Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Distans
2018-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jens Junes
IFK Umeå
13:56.83580
2
Albin Blomberg
Rehns BK
14:04.84380
+8.700
3
Markus Melén
Falu IK
14:15.85430
+18.1750
4
Hjalmar Berg
Sunne SLF
14:15.85440
+18.1760
5
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
14:22.86170
+25.2490
6
Albin Augustsson
Källbottens IK
14:26.86540
+29.2860
7
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
14:29.86870
+32.3190
8
Albin Gezelius
IFK Mora SK
14:33.87220
+36.3540
9
Filip Strand
Sunne SLF
14:37.87670
+40.3990
10
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
14:42.88170
+45.4490
11
Erik Bryne
Sunne SLF
14:44.88360
+47.4680
12
Victor Berglund
Bodens SK
14:48.88710
+51.5030
13
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
14:57.89630
+1:00.5950
14
David Lantto
OK Sarven
14:59.89830
+1:02.6150
15
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
14:59.89890
+1:03.6210
16
Isak Lundholm
Täfteå IK
15:00.89920
+1:03.6240
17
Leo Svahn
Östersunds SK
15:04.90370
+1:07.6690
18
Kalle Georgsson
Högbo GIF
15:08.90730
+1:11.7050
19
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
15:12.91190
+1:16.7510
20
Hampus Björck
IFK Umeå
15:13.91230
+1:16.7550
21
Markus Almgren
IFK Mora SK
15:13.91260
+1:16.7580
22
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
15:14.91340
+1:17.7660
23
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
15:14.91380
+1:18.7700
24
Anders Dahl
Alnö SK
15:15.91430
+1:18.7750
25
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
15:17.91660
+1:20.7980
26
Nils Norberg
Lucksta IF
15:18.91740
+1:21.8060
27
Emil Löfgren
Täfteå IK
15:22.92120
+1:25.8440
28
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
15:24.92370
+1:27.8690
29
Malte Johansson
Högbo GIF
15:24.92380
+1:28.8700
30
August Rosén
Jättendals IF
15:27.92680
+1:31.9000
31
Gustav Svensson
Strängnäs SK
15:30.92950
+1:33.9270
32
Henri Murto
OK Sarven
15:32.93110
+1:35.9430
33
Rasmus Eriksson
IFK Umeå
15:34.93380
+1:38.9700
33
Harald Ekenberg
IK Stern
15:34.93380
+1:38.9700
35
Hjalmar Gedda
OK Landehof
15:39.93880
+1:43.10200
36
Arve Lignell
Lucksta IF
15:41.94020
+1:44.10340
37
Måns Olsen
Grava SK
15:44.94320
+1:47.10640
38
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
15:48.94720
+1:51.11040
39
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
15:52.95130
+1:55.11450
40
Jon Oscarsson
Ås IF
15:52.95150
+1:55.11470
41
Axel Mannelqvist
Vårby IK
15:56.95530
+1:59.11850
42
Viktor Olsson
Husums IF SK
15:59.95870
+2:02.12190
43
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
16:02.96110
+2:05.12430
44
Lukas Karlberg
IK Rex
16:03.96290
+2:07.12610
45
David Musslinder
Falköpings AIK SK
16:11.97050
+2:14.13370
46
Axel Karlsson
Täby IS SK
16:15.97400
+2:18.13720
47
Alexander Danneskog
Jättendals IF
16:21.98030
+2:24.14350
48
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
16:22.98120
+2:25.14440
49
Otto Balck
Täby IS SK
16:23.98200
+2:26.14520
50
Oskar Johansson
IFK Umeå
16:35.99450
+2:38.15770
51
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16:39.99880
+2:43.16200
52
Leo Sandberg
Sundbybergs IK
16:41.100030
+2:44.16350
53
Teo Eikelboom
Vårby IK
16:59.101840
+3:02.18160
54
Edvin Nordgren
Åsarna IK
17:05.102450
+3:08.18770
55
Linus Sörlin
Offerdals SK
17:18.103770
+3:21.20090
56
Martin Arfs
IFK Hedemora SK
17:19.103800
+3:22.20120
57
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
17:53.107290
+3:57.23610
58
Calle Eriksson
Bålsta SK
18:28.110750
+4:31.27070
59
Andreas Svensson
Vindelns IF
19:07.114620
+5:10.30940
-
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
23:59:58.8639700
-
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Lukas Ivarsson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
-
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Adrian Skiöld
Borås SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)