Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA Cup Riksfinal Skicross
2018-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
0.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Näslund
Ångermanland
1:15.7430
2
Molly Furunäs
Dalarna
1:18.7720
+2.190
3
Ellen Holm
Östergötland
1:19.7810
+3.280
4
Tuva Lundin
Medelpad
1:19.7830
+4.300
5
Matilda Bandefur
Dalarna
1:19.7870
+4.340
6
Lina Rydén
Dalarna
1:21.8030
+6.500
7
Maja Aronsson
Jämtland Härjedalen
1:21.8040
+6.510
8
Amanda Johansson
Västergötland
1:22.8120
+6.590
9
Maja Boberg
Jämtland Härjedalen
1:22.8140
+7.610
9
Greta Lind
Stockholm
1:22.8140
+7.610
11
Evelina Crüsell
Västerbotten
1:22.8150
+7.620
12
Ida Garfvè
Dalarna
1:22.8160
+7.630
13
Malin Oskarsson
Dalarna
1:23.8200
+7.670
14
Astrid Kolberg
Värmland
1:23.8220
+7.690
15
Ella Turesson
Norrbotten
1:23.8230
+8.700
15
Alva Isaksson
Norrbotten
1:23.8230
+8.700
17
Erika Lavén
Stockholm
1:23.8250
+8.720
18
Jonna Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:23.8260
+8.730
19
Ronja Bjursell
Västerbotten
1:23.8270
+8.740
20
Yrla Abrahamsson
Göteborg
1:24.8380
+9.850
21
Moa Hansson
Gästrikland
1:25.8450
+10.920
22
Sara Henriksson
Medelpad
1:25.8470
+10.940
23
Nora Westerlund
Ångermanland
1:26.8510
+10.980
24
Tilda Thudèn
Östergötland
1:26.8590
+11.1060
25
Klara Danielsson
Norrbotten
1:27.8630
+12.1100
26
Tilda Rosander
Småland
1:27.8690
+12.1160
27
Elsa Gustafsson
Stockholm
1:28.8740
+13.1210
28
Tilde Josefsson
Stockholm
1:28.8790
+13.1260
29
Ninni Einarsson
Värmland
1:29.8820
+13.1290
30
Maja Wallberg
Ångermanland
1:29.8860
+14.1330
31
Alva Hermansson
Dalarna
1:30.8920
+14.1390
32
Wilma Nilsson
Ångermanland
1:30.8930
+15.1400
33
Kerstin Åberg
Stockholm
1:30.8940
+15.1410
34
Klara Forslund
Medelpad
1:30.8980
+15.1450
35
Lisa Larsson
Norrbotten
1:30.8990
+15.1460
36
Ella Johansson
Norrbotten
1:31.9010
+15.1480
37
Leia Bjursell
Västerbotten
1:31.9020
+15.1490
38
Wilma Lundqvist
Västerbotten
1:31.9060
+16.1530
39
Alva Dahlin
Medelpad
1:31.9090
+16.1560
40
Thea Flogård
Göteborg
1:32.9100
+16.1570
40
Elin Björklind
Västmanland
1:32.9100
+16.1570
42
Ida Rosjö
Småland
1:32.9120
+16.1590
43
Emma Bengtsson
Västergötland
1:32.9180
+17.1650
43
Linnea Hedin
Värmland
1:32.9180
+17.1650
45
Elvira Bylund
Hälsingland
1:33.9200
+17.1670
46
Linda Hedlund
Norrbotten
1:33.9230
+18.1700
47
Alva Adill
Uppland
1:33.9250
+18.1720
48
Tindra Wilhelmsson
Västergötland
1:35.9450
+20.1920
49
Hedda Samuelsson
Jämtland Härjedalen
1:35.9460
+20.1930
50
Ingrid Åstot
Västerbotten
1:35.9480
+20.1950
51
Gry Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:36.9520
+20.1990
52
Ylva Sandström
Medelpad
1:36.9560
+21.2030
53
Vilda Book
Jämtland Härjedalen
1:36.9590
+21.2060
54
Hanna Mårtensson
Jämtland Härjedalen
1:37.9600
+21.2070
54
Vera Edvardsson
Stockholm
1:37.9600
+21.2070
56
MY Werner
Göteborg
1:37.9620
+21.2090
57
Ella Burman
Västerbotten
1:37.9650
+22.2120
58
Elsa Larsson
Stockholm
1:38.9710
+22.2180
59
Alma Olsson
Örebro Län
1:38.9750
+23.2220
60
Ebba Andersson
Medelpad
1:39.9830
+24.2300
61
Felicia Abelsson
Småland
1:39.9860
+24.2330
62
Emmi Nyberg
Uppland
1:39.9870
+24.2340
62
Klara Skåninger
Stockholm
1:39.9870
+24.2340
64
Felicia Fyhr
Småland
1:39.9880
+24.2350
65
Wilma Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:40.9930
+25.2400
65
Emilia Eriksson
Västergötland
1:40.9930
+25.2400
67
Louise Hallander
Östergötland
1:41.10000
+25.2470
67
Ida Abrahamson
Västergötland
1:41.10000
+25.2470
69
Vilma Larsson
Örebro Län
1:41.10010
+25.2480
70
Elsa Granholm
Medelpad
1:41.10080
+26.2550
71
Vilja Björklund
Gästrikland
1:41.10090
+26.2560
72
Belle Spets
Ångermanland
1:42.10100
+26.2570
73
Klara Kivijärvi
Norrbotten
1:42.10130
+27.2600
74
Signe Schagerström
Örebro Län
1:43.10200
+27.2670
75
Wilma Bohm
Göteborg
1:43.10230
+28.2700
76
Tilda Sahlberg
Hälsingland
1:45.10410
+29.2880
77
Linnea Berglund
Norrbotten
1:45.10430
+30.2900
78
Melke Björkman
Göteborg
1:45.10480
+30.2950
79
Brule Gundale
Västerbotten
1:46.10530
+31.3000
80
Alva Nilsson
Västerbotten
1:46.10580
+31.3050
81
Nanna Grönborg
Medelpad
1:47.10630
+32.3100
82
Emma Johansson
Medelpad
1:48.10740
+33.3210
83
Nora Engström
Västerbotten
1:48.10760
+33.3230
84
Amanda Fredriksson
Uppland
1:48.10770
+33.3240
85
Stina Karlsson
Västergötland
1:49.10880
+34.3350
86
Emilia Johansson
Ångermanland
1:50.10920
+34.3390
87
Ingrid Dahlqvist
Stockholm
1:50.10930
+35.3400
88
Kristina Vestman
Ångermanland
1:51.11030
+36.3500
89
Linnea Nordström
Uppland
1:52.11110
+36.3580
90
HIlma Claesson
Stockholm
1:52.11130
+37.3600
91
Frida Jansson
Uppland
1:52.11180
+37.3650
92
Wilma Åkebring
Medelpad
1:53.11220
+37.3690
93
Agnes Nilsson
Norrbotten
2:00.11980
+45.4450
94
Dorothea Petersson
Uppland
2:15.13480
+1:00.5950