Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sunderbysprinten
2018-02-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Sunderby SK
Plats: Ormberget
Längdskidor
Klassisk stil
Resultatsammanfattning
D 15
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
2
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
3
Therese Patomella
Jukkasjärvi IF
D 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
2
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
3
Moa Pettersson-Waara
Antnäs BK
D 17
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Sundén
Strömnäs GIF
2
Amalia Söderberg
Sunderby SK
H 15
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Victor Berglund
Bodens SK
2
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3
David Lantto
OK Sarven
H 16
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2
Hannes Mickelsson
OK Sarven
3
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
H 21
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Strand
Axa SC
2
Simon Sundberg
Skellefteå XC
3
David Johansson
Antnäs BK
D 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Vega Oja
Jukkasjärvi IF
2
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
3
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
D 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hilda Ramström
Luleå Gjutarens IF
2
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
3
Milly Hansson
Malmbergets AIF
D 11
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mathea Eriksson
Sunderby SK
2
Minna Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Edit Söderlind
IFK Kiruna
D 12
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Åström
Täfteå IK
2
Emmy Johansson
Gällivare SK
3
Agnes Säfström Niemi
Kalix SK
D 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nora Wallenius
IFK Umeå
2
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
3
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
D 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Larsson
Älvsby IF SK
2
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
3
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
H 9
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
2
Ole Breistrand
Luleå Gjutarens IF
3
August Fagervall
Sunderby SK
H 10
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
2
Einar Törnblom
IFK Umeå
3
Nils Wallenius
IFK Umeå
H 11
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alvin Svonni
Jukkasjärvi IF
2
Melker Wollbrand
Luleå Gjutarens IF
3
Axel Kastensson
Luleå Gjutarens IF
H 12
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
2
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
3
Jesper Jakobsson
Gällivare SK
H 13
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
2
Ivar Törnblom
IFK Umeå
3
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
H 14
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Arvid Törnblom
IFK Umeå
2
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
3
Oskar Ingvarsson
Luleå Gjutarens IF
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sunderbysprinten 2023
Sunderbysprinten 2018
Tävlingar i närheten
Vittjärvshus nyårsknall 2018
Scandic Cup Boden Distans 2018
Scandic Cup Boden Sprint 2018
Skatamarksloppet 2018
Frankeloppet 2018
Luleå Gjutarens Vinterspel 2018
Bodenloppet 2018
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan