Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic & Volkswagen Cup Prolog Örnsköldsvik
2018-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maria Nordström
Ulricehamns IF
9:22.56130
82.8p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
9:24.56360
+2.130
82.5p
3
Linn Sömskar
IFK Umeå
9:40.57950
+18.1720
80.4p
4
Frida Karlsson
Sollefteå Skidor IF
9:42.58120
+19.1890
80.2p
5
Maja Dahlqvist
Falun Borlänge SK
9:48.58700
+25.2470
79.4p
6
Jenny Larsson
Gellivare Skidallians IK
9:48.58720
+25.2490
79.4p
7
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
9:48.58790
+26.2560
79.3p
8
Elina Rönnlund
IFK Umeå
9:51.59040
+29.2810
79.0p
9
Ida Dahl
IFK Mora SK
10:00.59910
+37.3680
77.9p
10
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
10:03.60230
+41.4000
77.5p
11
Frida Hallquist
Åsarna IK
10:03.60260
+41.4030
77.5p
12
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
10:05.60490
+43.4260
77.2p
13
Frida Erkers
IFK Mora SK
10:06.60570
+44.4340
77.1p
14
Emma Ribom
Piteå Elit SK
10:08.60780
+46.4550
76.9p
15
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
10:13.61230
+51.5000
76.4p
15
Jennie Jirhed
Östersunds SK
10:13.61230
+51.5000
76.4p
17
Maria Jonasson
Östersunds SK
10:17.61630
+55.5400
75.9p
18
Lisa K Svensson
Åsarna IK
10:21.62090
+59.5860
75.4p
19
Emma Ivarsson
Årsunda IF
10:24.62310
+1:01.6080
75.1p
20
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
10:25.62430
+1:03.6200
75.0p
21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
10:25.62490
+1:03.6260
74.9p
22
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
10:27.62600
+1:04.6370
74.8p
23
Elin Mohlin
Hudiksvalls IF
10:28.62760
+1:06.6530
74.6p
24
Matilda Jönsson
Gellivare Skidallians IK
10:30.62990
+1:08.6760
74.4p
25
Sandra Olsson
Malungs IF
10:31.63090
+1:09.6860
74.2p
26
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
10:32.63110
+1:09.6880
74.2p
27
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
10:32.63130
+1:10.6900
74.2p
28
Sara Hallquist
Åsarna IK
10:36.63510
+1:13.7280
73.8p
29
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
10:42.64130
+1:20.7900
73.1p
30
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
10:45.64410
+1:22.8180
72.8p
31
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
10:46.64510
+1:23.8280
72.7p
32
Jackline Lockner
Hudiksvalls IF
10:47.64660
+1:25.8430
72.5p
33
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
10:49.64880
+1:27.8650
72.3p
34
Linda Ström
Hägglunds Ski Team SK
10:51.65090
+1:29.8860
72.1p
35
Filippa Lindman
Stockviks SF
10:52.65110
+1:29.8880
72.1p
36
Mathilda Björn
Östersunds SK
10:54.65370
+1:32.9140
71.8p
37
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
10:56.65570
+1:34.9340
71.6p
38
Wilma Jönsson
Östersunds SK
11:00.65900
+1:37.9670
71.3p
39
Helena Lundkvist
Kalix SK
11:01.66090
+1:39.9860
71.1p
40
Mimmi Björn
IFK Umeå
11:03.66250
+1:41.10020
70.9p
41
Ulrika Axelsson
Sya SK
11:08.66740
+1:46.10510
70.4p
42
Ellionore Bäckman
Hede SK
11:14.67340
+1:52.11110
69.8p
43
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
11:19.67870
+1:57.11640
69.3p
44
Sofie Björklund
Trillevallens Sportklubb
11:20.67940
+1:58.11710
69.2p
45
Lena Wiklund
Högbo GIF
11:22.68160
+2:00.11930
69.0p
46
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
11:28.68730
+2:06.12500
68.5p
47
Kristrun Gudnadottir
Island
11:31.69020
+2:08.12790
68.2p
48
Signe Rosenberg
Åsarna IK
11:31.69090
+2:09.12860
68.1p
49
Elin Wickberg
Hägglunds Ski Team SK
11:38.69720
+2:15.13490
67.6p
50
Hanna Fritz
Filipstads SF
11:39.69840
+2:17.13610
67.5p
51
Matilda Melander
Falköpings AIK SK
11:50.70970
+2:28.14740
66.4p
52
Ida Hallquist
Åsarna IK
12:01.72010
+2:38.15780
65.5p
53
Magdalena Eliasson
Edsele AIK
12:08.72780
+2:46.16550
64.9p
54
Ottilia Niemi
Gellivare Skidallians IK
13:08.78740
+3:46.22510
60.2p
55
Matilda Tagg
Hudiksvalls IF
13:44.82390
+4:22.26160
57.7p
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Sara Wadman
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)