Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Reistadløpet
2018-04-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 51 Motion
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristian OLSEN
Tromsø SK
2:27:16.883500
76.9p
2
Fred Anders Solbakken
Bjørn Myhre Sport
2:28:48.892700
+1:32.9100
76.1p
3
Trond Olav Berg
Rustad IL
2:31:53.911200
+4:37.27600
74.5p
4
Arnulf Bekkevoll
Dölaski Norge
2:38:31.951000
+11:15.67400
71.4p
5
Bjørn-Erik Nybakken
Tromsö
2:41:31.969000
+14:15.85400
70.1p
6
Morten Bie
No Club
2:53:57.1043600
+26:41.160000
65.0p
7
Odd Arild Nordseth
Storsteinnes IL
2:54:30.1046900
+27:14.163300
64.8p
8
Ronald Seglsten
Tromsø SK
2:56:05.1056400
+28:49.172800
64.2p
9
Vadim Prisivko
Skisport
2:56:49.1060800
+29:33.177200
64.0p
10
Johnny Ivar Ryvoll
Tromsø SK
3:00:12.1081100
+32:56.197500
62.8p
11
Torgrim Nyvoll
FLO Fors Rll-Nord Forsvaret
3:00:33.1083200
+33:17.199600
62.6p
12
Arild Nikolaisen
Bardu IL
3:01:26.1088500
+34:10.204900
62.3p
13
Stein Nestvold
Elkem Bil
3:07:52.1127100
+40:36.243500
60.2p
14
Trond Inge Carlsen
Rustad IL
3:08:09.1128800
+40:53.245200
60.1p
15
Ji?í Kubín
Opavsky Sportovni Klub
3:12:26.1154500
+45:10.270900
58.7p
16
Eirik Spissøy
Pioner IL
3:13:47.1162600
+46:31.279000
58.3p
17
Eidar Tøllefsen
Andørja Sportsklubb
3:14:07.1164600
+46:51.281000
58.2p
18
Göran Persen
Tromsø SK
3:14:32.1167100
+47:16.283500
58.1p
19
Torgeir Johnson
Norconsult
3:14:34.1167300
+47:18.283700
58.1p
20
Tor Haugberg
Fauske IL
3:15:07.1170600
+47:51.287000
57.9p
21
Martin Schuster
Opavsky Sportovni Klub
3:19:44.1198300
+52:28.314700
56.6p
22
Håkon Brynjulfsen
Senja Ski
3:21:05.1206400
+53:49.322800
56.2p
23
Knut-Inge Midtbø
Sørreisa Skilag
3:23:02.1218100
+55:46.334500
55.7p
24
Hans Anton Uhre
Team 6847
3:23:13.1219200
+55:57.335600
55.6p
25
Marco Crestani
Team Futura
3:24:26.1226500
+57:10.342900
55.3p
26
Carlo Cortinovis
S.C. Lissone
3:32:34.1275300
+1:05:18.391700
53.2p
27
Gjert Olav Risbøl
Harstad
3:37:04.1302300
+1:09:48.418700
52.0p
28
Avo Kirsipuu
No Club
3:38:34.1311300
+1:11:18.427700
51.7p
29
Jostein Kristiansen
Statoil IF
3:41:01.1326000
+1:13:45.442400
51.1p
30
Jan Seifert
Czech Worldloppet Masters
3:45:22.1352100
+1:18:06.468500
50.1p
31
Flemming Moss
København SK
3:48:05.1368400
+1:20:49.484800
49.5p
32
Tor-Arne Chruickshank
Salangen IF Ski
3:48:38.1371700
+1:21:22.488100
49.4p
33
Jørn T. Røkaas
Fossum IF
3:49:30.1376900
+1:22:14.493300
49.2p
34
Øystein Stellander
Kvæfjord il
3:51:17.1387600
+1:24:01.504000
48.8p
35
Heino Piirsoo
Tallinn
3:53:40.1401900
+1:26:24.518300
48.3p
36
Andrea Nejrotti
Ski Nordico Torino
3:54:53.1409200
+1:27:37.525600
48.1p
37
Raul Olesk
Estonian Worldloppet Club
4:06:10.1476900
+1:38:54.593300
45.9p
38
Opletal Petr
PM Trinec
4:06:24.1478300
+1:39:08.594700
45.8p
39
Lubor Golan
Czech Worldloppet Masters
4:11:23.1508200
+1:44:07.624600
44.9p
40
Roar Langen
One Team Skiing
4:12:45.1516400
+1:45:29.632800
44.7p
41
Martin Pisacka
Czech Worldloppet Masters
4:24:23.1586200
+1:57:07.702600
42.7p
42
Tom Fors
No Club
4:32:39.1635800
+2:05:23.752200
41.4p
43
Arild Magne Gundersen
No Club
4:33:17.1639600
+2:06:01.756000
41.3p
44
Jean Delbecq
No Club
5:42:42.2056100
+3:15:26.1172500
32.9p
45
Duras Jaroslav
Czech Worldloppet Masters
6:07:11.2203000
+3:39:55.1319400
30.7p
-
Trygve S Deraas
Tromsø SK
23:59:59.8639800
-
Bjørn Gundersen
Oslo
23:59:59.8639800
-
Gjermund Hellerud
Vikersund IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)