Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport Cup
2009-04-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
5km, Längdskidor, Fristil
1
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
11:21.68030
89.2p
2
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
11:22.68180
+1.50
88.9p
3
Anders Högberg
IFK Umeå
11:25.68420
+3.290
88.5p
4
Jesper Modin
Piteå Elit SK
11:25.68440
+4.310
88.5p
5
Fredrik Byström
Sollefteå SK
11:27.68630
+6.500
88.2p
6
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
11:31.69020
+9.890
87.5p
7
Andrew Musgrave
Storbritannien
11:34.69370
+13.1240
87.0p
8
Andreas Svanebo
Stockviks SF
11:37.69600
+15.1470
86.6p
9
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
11:37.69670
+16.1540
86.5p
10
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
11:37.69690
+16.1560
86.5p
11
Anders Svanebo
Stockviks SF
11:39.69810
+17.1680
86.3p
12
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
11:40.69940
+19.1810
86.1p
13
Peter Jönsson
Ramsele IK
11:41.70090
+20.1960
85.8p
14
Mikael Ojala
Östersunds SK
11:42.70120
+20.1990
85.8p
15
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
11:43.70270
+22.2140
85.6p
16
Gordon Jewett
Canada
11:44.70370
+23.2240
85.4p
17
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
11:48.70750
+27.2620
84.8p
18
Ole Erik Heen Moe
Norway
11:50.70970
+29.2840
84.5p
19
Lars Nelson
Funäsdalens IF
11:51.71050
+30.2920
84.4p
20
Anders Jonsson
Stockviks SF
11:51.71070
+30.2940
84.3p
21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
11:53.71250
+32.3120
84.1p
22
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
11:53.71280
+32.3150
84.0p
23
Teodor Peterson
Åsarna IK
11:54.71330
+33.3200
83.9p
24
Markus Ottosson
Skellefteå SK
11:55.71470
+34.3340
83.7p
25
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
11:57.71600
+35.3470
83.5p
26
Daniel Nordebo
Bodens SK
11:57.71610
+35.3480
83.5p
27
Magnus Engström
Stockviks SF
11:57.71630
+36.3500
83.5p
28
Robert Eskelund
Jäderfors SK
11:57.71670
+36.3540
83.4p
29
Tor Larsson
Skellefteå SK
11:59.71820
+37.3690
83.2p
30
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
12:00.71970
+39.3840
83.0p
31
Robin Norum
IFK Umeå
12:01.72070
+40.3940
82.9p
32
Hampus Lindblom
Åsarna IK
12:02.72120
+40.3990
82.8p
33
Anton Lindblad
OK Landehof
12:04.72330
+43.4200
82.5p
34
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
12:05.72410
+43.4280
82.4p
35
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
12:05.72460
+44.4330
82.3p
36
Gustav Nordström
Gävle SK
12:07.72680
+46.4550
82.0p
37
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
12:08.72740
+47.4610
81.9p
38
David Frisk
IFK Mora SK
12:10.72950
+49.4820
81.6p
39
Emil Linell
Högbo GOIF
12:10.72980
+49.4850
81.6p
40
Johan Eriksson
Åsarna IK
12:11.73010
+49.4880
81.5p
41
Anton Sjöholm
Östersunds SK
12:11.73020
+49.4890
81.5p
42
Tobias Engblom
Stöde IF
12:12.73140
+51.5010
81.3p
43
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
12:13.73220
+51.5090
81.2p
44
Markus Leijon
IFK Mora SK
12:14.73300
+52.5170
81.1p
45
Anton Karlsson
Alnö SK
12:14.73360
+53.5230
81.0p
46
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
12:14.73390
+53.5260
81.0p
47
Adam Johansson
IFK Mora SK
12:15.73440
+54.5310
80.9p
48
David Hedlund
Piteå Elit SK
12:16.73530
+55.5400
80.8p
49
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
12:17.73630
+56.5500
80.7p
50
Karl-Johan Westberg
Borås SK
12:18.73770
+57.5640
80.5p
51
Jim Åhl
Gellivare SK
12:20.73990
+59.5860
80.2p
52
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
12:21.74090
+1:00.5960
80.0p
53
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
12:22.74190
+1:01.6060
79.9p
54
Martin Rosvall
Lycksele IF
12:23.74210
+1:01.6080
79.9p
55
Erik Söderman
Stockviks SF
12:23.74220
+1:01.6090
79.8p
56
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
12:25.74430
+1:04.6300
79.6p
57
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
12:25.74480
+1:04.6350
79.5p
58
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
12:26.74540
+1:05.6410
79.4p
59
Martin Bergström
Strömnäs GIF
12:28.74740
+1:07.6610
79.1p
60
Oscar Quicklund
Östersunds SK
12:30.74970
+1:09.6840
78.8p
61
Daniel Svensson
IFK Mora SK
12:32.75130
+1:11.7000
78.6p
62
Martin Lindblad
OK Landehof
12:32.75190
+1:11.7060
78.6p
63
Niklas Persson
Falu IK
12:33.75200
+1:11.7070
78.5p
64
Mikael Larsson
I 19 IF
12:33.75220
+1:11.7090
78.5p
64
Oscar Kardin
Offerdals SK
12:33.75220
+1:11.7090
78.5p
66
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
12:34.75310
+1:12.7180
78.4p
67
Klas Nilsson
Skellefteå SK
12:34.75330
+1:13.7200
78.4p
68
Erik Simberg
SK Bore
12:34.75380
+1:13.7250
78.3p
69
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
12:34.75390
+1:13.7260
78.3p
70
Mikkel Knif
Övertorneå IF
12:35.75480
+1:14.7350
78.2p
71
Henrik Rosén
Lucksta IF
12:36.75510
+1:14.7380
78.1p
71
Simon Sveder
Hällefors SK
12:36.75510
+1:14.7380
78.1p
73
Adam Larsson
Domnarvets GOIF
12:36.75580
+1:15.7450
78.1p
74
Anton Södergren
Skellefteå SK
12:39.75800
+1:17.7670
77.8p
75
Marcus Svelander
Åsarna IK
12:41.76060
+1:20.7930
77.4p
76
Jens Hulgaard
Danmark
12:41.76080
+1:20.7950
77.4p
77
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
12:41.76090
+1:20.7960
77.4p
78
Jens Andersson
Kalix SK
12:44.76330
+1:23.8200
77.1p
79
Dylan Grald
Usa
12:44.76360
+1:23.8230
77.1p
80
Daniel Halvarsson
Bodens SK
12:45.76400
+1:23.8270
77.0p
81
Jack Impola
Domnarvets GOIF
12:46.76520
+1:24.8390
76.9p
82
Troels Buenger
Danmark
12:46.76550
+1:25.8420
76.8p
83
Johan Häggström
Kalix SK
12:47.76630
+1:26.8500
76.7p
84
Jesper Nyström
Falu IK
12:47.76680
+1:26.8550
76.7p
85
Alexander Standen
Storbritannien
12:48.76730
+1:27.8600
76.6p
86
Johan Lövgren
Vännäs SK
12:50.76960
+1:29.8830
76.3p
87
Bob Impola
Domnarvets GOIF
12:51.77040
+1:30.8910
76.2p
88
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
12:53.77200
+1:31.9070
76.0p
89
Johan Ilhamn
Östersunds SK
12:53.77230
+1:32.9100
76.0p
90
Simon James Platt
Storbritannien
12:53.77290
+1:32.9160
75.9p
91
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
12:55.77480
+1:34.9350
75.7p
92
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
12:56.77590
+1:35.9460
75.5p
93
Fredrik Lindström
Lycksele IF
13:00.77920
+1:38.9790
75.1p
94
Kristoffer Hugosson
Norsjö SK
13:00.77970
+1:39.9840
75.1p
95
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
13:02.78180
+1:41.10050
74.8p
96
Bill Impola
Norbergs SK
13:03.78210
+1:41.10080
74.8p
96
Arvid Elffors
Lucksta IF
13:03.78210
+1:41.10080
74.8p
98
Andrew Pohl
New Zealand
13:03.78270
+1:42.10140
74.7p
99
Robin Stenman
SK Järven
13:04.78310
+1:42.10180
74.7p
100
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
13:04.78350
+1:43.10220
74.6p
101
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
13:05.78430
+1:44.10300
74.5p
102
Niklas Henriksson
Bodens SK
13:07.78660
+1:46.10530
74.3p
103
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
13:08.78710
+1:46.10580
74.2p
104
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
13:08.78720
+1:46.10590
74.2p
105
Anders Solin
IFK Mora SK
13:08.78770
+1:47.10640
74.1p
106
Linus Persson
Hudiksvalls IF
13:10.78960
+1:49.10830
73.9p
107
Andreas Lindström
IFK Mora SK
13:11.79000
+1:49.10870
73.9p
108
Tomas Persson
Piteå Elit SK
13:11.79030
+1:50.10900
73.8p
109
Per Lindgren
Strömnäs GIF
13:11.79050
+1:50.10920
73.8p
110
Ronny Wedin
Norbergs SK
13:12.79130
+1:51.11000
73.7p
111
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
13:13.79220
+1:51.11090
73.6p
112
