Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rexaracet
2009-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IK Rex
Plats: Örbyhus
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Fristil
1
Henrik Rosén
Lucksta IF
26:46.160500
77.2p
2
Hampus Ohlström
IK Rex
27:44.166300
74.6p
3
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
28:34.171300
72.4p
H 21
10km, Längdskidor, Fristil
1
Rikard Grip
Vålådalen SK
26:47.160600
77.2p
2
Johan Hagström
Häverödals IF
27:24.164300
75.5p
3
Patrik Carlsson
Knutby IF
27:45.166400
74.5p
H 35
10km, Längdskidor, Fristil
1
Lars Utter
Arlanda-Märsta SK
29:10.174900
70.9p
2
Magnus Andersson
Valsjöns IF
29:59.179800
69.0p
3
Joakim Sköld
Häverödals IF
34:37.207600
59.7p
H 45
10km, Längdskidor, Fristil
1
Jan Östlund
Valbo Aif
29:20.175900
70.5p
2
Mats Jansson
Sundbybergs IK
32:07.192600
64.4p
3
Björn Lindberg
Öregrunds IK
34:15.205400
60.4p
H 55
10km, Längdskidor, Fristil
1
Riku Kyllönen
Sundbybergs IK
34:14.205300
60.4p
2
Ernst Larsson
Sundbybergs IK
41:52.251100
49.4p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
16:06.96500
2
Rebecca Kastemyr
Månkarbo IF
17:15.103400
3
Johanna Cavallin
Valbo Aif
18:10.108900
D 20
5km, Längdskidor, Fristil
1
Emmy Thelberg
Valbo Aif
15:28.92700
63.6p
2
Malin Eriksson
Tierps IF
15:36.93500
63.1p
3
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
15:47.94600
62.3p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
14:12.85100
69.3p
2
Emma Jansson
Sundbybergs IK
16:43.100200
58.8p
3
Maria Landberg
Storvreta IK
17:16.103500
57.0p
D 35
5km, Längdskidor, Fristil
1
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
20:13.121200
48.7p
2
Daniela Profir
Sundbybergs IK
20:55.125400
47.0p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Hugo Lindell
Vassunda IF
17:19.103800
2
Ludwig Löthman
OK Borgen
17:48.106700
3
Gustav Strömberg
Brottby SK
18:19.109800
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Cordelia Melén Olsson
Häverödals IF
9:19.55800
2
Frida Lögdberg
IK Rex
10:31.63000
3
Alva Karlsson
OK Borgen
10:38.63700
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Karlsson
OK Borgen
9:11.55000
2
Bella Lagrange
Storvreta IK
9:26.56500
3
Emelie Åsberg
Storvreta IK
9:45.58400
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Totte Larsson
IK Rex
8:57.53600
2
Simon Zetterberg
Valbo Aif
9:24.56300
3
Anton Modin
Vassunda IF
9:26.56500
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
7:47.46600
2
August Östlund
Hedesunda IF
7:50.46900
3
Linus Englund Öhman
Tierps IF
7:55.47400
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
6:28.38700
2
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
6:29.38800
3
Lisa Melén Olsson
Häverödals IF
6:33.39200
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Axel Åslund
Hedesunda IF
5:44.34300
2
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
6:05.36400
3
Martin Björk
IK Rex
7:25.44400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Rexaracet 2022
Rexaracet 2021
Rexaracet 2018
Rexa Racet 2014
Rexaracet 2012
Rexaracet 2010
Rexaracet 2009
Tävlingar i närheten
Kanonloppet 2009
Värmdörullen 2009
Vålarullen 2009
Åsloppet 2009
Bessemerloppet 2009
Jädraåloppet 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan