Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet
2009-11-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Fristil
1
Jiri Horcicka
Czech Republic
32:58.197760
85.2p
2
Sebastian Gazurek
Poland
33:40.201980
+42.4120
83.5p
3
Anton Lindblad
OK Landehof
33:45.202430
+46.4570
83.4p
4
Ola Fines Berg
Norway
33:48.202730
+49.4870
83.2p
5
Andrew Young
Storbritannien
33:52.203100
+53.5240
83.1p
6
Oscar Quicklund
Östersunds SK
34:14.205390
+1:16.7530
82.2p
7
Marcin Rzeszotko
Poland
34:16.205550
+1:17.7690
82.2p
8
Marcus Svelander
Åsarna IK
34:20.205970
+1:22.8110
82.0p
9
Anton Karlsson
Alnö SK
34:26.206560
+1:28.8700
81.8p
10
Henrik Forsberg
Tullus Sg
34:46.208510
+1:47.10650
81.0p
11
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
35:00.209960
+2:02.12100
80.5p
12
Callum Smith
Storbritannien
35:16.211510
+2:17.13650
80.0p
13
Imanol Rojo
Spain
35:16.211520
+2:17.13660
80.0p
14
Johan Eriksson
Åsarna IK
35:20.211900
+2:21.14040
79.8p
15
Johan Ilhamn
Östersunds SK
35:28.212720
+2:29.14860
79.5p
16
Fredrik Karlsson
Idre SK
35:31.213000
+2:32.15140
79.4p
16
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
35:31.213000
+2:32.15140
79.4p
18
Arvid Elffors
Lucksta IF
35:50.214970
+2:52.17110
78.7p
19
Nauris Bikernieks
Latvia
36:01.216040
+3:02.18180
78.4p
20
Emil Linell
Högbo GOIF
36:04.216320
+3:05.18460
78.3p
21
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
36:05.216400
+3:06.18540
78.2p
22
Mateusz Ligocki
Poland
36:14.217350
+3:15.19490
77.9p
23
Jonas Berglund
Norway
36:17.217630
+3:18.19770
77.8p
24
Marcus Johansson
Borås GIF
36:44.220370
+3:46.22510
76.9p
25
Eirik Kjoersvik Kvernstad
Norway
36:53.221280
+3:55.23420
76.6p
26
Johan Lindblad
Alnö SK
37:04.222390
+4:06.24530
76.2p
27
Johan Riseth Hammer
Norway
37:22.224180
+4:24.26320
75.6p
28
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
37:25.224400
+4:26.26540
75.6p
29
Anton Öqvist
Häverödals IF
37:25.224460
+4:27.26600
75.6p
30
Vidar Undebakke
Norway
37:26.224580
+4:28.26720
75.5p
31
Rinalds Kostjukovs
Latvia
37:29.224870
+4:31.27010
75.4p
32
Patrik Tallbom
Östersunds SK
37:36.225580
+4:38.27720
75.2p
33
William Newman
Storbritannien
37:42.226160
+4:44.28300
75.0p
34
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
38:08.228760
+5:10.30900
74.2p
35
Amund Stroemnes Oeverjordet
Norway
38:10.228980
+5:12.31120
74.1p
36
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
38:18.229720
+5:19.31860
73.9p
37
Emil Lagergren
Tynderö IK
38:21.230070
+5:23.32210
73.8p
38
Linus Öberg
Bergeforsens SK
38:32.231180
+5:34.33320
73.5p
39
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
38:49.232860
+5:51.35000
72.9p
40
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
39:02.234160
+6:04.36300
72.6p
41
Emil Ekman
Nässjö SF
39:14.235320
+6:15.37460
72.2p
42
Erik Johansson
Tranemo IF
39:33.237260
+6:35.39400
71.7p
43
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
39:44.238330
+6:45.40470
71.3p
44
Torsten Kempe
Tynderö IK
39:45.238440
+6:46.40580
71.3p
45
Erik Simberg
SK Bore
39:48.238740
+6:49.40880
71.2p
46
Marcus Wiseth
Norway
40:09.240840
+7:10.42980