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
13:13.79270
+1:52.11140
73.6p
113
Mathias Jonasson
Östersunds SK
13:16.79570
+1:55.11440
73.2p
114
Linus Öberg
Bergeforsens SK
13:18.79700
+1:56.11570
73.1p
115
Emil Lagergren
Tynderö IK
13:18.79710
+1:56.11580
73.1p
116
Tobias Nilsson
IFK Umeå
13:18.79740
+1:57.11610
73.0p
116
Andre Larsson
Svegs IK
13:18.79740
+1:57.11610
73.0p
118
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
13:18.79760
+1:57.11630
73.0p
119
Petter Hedman
IFK Umeå
13:20.79910
+1:58.11780
72.8p
120
Carl Olander
OK Landehof
13:22.80110
+2:00.11980
72.6p
121
Adam Karlsson
Garphyttans IF
13:22.80190
+2:01.12060
72.5p
122
Fredrik Jonsson
Östersunds SK
13:24.80330
+2:03.12200
72.4p
123
Viktor Lund Mikko
Jukkasjärvi IF
13:28.80720
+2:06.12590
71.9p
124
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
13:30.80900
+2:08.12770
71.7p
125
David Nordström
Täfteå IK
13:30.80910
+2:08.12780
71.7p
126
Patrik Tallbom
Östersunds SK
13:30.80990
+2:09.12860
71.6p
127
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
13:31.81010
+2:09.12880
71.6p
128
Henrik Forsberg
Bodens SK
13:33.81260
+2:12.13130
71.3p
129
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
13:33.81270
+2:12.13140
71.3p
130
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
13:34.81380
+2:13.13250
71.2p
131
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
13:37.81610
+2:15.13480
71.0p
132
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
13:37.81660
+2:16.13530
70.9p
133
Max Själin
Storumans IK
13:41.82060
+2:20.13930
70.5p
134
Carl Andersson
Stockviks SF
13:42.82140
+2:21.14010
70.4p
135
Erik Stark
Nordingrå SK
13:42.82170
+2:21.14040
70.4p
136
Linus Palolampi
Tynderö IK
13:44.82360
+2:23.14230
70.2p
137
Tobias Ryberg
Leksands SK
13:45.82400
+2:23.14270
70.1p
138
Niklas Niska
Pajala IF
13:48.82770
+2:27.14640
69.8p
139
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
13:50.82960
+2:29.14830
69.6p
140
Oscar Stenvall
Tynderö IK
13:50.82990
+2:29.14860
69.5p
141
Joakim Persson
Strömnäs GIF
13:53.83250
+2:32.15120
69.3p
142
Andreas Åhman
Gävle SK
13:54.83390
+2:33.15260
69.1p
143
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
13:55.83490
+2:34.15360
69.0p
144
Anton Svensson
Åsarna IK
13:57.83680
+2:36.15550
68.8p
145
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
13:57.83690
+2:36.15560
68.8p
146
Jakob Sundin
Nordingrå SK
13:58.83790
+2:37.15660
68.7p
147
Torsten Kempe
Tynderö IK
14:05.84430
+2:44.16300
68.1p
148
Simon Lindehag
Strömnäs GIF
14:09.84840
+2:48.16710
67.7p
149
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
14:11.85030
+2:50.16900
67.5p
150
Erik Dahlberg
Fränsta IK
14:13.85210
+2:51.17080
67.3p
151
Daniel Karlsson
Östersunds SK
14:19.85800
+2:57.17670
66.8p
152
Magnus Engberg
Selånger SOK
14:19.85840
+2:58.17710
66.7p
153
Rickard Börjesson
Borås SK
14:20.85950
+2:59.17820
66.6p
154
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
14:29.86880
+3:08.18750
65.8p
155
Tom Ankerstål
Ramsjö SK
14:34.87340
+3:13.19210
65.3p
156
Johan Sjödin
Lycksele IF
14:36.87530
+3:15.19400
65.2p
157
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
14:39.87810
+3:17.19680
64.9p
158
Jonas Langman
Bålsta SK
14:56.89530
+3:35.21400
63.4p
159
Carl Rapp
Linköpings SK
15:02.90110
+3:40.21980
62.9p
160
Danny Silva
Portugal
15:20.91920
+3:58.23790
61.4p
161
Robert Ohlström
IK Rex
15:21.92030
+4:00.23900
61.4p
162
Sean Huggins Chan
Trinidad and Tobago
15:29.92890
+4:08.24760
60.7p
163
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
15:41.94090
+4:20.25960
59.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
3.3km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
7:48.46770
81.5p
2
Maria Rydqvist
Östersunds SK
8:16.49510
+27.2640
75.9p
3
Hanna Falk
Ulricehamns IF
8:16.49530
+27.2660
75.8p
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
8:18.49770
+30.2900
75.4p
5
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
8:21.50000
+32.3130
75.0p
6
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
8:22.50120
+33.3250
74.7p
7
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
8:22.50190
+34.3320
74.6p
8
Carolin Andersson
Gellivare SK
8:27.50620
+38.3750
73.8p
9
Ingrid Vikman
Östersunds SK
8:28.50790
+40.3920
73.5p
10
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
8:32.51140
+43.4270
72.9p
11
Ida Olsson
Åsarna IK
8:32.51170
+44.4300
72.8p
12
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
8:33.51260
+44.4390
72.7p
13
Therese Svensson
Järpens SK
8:33.51270
+45.4400
72.7p
14
Mia Eriksson
Väsby SK
8:35.51480
+47.4610
72.3p
15
Linn Sömskar
IFK Umeå
8:39.51840
+50.4970
71.7p
16
Jennie Öberg
Kalix SK
8:39.51890
+51.5020
71.6p
17
Emma Wikén
Åsarna IK
8:41.52090
+53.5220
71.2p
18
Hanna Seppas
Eksjö SOK
8:42.52170
+54.5300
71.1p
19
Anna Simberg
SK Bore
8:43.52230
+54.5360
71.0p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
8:45.52430
+56.5560
70.7p
21
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
8:48.52780
+1:00.5910
70.1p
22
Brooke Gosling
Canada
8:51.53020
+1:02.6150
69.7p
23
Maria Nordström
Gävle SK
8:51.53040
+1:02.6170
69.7p
24
Sandra Haglund
Åsarna IK
8:51.53080
+1:03.6210
69.6p
25
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
8:54.53370
+1:06.6500
69.1p
26
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
8:55.53450
+1:06.6580
69.0p
27
Terese Andersson
Stockviks SF
8:57.53660
+1:08.6790
68.7p
28
Josefin Halvarsson
Bodens SK
8:59.53840
+1:10.6970
68.4p
29
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
8:59.53860
+1:10.6990
68.4p
30
Julia Limby
Åsarna IK
9:00.53980
+1:12.7110
68.2p
31
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
9:00.53990
+1:12.7120
68.2p
32
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
9:01.54030
+1:12.7160
68.1p
33
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
9:02.54110
+1:13.7240
68.0p
34
Jennie Jirhed
ÅS IL
9:03.54240
+1:14.7370
67.8p
35
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
9:04.54330
+1:15.7460
67.6p
36
Emma Eriksson
Eksjö SOK
9:06.54520
+1:17.7650
67.4p
37
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
9:06.54570
+1:18.7700
67.3p
38
Sara Hewitt
Canada
9:07.54650
+1:18.7780
67.2p
39
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
9:08.54730
+1:19.7860
67.0p
40
Lisa Dahl
Offerdals SK
9:08.54780
+1:20.7910
67.0p
41
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
9:09.54830
+1:20.7960
66.9p
42
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
9:09.54880
+1:21.8010
66.8p
43
Emmy Thelberg
Valbo Aif
9:10.54990
+1:22.8120
66.7p
44
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
9:11.55020
+1:22.8150
66.6p
45
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
9:11.55080
+1:23.8210
66.5p
46
Erica Ahnberg
Gellivare SK
9:12.55150
+1:23.8280
66.4p
47
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
9:13.55230
+1:24.8360
66.3p
48
Ida Clareus
Offerdals SK
9:13.55280
+1:25.8410
66.2p
49
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
9:15.55410
+1:26.8540
66.0p
50
Marika Sundin
Delsbo IF
9:16.55550
+1:27.8680
65.8p
51
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
9:16.55580
+1:28.8710
65.8p
52
Carolin Lundgren
Älvsby IF SK
9:18.55740
+1:29.8870
65.6p
53
Märta Larsen
Sundbybergs IK
9:18.55790
+1:30.8920
65.5p
54
Lisa K Svensson
Åsarna IK
9:19.55810
+1:30.8940
65.5p
55
Lina Hultin
Garphyttans IF
9:19.55870
+1:31.9000
65.4p
56
Maria Sundström
Strömnäs GIF
9:20.55950
+1:31.9080
65.3p
57
Nina Lintzén
Årsunda IF
9:21.56080
+1:33.9210
65.1p
58
Ida Indahl
Östersunds SK
9:21.56090
+1:33.9220
