Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Särnatävlingarna/Intersport Cup - Prolog
2009-12-05
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andrew Young
Storbritannien
3:43.22220
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
3:44.22368
+1.48
3
Jack Impola
Domnarvets GOIF
3:45.22488
+2.168
4
Rinalds Kostjukovs
Latvia
3:46.22542
+3.222
5
Peppe Femling
Högbo GOIF
3:50.22962
+7.642
6
Mathias Jonasson
Östersunds SK
3:52.23148
+9.828
7
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
3:53.23283
+10.963
8
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
3:54.23367
+11.1047
9
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
3:54.23368
+11.1048
10
Viktor Hansson
Garphyttans IF
3:55.23404
+11.1084
11
Axel Svedlund
Norbergs SK
3:55.23457
+12.1137
12
Oscar Persson
SK Bore
3:57.23606
+13.1286
13
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
3:57.23687
+14.1367
14
Bob Impola
Domnarvets GOIF
3:58.23725
+15.1405
15
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
3:58.23754
+15.1434
16
Daniel Svensson
IFK Mora SK
3:58.23781
+15.1461
17
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
3:59.23869
+16.1549
18
Joacim Remneland
Bengtsfors Bois
4:00.23946
+17.1626
19
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
4:01.24020
+18.1700
20
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
4:01.24021
+18.1701
21
Andreas Grann
Sunne SLF
4:01.24056
+18.1736
22
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
4:03.24228
+20.1908
23
Callum Smith
Storbritannien
4:03.24286
+20.1966
24
Emil Persson
SK Bore
4:04.24362
+21.2042
25
Erik Stark
Nordingrå SK
4:05.24409
+21.2089
26
Per Sandberg
Filipstads SF
4:05.24443
+22.2123
27
Ilya Linkov
Russian Federation
4:07.24621
+24.2301
28
Jesper Arnesson
Idre SK
4:07.24655
+24.2335
29
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
4:09.24807
+25.2487
30
Alexey Vavilov
Russian Federation
4:09.24898
+26.2578
31
Dmitry Zaytsev
Russian Federation
4:10.24923
+27.2603
32
Carl Engström
OK Landehof
4:11.25067
+28.2747
33
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
4:11.25073
+28.2753
34
Vytautas Strolia
Luleå Tekniska Universitet
4:12.25118
+28.2798
35
Roman Masalskiy
Russian Federation
4:12.25199
+29.2879
36
Johan Montén
Domnarvets GOIF
4:13.25299
+30.2979
37
Viktor Forsblom
Falu IK
4:14.25306
+30.2986
38
Kim Nilsson
Töcksfors IF
4:14.25388
+31.3068
39
Olle Lindfors
Hägersta GF
4:16.25510
+32.3190
40
Mindaugas Bakula
Lithuania
4:17.25622
+34.3302
41
Ivan Sikov
Russian Federation
4:17.25650
+34.3330
42
Pierre Ohlson
Filipstads SF
4:18.25700
+34.3380
43
Nikolay Sikov
Russian Federation
4:18.25748
+35.3428
44
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
4:19.25836
+36.3516
45
David Sjögren
Töcksfors IF
4:19.25866
+36.3546
46
Albin Jonsson
Högbo GOIF
4:19.25883
+36.3563
47
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
4:21.26073
+38.3753
48
Jonas Langman
Leksands SK
4:22.26124
+39.3804
49
Joakim Eriksson
Tierps IF
4:22.26171
+39.3851
50
Lukas Jakieliunas
Lithuania
4:28.26717
+44.4397
51
Victor Hallquist
Åsarna IK
4:29.26835
+46.4515
52
Erik Frost
IFK Mora SK
4:37.27696
+54.5376
53
Dmitry Medvedkov
Russian Federation
4:38.27792
+55.5472
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
3:33.21266
2
Erik Simberg
SK Bore
3:38.21715
+4.349
3
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
3:39.21843
+5.477
4
Andrew Musgrave
Storbritannien
3:41.22091
+8.725
5
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
3:43.22289
+10.923
6
Anton Lindblad
OK Landehof
3:45.22424
+11.1058
7
Tom Impola
Domnarvets GOIF
3:45.22438
+11.1072
8
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
3:45.22484
+12.1118
9
Emil Lagergren
Tynderö IK
3:46.22562
+12.1196
10
Arvis Liepins
Latvia
3:47.22684
+14.1318
11
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
3:50.22982
+17.1616
12
Douglas Amos
Usa
3:51.23020
+17.1654
13
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
3:51.23028
+17.1662
14
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
3:52.23106
+18.1740
14
Emil Ekman
Nässjö SF
3:52.23106
+18.1740
16
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
3:52.23127
+18.1761
17
Lasse Hulgaard
Danmark
3:53.23217
+19.1851
18
Simon Hallström
Idre SK
3:54.23376
+21.2010
19
Nauris Bikernieks
Latvia
3:55.23448
+21.2082
20
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
3:55.23459
+21.2093
21
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
3:55.23495
+22.2129
22
Marcus Johansson
Borås GIF
3:56.23539
+22.2173
23
Fredrik Karlsson
Idre SK
3:56.23595
+23.2229
24
Erik Svensson
Alvesta SOK
3:57.23680
+24.2314
25
Daniel Olsson
Falu IK
3:58.23729
+24.2363
26
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
3:59.23814
+25.2448
27
Mikael Johansson
Högsäters GF
4:00.23935
+26.2569
28
Linus Karlsson
Filipstads SF
4:01.24049
+27.2683
29
Robert Björklin
Månkarbo IF
4:02.24117
+28.2751
30
Carl Olander
OK Landehof
4:03.24203
+29.2837
31
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
4:04.24360
+30.2994
32
Gustaf Niord
IK Hakarpspojkarna
4:05.24409
+31.3043
33
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
4:05.24417
+31.3051
34
Ronny Wedin
Norbergs SK
4:05.24431
+31.3065
35
Torsten Kempe
Tynderö IK
4:05.24471
+32.3105
36
Adam Karlsson
Garphyttans IF
4:05.24499
+32.3133
37
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
4:08.24715
+34.3349
38
Henrik Dahlén
Tynderö IK
4:09.24877
+36.3511
39
Andreas Conradsson
Ödeshögs SK
4:14.25366
+41.4000
40
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
4:16.25532
+42.4166
41
Tobias Ryberg
Leksands SK
4:19.25845
+45.4479
42
Ruslanas Nikitinas
Luleå Tekniska Universitet
4:24.26370
+51.5004
H 21
1.4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
3:25.20441
2
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
3:27.20613
+1.72
3
Fredrik Byström
Sollefteå SK
3:27.20644
+2.103
4
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
3:30.20919
+4.378
5
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
3:30.20967
+5.426
6
Robin Norum
IFK Umeå
3:31.21004
+5.463
7
Anders Jonsson
Stockviks SF
3:31.21069
+6.528
8
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
3:33.21215
+7.674
9
Gustav Hall
IFK Mora SK
3:33.21228
+7.687
10
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
3:33.21254
+8.713
11
Anders Högberg
IFK Umeå
3:33.21262
+8.721
12
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
3:33.21273
+8.732
13
Erik Berglund
Lycksele IF
3:34.21316
+8.775
14
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
3:34.21334
+8.793
15
Gustav Nordström
Gävle SK
3:34.21341
+9.800
16
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
3:34.21347
+9.806
17
Ola Erik Heen Moe
Norway
3:34.21376
+9.835
18
Lars Suther
IFK Mora SK
3:35.21454
+10.913
19
Adam Johansson
IFK Mora SK
3:35.21492
+10.951
20
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
3:36.21539
+10.998
21
Tobias Engblom
Stöde IF
3:36.21546
+11.1005
22
Qinghai Sun
China
3:36.21560
+11.1019
23
David Frisk
IFK Mora SK
3:37.21662
+12.1121
24
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
3:37.21664
+12.1123
25
Bill Impola
Norbergs SK
3:38.21700
+12.1159
26
Daniel Johansson
IFK Umeå
3:38.21718
+12.1177
27
Markus Ottosson
Skellefteå SK
3:38.21744
