Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Prolog
2018-03-03
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
2.4km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Dalarna
6:25.38460
2
Nils Bergström
Dalarna
6:35.39410
+9.850
3
Gustav Pålsson
Jämtland-härjedalen
6:37.39680
+12.1120
4
Sander Krouwel
Dalarna
6:39.39820
+13.1260
5
Gustav Hedström
Jämtland-härjedalen
6:39.39850
+13.1290
6
Måns Skoglund
Stockholm
6:40.39950
+14.1390
7
Rasmus Vesterlund
Medelpad
6:44.40330
+18.1770
8
Johan Källström
Göteborg
6:46.40560
+21.2000
9
Albin Åström
Norrbotten
6:48.40740
+22.2180
10
Carl Rune
Stockholm
6:50.40930
+24.2370
11
Karl Grywenz
Uppland
6:52.41160
+27.2600
11
Olle Andersson
Västergötland
6:52.41160
+27.2600
13
Jonas Carlsson
Dalarna
6:52.41190
+27.2630
14
Axel Werner
Göteborg
6:55.41410
+29.2850
15
Rasmus Hedeberg
Värmland
6:55.41430
+29.2870
16
Simon Nilsson
Småland
6:55.41480
+30.2920
17
Victor Majbäck
Norrbotten
6:58.41750
+32.3190
18
Gabriel Söderqvist
Uppland
7:01.42060
+36.3500
19
Pontus Lundholm
Norrbotten
7:03.42280
+38.3720
20
Laban Nordin
Ångermanland
7:04.42340
+38.3780
20
Kasper Olsen
Värmland
7:04.42340
+38.3780
22
Martin Blomberg
Västerbotten
7:05.42480
+40.3920
23
Tobias Snell
Norrbotten
7:08.42760
+43.4200
24
Gustav Karlsson
Stockholm
7:08.42790
+43.4230
25
Hugo Sjögren
Västergötland
7:10.42960
+45.4400
26
Alexander Jonsson
Småland
7:10.42980
+45.4420
26
Jonas Lenz
Medelpad
7:10.42980
+45.4420
28
Eric Westberg
Värmland
7:11.43000
+45.4440
29
Axel Saitton
Ångermanland
7:11.43040
+45.4480
30
Oskar Lundberg
Västergötland
7:14.43370
+49.4810
31
Viktor Holmgren
Västerbotten
7:15.43430
+49.4870
32
Melker Eklund
Ångermanland
7:17.43600
+51.5040
33
Adam Näslund
Medelpad
7:17.43610
+51.5050
34
Erik Fransson
Västergötland
7:19.43800
+53.5240
35
Birk Blomqvist
Jämtland-härjedalen
7:19.43810
+53.5250
36
Emil Granstedt
Småland
7:19.43850
+53.5290
37
Hampus Hallberg
Hälsingland
7:19.43890
+54.5330
38
Axel Lundgren
Medelpad
7:20.43970
+55.5410
39
David Melin
Uppland
7:22.44130
+56.5570
40
Hugo Enetjärn
Södermanland
7:24.44320
+58.5760
41
Olof Hedin
Småland
7:30.44920
+1:04.6360
42
Alexander Thudéen
Östergötland
7:30.44950
+1:04.6390
43
Filip Andersson
Örebro Län
7:38.45760
+1:13.7200
44
Isac Morin
Jämtland-härjedalen
7:42.46160
+1:17.7600
45
Jonne Liukkonen
Medelpad
7:44.46390
+1:19.7830
46
Ludvig Jonsson
Hälsingland
7:46.46520
+1:20.7960
47
Nils Körle
Göteborg
7:48.46780
+1:23.8220
48
Gabriel Nordgren
Västerbotten
7:49.46820
+1:23.8260
49
Axel Gustavsson
Småland
7:52.47130
+1:26.8570
50
Philip Forngren
Stockholm
7:53.47220
+1:27.8660
51
Sebastian Rilde
Örebro Län
7:53.47280
+1:28.8720
52
Arvid Aronsson
Bohuslän-dal
7:59.47890
+1:34.9330
53
Benjamin Claesson
Småland
8:00.47930
+1:34.9370
54
Arvid Henning
Ångermanland
8:09.48820
+1:43.10260
55
Jon Trädgårdh
Västerbotten
8:14.49310
+1:48.10750
56
Felix Bäckstäde
Gotland
8:14.49320
+1:48.10760
57
Ludwig Gertzell
Örebro Län
8:22.50150
+1:56.11590
58
Emanuel Alsin
Bohuslän-dal
8:39.51850
+2:13.13290
59
Johan Person Bergius
Gotland
9:03.54210
+2:37.15650
60
Oscar Eriksson
Värmland
9:15.55440
+2:49.16880
-
Nils Schagerström
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Sebastian Norr
Uppland
23:59:59.8639800
-
Olof Persson
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Örebro Län
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)