Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Tekniksprint
2018-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 15
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Eriksson
Norrbotten
2:14.13350
2
Sara Andersson
Dalarna
2:17.13690
+3.240
3
Irja Brandfjell
Jämtland Härjedalen
2:20.13970
+6.520
4
Clara Zetterwall
Dalarna
2:21.14010
+6.560
5
Klara Torshage
Ångermanland
2:21.14040
+6.590
5
Elin Henriksson
Västerbotten
2:21.14040
+6.590
7
Maja Furunäs
Dalarna
2:22.14150
+8.700
8
Elsa Eriksson
Ångermanland
2:23.14260
+9.810
9
Amanda Pallin
Medelpad
2:24.14310
+9.860
10
Wilma Riekkola
Norrbotten
2:24.14320
+9.870
11
Maja Heikki
Dalarna
2:24.14340
+9.890
12
Flisa Ravald
Jämtland Härjedalen
2:25.14430
+10.980
13
Therese Patomella
Norrbotten
2:25.14440
+10.990
14
Tindra Österberg
Jämtland Härjedalen
2:28.14710
+13.1260
15
Alice Widholm
Västergötland
2:28.14760
+14.1310
16
Ebba Englund
Medelpad
2:29.14850
+15.1400
17
Lina Sjöberg
Uppland
2:30.14930
+15.1480
18
Elsa Larsson
Norrbotten
2:30.14990
+16.1540
19
Moa Petersson
Östergötland
2:31.15090
+17.1640
20
Elin Forsgren
Ångermanland
2:32.15120
+17.1670
21
Minna Johansson
Jämtland Härjedalen
2:33.15280
+19.1830
22
Tove Karlsson
Stockholm
2:34.15320
+19.1870
23
Tuva Forsell
Östergötland
2:34.15350
+20.1900
24
Filippa Lundgren Wikström
Värmland
2:35.15410
+20.1960
24
Elina Karlsson
Västerbotten
2:35.15410
+20.1960
26
Josefin Ahnbrink
Stockholm
2:35.15490
+21.2040
27
Josefine Söderqvist
Uppland
2:36.15510
+21.2060
28
Emma Holmgren
Medelpad
2:36.15520
+21.2070
29
Elin Törnqvist
Örebro Län
2:36.15570
+22.2120
30
Anja Stolpe
Värmland
2:37.15600
+22.2150
31
Evelina Nilsson
Västerbotten
2:38.15720
+23.2270
32
Kristina Finnskog
Västergötland
2:39.15840
+24.2390
33
Marie Dahlberg
Ångermanland
2:40.15920
+25.2470
34
Julia Näslund
Gästrikland
2:41.16050
+27.2600
35
Lina Björk
Västergötland
2:41.16090
+27.2640
36
Ebba Bengtsson
Medelpad
2:42.16180
+28.2730
37
Agnes Westrin
Hälsingland
2:43.16250
+29.2800
38
Ellen Hedeberg
Värmland
2:43.16280
+29.2830
39
Thuva Andersson
Göteborg
2:44.16340
+29.2890
40
Agnes Djurstedt
Småland
2:45.16400
+30.2950
41
Moa Hedman
Gästrikland
2:45.16410
+30.2960
42
Alice Vretblom
Västerbotten
2:45.16440
+30.2990
43
Amanda Olsson
Bohuslän Dal
2:45.16450
+31.3000
44
Jennie Berge-jonsson
Småland
2:47.16610
+32.3160
45
Olivia Grönkvist
Småland
2:49.16890
+35.3440
46
Olivia Ednarsson
Värmland
2:50.16900
+35.3450
47
Frida Jonsson
Gästrikland
2:51.17050
+37.3600
48
Ebba Gårdmark
Uppland
2:56.17570
+42.4120
49
Jessica Borg
Uppland
2:56.17590
+42.4140
50
Johanna Persson
Hälsingland
2:59.17870
+45.4420
51
Tyra Forsberg
Gästrikland
3:00.17940
+45.4490
52
Ella Selmosson
Västergötland
3:02.18100
+47.4650
53
Viktoria Forslin
Hälsingland
3:03.18260
+49.4810
54
Frida Johansson
Bohuslän Dal
3:06.18590
+52.5140
-
Alice Pettersson
Östergötland
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 16
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kajsa Rapp