70.6p
47
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
42:39.255800
+9:40.57940
66.7p
48
Mikael Johansson
Högsäters GF
43:32.261140
+10:33.63280
65.4p
49
Sturla Johannesen
Norway
44:24.266360
+11:26.68500
64.1p
50
Emil Westlund
Vemdalens IF
48:05.288420
+15:06.90560
59.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
15km, Längdskidor, Fristil
1
Devon Kershaw
Canada
29:59.179860
93.2p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
30:05.180480
+6.520
92.9p
3
Anders Södergren
Östersunds SK
30:21.182010
+21.2050
92.2p
4
Emil Jönsson
Årsunda IF
30:34.183330
+34.3370
91.6p
5
Marcus Hellner
Gellivare SK
30:39.183880
+40.3920
91.3p
6
Jiri Magal
Czech Republic
30:47.184620
+47.4660
91.0p
7
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
30:47.184670
+48.4710
90.9p
8
Martin Koukal
Czech Republic
30:54.185380
+55.5420
90.6p
9
Milan Sperl
Czech Republic
30:56.185570
+57.5610
90.5p
10
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
31:11.187080
+1:12.7120
89.8p
11
Dusan Kozisek
Czech Republic
31:18.187710
+1:18.7750
89.5p
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
31:19.187880
+1:20.7920
89.5p
13
Ales Razym
Czech Republic
31:21.188040
+1:21.8080
89.4p
14
Alex Harvey
Canada
31:23.188200
+1:23.8240
89.3p
15
Graham Nishikawa
Canada
31:24.188340
+1:24.8380
89.3p
16
Martin Johansson
IFK Mora SK
31:26.188560
+1:27.8600
89.2p
17
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
31:30.188930
+1:30.8970
89.0p
18
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
31:34.189380
+1:35.9420
88.8p
19
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
31:34.189390
+1:35.9430
88.8p
20
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
31:36.189550
+1:36.9590
88.7p
21
Jiri Rocarek
Czech Republic
31:38.189720
+1:38.9760
88.6p
22
Mariusz Michalek
Poland
31:38.189790
+1:39.9830
88.6p
23
Mathias Fredriksson
Axa SC
31:43.190250
+1:43.10290
88.4p
24
Teodor Peterson
Åsarna IK
31:49.190840
+1:49.10880
88.2p
25
Anders Svanebo
Stockviks SF
31:51.191090
+1:52.11130
88.0p
26
Maciej Kreczmer
Poland
31:54.191360
+1:55.11400
87.9p
27
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
32:02.192100
+2:02.12140
87.6p
27
Petr Novak
Czech Republic
32:02.192100
+2:02.12140
87.6p
29
Lars Suther
IFK Mora SK
32:07.192660
+2:08.12700
87.4p
30
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
32:09.192890
+2:10.12930
87.3p
31
Vaclav Kupilik
Czech Republic
32:11.193080
+2:12.13120
87.2p
32
Thomas Fremo
Norway
32:13.193260
+2:14.13300
87.1p
33
Janusz Krezelok
Poland
32:14.193370
+2:15.13410
87.1p
34
Jesper Modin
Piteå Elit SK
32:17.193690
+2:18.13730
86.9p
35
Magnus Myhr
Åsarna IK
32:20.193910
+2:20.13950
86.8p
36
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
32:22.194130
+2:22.14170
86.7p
37
Lars Hol Moholdt
Norway
32:24.194380
+2:25.14420
86.6p
38
Martin Larsson
Arvika IS
32:26.194590
+2:27.14630
86.5p
39
Lars Nelson
Funäsdalens IF
32:30.194970
+2:31.15010
86.4p
40
Daniel Sonntag
Bodens SK
32:33.195290
+2:34.15330
86.2p
41
David Frisk
IFK Mora SK
32:36.195560
+2:37.15600
86.1p
42
Joakim Engström
IFK Mora SK
32:37.195670
+2:38.15710
86.1p
43
Thobias Fredriksson
Axa SC
32:38.195700
+2:38.15740
86.1p
44
Björn Gund
Åsarna IK
32:38.195750
+2:38.15790
86.1p
45
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
32:43.196240
+2:43.16280
85.9p
46
Peter Jönsson
Ramsele IK
32:48.196710
+2:48.16750
85.7p
47
David Hedlund
Piteå Elit SK
32:48.196740
+2:48.16780
85.6p
48
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
32:48.196790
+2:49.16830
85.6p
49
Fredrik Byström
Sollefteå SK
32:49.196820
+2:49.16860
85.6p
50
Oskar Svärd
Vålådalen SK
32:49.196850
+2:49.16890
85.6p
51
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
32:53.197250
+2:53.17290
85.4p
52
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
33:00.197910
+3:00.17950
85.2p
53
Javier Gutierrez
Spain
33:00.197970
+3:01.18010
85.1p
54
Hans Joergen Kvaale
Norway
33:06.198570
+3:07.18610
84.9p
55
Jan Krska
Czech Republic
33:06.198580
+3:07.18620
84.9p
56
Brian Mckeever
Canada
33:07.198600
+3:07.18640
84.9p
57
Hampus Lindblom
Åsarna IK
33:07.198650
+3:07.18690
84.9p
58
Diego Ruiz
Spain
33:07.198670
+3:08.18710
84.9p
59
Robin Norum
IFK Umeå
33:07.198690
+3:08.18730
84.8p
60
Andreas Svanebo
Stockviks SF
33:08.198740
+3:08.18780
84.8p
61
Vicenc Vilarrubla
Spain
33:11.199070
+3:12.19110
84.7p
62
Tomasz Kaluzny
Poland
33:25.200410
+3:25.20450
84.2p
63
Markus Leijon
IFK Mora SK
33:30.200930
+3:30.20970
83.9p
64
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
33:35.201490
+3:36.21530
83.7p
65
Vladislav Razym
Czech Republic
33:37.201630
+3:37.21670
83.7p
66
Jim Åhl
Bodens SK
33:38.201790
+3:39.21830
83.6p
67
Anders Högberg
IFK Umeå
33:39.201830
+3:39.21870
83.6p
68
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
33:43.202250
+3:43.22290
83.4p
69
Lars Hyttehaug
Norway
33:47.202600
+3:47.22640
83.3p
70
Markus Ottosson
Skellefteå SK
33:47.202640
+3:47.22680
83.3p
71
Thomas Stoeggl
Austria
33:48.202700
+3:48.22740
83.3p
72
Christian Spoerry
Switzerland
33:50.202950
+3:50.22990
83.2p
73
Gustav Nordström
Gävle SK
33:54.203350
+3:54.23390
83.0p
74
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
33:56.203560
+3:57.23600
82.9p
75
Ole Roenningen
Norway
33:58.203790
+3:59.23830
82.8p
76
Ioseba Rojo
Spain
34:08.204740
+4:08.24780
82.5p
77
Martin Liljemark
SK Bore
34:09.204890
+4:10.24930
82.4p
78
Anders Jonsson
Stockviks SF
34:13.205260
+4:14.25300
82.3p
79
Wenlong Xu
China
34:14.205360
+4:15.25400
82.2p
80
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
34:29.206860
+4:30.26900
81.7p
81
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
34:30.206960
+4:31.27000
81.6p
82
Krzysztof Stec
Poland
34:33.207280
+4:34.27320
81.5p
83
Qinghai Sun
China
34:34.207370
+4:35.27410
81.5p
84
Lars Jensen
Norway
34:41.208030
+4:41.28070
81.2p
85
Michal Galandak
Czech Republic
34:44.208390
+4:45.28430
81.1p
86
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
34:45.208430
+4:45.28470
81.1p
87
Mark van der Ploeg
Australia
34:45.208440
+4:45.28480
81.1p
88
Marc Walker
Storbritannien
34:46.208590
+4:47.28630
81.0p
89
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
34:53.209200
+4:53.29240
80.8p
90
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
34:56.209510
+4:56.29550
80.7p
91
Henrik Alm
Idre SK
34:58.209740
+4:58.29780
80.6p
92
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
35:06.210530
+5:06.30570
80.3p
93
Magnus Engström
Stockviks SF
35:08.210730
+5:08.30770
80.2p
94
David Axmann
Czech Republic
35:09.210890
+5:10.30930
80.2p
95
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
35:13.211250
+5:13.31290
80.0p
96
Markus Hansson
Åsarna IK
35:14.211310
+5:14.31350
80.0p
97
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
35:16.211540
+5:16.31580
79.9p
98
Fredrik Lindström
Lycksele IF
35:19.211890
+5:20.31930
79.8p
99
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
35:20.211990
+5:21.32030
79.8p
100
Trygve Markset
Norway
35:22.212100
+5:22.32140
79.7p
101
Christer Storroenning
Norway
35:23.212210
+5:23.32250
79.7p
102
Morten Svinsaas
Norway
35:24.212350
+5:24.32390
79.7p
103
Carl Magnusson
IFK Mora SK
35:25.212480
+5:26.32520
79.6p
104
Jonny Gode
Stöde IF
35:33.213200
+5:33.33240
79.4p
105
Johan Herrman
SK Ringen
35:36.213550
+5:36.33590
79.2p
106
Baard Vinsnesbakk
Norway
35:48.214700
+5:48.34740
78.8p
107
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
35:48.214750
+5:48.34790
78.8p
108
Johan Granath
IF Hallby SOK
35:52.215180
+5:53.35220
78.7p
109
Tor Larsson
Skellefteå SK
35:55.215420
+5:55.35460
78.6p
110
Tobias Engblom
Stöde IF
35:56.215580
+5:57.35620
78.5p
111
Sonde Kvistad
Norway
35:59.215830
+5:59.35870
78.4p
112
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
36:01.216010
+6:01.36050
78.4p
113
Sindre Haverstad
Norway
36:18.217750
+6:18.37790
77.8p
114
Kristian Hammer Riseth
Norway
36:42.220120
+6:42.40160
77.0p
115
Rikard Thynell
Falun Borlänge SK
36:53.221220
+6:53.41260
76.6p
116
Karoly Gombos
Hungary
36:56.221560
+6:57.41600
76.5p
117
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
36:57.221670
+6:58.41710
76.5p
118
Simen Baekken
Norway
37:03.222260
+7:04.42300
76.3p
119
Anders Nordby Gullhav
Ntnui Langrenn
37:07.222610
+7:07.42650
76.2p
120
Anton Södergren
Skellefteå SK
37:10.222990
+7:11.43030
76.0p
121
Per Bjoergen
Tullus Sg
37:14.223370
+7:15.43410
75.9p
122
Daniel Halvarsson
Bodens SK
37:16.223540
+7:16.43580
75.9p
123
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
37:17.223630
+7:17.43670
75.8p
124
Klas Nilsson
Skellefteå SK
37:40.225970
+7:41.46010
75.1p
125
Ole Hartvik Skogstad
Norway
37:42.226190
+7:43.46230
75.0p
126
Kristoffer Linder
IFK Kiruna
37:46.226570
+7:47.46610
74.9p
127
Tor Einar Sandvik
Norway
37:48.226730
+7:48.46770
74.8p
128
Paul Murray
Australia
38:21.230020
+8:21.50060
73.8p
129
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
38:28.230720
+8:28.50760
73.6p
130
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
39:17.235620
+9:17.55660
72.1p
131
Andrzej Honczar
Poland
39:30.236930
+9:30.56970
71.8p
132
Daniel Johansson
IFK Umeå
39:41.238020
+9:41.58060
71.4p
133
Leandro Ribela
Brazil
39:48.238790
+9:49.58830
71.2p
134
Peter James Barron
Irland
39:56.239510
+9:56.59550
71.0p
135
Kim Daniel Iversen
Norway
40:13.241230
+10:13.61270
70.5p
136
Leon Spiller
Australia
41:03.246290
+11:04.66330
69.1p
137
Paul Griffin
Irland
41:28.248720
+11:28.68760
68.5p
138
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
43:07.258600
+13:07.78640
66.0p
139
Andreas Lundblad
OK Nackhe
45:25.272420
+15:25.92460
62.8p
D 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
26:38.159790
68.5p
2
Frida Hallquist
Åsarna IK
26:47.160600
+8.710
68.1p
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
26:53.161200
+14.1310
67.8p
4
Tina Boegseth
Norway
27:14.163380
+35.3490
66.8p
5
Justyna Mordarska
Poland
27:25.164470
+46.4580
66.4p
6
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:36.165550
+57.5660
65.9p
7
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
27:44.166310
+1:05.6420
65.5p
8
Eva Johansson
Linköpings SK
28:14.169390
+1:36.9500
64.2p
9
Magdalena Kozielska
Poland
28:15.169480
+1:36.9590
64.2p
10
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
28:56.173580
+2:17.13690
62.5p
11
Petra Nilsson
Åsarna IK
29:05.174480
+2:26.14590
62.2p
12
Ewelina Marcisz
Poland
29:06.174530
+2:27.14640
62.2p
13
Moa Ullén
Hammerdal IF
29:07.174620
+2:28.14730
62.1p
14
Anna Slowiok
Poland
29:07.174650
+2:28.14760
62.1p
15
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
29:29.176830
+2:50.16940
61.3p
16
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
30:05.180450
+3:26.20560
59.9p
17
Hanna Larsson
Hybo AIK
30:09.180860
+3:30.20970
59.8p
18
Lina Öberg
Bergeforsens SK
30:31.183030
+3:52.23140
59.0p
19
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
30:44.184370
+4:05.24480
58.5p
20
Bente Rost
Edsbyns SK
30:45.184420
+4:06.24530
58.5p
21
Moa Forsberg
IFK Mora SK
32:26.194510
+5:47.34620
55.2p
D 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
22:16.133560
83.7p
2
Anna Haag
IFK Mora SK
22:45.136420
+28.2760
81.7p
3
Anna Olsson
Åsarna IK
22:54.137390
+38.3730
81.1p
4
Ivana Janeckova
Czech Republic
22:57.137680
+41.4020
80.9p
5
Justyna Kowalczyk
Poland
23:11.139080
+55.5420
80.0p
6
Sara Lindborg
Östersunds SK
23:28.140770
+1:12.7110
78.9p
7
Eva Nyvltova
Czech Republic
23:34.141320
+1:17.7660
78.5p
8
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:43.142230
+1:26.8570
78.0p
9
Sylwia Jaskowiec
Poland
23:59.143800
+1:42.10140
77.0p
10
Paulina Maciuszek
Poland
24:07.144640
+1:50.10980
76.5p
11
Hanna Seppas
Eksjö SOK
24:14.145310
+1:57.11650
76.1p
12
Susanne Nyström
IFK Mora SK
24:15.145440
+1:58.11780
76.1p
13
Maria Rydqvist
Östersunds SK
24:17.145680
+2:01.12020
75.9p
14
Eva Skalnikova
Czech Republic
24:18.145740
+2:01.12080
75.9p
15
Jenny Hansson
Vålådalen SK
24:20.145910
+2:03.12250
75.8p
16
Sanna Hallberg
Åsarna IK
24:20.145980
+2:04.12320
75.7p
16
Eva Svensson
IFK Mora SK
24:20.145980
+2:04.12320
75.7p
18
Therese Svensson
Järpens SK
24:21.146060
+2:05.12400
75.7p
19
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
24:21.146080
+2:05.12420
75.7p
20
Emma Wikén
Åsarna IK
24:24.146300
+2:07.12640
75.6p
21
Klara Moravcova
Czech Republic
24:26.146560
+2:10.12900
75.4p
22
Li Hongxue
China
24:26.146570
