Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsloppet
2018-01-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
2:00:43.724210
86.9p
2
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:01:06.726550
+23.2240
86.5p
3
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:01:06.726570
+23.2260
86.5p
4
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:02:47.736650
+2:04.12340
85.0p
5
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
2:03:25.740470
+2:42.16160
84.5p
6
Martin Gotting
Ulricehamns IF
2:04:31.747010
+3:48.22700
83.5p
7
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:06:13.757280
+5:30.32970
82.1p
8
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
2:06:24.758390
+5:41.34080
81.9p
9
Simon Grenlöv
Äspereds IF
2:08:08.768700
+7:24.44390
80.6p
10
Emil Lundborg
Sya SK
2:08:31.771070
+7:48.46760
80.2p
11
Jörgen Fherm
Högaborgs Athleter
2:08:32.771130
+7:49.46820
80.2p
12
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
2:09:51.779020
+9:08.54710
79.2p
13
Simon Magnusson
OK Stigen
2:10:01.780070
+9:18.55760
79.1p
14
Petter Persson
Borås SK
2:10:56.785510
+10:13.61200
78.4p
15
Anders Johansson
Ryda SK
2:11:04.786380
+10:21.62070
78.3p
16
Stefan Palm
Ulricehamns IF
2:11:08.786740
+10:25.62430
78.2p
17
Linus Svensson
Ulricehamns IF
2:11:35.789490
+10:52.65180
77.9p
18
Jens Halvarsson
Umara SC
2:12:48.796770
+12:05.72460
77.0p
19
John Enander
Ulricehamns IF
2:14:19.805830
+13:36.81520
75.9p
20
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:14:36.807520
+13:53.83210
75.7p
21
Peter Ettling
Finspångs SOK
2:14:45.808410
+14:02.84100
75.6p
22
Tommy Bylund
Göteborgs SK
2:17:08.822710
+16:25.98400
74.0p
23
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:18:09.828830
+17:26.104520
73.3p
24
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:18:09.828850
+17:26.104540
73.3p
25
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:18:57.833660
+18:14.109350
72.8p
26
Filip Johansson
Hestra IF
2:20:09.840810
+19:26.116500
72.0p
27
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:21:27.848600
+20:43.124290
71.2p
28
Oskar Grangert
IK Nocout.se
2:21:49.850850
+21:06.126540
71.0p
29
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:22:13.853290
+21:30.128980
70.7p
30
Peter Rosén
IK Ymer
2:22:41.856090
+21:58.131780
70.5p
31
Mattias Qvarnström
Lekeryd
2:22:44.856350
+22:01.132040
70.4p
32
Kristian Larsson
IK Stern
2:22:55.857460
+22:12.133150
70.3p
33
David Johansson
Nässjö SF
2:23:52.863150
+23:09.138840
69.8p
34
Mattias Nygren
Ulricehamns IF
2:23:53.863210
+23:10.138900
69.7p
35
Fredrik Nilsson
Nybro Ski
2:24:08.864750
+23:25.140440
69.6p
36
Alexander Olander
OK Alehof
2:24:11.865000
+23:27.140690
69.6p
37
Viktor Josefsson
IF Hallby SOK
2:24:13.865240
+23:30.140930
69.5p
38
Henrik Ulldahl
Jönköpings OK
2:25:19.871840
+24:36.147530
68.9p
39
Tobias Andervang
Axa SC
2:25:54.875330
+25:11.151020
68.6p
40
Johan Palmér
IK Vista
2:26:06.876510
+25:23.152200
68.5p
41
Robert Davidsson
Ölmstads IS
2:26:16.877520
+25:33.153210
68.4p
42
Rikard Hallin
Sockertoppen IF
2:26:19.877800
+25:35.153490
68.3p
43
Peder Gustavsson
Ulricehamns IF
2:26:56.881570
+26:13.157260
68.0p
44
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:27:15.883420
+26:32.159110
67.8p
45
Olle Axelsson
Borås SK
2:28:01.888010
+27:18.163700
67.4p
46
Andreas Lindén
Hestra IF
2:28:09.888870
+27:26.164560
67.3p
47
Thomas Nordman
IK Nocout.se
2:28:13.889240
+27:30.164930
67.3p
48
Simon Karlsson
Slussfors IK
2:28:44.892390
+28:01.168080
67.0p
49
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:28:59.893870
+28:16.169560
66.8p
50
Johan Lind
Apladalens Lk
2:30:12.901150
+29:29.176840
66.2p
51
Daniel ED Larsson
Team Skills
2:30:23.902290
+29:40.177980
66.1p
52
Andreas Andersson
IK Stern
2:31:10.906940
+30:27.182630
65.7p
53
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
2:31:15.907480
+30:32.183170
65.6p
54
Samuel Elmersson
Gnosjö FK
2:31:32.909150
+30:49.184840
65.5p
55
Jerker Aspgård
Aktivitus Sports Club
2:31:53.911210
+31:10.186900
65.3p
56
Björn Svernhage
IF Rigor
2:31:56.911550
+31:13.187240
65.3p
57
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:32:13.913210
+31:30.188900
65.1p
58
Ulf Högfeldt
Borås SK
2:32:17.913630
+31:34.189320
65.1p
59
Robin Sundqvist
IK Stern
2:32:24.914350
+31:41.190040
65.0p
60
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:33:00.917940
+32:17.193630
64.7p
61
Clas Olsson
Äspereds IF
2:33:10.918980
+32:27.194670
64.6p
62
Anders Karlsson
IK Trasten
2:33:13.919260
+32:30.194950
64.6p
63
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
2:33:26.920530
+32:43.196220
64.5p
64
Måns Larsson
Herrljunga Skid o OL
2:34:18.925720
+33:35.201410
64.1p
65
Josef Habbe
IK Stern
2:34:37.927670
+33:54.203360
63.9p
66
Pierre Hallin
Hössna IF
2:34:42.928140
+33:59.203830
63.9p
67
Lars Gabrielsson
Dalstorps IF
2:34:43.928240
+34:00.203930
63.9p
68
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:34:45.928410
+34:02.204100
63.8p
69
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:34:53.929230
+34:10.204920
63.8p
70
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:35:09.930820
+34:26.206510
63.6p
71
Anders Lilja
IK Stern
2:35:10.930970
+34:27.206660
63.6p
72
Daniel Björndahl
Göteborgs SK
2:35:19.931830
+34:36.207520
63.6p
73
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
2:36:08.936730
+35:25.212420
63.2p
74
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
2:36:09.936850
+35:26.212540
63.1p
75
Johan Olausson
IFK Skövde SK
2:36:26.938510
+35:43.214200
63.0p
76
Jonas Kronmarker
Mullsjö SOK
2:36:30.938960
+35:47.214650
63.0p
77
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:36:37.939640
+35:54.215330
62.9p
78
Jörgen Johansson
Kungsäters IF
2:36:51.941010
+36:08.216700
62.8p
79
Joakim Svensson
IK Hakarpspojkarna
2:37:07.942670
+36:24.218360
62.7p
80
Simon Nilsson
Ödeshögs SK
2:37:16.943500
+36:32.219190
62.6p
81
Fredrik Persson
IK Stern
2:37:32.945150
+36:49.220840
62.5p
82
Magnus Glännå
IK Stern
2:37:57.947670
+37:14.223360
62.3p
83
Fredrik Wessberg
OK Landehof
2:38:16.949590
+37:33.225280
62.1p
84
Joel Melkersson
Eksjö Garnisons IF
2:38:49.952810
+38:06.228500
61.9p
85
Conrad Jung
TG Patagonien
2:38:51.953030
+38:08.228720
61.9p
86
Patrik Meijer
Linköpings SK
2:38:53.953200
+38:09.228890
61.8p
87
Lars Andervang
Fritsla Vik
2:38:55.953490
+38:12.229180
61.8p
88
Christian Jansson
Tranemo IF
2:39:01.954050
+38:18.229740
61.8p
89
Hans Svensson
OK Reftele
2:39:54.959370
+39:11.235060
61.4p
90
Andreas Schöndell
IK Stern
2:40:03.960200
+39:19.235890
61.3p
91
Per-Anders Fransson
Lenhovda IF
2:40:38.963700
+39:54.239390
61.0p
92
Per Larsson
Kungsäters IF
2:40:46.964500
+40:02.240190
61.0p
93
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
2:41:07.966680
+40:24.242370
60.8p
94
Sebastian Månsson
Garphyttans IF
2:41:16.967570
+40:33.243260
60.7p
95
Tobias Thorsson
IK Trenne
2:41:22.968190
+40:39.243880
60.7p
96
Erik Pettersson
Ekängens IF
2:41:33.969200
+40:49.244890
60.6p
97
Thomas Ericsson
Sya SK
2:41:51.971080
+41:08.246770
60.5p
98
Jacob Vikström
Volvo IF
2:42:08.972790
+41:25.248480
60.4p
99
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:42:11.973030
+41:28.248720
60.3p
100
Mattias Luukkonen
OK Landehof
2:42:11.973090
+41:28.248780
60.3p
101
Andreas Branell
Ryda SK
2:42:54.977380
+42:11.253070
60.0p
102
Niklas Vernholt
Borås SK
2:43:02.978100
+42:18.253790
60.0p
103
Gustav Nilsson
Axa SC
2:43:08.978720
+42:25.254410
59.9p
104
Tore Hassum
IF Ski Team Skåne
2:43:35.981450
+42:52.257140
59.7p
105
Linus Wallden
Nässjö SF
2:43:40.981940
+42:57.257630
59.7p
106
Peter Carlsson
Magra IS
2:43:43.982270
+43:00.257960
59.7p
107
Rikard Ingvarsson
Göteborgs Polismäns IF
2:44:01.984090
+43:18.259780
59.5p
108
Oskar ED Käll
Team Skills
2:44:08.984700
+43:24.260390
59.5p
109
Isak Turesson
FK Friskus Varberg
2:44:12.985180
+43:29.260870
59.5p
110
Robert Lindqvist
Tranemo IF
2:44:21.986070
+43:38.261760
59.4p
111
Johan Magnusson
Hestra IF
2:44:27.986610
+43:44.262300
59.4p
112
Stefan Virtanen
Nässjö SF
2:44:39.987840
+43:56.263530
59.3p
113
Jesper Gorm Fenger-grøn
Skiklubben Jelling
2:44:39.987870
+43:56.263560
59.3p
114
Jakob Stig Jørgensen
No Club
2:44:42.988140
+43:59.263830
59.2p
115
Jakob Svensson
Härlövs IF
2:45:33.993270
+44:50.268960
58.9p
116
Peter Bråhn
Burseryds IF
2:45:34.993300
+44:50.268990
58.9p
117
Niklas Johansson
IK Stern
2:45:37.993640
+44:54.269330
58.9p
118
Fredrik Bjuvéus
IK Ymer
2:46:09.996860
+45:26.272550
58.6p
119
Robert Johansson
Kungsäters IF
2:46:39.999840
+45:56.275530
58.4p
120
Martin Synneby
Lerums SOK
2:46:53.1001230
+46:10.276920
58.3p
121
Rickard Stark
Lekeryd
2:46:53.1001280
+46:10.276970
58.3p
122
Todor Lillevars
Herrljunga Skid o OL
2:47:03.1002240
+46:20.277930
58.3p
123
Christophe Svensson
Bottnaryd IF
2:47:04.1002360
+46:21.278050
58.2p
124
Pontus Petersson
Skillingaryds FK
2:47:14.1003320
+46:31.279010
58.2p
125
Jerzy Krol
IF Ski Team Skåne
2:47:15.1003440
+46:32.279130
58.2p
126
Mathias Olsson
Göteborg
2:47:30.1004910
+46:47.280600
58.1p
127
Fredrik Axelsson
IK Hakarpspojkarna
2:47:43.1006220
+47:00.281910
58.0p
128
Robert Larsson
Högaborgs Athleter
2:48:17.1009610
+47:34.285300
57.7p
129
Henrik Elf
IK Ymer
2:48:17.1009690
+47:34.285380
57.7p
130
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:48:57.1013660
+48:14.289350
57.5p
131
Daniel Lönngren
Axa SC
2:49:20.1015920
+48:37.291610
57.3p
132
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:49:24.1016330
+48:41.292020
57.3p
133
Hans Gillesén
IK Stern
2:49:31.1017010
+48:48.292700
57.2p
134
Henrik Axelsson
IFK Helsingborg
2:49:40.1017960
+48:57.293650
57.2p
135
Roger Grundström
Burseryds IF
2:49:52.1019140
+49:09.294830
57.1p
136
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
2:50:03.1020250
+49:20.295940
57.0p
137
Rikard Fransson
Nybro Ski
2:50:31.1023090
+49:48.298780
56.8p
138
Daniel Naurin
Skiforeningen
2:51:31.1029060
+50:48.304750
56.5p
139
Odd Wallum
Sävedalens AIK
2:51:58.1031780
+51:15.307470
56.3p
140
Erik Odell
Axa SC
2:52:49.1036880
+52:06.312570
56.0p
141
Samuel Kjellberg
Skogsbygdens IF
2:52:58.1037710
+52:15.313400
55.9p
142
Felix Gustavsson
IK Stern
2:53:03.1038260
+52:20.313950
55.9p
143
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
2:53:16.1039530
+52:33.315220
55.8p
144
Jesper Gunnerling
IF Hallby SOK
2:53:20.1039990
+52:37.315680
55.8p
145
Anders Joelsson
OK Landehof
2:53:21.1040070
+52:38.315760
55.8p
146
Patrik Ingelström
OK Gynge
2:53:21.1040080
+52:38.315770
55.8p
147
Martin Gustafsson
FK Herkules
2:53:28.1040780
+52:45.316470
55.7p
148
Jonas Järvstedt
IF Ski Team Skåne
2:53:31.1041090
+52:48.316780
55.7p
149
Mattias Frändå
Karlslunds IF SF
2:54:37.1047690
+53:54.323380
55.3p
150
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:54:59.1049820
+54:16.325510
55.1p
151
Magnus Sjöberg
OK Landehof
2:55:06.1050570
+54:23.326260
55.1p
152
Lars Brydolf
IK Stern
2:55:14.1051390
+54:31.327080
55.0p
153
Niklas Andersson
Bullarens GOIF
2:55:16.1051540
+54:33.327230
55.0p
154
Stefan Carlsson
IK Ymer
2:55:26.1052570
+54:43.328260
55.0p
155
Niclas Nilsson
Göteborgs SK
2:55:45.1054410
+55:02.330100
54.9p
156
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:56:20.1057970
+55:37.333660
54.6p
157
Torkel Gustafsson
IK Ymer
2:56:55.1061400
+56:11.337090
54.4p
158
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:57:09.1062850
+56:26.338540
54.3p
159
Simon Strandberg
Umara SC
2:57:56.1067500
+57:12.343190
54.1p
160
Jimmy Svantesson
Ryda SK
2:58:38.1071740
+57:55.347430
53.8p
161
Peter Johannessen
IK Stern
2:59:27.1076610
+58:44.352300
53.5p
162
Martin Karlsson
Öregrunds IK
2:59:31.1077010
+58:48.352700
53.5p
163
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:59:34.1077320
+58:51.353010
53.5p
164
Simon Alm
Göteborgs SK
2:59:35.1077470
+58:52.353160
53.5p
165
Dennis Svensson
IFK Stockaryd
2:59:51.1079020
+59:08.354710
53.4p
166
Stephan Åkervall
Lidköpings VSK
3:00:18.1081710
+59:35.357400
53.2p
167
Mattias Olsson
OK Landehof
3:00:32.1083150
+59:49.358840
53.2p
168
Claes Götarsson
Högaborgs Athleter
3:00:55.1085430
+1:00:12.361120
53.0p
169
Thomas Bergh
Lidköpings VSK
3:01:19.1087850
+1:00:36.363540
52.9p
170
Mattias Olofsson
Tranemo IF
3:01:30.1088920
+1:00:47.364610
52.8p
171
Oskar Udd
OK Kroppefjäll
3:01:31.1089040
+1:00:48.364730
52.8p
172
Joel Rask
OK Landehof
3:02:02.1092160
+1:01:19.367850
52.6p
173
Andreas Jilvero
Navåsens FK
3:02:11.1093070
+1:01:28.368760
52.6p
174
Mats Asplund
Nybro Ski
3:02:31.1095020
+1:01:48.370710
52.5p
175
Markus Ottosson
Mölndal Outdoor IF
3:02:46.1096570
+1:02:03.372260
52.4p
176
Ola Brusehed
FK Herkules
3:02:52.1097120
+1:02:09.372810
52.4p
177
Peter Lagervall
IK Stern
3:03:31.1101000
+1:02:47.376690
52.1p
178
Kristian Sylwander
IF Ski Team Skåne
3:03:31.1101010
+1:02:48.376700
52.1p
179
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:03:33.1101280
+1:02:50.376970
52.1p
180
Johan Simonsson
IK Stern
3:03:42.1102160
+1:02:59.377850
52.1p
181
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
3:04:33.1107250
+1:03:50.382940
51.8p
182
Lukas Gottfridsson
Axa SC
3:04:35.1107400
+1:03:51.383090
51.8p
183
Ulf Gustafsson
Ryda SK
3:04:48.1108770
+1:04:05.384460
51.7p
184
Mikael Larsson
Lidköpings VSK
3:05:08.1110750
+1:04:25.386440
51.6p
185
Morgan Jerkefjord
OK Kullingshof
3:05:54.1115390
+1:05:11.391080
51.4p
186
Björn Johansson
Målerås IF
3:06:03.1116200
+1:05:19.391890
51.3p
187
Johan Päivärinta
Borgstena IF
3:06:09.1116800
+1:05:25.392490
51.3p
188
Timo Niiniskorpi
IF Hallby SOK
3:06:21.1118030
+1:05:38.393720
51.2p
189
Markus Johansson
Skanska IF
3:08:23.1130260
+1:07:40.405950
50.6p
190
Henrik Johansson
Ölands SK
3:08:26.1130550
+1:07:43.406240
50.6p
191
Stefan Nilsson
Borås
3:08:27.1130640
+1:07:44.406330
50.6p
192
Håkan Hjerpe;Thorsell
Kungälvs Roddklubb
3:08:39.1131850
+1:07:56.407540
50.5p
193
Johannes Bergmann
Tranemo IF
3:09:46.1138580
+1:09:03.414270
50.1p
194
Per Kjöllerström
Tranemo IF
3:10:50.1144960
+1:10:07.420650
49.8p
195
Ronny Andersson
Lugi SK
3:11:18.1147730
+1:10:35.423420
49.7p
196
Dan Andersson
Hestra IF
3:12:14.1153330
+1:11:31.429020
49.4p
197
Mattias Svensson
IFK Helsingborg
3:12:27.1154670
+1:11:44.430360
49.3p
198
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
3:13:13.1159270
+1:12:30.434960
49.1p
199
Carl-fredrik Ahnsberg
Axa SC
3:13:18.1159730
+1:12:35.435420
49.1p
200
Jerome Manceau
Aktivitus Sports Club
3:13:34.1161300
+1:12:50.436990
49.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Viktor Rikner
IK Stern
3:14:16.1165510
+1:13:33.441200
48.8p
202
Jonathan Bruner
IF Hagen SK
3:14:19.1165880
+1:13:36.441570
48.8p
203
Johan Holgersson
Oxbergs IF
3:14:20.1165980
+1:13:37.441670
48.8p
204
Tord Björkqvist
Borås GIF
3:15:27.1172620
+1:14:44.448310
48.5p
205
Daniel Påhlstorp
IF Ski Team Skåne
3:15:45.1174430
+1:15:02.450120
48.4p
206
Marcus Wising
Uddevalla SK
3:16:25.1178480
+1:15:42.454170
48.2p
207
Eric Tilly
Kungälvs OK
3:16:37.1179690
