Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Sisu-loppet
2009-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Sisu Forshaga
Plats: Forshaga
Längdskidor
Fristil/ Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 8
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johanna Axelsson
SK Bore
6:44.40300
2
Indra Lundell
Sisu Forshaga SK
10:30.62900
H 8
1.1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hugo Johnson
Brandsbols SK
6:16.37500
2
Karl Lindqvist
Hagfors SF
7:28.44700
3
Aleksis Fredriksson
Sisu Forshaga SK
9:59.59800
D 20
8.8km, Längdskidor, Fristil
1
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
26:39.159800
58.5p
2
Elin Lundqvist
Arvika IS
27:06.162500
57.5p
3
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
27:51.167000
56.0p
H 20
8.8km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
24:00.143900
64.9p
2
Mikael Hultin
IK Fryken
26:20.157900
59.2p
3
Christian Stenmark
Brandsbols SK
26:46.160500
58.2p
H 21
8.8km, Längdskidor, Fristil
1
Björn Fredriksson
Sisu Forshaga SK
27:24.164300
56.9p
2
Rikard Borg
Sisu Forshaga SK
31:50.190900
49.0p
D 16
4.4km, Längdskidor, Fristil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
11:20.67900
2
Moa Wikberg
Sisu Forshaga SK
12:13.73200
3
Josefin Nilsson
Filipstads SF
12:38.75700
H 16
4.4km, Längdskidor, Fristil
1
Marcus Ruus
Årjängs IF
11:06.66500
2
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
11:13.67200
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
11:30.68900
D 12
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Mikaela Eriksen
SK Bore
6:52.41100
2
Mathilda Ruus
Årjängs IF
6:56.41500
3
Linn Gustafsson
Grava SK
7:08.42700
D 14
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Sandra Olsson
SK Bore
6:08.36700
2
Malin Svensson
Årjängs IF
6:45.40400
3
Julia Eriksson
Årjängs IF
6:51.41000
H 12
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Emil Johansson
Brandsbols SK
7:17.43600
2
Simon Lundberg
Hagfors SF
7:30.44900
3
Adrian Dahlström
Åmåls OK
7:37.45600
H 14
2.2km, Längdskidor, Fristil
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
5:39.33800
2
Oskar Brandt
Grava SK
5:58.35700
3
Anton Persson
SK Bore
6:04.36300
D 10
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Mikela Johnson
Brandsbols SK
4:20.25900
2
Ida Bryntesson
Töcksfors IF
4:27.26600
2
Amanda Eriksson
Töcksfors IF
4:27.26600
H 10
1.1km, Längdskidor, Fristil
1
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
3:55.23400
2
Adrian Lundberg
Hagfors SF
3:57.23600
3
Erik Stenmark
Brandsbols SK
4:01.24000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Sisu-loppet 2009
Sisu-loppet 2008
Sisu-loppet 2007
Sisu-loppet 2006
Sisu-loppet 2005
Tävlingar i närheten
Torsby Ski Festival 2009
Mattila Ski Marathon 2009
Ekebyloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan