Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åk en mil vinn en bil
2017-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 874[
1
2
]
H 21 Motion
9.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
25:03.150200
77.0p
2
Martin Fryklund
Östersund
29:00.173900
+3:57.23600
68.7p
3
Mårten Stål
Ljusdalspolisens IF
29:30.176900
+4:27.26600
67.8p
4
Felix Hill
Team Hillclimber
30:02.180100
+4:59.29800
66.8p
5
Jens Magnusson
Ås
30:19.181800
+5:16.31500
66.3p
6
Tobias Nilsson
Kovlands IF
30:23.182200
+5:20.31900
66.2p
7
Elias Engström Skoog
Hede SK
30:26.182500
+5:23.32200
66.1p
8
Mattias Larsson
Norrköping
30:26.182500
+5:23.32200
66.1p
9
Oskar Åslund
Östersunds SK
30:29.182800
+5:26.32500
66.0p
10
Oskar Algotsson
Åsarna IK
31:03.186200
+6:00.35900
65.1p
11
Jens Carlevi
Uppsala
31:11.187000
+6:08.36700
64.8p
12
Urban Nyblom
Säteri Sandskogen
31:13.187200
+6:10.36900
64.8p
13
Björn Melander
Timrå SOK
31:17.187600
+6:14.37300
64.7p
14
Bo Göransson
Åsarna IK
31:34.189300
+6:31.39000
64.2p
15
Jens Junes
IFK Umeå
31:38.189700
+6:35.39400
64.1p
16
Adam Näslund
Bergeforsens SK
31:45.190400
+6:42.40100
63.9p
17
Jesper Nilsson
Vemdalen
31:47.190600
+6:44.40300
63.8p
18
Kent Persson
Roslagsbro IF
32:14.193300
+7:11.43000
63.1p
19
Mattias Svensson
Östersund
32:17.193600
+7:14.43300
63.0p
20
Björn Strindlund
Östersunds SK
32:26.194500
+7:23.44200
62.8p
21
Mikael Nilsson
Alnö SK
32:41.196000
+7:38.45700
62.4p
22
André Ekedahl
Axa SC
32:44.196300
+7:41.46000
62.3p
23
Christer Wagenius
Funäsdalens SLK
33:23.200200
+8:20.49900
61.4p
24
Pär Nilsson
Vemdalen
33:24.200300
+8:21.50000
61.3p
25
Peder Egnell
Åsarna IK
33:24.200300
+8:21.50000
61.3p
26
Lars Nilsson
Dahlia Motor
33:24.200300
+8:21.50000
61.3p
27
Mikael Lindberg
Svärdsjö IF
33:47.202600
+8:44.52300
60.8p
28
Stefan Andersson
Östersund
33:50.202900
+8:47.52600
60.7p
29
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
33:52.203100
+8:49.52800
60.6p
30
Svante Lundberg
Team Träna Med Glädje
33:54.203300
+8:51.53000
60.6p
31
Thomas Rahm
Rønningen ski
34:00.203900
+8:57.53600
60.4p
32
Mirco Andreani
Stockholm
34:04.204300
+9:01.54000
60.4p
33
Arthur Aanesen
Täby IS SK
34:06.204500
+9:03.54200
60.3p
34
Mikael Zetterström
Värmdö
34:06.204500
+9:03.54200
60.3p
35
Martin Lindblad
Team Nilsson
34:10.204900
+9:07.54600
60.2p
36
Andreas Hiller
Axa SC
34:10.204900
+9:07.54600
60.2p
37
Rasmus Vonschoultz
Åsarna IK
34:10.204900
+9:07.54600
60.2p
38
David Göransson
Åsarna IK
34:12.205100
+9:09.54800
60.2p
39
Wilhelm Sterner
Täby
34:34.207300
+9:31.57000
59.6p
40
Philip Pallin
Alnö SK
34:44.208300
+9:41.58000
59.4p
41
Ola Bengtsson
Frösön
34:46.208500
+9:43.58200
59.4p
42
Johan Olofsson
Siemens Industry Software AB
34:49.208800
+9:46.58500
59.3p
43
Erik Lilja
Vällingby
34:51.209000
+9:48.58700
59.2p
44
Peter Broman
No Club
34:58.209700
+9:55.59400
59.1p
45
Mats Salemyr
Bromma
34:59.209800
+9:56.59500
59.1p
46
Alexander Helmin
Ärla IF
35:00.209900
+9:57.59600
59.0p
47
Marcus Jönsson
Överturingen
35:07.210600
+10:04.60300
58.9p
48
Edvin Nordgren
Åsarna IK
35:07.210600
+10:04.60300
58.9p
49
Jan Åke Lund
Team Lund
35:12.211100
+10:09.60800
58.8p
50
Peter Larsson
Matfors SK
35:12.211100
+10:09.60800
58.8p
51
Jonas Kreku
Uppsala
35:13.211200
+10:10.60900
58.7p
51
Midas Nyman
Team Gregors
35:13.211200
+10:10.60900
58.7p
53
Linus Moberg
AB Karl Hedin IF
35:15.211400
+10:12.61100
58.7p
54
Jonathan van der Wie
Östersund
35:30.212900
+10:27.62600
58.4p
55
Anton Svensson
Åsarna IK
35:30.212900
+10:27.62600
58.4p
56
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
35:31.213000
+10:28.62700
58.3p
57
Jörgen Svedin
Åsarna IK
35:53.215200
+10:50.64900
57.8p
58
Jens Holmberg
Stockholm
35:55.215400
+10:52.65100
57.8p
59
Are Sjaastad
Trondheim
36:04.216300
+11:01.66000
57.6p
60
Emil Grass
Team Grass
36:06.216500
+11:03.66200
57.6p
61
Kjell Eriksson
Åsarna IK
36:08.216700
+11:05.66400
57.5p
62
Henrik Jonsson
Östersund
36:08.216700
+11:05.66400
57.5p
63
Jens Moberg
Alnö SK
36:32.219100
+11:29.68800
57.0p
64
Björn Brännlund
Östersund
36:36.219500
+11:33.69200
56.9p
65
Vincent Aanesen
Täby
36:37.219600
+11:34.69300
56.9p
66
Bo Sjölund
Duveds IF
36:39.219800
+11:36.69500
56.8p
67
Patrik Mattsson
Åsarna IK
36:41.220000
+11:38.69700
56.8p
68
Anton Nilsson
Vemdalen
36:43.220200
+11:40.69900
56.8p
69
Viktor Andersson
No Club
36:44.220300
+11:41.70000
56.7p
70
Kg Ramstedt
Hede
36:50.220900
+11:47.70600
56.6p
71
Markus Näsman
Östersund
36:52.221100
+11:49.70800
56.6p
72
Henrik Granström
Team Landy
37:02.222100
+11:59.71800
56.4p
73
Henrik Brandén
Gävle
37:09.222800
+12:06.72500
56.2p
74
Johan Lindblad
Mölndal
37:11.223000
+12:08.72700
56.2p
75
Fredrik Lunde
Göteborg
37:16.223500
+12:13.73200
56.1p
76
Anders Moberg
IFK Vaxholm
37:23.224200
+12:20.73900
55.9p
77
Bengt Nilzen
Svenstavik
37:25.224400
+12:22.74100
55.9p
78
Olle Göransson
Brunflo IF
37:28.224700
+12:25.74400
55.8p
79
Tommy Andersson
Hägglunds Ski Team SK
37:29.224800
+12:26.74500
55.8p
80
Torbjörn Hugg
Lillhärdals IF
37:31.225000
+12:28.74700
55.7p
81
Ronny Olofsson
Myssjö
37:36.225500
+12:33.75200
55.6p
82
Paul Svensson
Passet
37:41.226000
+12:38.75700
55.5p
83
Martin Jacobsson
Östersund
37:41.226000
+12:38.75700
55.5p
84
Björn Pellbäck
Lidingö
37:42.226100
+12:39.75800
55.5p
85
Linus Ytterbom
Kovlands IF
37:45.226400
+12:42.76100
55.5p
86
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
37:59.227800
+12:56.77500
55.2p
87
Pierre Brodén
Röjtjänst PB AB
38:01.228000
+12:58.77700
55.1p
88
Mathias Fröstad
Bromma
38:07.228600
+13:04.78300
55.0p
89
Anton Andersson
Åsarna IK
38:09.228800
+13:06.78500
55.0p
90
Viggo Stein
Ås
38:14.229300
+13:11.79000
54.9p
91
Erik Strindlund
Östersund
38:14.229300
+13:11.79000
54.9p
92
Anton Grenholm
Norderåsens VVS
38:15.229400
+13:12.79100
54.9p
93
Elias Pedersen
Åsarna IK
38:20.229900
+13:17.79600
54.8p
94
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
38:20.229900
+13:17.79600
54.8p
95
Tomas Eriksson
Sävedalen
38:26.230500
+13:23.80200
54.6p
96
Tim Wikén
Åsarna IK
38:35.231400
+13:32.81100
54.5p
97
Jakob Nilsson
Vemdalen
38:37.231600
+13:34.81300
54.4p
98
Oscar Vahlström-Nygren
Åsarna IK
38:42.232100
+13:39.81800
54.3p
99
Tomas Jönsson
Årsunda IF
38:44.232300
+13:41.82000
54.3p
100
Nisse Rehnstrand
Funäsdalens SLK
38:47.232600
+13:44.82300
54.2p
101
Ola Hörberg
Östpåtäckta
38:52.233100
+13:49.82800
54.1p
102
Hans Lissdaniels
Vemdalen
39:04.234300
+14:01.84000
53.9p
103
Björn Henriksson
AB Hustimmer I Dalarna
39:07.234600
+14:04.84300
53.8p
104
Andreas Karlstedt
Östersund
39:14.235300
+14:11.85000
53.7p
105
Leif Paulsson
Upplands Väsby
39:16.235500
+14:13.85200
53.7p
106
Johan Essner
Järfälla
39:17.235600
+14:14.85300
53.7p
107
Joakim Andersson
Mats 60
39:19.235800
+14:16.85500
53.6p
108
Jörgen Eriksson
Peab Bedriftsidrettslag
39:31.237000
+14:28.86700
53.4p
109
Dennis Edh
Passet
39:39.237800
+14:36.87500
53.2p
110
Björn Lind
Weaze
39:39.237800
+14:36.87500
53.2p
111
Janne Pettersson
Hallstavik
39:41.238000
+14:38.87700
53.2p
112
Lars-Eric Ericsson
Klövsjö
39:43.238200
+14:40.87900
53.2p
113
Thomas Kronlund
Ica Supermarket
39:45.238400
+14:42.88100
53.1p
114
Lars-Göran Bergman
NORRSUNDET
39:46.238500
+14:43.88200
53.1p
115
Johan Sjödahl
Lag Grizzly
39:49.238800
+14:46.88500
53.0p
116
Tomas Edström
Team Edström
39:53.239200
+14:50.88900
53.0p
117
Mattias Kempe
Orrvikens IK
39:54.239300
+14:51.89000
53.0p
118
Tommy Selling
Kovlands IF
40:00.239900
+14:57.89600
52.8p
119
Lars Ove Birgersson
Offerdals SK
40:01.240000
+14:58.89700
52.8p
120
Richard Lundgren
Brånan
40:05.240400
+15:02.90100
52.8p
121
Jim T. Bakeröd
Team Wassberg
40:06.240500
+15:03.90200
52.7p
122
Bruno Göransson
Hackås
40:12.241100
+15:09.90800
52.6p
123
Patrik Andersson
IFK Mora SK
40:13.241200
+15:10.90900
52.6p
124
Thomas Petersson
Avesta
40:14.241300
+15:11.91000
52.6p
125
Ulf Bjerke
Billdal
40:15.241400
+15:12.91100
52.6p
126
Lars-Ove Dillner
