42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Johan Myhr | Bravur Sports Club | 2:08:32.771100 | 74.4p | |
2 | Daniel Nilsson | OK Norrvirdarna | 2:08:33.771200 | 74.3p | |
3 | Magnus Graas | OK Linné | 2:09:52.779100 | 73.3p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kristina Roberto | Karlslunds IF SF | 1:33:40.561900 | 71.6p | |
2 | Carola Eriksson | Arlanda-Märsta SK | 1:52:37.675600 | 59.6p | |
3 | Lisa Andersson | Ärla IF | 2:02:16.733500 | 54.9p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alexander Lundstein | Storvreta IK | 31:17.187600 | ||
2 | Carl Svensson | Sundbybergs IK | 34:02.204100 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Tove Karlsson | Täby IS SK | 19:16.115500 | ||
2 | Josefine Söderqvist | Bälinge IF | 19:21.116000 | ||
3 | Alma Nordström | Vassunda IF | 19:34.117300 | ||
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Saga Haraldsson | Knutby IF | 24:30.146900 | 45.5p | |
6km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Gabriel Söderqvist | Storvreta IK | 16:23.98200 | ||
2 | David Melin | Gimo IF SK | 16:49.100800 | ||
3 | Loke Sköld | Häverödals SK | 17:24.104300 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Stella Winell | Storvreta IK | 15:11.91000 | ||
2 | Clara Thoresson | Häverödals SK | 15:48.94700 | ||
3 | Saga Westerlund | Häverödals SK | 17:15.103400 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Emmi Nyberg | Bälinge IF | 13:04.78300 | ||
2 | Emelie Melin | Tierps IF | 13:05.78400 | ||
3 | Alva Adill | Öregrunds IK | 14:03.84200 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Gustav Jäderblom | Fjärdhundra SK | 14:12.85100 | ||
2 | Erik Wiklund | Sundbybergs IK | 14:25.86400 | ||
3 | Anton Adill | Öregrunds IK | 15:14.91300 | ||
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Edvin Schön | Storvreta IK | 12:12.73100 | ||
2 | Oskar Jäderblom | Fjärdhundra SK | 12:46.76500 | ||
3 | Albin Jeleby | Häverödals SK | 12:49.76800 | ||
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Julia Melin | Tierps IF | 7:15.43400 | ||
2 | Matilda Kastenholm | Bälinge IF | 8:06.48500 | ||
3 | Emma Mattsson | Gimo IF SK | 10:50.64900 | ||
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Erik Larsson | Gimo IF SK | 6:49.40800 | ||
2 | Carl Thoresson | Häverödals SK | 7:24.44300 | ||
3 | Alfons Westerbergh | Gimo IF SK | 7:33.45200 | ||
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Susanne Persson | Gimo IF SK | 2:44:04.984300 | 54.1p | |
2 | Kristin Nilsson | Bromma Vällingby SOK | 2:54:17.1045600 | 50.2p | |
3 | Cathrine Berglund | Ufk | 2:54:29.1046800 | 50.1p | |
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oliver Sparrings | Stockholm | 2:20:00.839900 | 66.3p | |
2 | Åke Isaksson | Vassunda IF | 2:30:26.902500 | 60.4p | |
3 | Mattias Jenefeldt | Uppsala | 2:31:23.908200 | 59.9p | |
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anton Tapper-Vuontisvaara | Östhammar | 1:55:58.695700 | 57.9p | |
2 | Stig Olovsson | Strömsbergs IF | 1:59:49.718800 | 56.0p | |
3 | Bo Ingemar Karlsson | Strömsbergs IF | 2:02:16.733500 | 54.9p |