+13.1203
28
Anders Svanebo
Stockviks SF
3:38.21748
+13.1207
29
Jim Åhl
Bodens SK
3:38.21756
+13.1215
30
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
3:38.21788
+13.1247
31
Asger Fischer Moelgaard
Danmark
3:39.21806
+13.1265
32
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
3:39.21836
+13.1295
33
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
3:39.21853
+14.1312
34
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
3:39.21860
+14.1319
35
Hampus Lindblom
Åsarna IK
3:39.21868
+14.1327
36
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
3:39.21890
+14.1349
37
David Hedlund
Piteå Elit SK
3:39.21895
+14.1354
38
Anton Sjöholm
Östersunds SK
3:40.21900
+14.1359
39
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
3:40.21915
+14.1374
40
Sebastian Soerensen
Danmark
3:40.21918
+14.1377
41
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
3:40.21939
+14.1398
42
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
3:40.21943
+15.1402
43
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
3:40.21973
+15.1432
44
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
3:40.21978
+15.1437
45
Johan Eriksson
Åsarna IK
3:40.21996
+15.1455
46
Magnus Engström
Stockviks SF
3:41.22004
+15.1463
47
Lasse Moelgaard
Danmark
3:41.22031
+15.1490
48
Wataru Omori
Japan
3:41.22045
+16.1504
49
Martti Himma
Estonia
3:41.22054
+16.1513
50
Priit Talves
Estonia
3:41.22058
+16.1517
51
Anders Solin
IFK Mora SK
3:42.22161
+17.1620
52
Markus Jönsson
Ulricehamns IF
3:42.22174
+17.1633
53
Joakim Engström
IFK Mora SK
3:42.22189
+17.1648
54
Martin Johansson
IFK Mora SK
3:42.22198
+17.1657
55
Tor Larsson
Skellefteå SK
3:43.22201
+17.1660
56
Rasmus Blom
Högsäters GF
3:43.22218
+17.1677
57
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
3:43.22246
+18.1705
58
Erik Eriksson
IFK Mora SK
3:43.22294
+18.1753
59
Wenlong Xu
China
3:44.22312
+18.1771
60
Mikael Ojala
Östersunds SK
3:44.22323
+18.1782
61
Andreas Svanebo
Stockviks SF
3:44.22362
+19.1821
62
Adam Steen
Falun Borlänge SK
3:44.22366
+19.1825
63
Martin Liljemark
SK Bore
3:44.22396
+19.1855
64
Peter Jönsson
Ramsele IK
3:45.22440
+19.1899
65
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
3:46.22550
+21.2009
66
Lars Nelson
Funäsdalens IF
3:47.22620
+21.2079
67
Stanimir Belomazhev
Bulgaria
3:48.22760
+23.2219
68
Johan Herrman
SK Ringen
3:48.22790
+23.2249
69
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:49.22807
+23.2266
70
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
3:49.22812
+23.2271
71
Joonas Rauhansalo
Övertorneå IF
3:52.23138
+26.2597
72
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
3:52.23199
+27.2658
73
Anton Södergren
Skellefteå SK
3:53.23207
+27.2666
74
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
3:54.23335
+28.2794
75
Henrik Alm
Idre SK
3:54.23358
+29.2817
76
Ville Oksanen
Övertorneå IF
3:55.23458
+30.2917
77
Johan Olsson
Årsunda IF
3:55.23464
+30.2923
78
Erik Amondsen
Danmark
3:56.23589
+31.3048
79
Andri Steindorsson
Island
3:57.23639
+31.3098
80
Simon James Platt
Storbritannien
3:58.23706
+32.3165
81
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
4:00.23969
+35.3428
82
David Lamb
Storbritannien
4:02.24120
+36.3579
83
Mathias Madsen
Danmark
4:03.24259
+38.3718
84
Marc Walker
Storbritannien
4:06.24587
+41.4046
85
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
4:07.24636
+41.4095
86
Rikard Larsson
Näsvikens IK
4:12.25130
+46.4589
87
Brynjar Leo Kristinsson
Island
4:15.25449
+50.4908
88
Andreas Lundblad
OK Nackhe
4:22.26137
+56.5596
89
Peter James Barron
Irland
4:23.26246
+58.5705
90
Maximilian Andrä
Selånger SOK
4:56.29593
+1:31.9052
D 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Leneli Grönoset
Näsvikens IK
4:33.27220
2
Kristine Sundt
Röros IL
4:48.28730
+15.1410
3
Rebecka Lif
Lima IF
4:55.29430
+22.2110
4
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4:56.29520
+23.2200
5
Amanda Sundberg
IFK Mora SK
7:52.47100
+3:18.19780
D 10
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
4:13.25230
2
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
4:19.25870
+6.540
3
Ella Olsson
Sågmyra SK
4:25.26430
+12.1100
4
Emma Jönsson
Östersunds SK
5:04.30350
+51.5020
D 11
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lisa Loman
IK Jarl Rättvik
4:12.25100
2
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
4:15.25490
+3.290
3
Elin Backén
Svegs IK
4:19.25820
+7.620
4
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
4:34.27350
+22.2150
5
Sara Eriksson
IFK Mora SK
4:43.28240
+31.3040
6
Johanna Lif
Lima IF
4:52.29180
+40.3980
7
Nora Bergstedt
IK Jarl Rättvik
5:02.30150
+50.4950
8
Cassandra Sundberg
IFK Mora SK
5:36.33580
+1:24.8380
D 12
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Amanda Holst
Stockviks SF
3:40.21980
2
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
3:48.22760
+7.680
3
Jonna Marsch
Näsvikens IK
3:50.22930
+9.850
4
Alicia Persson
Stöde IF
3:53.23280
+13.1200
5
Ida Melén
Filipstads SF
4:06.24570
+25.2490
6
Ellinor Albinsson
IFK Mora SK
4:17.25610
+36.3530
7
Tova Olsson
Sågmyra SK
4:17.25620
+36.3540
8
Julia Larsson
Domnarvets GOIF
4:32.27160
+51.5080
9
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
4:35.27440
+54.5360
10
Elin Olsson
IK Jarl Rättvik
5:38.33720
+1:57.11640
D 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Wadman
IFK Mora SK
3:24.20310
2
Sara Östling
Svegs IK
3:32.21110
+8.700
3
Anette Sundt
Röros IL
3:32.21180
+8.770
4
Emma Backén
Svegs IK
3:34.21340
+10.930
5
Filippa Lindman
Stockviks SF
3:40.21930
+16.1520
6
Wilma Jönsson
Östersunds SK
3:41.22060
+17.1650
7
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
3:42.22140
+18.1730
8
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
3:55.23490
+31.3080
9
Nora Johansson
IK Jarl Rättvik
3:56.23570
+32.3160
10
Hanna Claréus
Östersunds SK
3:56.23580
+32.3170
11
Tilda Hansson
IFK Mora SK
4:01.24040
+37.3630
12
Maja Olsson
IK Jarl Rättvik
4:14.25370
+50.4960
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:06.18520
2
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
3:08.18750
+2.130
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
3:10.18930
+4.310
4
Anna Dyvik
Leksands SK
3:15.19430
+9.810
5
Lovisa Pettersson
IFK Sala
3:18.19780
+12.1160
6
Caroline Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:22.20170
+16.1550
7
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
3:22.20180
+16.1560
8
Kristina Kazlauskaite
Luleå Tekniska Universitet
3:27.20680
+21.2060
9
Linnea Eriksson
Rembo IK
3:28.20750
+22.2130
10
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
3:30.20910
+23.2290
11
Julia Källberg
Tynderö IK
3:31.21060
+25.2440
12
Vaida Kairyte
Lithuania
3:37.21680
+31.3060
13
Johanna Bergman
Svegs IK
3:46.22540
+40.3920
D 18
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Julia Svan
Vansbro AIK SK
2:50.16979
2
Stina Nilsson
Malungs IF
2:53.17266
+2.187
3
Maja Falk
Ulricehamns IF
2:55.17426
+4.347
4
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
2:55.17446
+4.367
5
Britt Granrud Torshaug
Norway
2:59.17878
+8.799
6
Isabella Dannberg
Storviks IF
3:07.18609
+16.1530
7
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
3:07.18652
+16.1573
8
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
3:08.18758
+17.1679
9
Ida Clareus
Offerdals SK
3:09.18859
+18.1780
10
Frida Erkers
Leksands SK
3:09.18868
+18.1789
11
Maja Solbakken
Engerdal IL
3:09.18899
+19.1820
12
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
3:10.18922
+19.1843
13
Alicia Kallin
IFK Mora SK
3:10.18961
+19.1882
14
Sara Hallquist
Åsarna IK
3:11.19065
+20.1986
15
Ingrida Ardisauskaite
Luleå Tekniska Universitet
3:11.19084
+21.2005
16
Felice Hedberg
Norbergs SK
3:12.19158
+21.2079
17
Yuliana Akbulatova
Russian Federation
3:13.19215
+22.2136
18
Emma Dahlgren
Filipstads SF
3:14.19310
+23.2231
19
Lina Karlsson
Östersunds SK
3:14.19347
+23.2268
20
Anna Gunnars
IFK Mora SK
3:15.19413
+24.2334
21
Anna Lindmark
Sundbybergs IK
3:15.19463
+24.2384
22
Jenny Landström
Malungs IF
3:19.19859
+28.2780
23
Polina Guschina
Russian Federation
3:19.19877
+28.2798
24
Evelina Vilcinskaite
Luleå Tekniska Universitet
3:19.19879
+29.2800
25
Sofia Rylander
IFK Mora SK
3:20.19971
+29.2892
26
Elena Glyzina
Russian Federation
3:21.20037
+30.2958
27
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
3:21.20095
+31.3016
28
Donata Dindaite
Luleå Tekniska Universitet
3:23.20212
+32.3133
29
Samanta Kolosovaite
Luleå Tekniska Universitet
3:28.20763
+37.3684
30
Kotryna Vapsvaite
Luleå Tekniska Universitet
3:31.21074
+40.3995
31
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
3:36.21514
+45.4435
32
Karin Bergman
Svegs IK
3:39.21880
+49.4801
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Nordström
Gävle SK
2:50.16904
2
Ida Indahl
Östersunds SK
2:52.17172
+2.168
3
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
2:54.17337
+4.333
4
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
2:57.17652
+7.648
5
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
3:01.18072
+11.1068
6
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:03.18212
+13.1208
7
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
3:03.18215
+13.1211
8
Malin Nilsson
Malungs IF
3:03.18239
+13.1235
9
Sara Jobs
Sågmyra SK
3:05.18405
+15.1401
10
Sofia Lind
Hudiksvalls IF
3:05.18452
+15.1448
11
Malin Eriksson
Tierps IF
3:06.18533
+16.1529
12
Lina Hultin
Garphyttans IF
3:06.18543
+16.1539
13
Maria Nordström
Östersunds SK
3:06.18578
+16.1574
14
Frida Hallquist
Åsarna IK
3:06.18586
+16.1582
15
Kristina Lycke
Malungs IF
3:07.18606
+17.1602
16
Eva Johansson
Linköpings SK
3:07.18673
+17.1669
17
Evelina Johansson
Ramsjö SK
3:08.18725
+18.1721
18
Erika Oskarsson
Östersunds SK
3:08.18785
+18.1781
19
Emelie Stark
Nordingrå SK
3:09.18819
+19.1815
20
Fiona Elizabeth Hughes
Storbritannien
3:09.18839
+19.1835
21
Malin Eriksson
Söderala AIK
3:10.18940
+20.1936
21
Maria Bois
Malungs IF
3:10.18940
+20.1936
23
Moa Forsberg
IFK Mora SK
3:10.18996
+20.1992
24
Elin Lundqvist
Arvika IS
3:12.19155
+22.2151
25
Anna Nystedt
Stockviks SF
3:18.19775
+28.2771
26
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
3:20.19953
+30.2949
27
Anete Brice
Latvia
3:21.20044
+31.3040
28
Malin Landerdahl
Hägersta GF
3:23.20286
+33.3282
29
Cajsa Grape
Domnarvets GOIF
3:27.20697
+37.3693
D 21
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Lindborg
Östersunds SK
2:40.15937
2
Hanna Brodin
Falun Borlänge SK
2:42.16108
+1.71
3
Yingcui e
China
2:44.16314
+3.277
4
Susanne Nyström
IFK Mora SK
2:46.16537
+6.500
5
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
2:46.16583
+6.546
6
Ingrid Vikman
Östersunds SK
2:47.16622
+6.585
7
Li Hongxue
China
2:49.16811
+8.774
8
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
2:51.17051
+11.1014
9
Eva Svensson
IFK Mora SK
2:51.17065
+11.1028
10
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
2:51.17092
+11.1055
11
Maria Rydqvist