Lars-Ove Dillner Bygg
40:18.241700
+15:15.91400
52.5p
127
Patrik Berg
Jämtkraft IF
40:19.241800
+15:16.91500
52.5p
128
Dan Svensson
IK Fjäll
40:25.242400
+15:22.92100
52.4p
129
Erik Bysell
Frösön
40:27.242600
+15:24.92300
52.4p
130
Gunnar Hammarlund
Ockelbo SK
40:28.242700
+15:25.92400
52.3p
131
Erik Grass
Team Grass
40:33.243200
+15:30.92900
52.2p
132
Jakob Wickenberg
Ås
40:37.243600
+15:34.93300
52.2p
133
Magnus Bergman
NORRSUNDET
40:37.243600
+15:34.93300
52.2p
134
Wilhelm Sandberg
Bodens SK
40:40.243900
+15:37.93600
52.1p
135
Tommy Pålsson
Ånge SK
40:45.244400
+15:42.94100
52.0p
136
William Rutenius
Alnö SK
40:47.244600
+15:44.94300
52.0p
137
Ola Laxvik
Östersunds SK
40:47.244600
+15:44.94300
52.0p
138
Robin Grenholm
Norderåsens VVS
40:51.245000
+15:48.94700
51.9p
139
Anders Sahlin
Östersunds SK
40:55.245400
+15:52.95100
51.8p
140
Tony Burman
Åsarna IK
40:58.245700
+15:55.95400
51.8p
141
Magnus Göransson
Brunflo IF
40:59.245800
+15:56.95500
51.8p
142
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
41:04.246300
+16:01.96000
51.7p
143
Lars Magnusson
Åsarna IK
41:05.246400
+16:02.96100
51.7p
144
David Johansson
Team Edith
41:07.246600
+16:04.96300
51.6p
145
Björn Jonsson
Axa SC
41:13.247200
+16:10.96900
51.5p
146
Elias Fyhr
Hudiksvall
41:16.247500
+16:13.97200
51.5p
147
Lars Höglund
Storhogna Camping
41:17.247600
+16:14.97300
51.5p
148
Gustav Skogby
Åkersberga
41:19.247800
+16:16.97500
51.4p
149
Kjell-Ove Jacobsson
Sala
41:23.248200
+16:20.97900
51.4p
150
Per Östlund
Kilafors SK
41:25.248400
+16:22.98100
51.3p
151
Kent Sjögren
SportsGym
41:25.248400
+16:22.98100
51.3p
152
Stefan Jonsson
IK Fjäll
41:29.248800
+16:26.98500
51.3p
153
Kjell Svanberg
Hackås
41:29.248800
+16:26.98500
51.3p
154
Stefan Johansson
Åsarna IK
41:32.249100
+16:29.98800
51.2p
155
Olle Moberg
Sundsvall
41:35.249400
+16:32.99100
51.1p
156
Henrik Hedenström
Grötfors SK
41:37.249600
+16:34.99300
51.1p
157
Arvid Nyman
Höör
41:40.249900
+16:37.99600
51.1p
158
Fredrik Åberg
Brunflo IF
41:44.250300
+16:41.100000
51.0p
159
Per-Arne Forsberg
IK Fjäll
41:46.250500
+16:43.100200
51.0p
160
Fredrik Malmgren
Åsarna IK
41:51.251000
+16:48.100700
50.9p
161
Anders Perols
Dala-Järna IK
41:51.251000
+16:48.100700
50.9p
162
Staffan Löfström
Månkarbo IF
41:53.251200
+16:50.100900
50.8p
163
Johan Vonschoultz
Bromma
41:53.251200
+16:50.100900
50.8p
164
Ulf Andersson
Täby
41:55.251400
+16:52.101100
50.8p
165
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
41:55.251400
+16:52.101100
50.8p
166
Robert Westerholm
ALBY
42:07.252600
+17:04.102300
50.6p
167
Bert-Ola Forsberg
Överturingen
42:07.252600
+17:04.102300
50.6p
168
Harri Näätänen
Sundsvall
42:08.252700
+17:05.102400
50.6p
169
Emil Dahl
Ascendo
42:10.252900
+17:07.102600
50.5p
170
Tomas Ångström
Brunflo IF
42:11.253000
+17:08.102700
50.5p
171
Thomas Holmberg
Brunflo IF
42:15.253400
+17:12.103100
50.5p
172
Kristoffer Klang
Gävle
42:23.254200
+17:20.103900
50.3p
173
Thomas Hynning
Täby
42:26.254500
+17:23.104200
50.3p
174
Markus Brugge
Frösön
42:28.254700
+17:25.104400
50.2p
175
Anders Andersson
Östersund
42:30.254900
+17:27.104600
50.2p
176
Markus Kivistö
Sigtuna
42:38.255700
+17:35.105400
50.1p
177
Per-Arne Zetterberg
Hejåhå IF
42:43.256200
+17:40.105900
50.0p
178
Rune Åslund
Åsarna IK
42:45.256400
+17:42.106100
50.0p
179
Per Bennermo
Funäsdalens IF
42:53.257200
+17:50.106900
49.8p
180
Jan-Olof Berglin
Åsarna IK
43:06.258500
+18:03.108200
49.6p
181
Hampus Westerlund
Vemdalen
43:07.258600
+18:04.108300
49.6p
182
Rasmus Sjölander
Stöde IF
43:08.258700
+18:05.108400
49.6p
183
Bo Pargèus
Sundsvall
43:08.258700
+18:05.108400
49.6p
184
Fabian Borg
Åsarna IK
43:12.259100
+18:09.108800
49.5p
185
Oskar Lund
Team Lund
43:12.259100
+18:09.108800
49.5p
186
Alexander Norling
Östersund
43:13.259200
+18:10.108900
49.5p
187
Anders Olsson
Ljusdals Golv AB
43:13.259200
+18:10.108900
49.5p
188
John Ericsson
Team Karlsson
43:13.259200
+18:10.108900
49.5p
189
Lars-Gunnar Lundgren
Lag Lundgren
43:14.259300
+18:11.109000
49.5p
190
Erik Carlsson
Team Edström
43:17.259600
+18:14.109300
49.4p
191
Bengt Laxvik
Östersund
43:19.259800
+18:16.109500
49.4p
192
Jerker Ytterbom
Kovlands IF
43:20.259900
+18:17.109600
49.4p
193
Jens Berglind
Östersund
43:22.260100
+18:19.109800
49.4p
194
Jonny Berg
Frösön
43:29.260800
+18:26.110500
49.2p
195
Olle Sjöblom
No Club
43:31.261000
+18:28.110700
49.2p
196
Thomas Larsson
Njurunda SK
43:34.261300
+18:31.111000
49.2p
197
Jörn Öhrnell
Åsarna IK
43:35.261400
+18:32.111100
49.2p
198
Ol-Johan Sikku
Östersund
43:36.261500
+18:33.111200
49.1p
199
Niklas Danielsson
Vemdalen
43:36.261500
+18:33.111200
49.1p
200
Magnus Isenberg
Forellen1
43:37.261600
+18:34.111300
49.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Joel Dillner
Klövsjö
43:37.261600
+18:34.111300
49.1p
202
Mikael Mattsson
Fränsta IK
43:39.261800
+18:36.111500
49.1p
203
Jonas Edefors
Hudiksvall
43:39.261800
+18:36.111500
49.1p
204
Elias Dillner
Klövsjö
43:47.262600
+18:44.112300
49.0p
205
Tobias Fuhr
Lund
43:50.262900
+18:47.112600
48.9p
206
Jens Gregor
Sundsvall
43:51.263000
+18:48.112700
48.9p
207
Johan Liljestrand
Sköndals IK
43:54.263300
+18:51.113000
48.9p
208
Fredrik Nyman
Höör
43:56.263500
+18:53.113200
48.8p
209
ulf bernhardsson
Trångsvikens IF
43:56.263500
+18:53.113200
48.8p
210
Manne Bernhardsson
Trångsvikens IF
43:58.263700
+18:55.113400
48.8p
211
Tobias Hall
Östersund
43:59.263800
+18:56.113500
48.8p
212
Magnus Isaksson
Sollentuna
44:05.264400
+19:02.114100
48.7p
213
Johan Hellström
No Club
44:09.264800
+19:06.114500
48.6p
214
Hannes Isaksson
Sollentuna
44:14.265300
+19:11.115000
48.5p
215
Torkel Rotvold
Åsarna IK
44:14.265300
+19:11.115000
48.5p
216
Kristoffer Halvarsson
Ljusdalspolisens IF
44:14.265300
+19:11.115000
48.5p
217
Jan Mandahl
Upsala Simsällskap
44:17.265600
+19:14.115300
48.5p
218
Lars Andersson
Nykvarn
44:18.265700
+19:15.115400
48.5p
219
Mathias Sundin
Sundsvall
44:21.266000
+19:18.115700
48.4p
220
Ulf Thörnevik
Skogås
44:24.266300
+19:21.116000
48.4p
221
Jesper Moberg
Uppsala Studenters IF
44:24.266300
+19:21.116000
48.4p
222
Lars Sundström
Hagblommorna
44:26.266500
+19:23.116200
48.4p
223
Björn Lindahl
Sundsvall
44:28.266700
+19:25.116400
48.3p
224
Anton Sundström
Matfors SK
44:28.266700
+19:25.116400
48.3p
225
Olof Eriksson
Åsarna IK
44:31.267000
+19:28.116700
48.3p
226
Daniel Hallgren
Häggenås SK
44:31.267000
+19:28.116700
48.3p
227
Joakim Persson
Bromma
44:38.267700
+19:35.117400
48.2p
228
Haakon H.jensen
Grötfors SK
44:40.267900
+19:37.117600
48.1p
229
Per Jonas Jonsson
Delsbo IF
44:46.268500
+19:43.118200
48.0p
230
Jonas Nygård-Skalman
Hudiksvalls IF
44:50.268900
+19:47.118600
48.0p
231
Nils-Olov Högström
Rörösjöns IK
44:50.268900
+19:47.118600
48.0p
232
Leif Johansson
Åsarna IK
44:50.268900
+19:47.118600
48.0p
233
Annika Sahlén
Team Oltjärn
44:50.268900
+19:47.118600
48.0p
234
Mikael Jonasson
Ås
44:58.269700
+19:55.119400
47.9p
235
Erik Skoglund
Täby IS SK
44:58.269700
+19:55.119400
47.9p
236
Niklas Skoglund
Täby IS SK
44:58.269700
+19:55.119400
47.9p
237
Fhilip Norling
Rätans IF
45:02.270100
+19:59.119800
47.8p
238
Markus Daabach
No Club
45:03.270200
+20:00.119900
47.8p
239
Marcus Holmqvist
Nacka
45:05.270400
+20:02.120100
47.8p
240
Johan Höglund
Valbo Aif
45:08.270700
+20:05.120400
47.7p
241
Johan Danielsson
Årsta
45:08.270700
+20:05.120400
47.7p
242
Mats Andersson
Sollentuna
45:08.270700
+20:05.120400
47.7p
243
Johan Linder
Matfors
45:10.270900
+20:07.120600
47.7p
244
Nils-Göran Olsson
Njurunda SK
45:22.272100
+20:19.121800
47.5p
245
Marcus Johansson
Skistar Vemdalen
45:23.272200
+20:20.121900
47.5p
246
Kent Björling
Lucksta IF
45:27.272600
+20:24.122300
47.4p
247
Bernt Hedklint
Vemdalen
45:27.272600
+20:24.122300
47.4p
248
Kristofer Haglund
Färila
45:34.273300
+20:31.123000
47.3p
249
Marcus Thiel
Täby
45:36.273500
+20:33.123200
47.3p
250
Clas Andersson
Häggenås SK
45:36.273500
+20:33.123200
47.3p
251
Fredrik Herlitz
Sundsvall
45:39.273800
+20:36.123500
47.2p
252
Lars Olofsson
Åsarna IK
45:45.274400
+20:42.124100
47.2p
253
Göran Andersson
Linköping
45:54.275300
+20:51.125000
47.0p
254
Hugo Kinner
Sundsvall
45:56.275500
+20:53.125200
47.0p
255
Anton Norling
Rätan
45:56.275500
+20:53.125200
47.0p
256
Niklas Karlsson
Tandsbyns IF
45:59.275800
+20:56.125500
47.0p
257
Kenneth Grym
Vemdalen
46:00.275900
+20:57.125600
46.9p
258
Marcus Jonsson
Hejåhå IF
46:00.275900
+20:57.125600
46.9p
259
Fredrik Svelander
Klövsjö
46:06.276500
+21:03.126200
46.9p
260
Emil Ståbi
Team Ståbibo
46:14.277300
+21:11.127000
46.7p
261
Stefan Leonsson
Frösön
46:15.277400
+21:12.127100
46.7p
262
Fredrik Schill
Axa SC
46:16.277500
+21:13.127200
46.7p
263
Per Johansson
Team Ståbibo
46:16.277500
+21:13.127200
46.7p
264
Lara Wirén
TRÖNÖDAL
46:20.277900
+21:17.127600
46.7p
265
Stig-Gunnar Dillner
Hackås
46:28.278700
+21:25.128400
46.5p
266
Johan Vikström
IF Strategen
46:29.278800
+21:26.128500
46.5p
267
Christoffer Holm
Stockholm
46:29.278800
+21:26.128500
46.5p
268
Torbjörn Israelsson
Sundsvall
46:29.278800
+21:26.128500
46.5p
269
Kim Jonsson
Kims Allservice
46:30.278900
+21:27.128600
46.5p
270
Rickard Carenfelt
Gunnarssons
46:36.279500
+21:33.129200
46.4p
271
Hans Norling
Rätans IF
46:40.279900
+21:37.129600
46.4p
272
Axel Hellners
Stockholm
46:43.280200
+21:40.129900
46.3p
273
Andreas Jansson
Östersund
46:43.280200
+21:40.129900
46.3p
274
Simon Bergvik
Sundsvall
46:43.280200
+21:40.129900
46.3p
275
Anders Nordgren
Åsarna IK
46:45.280400
+21:42.130100
46.3p
276
Jan Ola Ericsson
Åsarna IK
46:47.280600
+21:44.130300
46.3p
277
Anders Ahtinen
Västberga PF
46:47.280600
+21:44.130300
46.3p
278
Örjan Engström
Svenstavik
46:50.280900
+21:47.130600
46.2p
279
Martin Wicher
Bromma
46:58.281700
+21:55.131400
46.1p
280
Eirik Sjaastad
Trondheim
46:59.281800
+21:56.131500
46.1p
281
Jonas Engvall
Bålsta
47:00.281900
+21:57.131600
46.1p
282
Jan-Anders Haglund
Gävle
47:02.282100
+21:59.131800
46.1p
283
Magnus Look
Tännäs
47:05.282400
+22:02.132100
46.0p
284
Carl Svensson
Sundbybergs IK
47:08.282700
+22:05.132400
46.0p
285
Mikael Larsson
Sundsvall
47:08.282700
+22:05.132400
46.0p
286
Bengt Nilsson
Hede IK
47:17.283600
+22:14.133300
45.8p
287
André Jakobsson
Östersunds SK
47:18.283700
+22:15.133400
45.8p
288
Sebastian Landén
Frösön
47:22.284100
+22:19.133800
45.8p
289
Lars-erik Wickman
Svenstavik
47:23.284200
+22:20.133900
45.8p
290
Niklas Gustafsson
Uppsala
47:23.284200
+22:20.133900
45.8p
291
Ulf Jonsson
Sollentuna
47:25.284400
+22:22.134100
45.7p
292
Stefan Saksi
Gisselö Gårdsbryggeri
47:25.284400
+22:22.134100
45.7p
293
Axel Ryhed
Team Lyckan
47:30.284900
+22:27.134600
45.7p
294
Hans Olander
Agnäs IK
47:31.285000
+22:28.134700
45.7p
295
Jon Dillner
Klövsjö
47:33.285200
+22:30.134900
45.6p
296
Håkan Wikén
No Club
47:34.285300
+22:31.135000
45.6p
297
Emil Kårvik
Svenstavik
47:39.285800
+22:36.135500
45.5p
298
Kurt Seliberg
Pro Management AB
47:43.286200
+22:40.135900
45.5p
299
Gustav Hollander
Ekerö
47:47.286600
+22:44.136300
45.4p
300
Jörgen Blixth
B.W. Skog AB
47:50.286900
+22:47.136600
45.4p
301
Lars-Olov Orre
Oslo
47:50.286900
+22:47.136600
45.4p
302
Anders Lindh
Njurunda SK
48:01.288000
+22:58.137700
45.2p
303
Johan Andersson
Åsarna IK
48:05.288400
+23:02.138100
45.2p
304
Pelle Tillman
Gävle
48:07.288600
+23:04.138300
45.2p
305
Mats Johansson
Sundsvall
48:07.288600
+23:04.138300
45.2p
306
Peter Bredahl
Sundsvall
48:07.288600
+23:04.138300
45.2p
307
Mats Jacobson
Stockholm
48:09.288800
+23:06.138500
45.1p
308
Tommy Nilsson
Kovlands IF
48:09.288800
+23:06.138500
45.1p
309
Peter Helmin
Ärla IF
48:11.289000
+23:08.138700
45.1p
310
Love Broberg
Järfälla
48:26.290500
+23:23.140200
44.9p
311
Torgrim Johnsrud
Åsarna IK
48:27.290600
+23:24.140300
44.9p
312
Anton Nordgren
Åsarna IK
48:28.290700
+23:25.140400
44.9p
313
Örjan Seger
OBC
48:29.290800
+23:26.140500
44.9p
314
Kenneth Åberg
Axa SC
48:36.291500
+23:33.141200
44.8p
315
Tim Fuglseth
Täby
48:36.291500
+23:33.141200
44.8p
316
Patrik Tilly
Team Tilly
48:36.291500
+23:33.141200
44.8p
317
Johannes Haglund
Färila
48:38.291700
+23:35.141400
44.7p
318
Anders Tilly
Team Tilly
48:39.291800
+23:36.141500
44.7p
319
Stig Aslund
Timrå SOK
48:43.292200
+23:40.141900
44.7p
320
Fredrik Lundholm
Stocksunds IF
48:46.292500
+23:43.142200
44.6p
321
Ola Olsson
Team Dunört
48:50.292900
+23:47.142600
44.6p
322
Hasse Eckerdal
Rörösjöns IK
48:51.293000
+23:48.142700
44.6p
323
Stefan Skalman
Hudiksvalls IF
48:52.293100
+23:49.142800
44.6p
324
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
48:54.293300
+23:51.143000
44.5p
325
Pontus Bergstrand
Team Condura
48:56.293500
+23:53.143200
44.5p
326
Bertil Höglund
Vemdalen
48:59.293800
+23:56.143500
44.5p
327
Lukas Lindberg
Åsarna IK
49:05.294400
+24:02.144100
44.4p
328
Kjell Hammarling
Villa Hammarling
49:06.294500
+24:03.144200
44.4p
329
Lars Ericsson
Myssjö
49:08.294700
+24:05.144400
44.4p
330
Erik Nilsson
IFK Mora SK
49:08.294700
+24:05.144400
44.4p
331
Per Ola Gustavsson
Ljusdal
49:10.294900
+24:07.144600
44.3p
332
Oskar Hammarlund
Ockelbo SK
49:11.295000
+24:08.144700
44.3p
333
Edvin Nilsson
Knivsta
49:13.295200
+24:10.144900
44.3p
334
Vegard Svelander Nordbrandt
Klövsjö
49:15.295400
+24:12.145100
44.3p
335
Simon Westerlund
Vemdalen
49:19.295800
+24:16.145500
44.2p
336
Christoph Wangenheim
HEMMINGEN
49:19.295800
+24:16.145500
44.2p
337
Ulf Bergström
Hackås
49:20.295900
+24:17.145600
44.2p
338
Lukas Sondell
Örnsköldsvik
49:22.296100
+24:19.145800
44.2p
339
Hampus Mattfolk
Hägersten
49:23.296200
+24:20.145900
44.2p
340
Fredrik Nilsson
Knivsta
49:26.296500
+24:23.146200
44.1p
341
Bo Nyman
Höör
49:27.296600
+24:24.146300
44.1p
342
Robin Lundqvist
No Club
49:28.296700
+24:25.146400
44.1p
343
Jonas Linder
Solna
49:31.297000
+24:28.146700
44.1p
344
Sven-Åke Näs
Brunflo IF
49:35.297400
+24:32.147100
44.0p
345
Axel Ericsson
Myssjö
49:35.297400
+24:32.147100
44.0p
346
Anders Olson
TerraFuturum BIL
49:37.297600
+24:34.147300
44.0p
347
Viktor Ahlström
Hägersten
49:38.297700
+24:35.147400
44.0p
348
Dan Majlöv
Matfors
49:38.297700
+24:35.147400
44.0p
349
Jan-Åke Tyllman
Storhogna SK
49:38.297700
+24:35.147400
44.0p
350
Johan Månsson
Marieby GoIF
49:40.297900
+24:37.147600
43.9p
351
Torbjörn Nyman
Sundsvall
49:41.298000
+24:38.147700
43.9p
352
Johan Vonbelow
Östgöta Sädes
49:41.298000
+24:38.147700
43.9p
353
Niclas Holmqvist
Nacka
49:42.298100
+24:39.147800
43.9p
354
Håkan Svensson
Åsarna IK
49:43.298200
+24:40.147900
43.9p
355
Daniel Olsson
Luleå
49:46.298500
+24:43.148200
43.9p
356
Peter Järvinder
Hudiksvall
49:46.298500
+24:43.148200
43.9p
357
Per Burström
No Club
49:50.298900
+24:47.148600
43.8p
358
Hans Svedin
Söråker
49:50.298900
+24:47.148600
43.8p
359
Stefan Sjöberg
Team Sjöberg
49:53.299200
+24:50.148900
43.8p
360
Frank Alakorpi
Örebro
49:54.299300
+24:51.149000
43.8p
361
Roger Delsius
Delsius
49:55.299400
+24:52.149100
43.8p
362
Leif Nordquist
Iggesunds SK
49:57.299600
+24:54.149300
43.7p
363
Michael Rutenius
Alnö SK
49:57.299600
+24:54.149300
43.7p
364
Sören Eriksson
Åsarna IK
49:59.299800
+24:56.149500
43.7p
365
Torbjörn Kårvall
Njurunda SK
50:02.300100
+24:59.149800
43.7p
366
Anders Ohlson
Östersund
50:06.300500
+25:03.150200
43.6p
367
Bertil Södergren
No Club
50:06.300500
+25:03.150200
43.6p
368
Lennart Göransson
Åsarna IK
50:08.300700
+25:05.150400
43.6p
369
Ludvig Klintdahl
Järfälla
50:10.300900
+25:07.150600
43.6p
370
Erik Sidenvall
Delsbo IF
50:16.301500
+25:13.151200
43.5p
371
Anders Grönlund
Enköping
50:16.301500
+25:13.151200
43.5p
372
Rolf Westerberg
Åsarna IK
50:17.301600
+25:14.151300
43.5p
373
Ulf Tjernell
Team Downlake
50:19.301800
+25:16.151500
43.4p
374
Stefan Lundell
Norrtälje Karate Sällskap
50:23.302200
+25:20.151900
43.4p
375
Conny Johansson
Team Johansson
50:25.302400
+25:22.152100
43.4p
376
Max Bromée
Östersund
50:31.303000
+25:28.152700
43.3p
377
Alexander Heldesjö
Västerås
50:32.303100
+25:29.152800
43.3p
378
Jimmy Everitt
Sundsvall
50:34.303300
+25:31.153000
43.3p
379
Kjetil Pettersen
Stabekk
50:36.303500
+25:33.153200
43.2p
380
Tommy Persson
Östersund
50:37.303600
+25:34.153300
43.2p
381
Gustav Pettersson
Team Gullbräcka
50:38.303700
+25:35.153400
43.2p
382
Magnus Kempe
Aspås IF
50:38.303700
+25:35.153400
43.2p
383
Adam Camél
Täby
50:38.303700
+25:35.153400
43.2p
384
Martin Sjöberg
Team Sjöberg
50:40.303900
+25:37.153600
43.2p
385
Gustav Nordström
Nordströms Bygghandel
50:40.303900
+25:37.153600
43.2p
386
Hans Johansson
Mantorp
50:45.304400
+25:42.154100
43.1p
387
Örjan Dagobert
Skattkärrs IF
50:45.304400
+25:42.154100
43.1p
388
Kjell Holmqvist
Bräcke Sport Och Motion
50:47.304600
+25:44.154300
43.1p
389
Oscar Haraldsson
Västberga PF
50:48.304700
+25:45.154400
43.1p
390
Magnus Berglund
Klövsjö
50:48.304700
+25:45.154400
43.1p
391
Mario Svanebo
SUNDSBRUK
50:53.305200
+25:50.154900
43.0p
392
Anton Öström
Östersund
50:53.305200
+25:50.154900
43.0p
393
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
50:55.305400
+25:52.155100
43.0p
394
Andreas Svanebo
Sportgym
50:57.305600
+25:54.155300
43.0p
395
Fredrik Thyr
FJÄRDHUDRA
50:58.305700
+25:55.155400
43.0p
396
Lars Andersson
Rörösjöns IK
51:00.305900
+25:57.155600
42.9p
397
Anders Häggkvist
Team Trumvallen
51:01.306000
+25:58.155700
42.9p
398
Niklas Zandelin
Strängnäs Triathlon
51:03.306200
+26:00.155900
42.9p
399
Mikael Ewrelius
Stockholm
51:05.306400
+26:02.156100
42.9p
400
Niklas Henriksson
Sundsvall
51:05.306400
+26:02.156100
42.9p
401
Olof Björklund
Enskede
51:07.306600
+26:04.156300
42.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
Fredrik Johnander
Svågrarna
51:08.306700
+26:05.156400
42.8p
403
Johan Skyttberg
Sundsvall
51:08.306700
+26:05.156400
42.8p
404
Axel Hedenström
Grötfors SK
51:11.307000
+26:08.156700
42.8p
405
Martin Persson
Klövsjö
51:13.307200
+26:10.156900
42.8p
406
Marcus Magnusson
Team Nanny SC
51:16.307500
+26:13.157200
42.7p
407
Edward Vestman
Åsarna IK
51:20.307900
+26:17.157600
42.7p
408
David Stenman
Täby
51:25.308400
+26:22.158100
42.6p
409
Kjell Schelin
Fränsta IK
51:28.308700
+26:25.158400
42.6p
410
Ronney Sahlén
Team Oltjärn
51:33.309200
+26:30.158900
42.5p
411
Petter Löfström
Visby
51:40.309900
+26:37.159600
42.5p
412
William Lund
Uppsala
51:43.310200
+26:40.159900
42.4p
413
Tomas Barkman
Nyköping
51:45.310400
+26:42.160100
42.4p
414
Daniel Andersson
Färila
51:46.310500
+26:43.160200
42.4p
415
Ivan Eriksson
Svenstavik
51:52.311100
+26:49.160800
42.3p
416
Sture Arvidsson
Järvsö
51:53.311200
+26:50.160900
42.3p
417
Janne Hjalmarsson
Fränsta IK
51:58.311700
+26:55.161400
42.2p
418
Jan Erik Grass
Team Grass
52:00.311900
+26:57.161600
42.2p
419
Per Törner
Stockholm
52:01.312000
+26:58.161700
42.2p
420
Arvid Carlsson
Rätan
52:01.312000
+26:58.161700
42.2p
421
Claes-Göran Berglin
Svenstavik
52:02.312100
+26:59.161800
42.2p
422
Thomas Grindal
Hede
52:04.312300
+27:01.162000
42.2p
423
Per Löfving
Strängnäs
52:04.312300
+27:01.162000
42.2p
424
Christer Larsson
Åre
52:05.312400
+27:02.162100
42.2p
425
Ulf Hjelmberg
Östersund
52:06.312500
+27:03.162200
42.2p
426
Roger Berglund
Västerås
52:06.312500
+27:03.162200
42.2p
427
Torben Grindal
Göteborg
52:07.312600
+27:04.162300
42.1p
428
Johan Höglund
Bergeforsens SK
52:07.312600
+27:04.162300
42.1p
429
Zakarias Persson
Östersund
52:08.312700
+27:05.162400
42.1p
430
Magnus Nilsson
Byggvaruhuset Svenstavik
52:10.312900
+27:07.162600
42.1p
431
Per Svensson
Freese Bruno
52:10.312900
+27:07.162600
42.1p
432
Glenn Rensberg
Funäsdalens IF
52:22.314100
+27:19.163800
42.0p
432
Lars-Gunnar Tjärnås
Vemdalen
52:22.314100
+27:19.163800
42.0p
434
Jens Olsén
Östersund
52:24.314300
+27:21.164000
41.9p
435
Bertil Jonsson
Jättendals IF
52:31.315000
+27:28.164700
41.9p
436
Hans Svensson
Svegs IK
52:40.315900
+27:37.165600
41.8p
437
Kristofer Hallberg
Funäsdalens SLK
52:40.315900
+27:37.165600
41.8p
438
Anders Öhlund
