Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2018-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Hedström
Östersunds SK
2
Calle Rune
Täby IS SK
3
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
4
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
5
Måns Skoglund
Täby IS SK
6
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7
Gustav Karlsson
Sundbybergs IK
8
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
9
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
10
Rasmus Hedeberg
SK Bore
11
Oskar Lundberg
Borås SK
12
Martin Blomberg
Lycksele IF
13
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
14
Axel Werner
IK Stern
15
Karl Grywenz
Storvreta IK
16
Jonas Lenz
Matfors SK
17
Hannes Mickelsson
OK Sarven
18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
19
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
20
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
21
Laban Nordin
Vårby IK
22
Hugo Sjögren
Tranemo IF
23
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
24
Olof Hedin
Eksjö SOK
25
Nils Schagerström
Garphyttans IF
26
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
27
Alexander Thudeen
Sya SK
28
Gabinus Ripa
Funäsdalens IF
29
Hugo Enetjärn
Hällbybrunns IF
30
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
31
Melker Eklund
Vårby IK
32
Emil Granstedt
Eksjö SOK
33
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34
Kasper Olsen
Grava SK
35
Adam Näslund
Bergeforsens SK
36
Viktor Holmgren
Täfteå IK
37
Vidar Lindqvist
Funäsdalens IF
38
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
39
Oskar Algotsson
Åsarna IK
40
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
41
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
42
Isac Morin
Utrikes SK
43
Hampus Hallberg
Hudiksvalls IF
44
Simon Eriksson
Kalix SK
45
Martin Lundström
Bodens SK
46
Tor Rönnestrand
Ås IF
47
Erik Fransson
Borås SK
48
David Melin
Gimo IF SK
49
Melker Nordgren
Falu IK
50
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
51
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
52
Filip Andersson
Garphyttans IF
53
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
54
Arvid Gustafsson
IFK Hedemora SK
55
Jon Trägårdh
IFK Umeå
56
Philip Forngren
Täby IS SK
57
Gabriel Miernik
Malmbergets AIF
58
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
59
Seth Borglund
Bondsjöhöjdens IK
60
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
61
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
62
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
63
Johannes Trost
Täby IS SK
64
David Dudal
Garphyttans IF
65
Elias Pedersen
Åsarna IK
66
Jakob Wickenberg
Ås IF
67
Isac Sjödin
Lycksele IF
-
Albin Åström
Bodens SK
-
Gustav Pålsson
Utrikes SK
-
Axel Saitton
Vårby IK
-
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF