Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ösk Skidan 2
2009-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Östersunds SK
Plats: Östersund
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Håkan Emilsson
Offerdals SK
25:20.151940
84.0p
2
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
26:09.156860
80.7p
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
26:56.161550
77.7p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oscar Quicklund
Östersunds SK
25:42.154110
82.5p
2
Marcus Svelander
Åsarna IK
26:01.156010
81.2p
3
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
26:27.158600
79.5p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Oskar Svärd
Vålådalen SK
24:25.146460
88.1p
2
Hampus Lindholm
Åsarna IK
25:15.151420
84.4p
3
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
25:19.151830
84.1p
D 18
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Evelina Bångman
Offerdals SK
20:16.121590
69.4p
2
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
22:13.133240
63.3p
3
Sara Hallquist
Åsarna IK
22:47.136620
61.8p
D 20
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Frida Hallquist
Åsarna IK
20:12.121100
69.7p
2
Petra Nilsson
Åsarna IK
20:27.122600
68.8p
3
Emelie Stark
Nordingrå SK
21:24.128330
65.7p
D 21
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sanna Hallberg
Åsarna IK
18:56.113560
74.3p
2
Laila Kveli
Lierne IL
19:20.115900
72.8p
3
Jennie Jirhed
ÅS IL
19:21.116060
72.7p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
15:35.93450
2
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
15:37.93630
3
Matilda Andersson
Häggenås SK
16:12.97160
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jens Burman
Åsarna IK
13:44.82300
2
August Nilsson
Brunflo IF
14:21.86040
3
Olle Jonsson
Duveds IF
14:30.86990
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Willma Jönsson
Östersunds SK
8:10.48970
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elias Dahl
Litsbygdens SK
6:51.41070
2
Per Andersson
Häggenås SK
7:10.42920
3
Marcus Alvebro
Häggenås SK
7:12.43150
D 12
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
5:01.30080
2
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
5:21.32070
3
Natali Forss
Östersunds SK
6:13.37250
H 12
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elliot Edvinsson
Brunflo IF
5:00.29960
2
Daniel Loo
Brunflo IF
5:14.31340
3
Andreas Hjelm
Östersunds SK
6:06.36510
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustaf Berglund
Åsarna IK
26:59.161840
77.5p
2
Tobias Näslund
Tierps IF
28:20.169900
72.9p
3
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
28:56.173520
71.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Ösk Skidan 2 2010
Ösk Skidan 1 2010
Ösk Skidan 2 2009
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
Ösk Skidan 3 2008
Ösk Skidan 2 2008
Ösk Skidan 1 2008
Ösk Skidan 3 2007
Ösk Skidan 2 2007
Ösk Skidan 1 2007
Tävlingar i närheten
Ösk Skidan 3 2009
Ösk Skidan 1 2009
SM Klassiskt Åsarnaspelen 2009
Vemdalsskidan 2009
ICA-Loppet 2009
Fjällbryntloppet 2009
Lilla Östersundsspelen 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan