Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Knallcrossen Prolog
2018-04-15
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 12
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Täpp Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
2:01.12030
2
Alvar Myhlback
Norway
2:02.12120
+0
3
Melvin Löfgren
Falu IK
2:05.12410
+3.280
3
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
2:05.12410
+3.280
3
Benjamin Kulsetås
Strindheim IL
2:05.12410
+3.280
6
Måns Rawald
Ås IF
2:05.12420
+3.290
7
Leo Kristiansson
Dala-Järna IK
2:05.12470
+4.340
8
Eirik Høgli
Byåsen IL
2:07.12630
+6.500
9
Kaspar Ericsson
Stockviks SF
2:08.12740
+7.610
10
Alexander Svahn
IFK Mora SK
2:09.12800
+7.670
11
Filip Fevang Tveit
Utleira IL
2:09.12870
+8.740
12
Eddie Pettersson
Oxbergs IF
2:10.12930
+9.800
13
August Lilja
Matfors SK
2:10.12980
+9.850
14
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
2:11.13060
+10.930
15
Johan Richardsson
Järpens SK
2:11.13080
+10.950
16
Alfred Nilsson
Domnarvets GOIF
2:12.13160
+11.1030
17
Kalle Birve
Alnö SK
2:13.13270
+12.1140
18
Lukas Ullberg
Näsvikens IK
2:15.13410
+13.1280
19
Olle Sjöblom
Ås IF
2:15.13420
+13.1290
20
Henrik Garmo Hov
Byåsen Langrenn
2:15.13450
+14.1320
21
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
2:15.13460
+14.1330
22
Pelle Anger
IFK Hedemora SK
2:15.13470
+14.1340
23
Marcus Edlund
Hägglunds Ski Team SK
2:16.13540
+15.1410
23
Malte Söderlund
Falu IK
2:16.13540
+15.1410
25
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
2:17.13620
+15.1490
25
Oskar Söder
IFK Grängesberg SK
2:17.13620
+15.1490
27
Oskar Bergman
IFK Mora SK
2:17.13630
+16.1500
28
Erik Borg
Hudiksvalls IF
2:18.13710
+16.1580
29
Thijn Omblets
Sälens IF
2:18.13720
+16.1590
30
Adam Tengblad
Ås IF
2:18.13740
+17.1610
31
David Wallin
Järbo IF
2:18.13750
+17.1620
31
Isak Lind
Selånger SOK
2:18.13750
+17.1620
33
Marius Storaas
Tynset
2:18.13790
+17.1660
34
Gustav Grändborn
Trönö IK
2:19.13810
+17.1680
35
Max Svensson
Matfors SK
2:20.13900
+18.1770
36
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
2:20.13910
+18.1780
37
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
2:20.13950
+19.1820
38
Ådne Gloetheim
Röros IL
2:20.13970
+19.1840
38
Vilgot Lundin
Alnö SK
2:20.13970
+19.1840
40
Vegard Nordbrandt
Åsarna IK
2:21.14010
+19.1880
41
Eric Stigers
IFK Hedemora SK
2:21.14060
+20.1930
42
Simon Löfholm
Ås IF
2:22.14140
+21.2010
43
Iver Nymoen Aas
Röros IL
2:23.14200
+21.2070
44
Alvin Vestman
Åsarna IK
2:23.14220
+21.2090
45
Emil Jönsson
Malungs IF
2:23.14240
+22.2110
46
Syver Tennstrand
Röros IL
2:23.14260
+22.2130
47
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
2:24.14300
+22.2170
48
Arvid Karlsson
Åsarna IK
2:24.14330
+23.2200
49
Håkon Fuglem
Utleira IL
2:24.14350
+23.2220
49
Lucas Tommila
Hudiksvalls IF
2:24.14350
+23.2220
51
Joel Nilsson
Matfors SK
2:24.14380
+23.2250
52
Herman Göransson
Åsarna IK
2:25.14460
+24.2330
53
Manne Bernhardsson
Östersunds SK
2:25.14470
+24.2340
54
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
2:25.14490
+24.2360
55
Anton Nordgren
Åsarna IK
2:26.14550
+25.2420
56
Atle Blomquist
Funäsdalens IF
2:26.14580
+25.2450
57
Nils Danneskog
Jättendals IF
2:27.14630
+26.2500
58
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
2:27.14680
+26.2550
59
Isak Oscarsson
Ås IF
2:28.14710
+26.2580
60
Albin Richardsson
Järpens SK
2:28.14750
+27.2620
60
Viktor Nordgren
Åsarna IK
2:28.14750
+27.2620
62
Linus Eggen Remseth
Utleira IL
2:29.14830
+28.2700
63
Linus Granström
Funäsdalens IF
2:29.14870
+28.2740
64
Jesper Troiterud
Lima IF
2:30.14910
+28.2780
65
Melker Rentzhog
Frösö IF
2:31.15010
+29.2880
66
Einar Ljungdahl
Matfors SK
2:32.15190
+31.3060
67
Jonatan Myhr
Funäsdalens IF
2:33.15270
+32.3140
68
Johan Höglund
Bergeforsens SK
2:34.15360
+33.3230
69
Alfred Pedersen
Åsarna IK
2:35.15490
+34.3360
70
Viggo Larsson
Molidens IK
2:36.15520
+34.3390
71
Arvid Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
2:36.15550
+35.3420
72
Erik Blidberg
Tullus Sg
2:37.15640
+36.3510
73
Vile Noaksson
Ås IF
2:38.15780
+37.3650
73
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
2:38.15780
+37.3650
75
Felix Almgren
IFK Mora SK
2:39.15830
+38.3700
76
Henry Sundsten
Hudiksvalls IF
2:41.16030
+40.3900
77
Jordan Blomqvist
Matfors SK
2:42.16110
+40.3980
78
Max Landorf
Järpens SK
2:42.16170
+41.4040
79
Oliver Björkman
IFK Mora SK
2:43.16220
+41.4090
80
Jonatan Walther
Matfors SK
2:46.16590
+45.4460
81
Oscar Alenius
IFK Hedemora SK
2:47.16630
+46.4500
82
Edvin Thelander
Östersunds SK
2:53.17270
+52.5140
83
Jåvva Rensberg
Funäsdalens IF
18:08.108710
+16:06.96580
-
Nico Larsson Taja
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
Vince Vogel
Switzerland
23:59:59.8639800
-
Alex Andersson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Andreas Walldén
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Alex Adsten
Östersunds SK
23:59:59.8639800