+1:15:54.455380
48.1p
208
Marcus Jodin
Stadium IF
3:16:55.1181450
+1:16:12.457140
48.0p
209
Robbin Slättengren
Nybro Ski
3:18:06.1188530
+1:17:23.464220
47.7p
210
Marcus Antonsson
Umara SC
3:18:16.1189580
+1:17:33.465270
47.7p
211
Patrik Wiklund
IK Stern
3:18:39.1191870
+1:17:56.467560
47.6p
212
Anders Reuterberg
Hindås SK
3:18:56.1193500
+1:18:12.469190
47.5p
213
Adam Hulander
Dalstorps IF
3:19:20.1195960
+1:18:37.471650
47.4p
214
Magnus Gassner
Högaborgs Athleter
3:19:26.1196560
+1:18:43.472250
47.3p
215
Johannes Lyreborg
Högaborgs Athleter
3:19:38.1197750
+1:18:55.473440
47.3p
216
Niklas Fungbrandt
OK Gränsen
3:20:19.1201870
+1:19:36.477560
47.1p
217
John Hedberg
Torestorps IF
3:20:34.1203370
+1:19:51.479060
47.0p
218
Mikael Rasmusson
Ätrans IF
3:20:59.1205830
+1:20:16.481520
46.9p
219
Anders Rosenberg
OK Landehof
3:21:55.1211460
+1:21:12.487150
46.7p
220
Dag Östlin
IF Hallby SOK
3:26:11.1237050
+1:25:28.512740
45.6p
221
Henrik Lidhage
IK Ymer
3:27:09.1242820
+1:26:26.518510
45.3p
222
Johan Thunholm
Växjö OK
3:27:10.1242920
+1:26:27.518610
45.3p
223
Tommy Hallberg
Skene Sim o IS
3:27:20.1243970
+1:26:37.519660
45.3p
224
Kristian Ørnsholt
København SK
3:27:38.1245790
+1:26:55.521480
45.2p
225
Fredrik Holmgren
Axa SC
3:28:00.1247900
+1:27:16.523590
45.1p
226
Carl Fredrik Ekstrand
Landsbro IF SK
3:28:22.1250160
+1:27:39.525850
45.0p
227
Jonas Larsson
Torestorps IF
3:30:33.1263200
+1:29:49.538890
44.5p
228
Jan Hulander
Dalstorps IF
3:30:45.1264420
+1:30:02.540110
44.4p
229
Jonny Walther
Gnosjö FK
3:31:54.1271320
+1:31:11.547010
44.2p
230
Fredrik Lyckelid
Axa SC
3:33:16.1279590
+1:32:33.555280
43.8p
231
Mikael Andreasson
Borås SK
3:34:58.1289740
+1:34:15.565430
43.4p
232
Joakim Ax
Ödeshögs SK
3:38:21.1310090
+1:37:38.585780
42.7p
233
Anders Billström
IK Stern
3:39:21.1316090
+1:38:38.591780
42.5p
234
Bengt-Elof Nilsson
Tockarps IK
3:42:06.1332550
+1:41:23.608240
41.9p
235
Johan Brinktell
Axa SC
3:42:52.1337140
+1:42:09.612830
41.7p
236
Wilhelm Nygren
Högaborgs Athleter
3:43:13.1339210
+1:42:30.614900
41.6p
237
Viktor Udd
OK Kroppefjäll
3:46:19.1357890
+1:45:36.633580
41.0p
238
Karl Delin
Ryda SK
3:46:52.1361110
+1:46:09.636800
40.9p
239
Mathias Eriksson
IK Trasten
3:47:04.1362310
+1:46:21.638000
40.8p
240
Jimmy Sjögren
Gnosjö FK
3:47:30.1364910
+1:46:47.640600
40.7p
241
Erik Brostedt
FK Herkules
3:48:05.1368470
+1:47:22.644160
40.6p
242
Attila Kathy
IF Ski Team Skåne
3:49:07.1374690
+1:48:24.650380
40.4p
243
Mattias Svensson
Tibro Orienteringsklubb
3:49:33.1377230
+1:48:50.652920
40.3p
244
Alexander Wickmark
IFK Helsingborg
4:03:52.1463100
+2:03:08.738790
37.7p
245
Christian Wadsworth
IFK Helsingborg
4:06:27.1478610
+2:05:44.754300
37.2p
246
Martin Plate
IFK Helsingborg
4:06:51.1481010
+2:06:08.756700
37.2p
247
Johan Hansson
Torestorps IF
4:12:16.1513570
+2:11:33.789260
36.3p
248
Martin Ross
IF Ski Team Skåne
4:14:51.1529080
+2:14:08.804770
35.9p
249
David Stensson
Bravur Sports Club
4:23:46.1582560
+2:23:03.858250
34.5p