Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Korsnäsloppet
2018-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 9
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kerstin LÖVGREN
Falu IK
2
Agnes Liss Berglund
Korsnäs IF SK
3
Annie Modigs
Korsnäs IF SK
4
Vilma Hagelberg Nordahl
Falu IK
5
Julia Sparring
Korsnäs IF SK
6
Ida Ludvigsson
Korsnäs IF SK
7
Minde Skansgård
Bjursås IK
8
Hannah Bylund
Bjursås IK
D 10
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ella Nordanbro
Falu IK
2
Dinah Handeland
IFK Hedemora SK
3
Liv Kallur
Falu IK
4
Agnes Andersson
IFK Hedemora SK
5
Isabella Ekhammer
Korsnäs IF SK
6
Julia Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
7
Klara Jonsson
Falu IK
D 11
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Alice Lundberg
Korsnäs IF SK
2
Elin Quick
Falköpings AIK SK
3
Klara Hellsing
Korsnäs IF SK
4
Maja Norberg
Sundborns GOIF
5
Alva Bond
Bjursås IK
D 12
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Nora Nordlund
Falu IK
2
Lovisa Björklund
Bjursås IK
3
Lisa Käll
Bjursås IK
4
Klara Wedholm
Falu IK
5
Juliette Bergström
Korsnäs IF SK
6
Lovis Palm
Bjursås IK
7
Felice Bylund
Bjursås IK
D 14
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Klara Malmberg
Bjursås IK
2
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
3
Ebba Thorvalls
Korsnäs IF SK
H 9
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sigge Löfgren
Falu IK
2
Arvid Björklund
Korsnäs IF SK
3
Rasmus Wedholm
Falu IK
4
August Sjörén
Bjursås IK
5
Vilgot Larsson
Korsnäs IF SK
6
Jon Hases
Bjursås IK
7
Jacob Vedberg
Sellnäs IF
8
Hampus Nordling
Sundborns GOIF
9
Julius Schoeneck
Korsnäs IF SK
H 10
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Viktor Kullman
Stora Tuna IK SK
2
Kire Lindqvist
Stora Skedvi IK
3
Tim Drakfors
Falköpings AIK SK
4
Albin Hållmarker
Bjursås IK
5
Gustav Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
6
Viktor Ersson
Korsnäs IF SK
7
Sixten Palm
Bjursås IK
8
Helmer Lystedt
Korsnäs IF SK
9
Nils Perols
Sundborns GOIF
10
Benjamin Klasila
Korsnäs IF SK
H 11
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
2
Edvin Skytt
Falu IK
3
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
4
Arvid Cedergren
Bjursås IK
5
William Bergqvist
Korsnäs IF SK
6
Helmer Mckee
Falu IK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Vilmer Hylén
Falu IK
2
Malte Söderlund
Falu IK
3
Anton Modigs
Korsnäs IF SK
4
Axel Björklund
Korsnäs IF SK
5
Isak Bengtsson Grund
Korsnäs IF SK
6
Oscar CARLSSON
Gagnefs IF
H 13
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
2
Gustav Ejnarsson
Källbottens IK
3
Alfons Ekhammer
Korsnäs IF SK
4
Simon Demirtas
Korsnäs IF SK
5
Samuel Vedberg
Sellnäs IF
6
Pontus Hillgren
Korsnäs IF SK
H 14
0.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Fabian Nordgren
Falu IK
2
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
3
Esbjörn Montelius
Falu IK
4
Leo Alvolin
Falu IK
5
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)