Östersunds SK
2:52.17155
+12.1118
12
Jennie Öberg
Kalix SK
2:53.17204
+12.1167
13
Dandan Man
China
2:53.17226
+12.1189
14
Linn Sömskar
IFK Umeå
2:53.17240
+13.1203
15
Emma Wikén
Åsarna IK
2:54.17332
+13.1295
16
Song Bo
China
2:55.17441
+15.1404
17
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
2:55.17448
+15.1411
18
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
2:55.17477
+15.1440
19
Sanna Hallberg
Åsarna IK
2:57.17604
+16.1567
20
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
2:58.17716
+17.1679
21
Terese Andersson
Stockviks SF
2:58.17748
+18.1711
22
Julia Limby
Åsarna IK
2:58.17796
+18.1759
23
Xin Li
China
2:59.17822
+18.1785
24
Lisa K Svensson
Åsarna IK
3:00.17950
+20.1913
25
Ulrica Persson
Sunne SLF
3:00.17992
+20.1955
26
Catrin Fjällström
Lycksele IF
3:01.18055
+21.2018
27
Jennie Jirhed
ÅS IL
3:02.18156
+22.2119
28
Rosamund Musgrave
Storbritannien
3:02.18196
+22.2159
29
Amanda Mattsson
Stockviks SF
3:04.18377
+24.2340
30
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
3:07.18618
+26.2581
31
Sarah Young
Storbritannien
3:07.18699
+27.2662
32
Hanna Seppas
Eksjö SOK
3:10.18951
+30.2914
H 9
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Marsch
Näsvikens IK
4:54.29340
2
Mattias Rylander
IFK Mora SK
5:29.32840
+35.3400
3
Albin Flygar Bustad
Lima IF
5:53.35240
+59.5800
4
Rasmus Lia
Idre SK
6:06.36580
+1:12.7140
H 10
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kim Norberg
Filipstads SF
4:16.25510
2
Joel Andersson
IFK Mora SK
4:37.27660
+21.2050
3
Erling Sundet
SK Nor
4:57.29680
+41.4070
4
Rikard Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
5:17.31680
+1:01.6070
H 11
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
4:02.24160
2
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
4:07.24600
+4.340
3
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
4:21.26040
+18.1780
4
Jonas Martinsson
Engerdal IL
4:40.27950
+37.3690
5
Lars Rylander
IFK Mora SK
4:56.29500
+53.5240
H 12
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
3:43.22230
2
Hampus Millestu
Hammerdal IF
3:48.22720
+4.390
3
Isak Augustsson
IFK Mora SK
3:54.23320
+10.990
4
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
3:58.23750
+15.1420
5
Tobias Lindman
Stockviks SF
4:09.24880
+26.2550
6
Hågen Solbakken
Sørskogsbygda IL
4:11.25060
+28.2730
H 14
1km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
3:00.17970
2
Filip Danielsson
Wedevågs IF
3:05.18480
+5.410
3
Jakob Jansson
Månkarbo IF
3:11.19010
+10.940
4
Elias Dahl
Offerdals SK
3:12.19190
+12.1120
5
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
3:14.19390
+14.1320
6
Hugo Jacobsson
Rembo IK
3:15.19470
+15.1400
7
Erik Marsch
Näsvikens IK
3:16.19550
+15.1480
7
Gustav Nilsson
Njutångers IF
3:16.19550
+15.1480
9
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
3:19.19840
+18.1770
10
Nils Augustsson
IFK Mora SK
3:22.20110
+21.2040
11
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
3:28.20700
+27.2630
12
Victor Remneland
Bengtsfors Bois
3:29.20880
+29.2810
13
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
3:32.21110
+31.3040
14
Walter Bjernulf
IK Jarl Rättvik
3:36.21580
+36.3510
15
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
3:39.21810
+38.3740
16
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
3:48.22740
+47.4670
17
Alexander Niininen
Sågmyra SK
3:53.23200
+52.5130
18
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
3:58.23760
+57.5690
19
Martin Andersson
IFK Mora SK
4:00.23930
+59.5860
20
Jonas Solbakken
Engerdal IL
4:00.23940
+59.5870
21
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF SK
4:12.25190
+1:12.7120