10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Johan Lüning | Bålsta SK | 26:35.159400 | 74.6p | |
2 | Arvid Schön | Storvreta IK | 27:03.162200 | 73.3p | |
3 | Petter Bengtsson | Storvreta IK | 29:34.177300 | 67.1p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Olle Grywenz | Storvreta IK | 26:40.159900 | 74.4p | |
2 | Oskar Löfström | Månkarbo IF | 28:13.169200 | 70.3p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Nils Ohlsen | XC Sthlm Ski Club | 25:14.151300 | 78.6p | |
2 | Peter Gerdlöf | Häverödals SK | 25:43.154200 | 77.1p | |
3 | Kristian Tufvesson | IK Rex | 25:49.154800 | 76.8p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Björn Winell | Storvreta IK | 26:59.161800 | 73.5p | |
2 | Per Blomgren | Vassunda IF | 30:55.185400 | 64.1p | |
3 | Christian Jansson | Vassunda IF | 31:20.187900 | 63.3p | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ulf Angelsiöö | Storvreta IK | 27:37.165600 | 71.8p | |
2 | Johan Jakobsson | Vassunda IF | 28:50.172900 | 68.8p | |
3 | Jakob Tholander | Sundbybergs IK | 29:08.174700 | 68.1p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Julia Löfström | Månkarbo IF | 13:30.80900 | ||
2 | Sara Ingard | IK Rex | 14:14.85300 | ||
3 | Alma Nordström | Vassunda IF | 14:42.88100 | ||
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Karlsson | OK Borgen | 14:30.86900 | 59.0p | |
2 | Alva Karlsson | OK Borgen | 16:42.100100 | 51.2p | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Söderqvist | Storvreta IK | 12:28.74700 | ||
2 | Karl Grywenz | Storvreta IK | 12:38.75700 | ||
3 | David Melin | Gimo IF SK | 12:44.76300 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 8:42.52100 | ||
2 | Clara Thoresson | Häverödals SK | 9:44.58300 | ||
3 | Clara Andersson | Storvreta IK | 9:48.58700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Emelie Melin | Tierps IF | 8:27.50600 | ||
2 | Frida Melin | Gimo IF SK | 9:07.54600 | ||
3 | Frida Jansson | Öregrunds IK | 9:38.57700 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Anton Adill | Öregrunds IK | 8:48.52700 | ||
2 | Love Tholander | Sundbybergs IK | 9:32.57100 | ||
3 | Henning Lindqvist | IK Rex | 10:30.62900 | ||
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Edvin Schön | Storvreta IK | 7:32.45100 | ||
2 | Wilhelm Sterner | Täby IS SK | 7:41.46000 | ||
3 | Oskar Jäderblom | Fjärdhundra SK | 7:58.47700 | ||
1.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Julia Melin | Tierps IF | 6:20.37900 | ||
2 | Siri Colliander | Häverödals SK | 6:43.40200 | ||
3 | Ida Jansson | Öregrunds IK | 6:49.40800 | ||
1.6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Julius Eklund | IK Rex | 5:50.34900 | ||
2 | Elias Eklund | IK Rex | 6:11.37000 | ||
3 | Erik Larsson | Gimo IF SK | 6:35.39400 |