Team Öhlund
52:40.315900
+27:37.165600
41.8p
439
Lars Nilsson
Östersund
52:40.315900
+27:37.165600
41.8p
440
Rolf Seliberg
Ljusdal
52:43.316200
+27:40.165900
41.7p
441
Hans Alveros
OK Landehof
52:55.317400
+27:52.167100
41.6p
442
Kent Andersson
Weaze
52:56.317500
+27:53.167200
41.6p
443
Ted Wiegerth
No Club
52:57.317600
+27:54.167300
41.6p
444
Anders Jonsson
Sälgtoppen
53:05.318400
+28:02.168100
41.5p
445
David Ryder
Åsarna IK
53:06.318500
+28:03.168200
41.5p
446
Peter Gunnarsson
Peakyou
53:10.318900
+28:07.168600
41.4p
447
Martin Carls
Fam G:Son
53:10.318900
+28:07.168600
41.4p
448
Mårten Svanberg
Stockholm
53:12.319100
+28:09.168800
41.4p
449
Hans Östman
Frösön
53:13.319200
+28:10.168900
41.4p
450
Michael Sandqvist
Absolent
53:15.319400
+28:12.169100
41.4p
451
Christer Casselsjö
Outnorth Adventure
53:21.320000
+28:18.169700
41.3p
452
Helmer Modig
Outnorth Adventure
53:22.320100
+28:19.169800
41.3p
453
Ernst Tjärnberg
Vemdalen
53:28.320700
+28:25.170400
41.2p
454
Bo Svensson
Åsarna IK
53:31.321000
+28:28.170700
41.2p
455
Stefan Rydelius
Lindesberg
53:31.321000
+28:28.170700
41.2p
456
Kjell Mattsson
Väddö
53:31.321000
+28:28.170700
41.2p
457
Pär Jonsson
City Wolfs SC
53:33.321200
+28:30.170900
41.2p
458
Jonas Grinde
Rätansraketer
53:33.321200
+28:30.170900
41.2p
459
Bo Axelsson
Rätan
53:34.321300
+28:31.171000
41.1p
460
Christer Käck
Saltsjö-Duvnäs
53:45.322400
+28:42.172100
41.0p
461
Jan-Olov Leander
Åsarna IK
53:46.322500
+28:43.172200
41.0p
462
Fredrik Norling
Rätans IF
53:46.322500
+28:43.172200
41.0p
463
John Lehnberg
Sundsvall
53:50.322900
+28:47.172600
41.0p
464
Nenne Junzell
Saltsjö-Duvnäs
53:54.323300
+28:51.173000
40.9p
465
Lars Engström
Sundsvall
53:54.323300
+28:51.173000
40.9p
466
Martin Hoväng
Östersund
53:55.323400
+28:52.173100
40.9p
467
Jesper Thor
Åsarna IK
53:55.323400
+28:52.173100
40.9p
468
Patrik Holmgren
Bergeforsens SK
54:01.324000
+28:58.173700
40.8p
469
Lars Johansson
Åshammars IK
54:02.324100
+28:59.173800
40.8p
470
Roger Göransson
Åsarna IK
54:02.324100
+28:59.173800
40.8p
471
Ali Ahmedi
Åsarna IK
54:05.324400
+29:02.174100
40.8p
472
Herman Miller
Klövsjö
54:10.324900
+29:07.174600
40.7p
473
Jörgen Sandberg
Team Finnbacken
54:10.324900
+29:07.174600
40.7p
474
Kenth Sandström
Alnö SK
54:13.325200
+29:10.174900
40.7p
475
Roger Holmqvist
Nacka
54:13.325200
+29:10.174900
40.7p
476
Per Eriksson
Stugan Ovan Molnen
54:16.325500
+29:13.175200
40.7p
477
Carl Martinsson
Njurunda SK
54:19.325800
+29:16.175500
40.6p
478
Wille Ward
Ås IF
54:19.325800
+29:16.175500
40.6p
479
Lennart Westin
Sigtuna
54:31.327000
+29:28.176700
40.5p
480
Örjan Ward
Ås IF
54:32.327100
+29:29.176800
40.5p
481
Oskar Helmin
Ärla IF
54:32.327100
+29:29.176800
40.5p
482
Mikael Trollvad
Vapro Produktutveckling AB
54:32.327100
+29:29.176800
40.5p
483
Erik Molander
Myssjö-Ovikens IF
54:34.327300
+29:31.177000
40.5p
484
Ulf Carlsson
Baloo Med Barn
54:37.327600
+29:34.177300
40.5p
485
Stefan Örgesvik
Karlstad
54:43.328200
+29:40.177900
40.4p
486
Alvin Vestman
Åsarna IK
54:44.328300
+29:41.178000
40.4p
487
Göran Bengtsson
Östersund
54:51.329000
+29:48.178700
40.3p
488
Simon Jonsson
Vallentuna
54:52.329100
+29:49.178800
40.3p
489
Philip Nymark
Sundsvall
54:53.329200
+29:50.178900
40.3p
490
Johan Laurin
Täby
54:56.329500
+29:53.179200
40.2p
491
Carl Westin
Sigtuna
54:57.329600
+29:54.179300
40.2p
492
Jonas Jonsson
Team Jonsson
54:58.329700
+29:55.179400
40.2p
493
Axel Danielsson
Stockviks SF
54:58.329700
+29:55.179400
40.2p
494
Erik Friman
Lidköping
55:01.330000
+29:58.179700
40.2p
495
Thomas Åslund
Timrå SOK
55:01.330000
+29:58.179700
40.2p
496
Stig Johansson
Stockviks SF
55:01.330000
+29:58.179700
40.2p
497
Stefan Glanz
Delsius
55:01.330000
+29:58.179700
40.2p
498
Kjell Olofsson
Åsarna IK
55:01.330000
+29:58.179700
40.2p
499
Anders Busk
Lillhärdals IF
55:04.330300
+30:01.180000
40.2p
500
Viktor Nordgren
Åsarna IK
55:05.330400
+30:02.180100
40.1p
Visar resultat 1 till 500 av 874[
1
2
]