Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Östersund Distans
2018-01-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
24:36.147540
87.7p
2
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
24:47.148620
+10.980
87.1p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
24:53.149290
+17.1650
86.7p
4
Samuel Oskarsson
SK Leksand
24:54.149360
+18.1720
86.7p
5
William Poromaa
Åsarna IK
25:33.153240
+57.5600
84.5p
6
William Schultz
IFK Umeå
25:37.153630
+1:00.5990
84.3p
7
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
25:43.154210
+1:06.6570
84.0p
8
Simon Åstot
IFK Umeå
25:43.154250
+1:07.6610
84.0p
9
Emil Hagström
Garphyttans IF
25:47.154630
+1:10.6990
83.8p
10
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
25:53.155240
+1:17.7600
83.5p
11
Martin Mickels
Bålsta SK
26:10.156940
+1:34.9300
82.6p
12
Jonathan Edman
IFK Umeå
26:13.157210
+1:36.9570
82.4p
13
Erik Granström
Strömnäs GIF
26:19.157890
+1:43.10250
82.1p
14
Joel Andersson
IFK Mora SK
26:26.158580
+1:50.10940
81.7p
15
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
26:29.158870
+1:53.11230
81.6p
16
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
26:34.159390
+1:58.11750
81.3p
17
Truls Gisselman
Rehns BK
26:42.160140
+2:06.12500
81.0p
18
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
26:42.160160
+2:06.12520
80.9p
19
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
26:50.160930
+2:13.13290
80.6p
20
Filip Borgström
IF Strategen
26:53.161250
+2:17.13610
80.4p
21
Isak Lieback
Ulricehamns IF
26:56.161560
+2:20.13920
80.3p
22
Mårten Gedda
OK Landehof
26:59.161870
+2:23.14230
80.1p
23
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
27:02.162160
+2:26.14520
80.0p
24
Malte Stefansson
Oxbergs IF
27:06.162550
+2:30.14910
79.8p
25
Emil Danielsson
Högbo GIF
27:10.162930
+2:33.15290
79.6p
26
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
27:13.163240
+2:37.15600
79.4p
27
Albin Sjölén
Stockviks SF
27:13.163280
+2:37.15640
79.4p
28
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
27:14.163300
+2:37.15660
79.4p
29
Oscar Madsstuen
Halmstads Skidklubb
27:14.163380
+2:38.15740
79.4p
30
Oskar Åslund
Östersunds SK
27:15.163400
+2:38.15760
79.4p
31
Petter Dahl
IF Strategen
27:15.163480
+2:39.15840
79.3p
32
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
27:17.163600
+2:40.15960
79.3p
33
Alexander Melin
Sundbybergs IK
27:22.164170
+2:46.16530
79.0p
34
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
27:27.164610
+2:50.16970
78.8p
35
Wilhelm Korpela
Sollefteå Skidor IF
27:27.164690
+2:51.17050
78.8p
36
Georg Ersson
IF Strategen
27:30.164980
+2:54.17340
78.6p
37
Erik Engelin
Offerdals SK
27:30.164990
+2:54.17350
78.6p
38
Adam Boman
Tranemo IF
27:39.165820
+3:02.18180
78.2p
39
William Karlsson
Källbottens IK
27:41.166010
+3:04.18370
78.1p
40
John Hermansson
IFK Mora SK
27:42.166150
+3:06.18510
78.1p
41
Viktor Wiig
IF Strategen
27:44.166390
+3:08.18750
78.0p
42
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
27:45.166490
+3:09.18850
77.9p
43
Emil Rapp
SK Leksand
27:47.166670
+3:11.19030
77.8p
44
Joel Jänes
Stockviks SF
27:51.167090
+3:15.19450
77.7p
45
Benjamin Terent
Rehns BK
27:57.167690
+3:21.20050
77.4p
46
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
27:59.167820
+3:22.20180
77.3p
47
Max Andersson
Domnarvets GOIF
28:03.168280
+3:27.20640
77.1p
48
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
28:05.168410
+3:28.20770
77.1p
49
Edvard Nilsson
Filipstads SF
28:06.168540
+3:30.20900
77.0p
50
Joel Ernstsson
Finspångs SOK
28:08.168790
+3:32.21150
76.9p
51
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
28:13.169220
+3:36.21580
76.7p
52
Per Jutterström
IFK Mora SK
28:13.169290
+3:37.21650
76.7p
53
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
28:17.169630
+3:40.21990
76.5p
54
Albin Lundqvist
Gillberga SK
28:18.169720
+3:41.22080
76.5p
55
Eric Carlsson
IFK Umeå
28:20.169940
+3:44.22300
76.4p
56
Sven Leander
Åsarna IK
28:22.170110
+3:45.22470
76.3p
57
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
28:22.170190
+3:46.22550
76.3p
58
Anton Björk
Orsa SK
28:27.170690
+3:51.23050
76.0p
59
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
28:33.171250
+3:57.23610
75.8p
60
Anton Karlsson
Tanums IF
28:33.171290
+3:57.23650
75.8p
61
Henrik Millestu
Utrikes SK
28:34.171310
+3:57.23670
75.8p
62
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
28:46.172510
+4:09.24870
75.3p
63
Linus Jonsson
Årjängs IF
28:50.172950
+4:14.25310
75.1p
64
Emanuel Vestberg
Stuguns SOK Gjurd
28:51.173060
+4:15.25420
75.0p
65
Linus Nilsson
IFK Umeå
28:53.173270
+4:17.25630
74.9p
66
Albin Berger
Domnarvets GOIF
28:55.173470
+4:19.25830
74.9p
67
Arvid Schön
Storvreta IK
28:55.173490
+4:19.25850
74.8p
68
Arvid Larsson
IFK Umeå
28:57.173680
+4:21.26040
74.8p
69
Axel Åslund
Hedesunda IF
29:01.174010
+4:24.26370
74.6p
70
Love Kreij
IF Strategen
29:06.174510
+4:29.26870
74.4p
71
Linus Rydin
Tranemo IF
29:10.174930
+4:33.27290
74.2p
72
Harald Östensen
IFK Skövde SK
29:13.175210
+4:36.27570
74.1p
73
David Sjöberg
Gimo IF SK
29:13.175250
+4:37.27610
74.1p
74
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
29:14.175330
+4:37.27690
74.1p
75
Jakob Tapani
Sågmyra SK
29:15.175490
+4:39.27850
74.0p
76
Fabian Csiky
Lycksele IF
29:24.176340
+4:48.28700
73.7p
77
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
29:25.176410
+4:48.28770
73.6p
78
Jens Eriksson
Strömnäs GIF
29:37.177600
+5:00.29960
73.1p
79
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
29:42.178120
+5:05.30480
72.9p
80
William Selander
Östersunds SK
29:44.178330
+5:07.30690
72.9p
81
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
29:50.178940
+5:14.31300
72.6p
82
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
29:52.179160
+5:16.31520
72.5p
83
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
29:53.179270
+5:17.31630
72.5p
84
Erik Backlund
Äspereds IF
29:54.179330
+5:17.31690
72.5p
85
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
30:09.180800
+5:32.33160
71.9p
86
Rasmus Rudberg
Sya SK
30:09.180830
+5:32.33190
71.9p
87
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
30:23.182260
+5:47.34620
71.3p
88
Simon Strömberg
Täfteå IK
30:40.183990
+6:04.36350
70.7p
89
Anton Andersson
Garphyttans IF
30:41.184090
+6:05.36450
70.6p
90
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
30:42.184110
+6:05.36470
70.6p
91
Kasper Wiken
Åsarna IK
30:43.184240
+6:07.36600
70.6p
92
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
30:47.184600
+6:10.36960
70.4p
93
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
30:57.185640
+6:21.38000
70.0p
94
Christoffer Eriksson
Årjängs IF
31:06.186550
+6:30.38910
69.7p
95
Johannes Josefsson
Täby IS SK
31:15.187420
+6:38.39780
69.4p
96
Emil Eliasson
Gellivare Skidallians IK
31:39.189820
+7:02.42180
68.5p
97
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
31:42.190130
+7:05.42490
68.4p
98
Karl Stark
Vaggeryds SOK
31:58.191770
+7:22.44130
67.8p
99
Alex Vinsanius
Västerås Skidklubb
33:17.199640
+8:41.52000
65.2p
100
Nils Wastegård
IK Stern
33:35.201400
+8:58.53760
64.6p
101
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
38:30.230990
+13:54.83350
56.5p
-
Vincent Johnson
Matfors SK
23:59:58.8639700
-
Alfons Peterson
Borås GIF
23:59:58.8639700
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Ask Abrahamsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Emil Logård
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Linus Westergren
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Filip Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)