Dalarna
2:17.13690
2
Hanna Lundberg
Norrbotten
2:18.13770
+0
3
Elina Franzén
Dalarna
2:20.13910
+2.120
4
Märta Rosenberg
Jämtland Härjedalen
2:21.14000
+3.210
5
Tilda Ström
Dalarna
2:22.14150
+4.360
6
Anja Andersdotter
Örebro Län
2:22.14180
+4.390
6
Saga Fältenhag
Gästrikland
2:22.14180
+4.390
8
Lisa Nystedt
Stockholm
2:23.14250
+5.460
9
Lova Broström
Östergötland
2:24.14370
+6.580
10
Enja Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:25.14450
+7.660
10
Saga Nilsson
Västerbotten
2:25.14450
+7.660
12
Ebba Karlsson
Stockholm
2:25.14460
+7.670
13
Emelie Englund
Medelpad
2:26.14520
+8.730
14
Ida Nilsson
Medelpad
2:26.14540
+8.750
14
Lisa Ingesson
Norrbotten
2:26.14540
+8.750
16
Julia Löfström
Uppland
2:27.14640
+9.850
17
Wilma Björn
Värmland
2:27.14650
+9.860
18
Alva Björk
Dalarna
2:27.14680
+9.890
19
Andrea Aulin
Småland
2:28.14760
+10.970
20
Emma Lindqvist
Norrbotten
2:29.14860
+11.1070
21
Josefin Lindström
Gästrikland
2:30.14900
+12.1110
22
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:30.14920
+12.1130
23
Elin Westh
Värmland
2:30.14960
+12.1170
24
Lovisa Moqvist
Göteborg
2:30.14980
+12.1190
25
Elin Modin
Ångermanland
2:30.14990
+13.1200
26
Emma Höglund
Ångermanland
2:31.15030
+13.1240
27
Agnes Öhrn
Medelpad
2:31.15090
+14.1300
28
Elin Vesterlund
Västerbotten
2:32.15160
+14.1370
28
Wilma Johansson
Jämtland Härjedalen
2:32.15160
+14.1370
30
Julia Eriksson
Västergötland
2:32.15170
+14.1380
31
Cora Badh
Västergötland
2:33.15220
+15.1430
32
Maja Högfeldt
Västergötland
2:35.15420
+17.1630
33
Hannah Forsman
Gästrikland
2:35.15480
+17.1690
34
Hoa Sjöholm
Stockholm
2:35.15490
+18.1700
35
Julia Lundgren
Västerbotten
2:36.15540
+18.1750
36
Alma Nordström
Uppland
2:36.15580
+18.1790
37
Alva Eriksson
Ångermanland
2:37.15620
+19.1830
38
Sigrid Hübenette
Ångermanland
2:37.15670
+19.1880
39
Sara Ingard
Uppland
2:39.15860
+21.2070
40
Emma Eriksson
Småland
2:39.15890
+22.2100
41
Linda-louise Köld
Västmanland
2:40.15980
+22.2190
42
Linda Forsby
Värmland
2:41.16040
+23.2250
43
Emma Ling
Småland
2:41.16050
+23.2260
44
Sofia Lundkvist
Norrbotten
2:41.16060
+23.2270
45
Tua Germann
Västerbotten
2:44.16320
+26.2530
46
Amanda Norrby Rydin
Västergötland
2:45.16430
+27.2640
47
Thea Braneby
Värmland
2:45.16480
+27.2690
48
Clara Johansson
Bohuslän Dal
2:46.16540
+28.2750
49
Tove Lundh
Medelpad
2:50.16900
+32.3110
50
Ellen Bylund
Uppland
3:08.18710
+50.4920
51
Stina Gustafsson
Örebro Län
3:34.21370
+1:16.7580
-
Wilma Fridell
Småland
23:59:59.8639800
H 15
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hjalmar Berg
Värmland
2:02.12170
2
Ludvig Berg
Värmland
2:04.12310
+1.40
3
Mattias Andersson
Dalarna
2:05.12490
+3.220
4
Erik Bryne
Värmland
2:07.12660
+4.390
5
Hugo Abrahamsson
Västerbotten
2:07.12670
+5.400
6
Theo Mattei
Norrbotten
2:08.12770
+5.500
7
Leo Svahn
Jämtland Härjedalen
2:09.12890
+7.620
8
Albin Gezelius
Dalarna
2:10.12910
+7.640
9
Markus Melén
Dalarna
2:10.12940
+7.670
10
Vincent Grein
Jämtland Härjedalen
2:11.13010
+8.740
11
Emil Löfgren
Västerbotten
2:11.13040
+8.770
12
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Jämtland Härjedalen
2:12.13110
+9.840
13
Kalle Georgsson
Gästrikland
2:12.13130
+9.860
14
Albin Blomberg
Hälsingland
2:13.13200
+10.930
15
Viktor Olsson
Ångermanland
2:13.13240
+10.970
16
Jens Junes
Västerbotten
2:14.13310
+11.1040
17
Isak Lundholm
Västerbotten
2:14.13340
+11.1070
18
Otto Gustavsson
Västergötland
2:14.13350
+11.1080
19
Sebastian Hägglöf
Ångermanland
2:14.13360
+11.1090
20
Jacob Lundkvist
Stockholm
2:14.13370
+11.1100
21
Albin Augustsson
Dalarna
2:15.13430
+12.1160
21
Simon Markström
Norrbotten
2:15.13430
+12.1160
23
Loke Sköld
Uppland
2:15.13450
+12.1180
24
Axel Mannelqvist
Ångermanland
2:16.13500
+13.1230
25
Victor Berglund
Norrbotten
2:16.13520
+13.1250
26
Hjalmar Gedda
Göteborg
2:16.13550
+13.1280
27
Otto Balck
Stockholm
2:16.13580
+14.1310
28
Hannes Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
2:17.13600
+14.1330
28
Nils Norberg
Medelpad
2:17.13600
+14.1330
30
August Rosén
Hälsingland
2:18.13740
+15.1470
31
Herman Swärd
Västergötland
2:19.13860
+16.1590
32
Måns Olsen
Värmland
2:19.13870
+16.1600
32
Ludvig Anderberg
Västergötland
2:19.13870
+16.1600
34
Harald Ekenberg
Göteborg
2:19.13890
+17.1620
35
Lowe Wagman
Ångermanland
2:20.13900
+17.1630
36
Malte Johansson
Gästrikland
2:20.13960
+17.1690
37
Gustav Svensson
Södermanland
2:20.13970
+17.1700
38
Axel Karlsson
Stockholm
2:20.13980
+18.1710
39
Adrian Skiöld
Västergötland
2:21.14050
+18.1780
40
Arve Lignell
Medelpad
2:22.14160
+19.1890
41
Isak Österman
Uppland
2:23.14200
+20.1930
42
Joel Björnlinger
Småland
2:23.14220
+20.1950
43
Anton Linden
Västmanland
2:23.14260
+20.1990
44
Alexander Danneskog
Hälsingland
2:24.14320
+21.2050
44
Wille Långberg
Hälsingland
2:24.14320
+21.2050
46
Simon Wiksell
Göteborg
2:24.14390
+22.2120
47
Oskar Vikström
Medelpad
2:25.14430
+22.2160
48
Lukas Karlberg
Uppland
2:25.14450
+22.2180
49
Malte Jutterdal
Östergötland
2:26.14520
+23.2250
50
Jonathan Bergman
Västmanland
2:26.14550
+23.2280
51
David Lantto
Norrbotten
2:26.14560
+23.2290
52
Simon Arnestrand
Uppland
2:27.14660
+24.2390
53
Alvin Källberg
Örebro Län
2:32.15110
+29.2840
54
Karl-filip Köld
Västmanland
2:32.15130
+29.2860
54
Sondre Swahn
Göteborg
2:32.15130
+29.2860
56
Tor Vincent
Västmanland
2:33.15250
+30.2980
57
Nils Sjöberg
Göteborg
2:33.15270
+30.3000
58
Måns Sandmark
Gästrikland
2:35.15430
+32.3160
59
Joel Owén
Gästrikland
2:37.15680
+35.3410
60
Albin Nyqvist
Göteborg
2:38.15740
+35.3470
61
Anton Henriksson
Hälsingland
2:39.15830
+36.3560
62
Lucas Behr
Örebro Län
2:39.15860
+36.3590
63
Tim Lundgren
Östergötland
2:55.17470
+52.5200
64
Adam Österdahl
Gotland
3:05.18460
+1:02.6190
65
Alfons Peterson
Östergötland
3:07.18610
+1:04.6340
-
Albin Johansson
Bohuslän Dal
23:59:59.8639800
-
Mattias Öhlund
Småland
23:59:59.8639800
H 16
0.9km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Dalarna
1:58.11780
2
Måns Skoglund
Stockholm
2:02.12110
+3.230
3
Calle Rune
Stockholm
2:02.12190
+4.310
4
Rasmus Westerlund
Medelpad
2:03.12220
+4.340
4
Rasmus Hedeberg
Värmland
2:03.12220
+4.340
6
Gustav Pålsson
Jämtland Härjedalen
2:03.12240
+4.360
7
Nils Bergström
Dalarna
2:03.12260
+4.380
8
Gustav Karlsson
Stockholm
2:04.12320
+5.440
9
Albin Åström
Norrbotten
2:04.12370
+5.490
10
Simon Nilsson
Småland
2:06.12570
+7.690
11
Jonas Carlsson
Dalarna
2:06.12580
+8.700
12
Martin Blomberg
Västerbotten
2:07.12610
+8.730
13
Sander Krouwel
Dalarna
2:07.12680
+9.800
14
Eric Westberg
Värmland
2:07.12690
+9.810
15
Viktor Majbäck
Norrbotten
2:08.12790
+10.910
16
Karl Grywenz
Uppland
2:09.12800
+10.920
16
Gabriel Söderqvist
Uppland
2:09.12800
+10.920
18
Alexander Jonsson
Småland
2:09.12890
+11.1010
19
Oskar Lundberg
Västergötland
2:10.12900
+11.1020
20
Hugo Sjögren
Västergötland
2:10.12910
+11.1030
21
Tobias Snell
Norrbotten
2:10.12970
+11.1090
22
Adam Näslund
Medelpad
2:10.12980
+12.1100
23
Emil Granstedt
Småland
2:12.13110
+13.1230
24
Laban Nordin
Ångermanland
2:12.13120
+13.1240
25
Jonas Lenz
Medelpad
2:12.13140
+13.1260
26
Birk Blomqvist
Jämtland Härjedalen
2:12.13170
+13.1290
27
Axel Werner
Göteborg
2:12.13190
+14.1310
28
Olle Andersson
Västergötland
2:13.13260
+14.1380
29
Gustav Hedström
Jämtland Härjedalen
2:14.13370
+15.1490
30
David Melin
Uppland
2:14.13380
+16.1500
30
Melker Eklund
Ångermanland
2:14.13380
+16.1500
32
Olof Hedin
Småland
2:15.13410
+16.1530
33
Axel Saitton
Ångermanland
2:15.13490
+17.1610
34
Pontus Lundholm
Norrbotten
2:16.13530
+17.1650
35
Ludvig Jonsson
Hälsingland
2:17.13610
+18.1730
36
Isac Morin
Jämtland Härjedalen
2:17.13630
+18.1750
36
Hugo Enetjärn
Södermanland
2:17.13630
+18.1750
38
Kasper Olsen
Värmland
2:17.13660
+18.1780
39
Johan Källström
Göteborg
2:17.13690
+19.1810
40
Hampus Hallberg
Hälsingland
2:18.13700
+19.1820
41
Gabriel Nordgren
Västerbotten
2:19.13800
+20.1920
41
Axel Gustavsson
Småland
2:19.13800
+20.1920
43
Viktor Holmgren
Västerbotten
2:20.13900
+21.2020
44
Erik Fransson
Västergötland
2:20.13910
+21.2030
45
Jonne Liukkonen
Medelpad
2:20.13940
+21.2060
46
Nils Körle
Göteborg
2:20.13990
+22.2110
47
Filip Andersson
Örebro Län
2:21.14080
+23.2200
48
Alexander Thudeen
Östergötland
2:23.14210
+24.2330
49
Arvid Henning
Ångermanland
2:23.14220
+24.2340
50
Axel Lundgren
Medelpad
2:23.14290
+25.2410
51
Sebastian Rilde
Örebro Län
2:24.14320
+25.2440
52
Jon Trädgårdh
Västerbotten
2:24.14330
+25.2450
53
Arvid Aronsson
Bohuslän Dal
2:25.14460
+26.2580
54
Philip Forngren
Stockholm
2:29.14800
+30.2920
55
Felix Bäckstäde
Gotland
2:33.15200
+34.3320
56
Benjamin Claesson
Småland
2:34.15300
+35.3420
57
Emanuel Alsin
Bohuslän Dal
2:37.15610
+38.3730
58
David Dudal
Örebro Län
2:38.15710
+39.3830
59
Oscar Ericsson
Värmland
2:38.15720
+39.3840
60
Johan Bergius Persson
Gotland
2:39.15830
+40.3950
61
Ludwig Gertzell
Örebro Län
2:39.15890
+41.4010
-
Nils Schagerström
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Sebastian Norr
Uppland
23:59:59.8639800