Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stenhammarsloppet
2009-03-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Backe IF
Plats: Backe
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
17.1632
2
Michaela Hörnfeldt
IFK Strömsund
23.2210
3
Emilia Engelin
Offerdals SK
28.2753
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofie Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
24.2315
2
Agnes Färdvall
Utrikes SK
26.2550
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elina Stenbom Axelsson
Duveds IF
19.1843
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Louise Dahlén Sjöberg
Rossöns IF
28.2733
36.3p
H 14
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pontus Millestu
Häggenås SK
18.1700
2
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
18.1730
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Clareus
Östersunds SK
16.1500
2
Gustav Lundholm
Ramsele IK
16.1524
3
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
17.1659
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Patrik Millestu
Häggenås SK
15.1420
2
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
15.1430
3
Mattias Bångman
Offerdals SK
15.1444
D 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
11.1016
2
Patricia Ivansson
Offerdals SK
12.1117
3
Frida Östman
Rossöns IF
13.1258
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mirelle Andersson
Remsle SK
10.916
2
Matilda Nordqvist
Ramsele IK
12.1116
3
Olivia Forssén
Junsele IF
12.1134
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Angelika Eriksson Engelin
Offerdals SK
10.901
2
Elin Engelin
Offerdals SK
10.918
3
Josefine Hopkins
Junsele IF
11.1052
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ella Juuso
Offerdals SK
11.1005
2
Caroline Fängström
Junsele IF
11.1052
3
Linette Holmgren
Offerdals SK
21.2004
H 10
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Engvall
Utrikes SK
11.1021
2
Axel Färdvall
Utrikes SK
11.1023
3
Samuel Sjödin
Österforse IF
11.1056
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hampus Millestu
Utrikes SK
10.927
2
Karel Novak
Offerdals SK
11.1044
3
Niklas Nord
Offerdals SK
12.1117
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
10.901
2
Jack Sjödin
Junsele IF
10.945
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Max Novak
Offerdals SK
10.908
D 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
3.214
2
Alice Lundholm
Ramsele IK
3.250
3
Johanna Nordqvist
Ramsele IK
4.338
H 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Millestu
Utrikes SK
3.231
2
Erik Engelin
Offerdals SK
3.236
3
Linus Lif
Tåsjö IF
3.250
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Stenhammarsloppet 2018
Stenhammarsloppet 2011
Stenhammarsloppet 2009
Stenhammarsloppet 2008
Tävlingar i närheten
Lillknösen 2009
Järnforan 2009
Hotingloppet 2009
Norrskog Cup 2009
Graningerundan 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan