Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hammerdalsspelen
2009-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Hammerdal IF
Plats: Hammerdal
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
11km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
31:37.189600
74.0p
2
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
32:49.196800
71.2p
3
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
33:47.202600
69.2p
H 20
11km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Tallbom
Östersunds SK
32:43.196200
71.5p
2
Jonas Fredriksson
Järpens SK
36:53.221200
63.4p
D 15
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Matilda Andersson
Häggenås SK
18:56.113500
2
Lina Kardin
Östersunds SK
19:27.116600
3
Moa Lönneborg
Östersunds SK
20:43.124200
D 16
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Gustafson
Offerdals SK
17:50.106900
2
Jennifer Lindblom
Svegs IK
18:58.113700
3
Sara Hallquist
Åsarna IK
20:09.120800
D 18
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Dahl
Offerdals SK
17:54.107300
60.9p
2
Ida Clareus
Offerdals SK
18:25.110400
59.0p
3
Erika Oskarsson
Östersunds SK
19:07.114600
56.7p
D 20
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa K Svensson
Åsarna IK
17:52.107100
61.0p
2
Ida Indahl
Östersunds SK
18:13.109200
59.7p
3
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:31.111000
58.7p
H 15
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Burman
Åsarna IK
17:24.104300
2
Adam Clareus
Offerdals SK
17:25.104400
3
Marcus Spångberg
Östersunds SK
17:52.107100
H 16
5.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olof Andersson
Häggenås SK
16:03.96200
2
Patrik Millestu
Häggenås SK
16:06.96500
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
16:29.98800
D 13
3.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
13:28.80700
2
Sara Östling
Svegs IK
13:56.83500
3
Marielle Jönsson
Utrikes SK
16:26.98500
D 14
3.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
12:29.74800
2
Sanna Lindblom
Svegs IK
13:55.83400
3
Emma Åsberg
Duveds IF
14:09.84800
H 13
3.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Offerdals SK
12:39.75800
2
Niklas Andersson
Häggenås SK
13:07.78600
3
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
13:11.79000
H 14
3.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Olle Jonsson
Duveds IF
11:53.71200
2
Henrik Ottosson
Åsarna IK
11:59.71800
3
Pontus Millestu
Häggenås SK
12:20.73900
D 9
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
10:33.63200
2
Elin Mårtensson
Utrikes SK
13:01.78000
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
13:45.82400
D 10
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
9:50.58900
2
Vilma Hellström
Spikbodarnas IK
12:24.74300
3
Lydia Landin
Spikbodarnas IK
12:26.74500
D 11
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
9:22.56100
2
Emilia Eriksson
Åsarna IK
10:30.62900
3
Felicia Hörnfeldt
IFK Strömsund
11:03.66200
D 12
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hanna Claréus
Östersunds SK
8:35.51400
2
Louise Håkansson
Junsele IF
8:57.53600
3
Wilma Jönsson
Östersunds SK
9:00.53900
H 9
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joel Sjölund
Östersunds SK
10:01.60000
2
Henrik Millestu
Utrikes SK
10:35.63400
3
Erik Engelin
Offerdals SK
10:55.65400
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Håkansson
Junsele IF
9:14.55300
2
Matheus Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
9:47.58600
3
Viktor Engvall
Utrikes SK
10:13.61200
H 11
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hampus Millestu
Utrikes SK
9:02.54100
2
Lars Axel Björklund
Häggenås SK
9:32.57100
H 12
2.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marcus Alvebro
Häggenås SK
8:04.48300
2
Hannes Liljedal
Östersunds SK
8:18.49700
3
Joel Hessling
Utrikes SK
9:22.56100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Hammerdalsspelen 2009
Hammerdalsspelen 2008
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 2 2009
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
SM Klassiskt Åsarnaspelen 2009
ICA-Loppet 2009
Fjällbryntloppet 2009
Lilla Östersundsspelen 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan