Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Fjälltopploppet
2008-04-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
33km, Längdskidor, Fristil
1
Anders Södergren
Östersunds SK
1:19:58.479770
90.2p
2
Petter JR Northug
Norway
1:22:18.493790
+2:20.13920
87.8p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:22:22.494100
+2:23.14230
87.7p
4
Morten Eilifsen
Norway
1:22:48.496780
+2:50.16910
87.3p
5
Anders Aukland
Norway
1:23:24.500350
+3:25.20480
86.7p
6
Espen Harald Bjerke
Norway
1:23:34.501300
+3:35.21430
86.5p
7
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:25:14.511330
+5:15.31460
84.9p
8
Marcus Hellner
Gellivare SK
1:25:26.512550
+5:27.32680
84.8p
9
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
1:25:26.512560
+5:27.32690
84.7p
10
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
1:25:52.515190
+5:54.35320
84.3p
11
Lars Suther
IFK Mora SK
1:25:53.515200
+5:54.35330
84.3p
12
Lars Nelson
Funäsdalens IF
1:26:09.516890
+6:11.37020
84.1p
13
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
1:26:35.519430
+6:36.39560
83.7p
14
Daniel Sonntag
Gellivare SK
1:26:51.521090
+6:53.41220
83.4p
15
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
1:27:05.522400
+7:06.42530
83.2p
16
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
1:27:37.525660
+7:38.45790
82.8p
17
Anders Högberg
IFK Umeå
1:28:06.528570
+8:08.48700
82.3p
18
Kristian Rennemo Tettli
Norway
1:28:08.528710
+8:09.48840
82.3p
19
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
1:28:09.528890
+8:11.49020
82.3p
20
Peter Jönsson
Ramsele IK
1:28:31.531090
+8:33.51220
82.0p
21
Robert Eskelund
Jäderfors SK
1:28:45.532420
+8:46.52550
81.8p
22
Fredrik Persson
Åsarna IK
1:28:52.533150
+8:53.53280
81.7p
23
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:29:55.539410
+9:56.59540
80.8p
24
Stig Rune Kveen
Norway
1:30:18.541730
+10:19.61860
80.4p
25
Markus Ottosson
Skellefteå SK
1:31:35.549410
+11:36.69540
79.4p
26
Thomas Alsgaard
Norway
1:31:51.551020
+11:52.71150
79.1p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:31:53.551220
+11:54.71350
79.1p
28
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
1:31:56.551500
+11:57.71630
79.1p
29
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
1:31:58.551720
+11:59.71850
79.0p
30
Björn Gund
Åsarna IK
1:33:15.559430
+13:16.79560
78.0p
31
Ola Rawald
Funäsdalens IF
1:34:32.567120
+14:33.87250
77.0p
32
Ulrich Ghisler
Danmark
1:34:40.567940
+14:41.88070
76.9p
33
Tobias Långberg
Hudiksvalls IF
1:34:48.568700
+14:49.88830
76.8p
34
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:35:53.575220
+15:54.95350
76.0p
35
Magnus Engström
Stockviks SF
1:37:11.583010
+17:12.103140
75.0p
36
David Frisk
IFK Mora SK
1:37:22.584130
+17:23.104260
74.9p
37
Henrik Bysell
Orsa SK
1:38:54.593380
+18:56.113510
73.8p
38
Samuel Norlén
Dala-Järna IK
1:39:05.594400
+19:06.114530
73.6p
39
Lars Litlere
Norway
1:40:45.604400
+20:46.124530
72.5p
40
David Engström
Orsa SK
1:40:51.605040
+20:52.125170
72.4p
41
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
1:42:03.612280
+22:05.132410
71.6p
42
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:42:29.614880
+22:31.135010
71.3p
43
Anders Strid
Lucksta IF
1:44:53.629260
+24:54.149390
69.8p
44
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
1:45:44.634380
+25:46.154510
69.2p
45
Patrik Engström
Stockviks SF
2:06:23.758210
+46:24.278340
58.3p
D 18
26km, Längdskidor, Fristil
1
Silje Dahl Benum
Norway
1:20:29.482880
64.1p
2
Petra Nilsson
Åsarna IK
1:21:11.487020
+41.4040
63.5p
3
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:21:11.487080
+42.4100
63.5p
4
Hild Riseth Fjone
Norway
1:21:15.487450
+45.4470
63.5p
5
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
1:24:01.504070
+3:31.21090
61.2p
6
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
1:24:40.507900
+4:10.24920
60.6p
7
Anna Nystedt
Stockviks SF
1:25:07.510680
+4:38.27700
60.3p
8
Eva Johansson
Linköpings SK
1:26:23.518290
+5:54.35310
59.3p
9
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
1:26:33.519280
+6:04.36300
59.2p
10
Frida Källberg
Tynderö IK
1:27:59.527850
+7:29.44870
58.1p
11
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
1:28:00.527950
+7:30.44970
58.1p
12
Maria Nordström
Brunflo IF
1:28:04.528300
+7:34.45320
58.1p
13
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
1:29:00.533930
+8:30.50950
57.4p
14
Hanna Larsson
Hybo AIK
1:29:33.537210
+9:03.54230
57.0p
15
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
1:29:41.538080
+9:12.55100
56.9p
16
Malin Nilsson
Malungs IF
1:31:26.548560
+10:56.65580
55.7p
17
Marlene Persson
Hudiksvalls IF
1:35:13.571250
+14:43.88270
53.3p
18
Lisa J Svensson
Åsarna IK
1:36:53.581260
+16:23.98280
52.3p
19
Emma Bergman
Månkarbo IF
1:38:14.589300
+17:44.106320
51.5p
20
Erika Oskarsson
Östersunds SK
1:42:07.612600
+21:37.129620
49.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
26km, Längdskidor, Fristil
1
Therese Svensson
Järpens SK
1:14:55.449420
69.5p
2
Silje Øyre Slind
Norway
1:17:41.466060
+2:46.16540
66.7p
3
Jennie Öberg
Kalix SK
1:19:30.476960
+4:35.27440
65.0p
4
Tonje Rensberg Haanaes
Funäsdalens IF
1:19:47.478600
+4:51.29080
64.8p
5
Emma Wikén
Åsarna IK
1:19:50.478910
+4:54.29390
64.7p
6
Magdalena Pajala
Strömnäs GIF
1:20:58.485740
+6:03.36220
63.7p
7
Amanda Mattsson
Stockviks SF
1:21:22.488140
+6:27.38620
63.4p
8
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
1:21:29.488840
+6:34.39320
63.3p
9
Sandra Haglund
Hybo AIK
1:22:44.496370
+7:49.46850
62.2p
10
Kim Adolfsson
Finnskoga IF
1:24:17.505650
+9:22.56130
60.9p
11
Jennie Jirhed
ÅS IL
1:25:08.510710
+10:12.61190
60.3p
12
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:25:15.511440
+10:20.61920
60.2p
13
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
1:25:28.512730
+10:33.63210
60.0p
14
Kerstin Holmberg
Strömnäs GIF
1:25:37.513620
+10:42.64100
59.9p
15
Ida Steffansson
Vansbro AIK SK
1:25:42.514100
+10:46.64580
59.8p
16
Josefin Hyttsten
Järpens SK
1:25:57.515620
+11:02.66100
59.6p
17
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
1:26:21.518000
+11:25.68480
59.3p
18
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
1:26:22.518190
+11:27.68670
59.3p
19
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
1:26:23.518270
+11:28.68750
59.3p
20
Lina Larsson
Hybo AIK
1:26:31.519080
+11:36.69560
59.2p
21
Katja Schwartz
Åsarna IK
1:28:50.532920
+13:55.83400
57.5p
22
Magdalena Mattes
Edsbyns SK
1:29:13.535200
+14:17.85680
57.3p
23
Malin Borg
IFK Grängesberg SK
1:38:07.588640
+23:12.139120
51.6p
24
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:47:54.647380
+32:59.197860
46.6p
D 21
26km, Längdskidor, Fristil
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
1:10:41.424010
74.1p
2
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:11:15.427400
+33.3290
73.5p
3
Maria Gräfsnings
Östersunds SK
1:13:15.439460
+2:34.15350
71.2p
4
Ingrid Vikman
Östersunds SK
1:13:19.439820
+2:38.15710
71.2p
5
Astrid Øyre Slind
Norway
1:13:24.440380
+2:43.16270
71.1p
6
Ida Olsson
Åsarna IK
1:13:32.441110
+2:51.17000
70.9p
7
Carolin Andersson
Gellivare SK
1:13:43.442270
+3:02.18160
70.7p
8
Emma Bergman
Åsarna IK
1:16:42.460140
+6:01.36030
67.7p
9
Unni Oedegaard
Norway
1:17:43.466260
+7:02.42150
66.7p
10
Mari Riseth Guin
Norway
1:18:56.473510
+8:15.49400
65.5p
11
Hanna Seppas
Eksjö SOK
1:20:10.480920
+9:29.56810
64.4p
12
Emma Eriksson
Eksjö SOK
1:20:10.480930
+9:29.56820
64.4p
13
Nina Lintzén
Högbo AIK
1:21:32.489180
+10:51.65070
63.2p
14
Elise Aunet Tyldum
Norway
1:22:51.497070
+12:10.72960
62.1p
H 18
26km, Längdskidor, Fristil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
1:07:16.403570
78.4p
2
Arvid Elffors
Lucksta IF
1:07:41.406010
+24.2340
77.9p
3
Emil Linell
Högbo GOIF
1:07:51.407060
+34.3390
77.6p
4
Johan Eriksson
Åsarna IK
1:07:57.407610
+40.3940
77.5p
5
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
1:07:57.407620
+40.3950
77.5p
6
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
1:08:00.407920
+43.4250
77.4p
7
Ola Fines Berg
Norway
1:08:01.408070
+45.4400
77.4p
8
Linus Öberg
Bergeforsens SK
1:08:12.409180
+56.5510
77.2p
9
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
1:08:21.410030
+1:04.6360
77.0p
10
Johan Lindblad
Alnö SK
1:08:39.411890
+1:23.8220
76.6p
11
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:09:22.416120
+2:05.12450
75.7p
12
Morten Vannebor
Norway
1:09:34.417320
+2:17.13650
75.5p
13
Simon Sveder
Hällefors SK
1:09:40.417940
+2:23.14270
75.3p
14
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
1:09:49.418860
+2:32.15190
75.2p
15
Marcus Svelander
Åsarna IK
1:09:50.418960
+2:33.15290
75.1p
16
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:09:53.419200
+2:36.15530
75.1p
17
Oscar Quicklund
Östersunds SK
1:11:00.425960
+3:43.22290
73.8p
18
Carl Olander
OK Landehof
1:12:18.433790
+5:02.30120
72.3p
19
Simon Hallström
Idre SK
1:12:31.435050
+5:14.31380
72.0p
20
Magne Oeksnes
Norway
1:12:45.436440
+5:28.32770
71.8p
21
Martin Aasen
Norway
1:12:55.437470
+5:39.33800
71.6p
22
Daniel Karlsson
Östersunds SK
1:13:26.440580
+6:10.36910
71.0p
23
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
1:14:09.444870
+6:53.41200
70.2p
24
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
1:14:32.447120
+7:15.43450
69.9p
25
David Spångberg
Östersunds SK
1:14:49.448850
+7:32.45180
69.6p
26
Theo Odenryd
Järbo IF
1:15:06.450580
+7:50.46910
69.3p
27
Per Frost
IFK Mora SK
1:15:53.455230
+8:36.51560
68.5p
28
Adrian Hedberg
Östersunds SK
1:15:54.455340
+8:37.51670
68.4p
29
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
1:16:10.456970
+8:54.53300
68.2p
30
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
1:16:12.457140
+8:55.53470
68.1p
31
Robert Björklin
Månkarbo IF
1:16:51.461090
+9:35.57420
67.5p
32
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
1:17:05.462490
+9:49.58820
67.3p
33
Johan Ilhamn
Östersunds SK
1:17:11.463040
+9:54.59370
67.2p
34
Adam Karlsson
Garphyttans IF
1:17:21.464000
+10:04.60330
67.0p
35
Tobias Ryberg
Leksands SK
1:17:35.465490
+10:19.61820
66.8p
36
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
1:19:44.478300
+12:27.74630
64.8p
37
Johan Toraas Halseth
Norway
1:19:48.478710
+12:31.75040
64.7p
38
Robin Bornström
Domnarvets GOIF
1:19:50.478970
+12:34.75300
64.7p
39
Johan Karlsson
Myssjö-Ovikens IF
1:21:32.489170
+14:16.85500
63.2p
40
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
1:21:35.489450
+14:18.85780
63.2p
41
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:22:42.496170
+15:26.92500
62.2p
42
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
1:23:08.498780
+15:52.95110
61.9p
43
Rasmus Andersson
Östersunds SK
1:23:21.500080
+16:05.96410
61.7p
44
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
1:23:57.503630
+16:40.99960
61.2p
45
Oscar Hägglund
Hägglunds IOFK
1:29:08.534750
+21:51.131080
57.3p
46
David Bodeström
IK Jarl Rättvik
1:36:02.576190
+28:46.172520
52.8p
H 20
26km, Längdskidor, Fristil
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:05:16.391590
81.1p
2
Ole Marius Bach
Norway
1:05:17.391690
+1
81.1p
3
Einar A Ulsund
Norway
1:05:20.391960
+3.270
81.0p
4
Anders Rennemo Tettli
Norway
1:05:24.392330
+7.640
80.9p
5
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
1:05:26.392510
+9.820
80.9p
6
Teodor Peterson
Åsarna IK
1:05:28.392780
+11.1090
80.8p
7
Johan Dahlborg
Frösö IF
1:06:32.399140
+1:15.7450
79.4p
8
Andreas Myran Steen
Norway
1:06:48.400720
+1:31.9030
79.0p
9
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
1:07:20.403930
+2:03.12240
78.3p
10
Johan Nyman
Stockviks SF
1:07:45.406460
+2:28.14770
77.8p
11
Jim Åhl
Gellivare SK
1:08:05.408400
+2:48.16710
77.3p
12
Ted Armgren
Vilhelmina IK
1:08:16.409530
+2:59.17840
77.1p
13
Fredrik Schaerström
Selånger SOK
1:08:19.409810
+3:02.18120
77.0p
14
Jonas Helgesen Sæther
Norway
1:08:21.410040
+3:04.18350
77.0p
15
Colin Vulliond
Switzerland
1:09:26.416510
+4:09.24820
75.6p
16
Robin Norum
IFK Umeå
1:09:54.419380
+4:37.27690
75.1p
17
Rikard Larsson
Näsvikens IK
1:10:02.420150
+4:45.28460
74.9p
18
Henrik B Hegdahl
Norway
1:10:40.423900
+5:23.32210
74.2p
19
Daniel Fagerlund
Malungs IF
1:11:24.428350
+6:07.36660
73.3p
20
Mattias Wiklund
Stöde IF
1:11:42.430120
+6:25.38430
73.0p
21
Jonas Bergman
Åsarna IK
1:11:55.431470
+6:38.39780
72.7p
22
Erik Lindgren
Strömnäs GIF
1:12:09.432850
+6:52.41160
72.4p
23
Petter Torås Halseth
Norway
1:12:26.434570
+7:09.42880
72.1p
24
Tobias Engblom
Stöde IF
1:12:32.435190
+7:15.43500
72.0p
25
Magnus Schei Bakkhaug
Norway
1:12:34.435330
+7:17.43640
72.0p
26
Oerjan Ramdal
Norway
1:12:54.437320
+7:37.45630
71.6p
27
Daniel Halvarsson
Bodens SK
1:14:17.445630
+9:00.53940
70.1p
28
Markus Mikaelsson
Ånge SK
1:14:21.446080
+9:04.54390
70.0p
29
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
1:14:38.447710
+9:21.56020
69.8p
30
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
1:14:53.449260
+9:36.57570
69.5p
31
Johan Olsson
Årsunda IF
1:15:41.454040
+10:24.62350
68.7p
32
Magnus Engberg
Selånger SOK
1:16:11.457020
+10:54.65330
68.2p
33
Magnus Frodahl
Norway
1:17:11.463070
+11:54.71380
67.2p
34
Henrik Stenström
Stockviks SF
1:24:03.504230
+18:46.112540
61.1p
D 21 Motion
26km, Längdskidor, Fristil
1
Mari Ann Landsem Melhus
Henning Sl
1:21:25.488460
63.3p
2
Karin Ekholm
IK Jarl Rättvik
1:22:23.494220
+57.5660
62.5p
3
Unni Iversen
Varden Il,
1:26:17.517660
+4:52.29100
59.4p
4
Sofia Dahlberg
Kramfors Alliansen
1:28:06.528510
+6:40.39950
58.0p
5
Johanna Ojala
Östersunds SK
1:30:31.543000
+9:05.54440
56.4p
6
Irene Larsson
Njurunda SK
1:34:32.567160
+13:07.78600
53.7p
7
Eva Pettersson
Årsunda IF
1:39:37.597630
+18:11.109070
50.8p
8
Linnéa Ojala
Östersunds SK
1:39:54.599330
+18:28.110770
50.6p
9
Petra Carlander
Domnarvets GOIF
1:47:32.645100
+26:06.156540
46.7p
H 21 Motion
26km, Längdskidor, Fristil
1
Jan Mattsson
Storvreta IK
1:11:11.427020
73.5p
2
Per Odd Rygg
Steinkjer Skl
1:11:11.427040
+0
73.5p
3
Peder Slind
Oppdal IL
1:11:17.427610
+5.490
73.4p
4
Hans A Skjevdal
Röros IL
1:13:10.438900
+1:58.11780
71.3p
5
Arne Moholdt
Ålen IL
1:15:01.450090
+3:50.22970
69.3p
6
Kenneth Myhre
Norway
1:15:59.455800
+4:47.28680
68.4p
7
Kristian Vaa
Röros IL
1:16:29.458850
+5:18.31730
67.9p
8
Mikael Hallmans
Frösö IF
1:16:39.459850
+5:28.32730
67.7p
9
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
1:16:46.460560
+5:35.33440
67.6p
10
Jonas Engdal
Domnarvets GOIF
1:18:46.472560
+7:35.45440
65.7p
11
Arnstein Solbrekke
Lillehammer SK
1:19:05.474450
+7:54.47330
65.4p
12
Trond Morten Glötheim
Röros IL
1:19:34.477370
+8:23.50250
64.9p
13
Henrik Jonsson
Hällbybrunns IF
1:19:51.479070
+8:40.51950
64.7p
14
Joel Larsson
Litsbygdens SK
1:19:52.479110
+8:40.51990
64.7p
15
Jonas Lindqvist
Funäsdalens IF
1:20:41.484000
+9:29.56880
64.0p
16
Lars Gløtvold
Röros IL
1:21:28.488780
+10:17.61660
63.3p
17
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
1:22:06.492570
+10:55.65450
62.7p
18
Jacob Lissars
IFK Hedemora SK
1:22:20.493970
+11:09.66850
62.5p
19
Owe Holmstrand
Arvika IS
1:22:22.494100
+11:10.66980
62.5p
20
Martin Ohlsson
OK Storsjön
1:22:32.495100
+11:20.67980
62.4p
21
Tore Torstensson
Hammerdal IF
1:23:17.499640
+12:06.72520
61.8p
22
Mats Jonsson
Duveds IF
1:23:49.502860
+12:38.75740
61.3p
23
Hans Jansson
Hudiksvalls IF
1:23:52.503180
+12:41.76060
61.3p
24
Anders Pålson
Funäsdalens IF
1:24:05.504460
+12:54.77340
61.1p
25
Kjetil Lehn
Byåsen IL
1:25:11.511020
+14:00.83900
60.2p
26
Jan Olof Nilsson
Högbo AIK
1:25:24.512320
+14:13.85200
60.1p
27
Anders Solin
Remsle SK
1:25:45.514400
+14:33.87280
59.8p
28
Björn Jonsson
Duveds IF
1:25:57.515690
+14:46.88570
59.6p
29
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
1:26:18.517780
+15:07.90660
59.4p
30
Arvid Moseng
Aapua IF
1:27:11.523040
+16:00.95920
58.7p
31
Fredrik Busk
Svegs IK
1:27:23.524230
+16:12.97110
58.6p
32
Knut Skjesol
Ekne IL
1:28:07.528610
+16:55.101490
58.0p
33
Magnus Strömberg
Mondi Dynäs IK
1:28:18.529760
+17:07.102640
57.9p
34
Jon Inge Breen
Ålen IL
1:28:46.532500
+17:34.105380
57.6p
35
Jens Öberg
Tynderö IK
1:28:52.533160
+17:41.106040
57.5p
36
Björn Holm
Stocksunds IF
1:29:22.536190
+18:11.109070
57.1p
37
Fredrik Anger
IFK Hedemora SK
1:29:36.537540
+18:25.110420
57.0p
38
Tor Ulsund
Dnb
1:29:53.539210
+18:41.112090
56.8p
39
Jan Lindell
Stockviks SF
1:30:18.541720
+19:07.114600
56.5p
40
Erik Kirikmäe
Estonia
1:31:03.546250
+19:52.119130
56.0p
41
Håkan Mäkitalo
Funäsdalens IF
1:31:06.546520
+19:55.119400
56.0p
42
Stefan Kempe Lund
Kramfors Alliansen
1:32:12.553180
+21:01.126060
55.2p
43
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
1:32:56.557550
+21:45.130430
54.7p
44
Staffan Berglund
Stockviks SF
1:34:14.565370
+23:03.138250
53.9p
45
Geir Riddervold
Röros IL
1:35:50.574910
+24:38.147790
52.9p
46
Carl-Johan Svanfeldt
Sveriges Radio IF
1:36:32.579100
+25:20.151980
52.5p
47
Ingolf Bjørn Bakkhaug
Mosvik IL
1:37:38.585760
+26:27.158640
51.9p
48
Yngve Franzen
Brännans IF
1:38:53.593210
+27:41.166090
51.2p
49
Per Torssell
Hässleby SOK
1:39:16.595500
+28:04.168380
51.0p
50
Christian Hardell
Bäckebo Smk
1:40:57.605620
+29:46.178500
50.0p
51
Jon Wagenius
Funäsdalens IF
1:41:17.607610
+30:05.180490
49.9p
52
Lars Thorssell
Hässleby SOK
1:42:21.614090
+31:10.186970
49.3p
53
Lennart Tång
Trollhättans SOK
1:51:13.667260
+40:02.240140
45.1p
54
Mats Jonsson
IFK Hedemora SK
1:56:57.701610
+45:45.274490
42.7p
55
Lars Eriksson
Kramfors Alliansen
2:01:36.729580
+50:25.302460
41.0p
56
Robert Strömberg
Kramfors Alliansen
2:01:37.729640
+50:26.302520
40.9p