Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Reistadløpet
2018-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 41 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rune Skog
Bjerkvik IF
2:37:25.944400
71.9p
2
Øyvind Lyngedal
Tromsø SK
2:39:13.955200
+1:48.10700
71.1p
3
Kenneth Daleng
Salangen IF Ski
2:42:19.973800
+4:54.29300
69.7p
4
Valery Smutin
Saint-petersburg
2:43:25.980400
+6:00.35900
69.2p
5
Hans Erik Børve
Salangen IF Ski
2:51:46.1030500
+14:21.86000
65.9p
6
Erik Steene
Tromsø SK
2:53:37.1041600
+16:12.97100
65.1p
7
Martin Ivarsson
Alingsås
2:53:38.1041700
+16:13.97200
65.1p
8
Håkon Melseth
Bardufoss OG Omegn IF
2:56:25.1058400
+19:00.113900
64.1p
9
Espen Norbye
Team Tomasjord
2:56:48.1060700
+19:23.116200
64.0p
10
Stein Olaf Kollstrøm
Tromsø SK
2:57:10.1062900
+19:45.118400
63.8p
11
Roger Simonsen
Bardu IL
3:07:55.1127400
+30:30.182900
60.2p
12
Stig-Arne Engen
Kvaløysletta Skilag
3:09:07.1134600
+31:42.190100
59.8p
13
Bård-gunnar Hansen
Manndalen Uil
3:10:07.1140600
+32:42.196100
59.5p
14
Risto Ponkala
Tornio
3:12:28.1154700
+35:03.210200
58.7p
15
Andreas Robertsen
Tromsø SK
3:19:33.1197200
+42:08.252700
56.6p
16
Ståle Karlsen
Medkila Skilag
3:19:40.1197900
+42:15.253400
56.6p
17
Tom Pettersen
Luftfartstilsynet
3:21:07.1206600
+43:42.262100
56.2p
18
Torstein Johansen
No Club
3:21:25.1208400
+44:00.263900
56.1p
19
Arne Bjørnar Langnes
No Club
3:21:49.1210800
+44:24.266300
56.0p
20
Odd Reistad Solheim
IL TRY
3:23:07.1218600
+45:42.274100
55.6p
21
Jim Hagen
No Club
3:23:27.1220600
+46:02.276100
55.5p
22
Marco Sontacchi
Team Futura
3:24:26.1226500
+47:01.282000
55.3p
23
Tommy Lars Johnsen
IF Kilkameratene
3:28:44.1252300
+51:19.307800
54.1p
24
Jarle Andre Johansen
UIT-BIL
3:33:11.1279000
+55:46.334500
53.0p
25
Alar Just
Team TT
3:38:34.1311300
+1:01:09.366800
51.7p
26
Gunnar Johnsen
Harstad
3:41:00.1325900
+1:03:35.381400
51.1p
27
David Hodr
Czech Worldloppet Masters
3:43:20.1339900
+1:05:55.395400
50.6p
28
Jari Jääskeläinen
No Club
3:48:37.1371600
+1:11:12.427100
49.4p
29
Magne-Petter Sollid
Tif
3:49:55.1379400
+1:12:30.434900
49.1p
30
Rune André Tøllefsen
Medkila Skilag
3:57:11.1423000
+1:19:46.478500
47.6p
31
Morten Gammelgård Pedersen
No Club
4:03:15.1459400
+1:25:50.514900
46.4p
32
Rune Heide
Team Galskap
4:05:05.1470400
+1:27:40.525900
46.1p
33
Lars Nyhus
Asker
4:11:05.1506400
+1:33:40.561900
45.0p
34
Ivar Nerdal
Tromsdalen
4:17:52.1547100
+1:40:27.602600
43.8p
35
Lars Tore Sørensen
Team Tomasjord
4:20:50.1564900
+1:43:25.620400
43.3p
36
Gunnar Folden Grundetjern
Storfjord IL
4:47:15.1723400
+2:09:50.778900
39.3p
37
Damian Harris-Dowsett
Cambridge Blue
4:52:46.1756500
+2:15:21.812000
38.5p
38
Johan Chr. Stenersen
One Team Skiing
5:17:23.1904200
+2:39:58.959700
35.5p
39
Kjell-Dagfinn Engen
IL Kampen
5:45:42.2074100
+3:08:17.1129600
32.6p
40
Lars Georg Fordal
Barentssekretariatet
6:29:56.2339500
+3:52:31.1395000
28.9p
-
Rainer Jost
Coco
23:59:58.8639700
-
Bjørn Karl Borgersen
Harstad
23:59:59.8639800
-
Roy Even Hagensen
Senja Ski
23:59:59.8639800
-
Martin Nymo
Aleris
23:59:59.8639800
-
Tore Olsen
Kvaløysletta Skilag
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)