+2:10.12910
75.4p
23
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
24:29.146820
+2:12.13160
75.3p
24
Hanna Falk
Ulricehamns IF
24:34.147330
+2:17.13670
75.0p
25
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
24:35.147470
+2:19.13810
74.9p
26
Mia Eriksson
Väsby SK
24:41.148040
+2:24.14380
74.6p
27
Kornelia Marek
Poland
24:45.148450
+2:28.14790
74.3p
28
Xin Li
China
24:46.148520
+2:29.14860
74.3p
29
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
24:49.148890
+2:33.15230
74.1p
30
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
25:10.150960
+2:54.17300
73.0p
31
Hana Hancikova
Czech Republic
25:14.151370
+2:58.17710
72.7p
32
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:15.151410
+2:58.17750
72.7p
33
Jennie Jirhed
Östersunds SK
25:19.151860
+3:03.18200
72.5p
34
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
25:20.151910
+3:03.18250
72.5p
35
Jennie Öberg
Kalix SK
25:21.152000
+3:04.18340
72.4p
36
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
25:29.152860
+3:13.19200
72.0p
37
Helene Söderlund
IFK Mora SK
25:29.152880
+3:13.19220
71.9p
38
Julia Limby
Åsarna IK
25:40.153960
+3:24.20300
71.4p
39
Agnieszka Szymanczak
Poland
25:53.155220
+3:36.21560
70.7p
40
Linn Sömskar
IFK Umeå
25:55.155460
+3:39.21800
70.6p
41
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
26:03.156220
+3:46.22560
70.2p
42
Rosamund Musgrave
Storbritannien
26:06.156510
+3:49.22850
70.1p
43
Ulrica Persson
Sunne SLF
26:09.156840
+3:52.23180
69.9p
44
Dandan Man
China
26:09.156870
+3:53.23210
69.9p
45
Lucia Klimkova
Slovakia
26:10.156900
+3:53.23240
69.9p
46
Katarina Johansen
Slovakia
26:17.157630
+4:00.23970
69.5p
47
Esther Bottomley
Australia
26:27.158610
+4:10.24950
69.1p
48
Terese Andersson
Stockviks SF
26:27.158690
+4:11.25030
69.0p
49
Katja Schwartz
Åsarna IK
26:37.159640
+4:20.25980
68.6p
50
Mari Riseth Guin
Norway
26:38.159790
+4:22.26130
68.5p
51
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
26:39.159830
+4:22.26170
68.5p
52
Sarah Young
Storbritannien
26:43.160230
+4:26.26570
68.3p
53
Anna Simberg
SK Bore
26:44.160350
+4:27.26690
68.2p
54
Katarina Garajova
Slovakia
26:46.160570
+4:30.26910
68.1p
55
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
26:50.160910
+4:33.27250
68.0p
56
Heidi Kant Bjoernli
Norway
27:10.162910
+4:53.29250
67.1p
57
Josefin Engström
Edsbyns SK
27:13.163250
+4:56.29590
66.9p
58
Nina Lintzén
Årsunda IF
27:15.163420
+4:58.29760
66.8p
59
Anna Starega
Poland
27:20.163960
+5:04.30300
66.6p
60
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
27:30.164990
+5:14.31330
66.1p
61
Amanda Mattsson
Stockviks SF
27:58.167700
+5:41.34040
64.9p
62
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:15.169420
+5:58.35760
64.2p
63
Kajsa Richardsson
IF Hallby SOK
28:27.170620
+6:10.36960
63.7p
64
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
28:44.172360
+6:28.38700
63.0p
65
Elin Vedin
Selånger SOK
29:55.179430
+7:38.45770
60.3p
66
Mirlene Picin
Brazil
30:34.183350
+8:17.49690
58.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 18
10km, Längdskidor, Fristil
