Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjälltopploppet
2018-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 11
2.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
8:52.53100
2
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
9:01.54060
+9.860
3
Kalle Birve
Alnö SK
9:04.54370
+12.1170
4
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
9:09.54810
+17.1610
5
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
9:09.54820
+17.1620
6
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
9:24.56320
+32.3120
7
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
9:26.56580
+34.3380
8
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:29.56890
+37.3690
9
Thijn Omblets
Sälens IF
9:33.57260
+41.4060
10
Henrik Garmo Hov
Byåsen Langrenn
9:33.57270
+41.4070
11
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
9:34.57390
+42.4190
12
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
9:35.57400
+43.4200
13
Vilgot Lundin
Alnö SK
9:40.57910
+48.4710
14
Isak Lind
Selånger SOK
9:42.58120
+50.4920
15
Linus Granström
Funäsdalens IF
9:46.58520
+54.5320
16
Isak Oscarsson
Ås IF
9:48.58720
+56.5520
17
Gustav Grändborn
Trönö IK
9:54.59310
+1:02.6110
18
Erik Borg
Hudiksvalls IF
9:59.59890
+1:07.6690
19
Hugo Enhörning
Täby IS SK
10:01.60000
+1:09.6800
20
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
10:05.60440
+1:13.7240
21
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
10:08.60730
+1:16.7530
22
Arvid Karlsson
Åsarna IK
10:12.61160
+1:20.7960
23
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61250
+1:21.8050
24
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
10:13.61290
+1:21.8090
25
Johan Höglund
Bergeforsens SK
10:14.61320
+1:22.8120
26
Erik Blidberg
Tullus Sg
10:14.61340
+1:22.8140
27
Alfred Pedersen
Åsarna IK
10:19.61890
+1:27.8690
28
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
10:21.62000
+1:29.8800
29
Vile Noaksson
Ås IF
10:23.62210
+1:31.9010
30
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
10:25.62450
+1:33.9250
31
Jonatan Walther
Matfors SK
10:29.62850
+1:37.9650
32
Simon Åkerlind
Lofsdalens SK
10:32.63140
+1:40.9940
33
Jonatan Myhr
Funäsdalens IF
10:48.64740
+1:56.11540
34
Andreas Walldén
Stockviks SF
10:49.64840
+1:57.11640
35
Albin Richardsson
Järpens SK
10:50.64930
+1:58.11730
36
Einar Ljungdahl
Matfors SK
10:53.65270
+2:01.12070
37
Melker Rentzhog
Frösö IF
11:03.66240
+2:11.13040
38
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
11:08.66710
+2:16.13510
39
Edvin Thelander
Östersunds SK
11:10.66970
+2:18.13770
40
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
11:10.66970
+2:18.13770
41
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
11:48.70790
+2:56.17590
42
Viggo Larsson
Molidens IK
11:50.70980
+2:58.17780
43
Felix Almgren
IFK Mora SK
11:54.71330
+3:02.18130
44
Jesper Troiterud
Lima IF
12:33.75220
+3:41.22020
45
Jordan Blomqvist
Matfors SK
13:32.81160
+4:40.27960
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)