Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Boden Sprint
2017-12-16
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
3
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
4
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
5
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
6
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
7
Louise Lindström
Högbo GIF
8
Olivia Alm
Strömnäs GIF
9
Maja Årebäck
Bolidens SK
10
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
11
Ella Georgsson
Högbo GIF
12
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
13
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
14
Keidy Kaasiku
Estonia
15
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
16
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
17
Kaidy Kaasiku
Estonia
18
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
19
Wilma Björkman
IFK Mora SK
20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
21
Elsa Wallin
Högbo GIF
22
Ida Maenpaa
Finland
23
Ida Lundgren
IFK Umeå
24
Lovisa Olsson
Hägglunds Ski Team SK
25
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
26
Emma Jönsson
Östersunds SK
27
Gabriella Thors
Malungs IF
28
Henna Haamari
Finland
29
Nora Lignell
Lucksta IF
30
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
31
Tuva Persson
Tranemo IF
32
Jenny Edin
Matfors SK
33
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
34
Tova Nyberg
Gellivare Skidallians IK
35
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
36
Karolina Hedenström
Östersunds SK
37
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
38
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
39
Julia Nilsson
Offerdals SK
40
Judith Dolleris
IFK Mora SK
41
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
42
Linnea Johansson
Linköpings SK
43
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
44
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
45
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
46
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
47
Johanna Johansson
Tranemo IF
48
Olivia Lavén
Täby IS SK
49
Johanna Ingard
IK Rex
50
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
51
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
52
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
53
Julia Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
54
Emma Olsson
Vassunda IF
55
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
56
Maja Karlsson
Årjängs IF
57
Ida Wasell
Järpens SK
58
Elin Storm
Lima IF
59
Signe Svensson
Järpens SK
60
Paige Lembke
Sundbybergs IK
61
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
62
Elisa Reijonen
Finland
63
Moa Backlund
Högbo GIF
64
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
65
Ellen Nykäinen
Pajala IF
66
Engla Larsson
Hedesunda IF
67
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
68
Julia Jonsson
Jättendals IF
69
Amalia Söderberg
Sunderby SK
70
Linnea Sjödin
Rembo IK
71
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
72
Johanna Dahl
Vårby IK
73
Lowisa Engholm
Johannisbergs AIK
74
Maja Eriksson
Högbo GIF