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
22:06.132540
84.4p
2
Jonas Wold
Norway
22:41.136010
+34.3370
82.0p
3
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:10.138990
+1:04.6350
80.0p
4
Sondre Engan
Norway
23:31.141080
+1:25.8440
78.7p
5
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:34.141330
+1:27.8690
78.5p
6
Bob Impola
Domnarvets GOIF
23:39.141800
+1:32.9160
78.2p
7
Jack Impola
Domnarvets GOIF
23:44.142370
+1:38.9730
77.9p
8
Peppe Femling
Högbo GOIF
24:18.145780
+2:12.13140
75.9p
9
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
24:21.146040
+2:15.13400
75.7p
10
Daniel Gustavsson
Tullus Sg
24:24.146350
+2:18.13710
75.5p
11
Victor Agestam
Tullus Sg
24:25.146410
+2:18.13770
75.5p
12
Paal Troean Aune
Norway
24:27.146690
+2:21.14050
75.3p
13
Niklas Persson
Falu IK
24:47.148630
+2:40.15990
74.2p
14
Lars Ove Aunli
Norway
24:47.148670
+2:41.16030
74.2p
15
Elias Alvebro
Häggenås SK
24:49.148890
+2:43.16250
74.1p
16
Even Moholt
Norway
25:04.150390
+2:58.17750
73.3p
17
Axel Svedlund
Norbergs SK
25:09.150840
+3:03.18200
73.0p
18
Victor Hallquist
Åsarna IK
25:23.152270
+3:17.19630
72.3p
19
Marcis Jakovichs
Latvia
26:02.156160
+3:56.23520
70.3p
20
Harald Kempe
Tynderö IK
26:23.158240
+4:17.25600
69.2p
21
Ola Nesvold
Norway
26:26.158540
+4:20.25900
69.1p
22
Magnus Lie
Norway
26:26.158550
+4:20.25910
69.1p
23
David Sjögren
Töcksfors IF
26:40.159950
+4:34.27310
68.4p
24
Olle Lindfors
Hägersta GF
26:41.160000
+4:34.27360
68.4p
25
Mattias Persson
Åsarna IK
27:22.164110
+5:15.31470
66.5p
26
Erik Skoglund
Lucksta IF
27:33.165220
+5:26.32580
66.0p
27
Anton Hammar
IFK Strömsund
27:38.165790
+5:32.33150
65.8p
28
Albin Jonsson
Högbo GOIF
28:01.168050
+5:55.35410
64.8p
29
Anton Gårdman
Tierps IF
28:06.168540
+6:00.35900
64.6p
30
Kim Nilsson
Töcksfors IF
28:21.170010
+6:14.37370
64.0p
31
Carl Rapp
Linköpings SK
29:53.179280
+7:47.46640
60.4p
D 18
5km, Längdskidor, Fristil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
12:37.75660
70.6p
2
Martine Ranum Lehn
Norway
12:49.76870
+12.1110
69.5p
3
Stina Nilsson
Malungs IF
12:56.77560
+19.1800
68.9p
4
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
13:00.77970
+23.2210
68.5p
5
Lisa Dahl
Offerdals SK
13:18.79700
+40.3940
67.1p
6
Lovisa Modig
Sunderby SK
13:36.81570
+59.5810
65.5p
7
Lina Karlsson
Östersunds SK
13:38.81740
+1:00.5980
65.4p
8
Jennifer Lindblom
Svegs IK
13:49.82800
+1:11.7040
64.5p
9
Ida Clareus
Offerdals SK
13:49.82830
+1:11.7070
64.5p
10
Viktoria Brink
Njutångers IF
14:00.83910
+1:22.8150
63.7p
11
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
14:09.84810
+1:31.9050
63.0p
12
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
14:15.85460
+1:38.9700
62.5p
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
14:25.86410
+1:47.10650
61.9p
14
Mari Sandeggen
Norway
14:26.86550
+1:48.10790
61.8p
15
Marika Backman
Hede SK
15:59.95800
+3:21.20040
55.8p
16
Karin Bergman
Svegs IK
16:00.95960
+3:23.20200
55.7p
17
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
16:17.97630
+3:39.21870
54.8p
18
Olivia Lundström
Stockviks SF
16:40.99900
+4:02.24140
53.5p