Sthlm Ski Club
2:20:59.845890
+24:14.145340
64.9p
35
Niklas Hedberg
Naprapat Walle Skidklubb
2:21:40.849950
+24:55.149400
64.6p
36
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:22:53.857220
+26:07.156670
63.9p
37
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
2:25:31.873050
+28:46.172500
62.6p
38
Daniel Ehn
Norbergs SK
2:25:37.873630
+28:51.173080
62.6p
39
Erik Sundén
Sundbybergs IK
2:25:45.874410
+28:59.173860
62.5p
40
Per-olof Persson
Norrbärke SK
2:25:59.875860
+29:14.175310
62.4p
41
Mattias Wikström
Karlslunds IF SF
2:26:02.876130
+29:16.175580
62.4p
42
Fredrik Norman
Göteborgs SK
2:26:19.877810
+29:33.177260
62.2p
43
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:27:49.886850
+31:04.186300
61.5p
44
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:28:00.887970
+31:15.187420
61.4p
45
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:28:40.891940
+31:54.191390
61.1p
46
Mikael Olsson
Naprapat Walle Skidklubb
2:28:52.893170
+32:07.192620
61.0p
47
Andreas Hiller
Axa SC
2:29:12.895140
+32:26.194590
60.9p
48
Mattias Linell
IK Stern
2:30:05.900410
+33:19.199860
60.4p
49
Marcus Ekermo
Stockholms RK
2:31:33.909270
+34:48.208720
59.8p
50
Daniel Westlund
Naprapat Walle Skidklubb
2:34:12.925190
+37:27.224640
58.6p
51
Patrik Lindqvist
Axa SC
2:35:41.934030
+38:55.233480
58.0p
52
Per Kreij
Högbo GOIF
2:36:27.938680
+39:42.238130
57.7p
53
Karl Tiselius
Gävle SK
2:37:10.942970
+40:25.242420
57.4p
54
Peter Lillbacka
IFK Mora SK
2:38:39.951810
+41:53.251260
56.8p
55
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:39:49.958860
+43:04.258310
56.3p
56
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:41:06.966500
+44:20.265950
55.8p
57
Jari Toivanen
Västerås Skidklubb
2:43:15.979470
+46:30.278920
55.0p
58
Andreas Moritz
Utbrytarna SK
2:49:51.1019010
+53:05.318460
52.6p
59
Roger Lindqvist
Axa SC
2:57:18.1063710
+1:00:32.363160
50.1p
60
Christoffer Mårhén
Svaide-Roma SOK
2:59:05.1074420
+1:02:19.373870
49.6p
61
Kent Berglund
Ski Masters club XC
3:02:07.1092670
+1:05:22.392120
48.6p
62
Erik Reinholdsson
Axa SC
3:04:43.1108280
+1:07:58.407730
47.9p
-
Rickard Molin
Naprapat Walle Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Niklas Härdin
Norrbärke SK
23:59:58.8639700
-
Jan Axelsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Johan Selander
Öregrunds IK
23:59:59.8639800
-
Patrik Vestlund
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
Simon Bjurén
Sågmyra SK
23:59:59.8639800
-
Morgan Åkesson
Stora Skedvi IK
23:59:59.8639800
-
Max Bergström
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
23:59:59.8639800
-
William Westerlund
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Adam Steen
Axa SC
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)