65.1p
59
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
9:22.56170
+1:34.9300
65.0p
60
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
9:23.56200
+1:34.9330
64.9p
61
Evelina Bångman
Offerdals SK
9:23.56270
+1:35.9400
64.8p
62
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
9:24.56350
+1:35.9480
64.7p
62
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
9:24.56350
+1:35.9480
64.7p
64
Malin Eriksson
Söderala AIK
9:24.56370
+1:36.9500
64.7p
65
Katja Schwartz
Åsarna IK
9:25.56450
+1:36.9580
64.6p
66
Lina Öberg
Bergeforsens SK
9:29.56840
+1:40.9970
64.0p
67
Kristina Lycke
Malungs IF
9:30.56950
+1:41.10080
63.9p
68
Frida Hallquist
Åsarna IK
9:31.57080
+1:43.10210
63.7p
69
Maria Nordström
Östersunds SK
9:32.57130
+1:43.10260
63.6p
70
Petra Nilsson
Åsarna IK
9:32.57180
+1:44.10310
63.6p
71
Malin Eriksson
Tierps IF
9:33.57260
+1:44.10390
63.5p
71
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
9:33.57260
+1:44.10390
63.5p
73
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
9:35.57450
+1:46.10580
63.2p
73
Julia Jansson
Månkarbo IF
9:35.57450
+1:46.10580
63.2p
75
Amanda Mattsson
Stockviks SF
9:36.57500
+1:47.10630
63.1p
76
Anna Nystedt
Stockviks SF
9:38.57710
+1:49.10840
62.9p
77
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
9:38.57720
+1:49.10850
62.9p
78
Vendela Eriksson
Husums IF SK
9:39.57820
+1:50.10950
62.7p
79
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
9:39.57880
+1:51.11010
62.6p
80
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
9:40.57930
+1:51.11060
62.6p
81
Eva Johansson
Linköpings SK
9:42.58160
+1:53.11290
62.3p
82
Evelina Johansson
Ramsjö SK
9:42.58170
+1:54.11300
62.3p
83
Emelie Stark
Nordingrå SK
9:42.58190
+1:54.11320
62.2p
84
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
9:44.58350
+1:55.11480
62.0p
85
Hanna Larsson
Hybo AIK
9:47.58600
+1:58.11730
61.7p
86
Maria Bois
Malungs IF
9:47.58690
+1:59.11820
61.6p
87
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
9:48.58700
+1:59.11830
61.6p
88
Lina Karlsson
Östersunds SK
9:48.58790
+2:00.11920
61.5p
89
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
9:51.59080
+2:03.12210
61.1p
90
Victoria Königsson
Vännäs SK
9:56.59520
+2:07.12650
60.6p
91
Malin Landerdahl
Hägersta GF
9:58.59750
+2:09.12880
60.3p
92
Monica Wiklund
Ramsjö SK
10:05.60460
+2:16.13590
59.4p
93
Jill Johansson
Timrå SOK
10:06.60570
+2:18.13700
59.3p
94
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
10:07.60680
+2:19.13810
59.2p
95
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
10:10.60950
+2:21.14080
58.9p
96
Malin Nilsson
Malungs IF
10:11.61010
+2:22.14140
58.8p
97
Ida Nilsson
Gellivare SK
10:11.61060
+2:22.14190
58.7p
98
Moa Ullén
Hammerdal IF
10:15.61490
+2:27.14620
58.3p
99
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
10:16.61540
+2:27.14670
58.2p
100
Johanna Innala
Röbäcks SK
10:17.61600
+2:28.14730
58.1p
101
Erika Oskarsson
Östersunds SK
10:17.61650
+2:28.14780
58.1p
102
Alexandra Persson
IFK Tärendö
10:18.61700
+2:29.14830
58.0p
103
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
10:27.62660
+2:38.15790
57.0p
104
Emma Bergman
Månkarbo IF
10:30.62950
+2:41.16080
56.7p
105
Sofie Eriksson
Gellivare SK
10:36.63530
+2:47.16660
56.0p
106
Olivia Lundström
Stockviks SF
10:48.64720
+2:59.17850
54.8p
107
Anna Estegren
Hybo AIK
10:49.64830
+3:00.17960
54.7p
108
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
10:50.64900
+3:01.18030
54.6p
109
Moa Strömquist
Östersunds SK
10:50.64950
+3:01.18080
54.6p
110
Lisa Norgren
Storvreta IK
10:52.65160
+3:03.18290
54.4p
111
Linnea Jonsson
Bodens SK
11:02.66170
+3:14.19300
53.4p
112
Louise Myrberg
Ramsjö SK
11:04.66340
+3:15.19470
53.3p
113
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
11:13.67250
+3:24.20380
52.4p