Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skistart Ski Marathon
2018-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mattias Bryntesson
Trollhättans SOK
2:02:57.737620
79.6p
2
Anders Johansson
Ryda SK
2:03:46.742570
+49.4850
78.9p
3
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:05:30.752950
+2:33.15230
77.6p
4
Lars Åkerman
Älvdalens IF SK
2:05:44.754370
+2:47.16650
77.5p
5
Tomas Johansson
Åmåls OK
2:05:58.755790
+3:01.18070
77.3p
6
Ragnar Crona
Göteborgs SK
2:07:11.763040
+4:14.25320
76.4p
7
Anders Stenberg
Burseryds IF
2:11:51.791040
+8:54.53320
73.3p
8
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
2:12:48.796760
+9:51.59040
72.7p
9
Staffan Thörne
Hagfors SF
2:15:03.810240
+12:06.72520
71.2p
10
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:15:37.813690
+12:40.75970
70.9p
11
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:17:14.823300
+14:16.85580
69.9p
12
Per Sandström
Eds SK
2:18:55.833430
+15:58.95710
68.9p
13
Peter Skåret
Norway
2:21:26.848540
+18:29.110820
67.5p
14
Fredrik Runesson
IK Stern
2:22:55.857460
+19:58.119740
66.7p
15
Malte Jönsson
Svegs IK
2:23:12.859130
+20:15.121410
66.6p
16
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:27:34.885380
+24:37.147660
64.3p
17
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:28:43.892290
+25:46.154570
63.7p
18
Anders Magnusson
IK Stern
2:29:48.898750
+26:51.161030
63.2p
19
Eivind Lande
Norway
2:30:59.905820
+28:02.168100
62.6p
20
Michael Limell
Falu IK
2:32:37.915600
+29:39.177880
61.9p
21
Martin Eriksson
Lima IF
2:33:58.923730
+31:01.186010
61.2p
22
Oscar Johansson
Kimstad GOIF
2:35:56.935540
+32:59.197820
60.4p
23
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
2:36:34.939350
+33:37.201630
60.1p
24
Fredrik Kahnberg
Åf SK
2:36:40.939970
+33:43.202250
60.0p
25
Martin Eriksson
Axa SC
2:40:03.960270
+37:06.222550
58.6p
26
Markus Porath
OK Kroppefjäll
2:43:00.977940
+40:03.240220
57.4p
27
Bengt Djurholm
Filipstads SF
2:45:49.994850
+42:52.257130
56.3p
28
Jörgen Thorén
Göteborgs Polismäns IF
2:46:13.997220
+43:16.259500
56.1p
29
Erik Islén
Falu IK
2:46:22.998110
+43:24.260390
56.1p
30
Niklas Johansson
Falköpings AIK SK
2:49:46.1018560
+46:49.280840
54.8p
31
Jonathan Egerbo
IK Livsnerven
2:53:21.1040010
+50:23.302290
53.5p
32
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:55:51.1055060
+52:54.317340
52.7p
33
Richard Östh
IFK Österbymo
3:01:46.1090500
+58:48.352780
50.8p
34
Terje Skaarnes
Uddevalla SK
3:02:08.1092710
+59:10.354990
50.6p
35
Christer Olsson
Idefjordens SK
3:09:22.1136130
+1:06:25.398410
48.5p
36
Jesper Johansson
Högaborgs Athleter
3:10:53.1145200
+1:07:55.407480
48.1p
37
Johan Forsberg
Kumla SF
3:13:26.1160590
+1:10:29.422870
47.4p
38
Andreas Håkansson
IK Stern
3:14:33.1167280
+1:11:36.429560
47.1p
39
Torbjörn Persson
OK Alehof
3:21:52.1211110
+1:18:54.473390
45.2p
40
Axel Olsson
IK Stern
3:36:13.1297290
+1:33:16.559570
41.9p
41
Hans-peter Niklasson
Idefjordens SK
3:46:37.1359620
+1:43:40.621900
39.8p
-
Niclas Vikström
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Ragnar Lundborg
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Fredrik Norman
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)