Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2007-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sara Fyhr Tynell
Grycksbo IF OK
1:37:36.585500
76.7p
2
Lena Gustavsson
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:09:48.778700
+32:12.193100
57.7p
3
Camilla Bengtsson
Norbergs SK
2:15:13.811200
+37:37.225600
55.4p
3
Maria Bengtsson
Norbergs SK
2:15:13.811200
+37:37.225600
55.4p
5
Britt Larsson
Almunge IK
2:23:39.861800
+46:03.276200
52.1p
H 21
26km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Niklas Karlsson
Domnarvets GOIF
1:31:40.549900
81.7p
2
Lars Gunnarsson
Malungs IF
1:46:11.637000
+14:31.87000
70.5p
3
Pontus Björklund
Falu IK
1:48:11.649000
+16:31.99000
69.2p
4
Leif Kallin
IFK Falun
1:56:05.696400
+24:25.146400
64.5p
5
Sebastian Jacquier
Frankrike
2:19:23.836200
+47:43.286200
53.7p
6
Lars Gunnarsson
Malungs IF
2:27:14.883300
+55:34.333300
50.8p
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anita Nordenström
IFK Mora SK
2:16:01.816000
66.2p
2
Malin Stövling
IFK Mora SK
2:27:17.883600
+11:16.67500
60.6p
3
Birgitta Olsson
Falu IK
2:37:14.943300
+21:13.127200
56.3p
4
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:46:11.997000
+30:10.180900
52.9p
5
Susanne Hammarström
Falu IK
2:48:04.1008300
+32:03.192200
52.3p
6
Maria Holmgren
Svärdsjö IF
2:49:40.1017900
+33:39.201800
51.7p
7
Ulrika Sonesson
Domnarvets GOIF
2:58:58.1073700
+42:57.257600
48.8p
8
Ylva Gunnarsson
IFK Västerås SK
3:00:32.1083100
+44:31.267000
48.3p
9
Kristina Bulin
Studentidrott
3:02:05.1092400
+46:04.276300
47.9p
10
Eva Hermansson
Ernst & Young SK
3:05:49.1114800
+49:48.298700
46.8p
11
Sofia Max
Sya SK
3:06:47.1120600
+50:46.304500
46.5p
12
Elisabeth Kallin
IFK Falun
3:15:46.1174500
+59:45.358400
44.2p
13
Laila Andersson
IK Stern
3:25:03.1230200
+1:09:02.414100
42.0p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:49:54.659300
84.7p
2
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
1:54:27.686600
+4:33.27200
80.8p
3
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:57:36.705500
+7:42.46100
78.3p
4
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
1:57:58.707700
+8:04.48300
78.0p
5
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
1:58:03.708200
+8:09.48800
77.9p
6
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:01:29.728800
+11:35.69400
75.4p
7
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:01:56.731500
+12:02.72100
75.1p
8
Andreas Elgesjö
Domnarvets GOIF
2:04:36.747500
+14:42.88100
73.2p
9
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
2:05:59.755800
+16:05.96400
72.3p
10
Erik Näss
Norway
2:07:34.765300
+17:40.105900
71.3p
11
Alf Nordanbro
Domnarvets GOIF
2:08:20.769900
+18:26.110500
70.8p
12
Johan Darnerud
Falu IK
2:08:29.770800
+18:35.111400
70.7p
13
Magnus Nilsson
Eskilstuna IK
2:11:17.787600
+21:23.128200
69.0p
14
Henrik Thomson
OK Kåre
2:13:17.799600
+23:23.140200
67.8p
15
Fredrik Lundin
OK Kåre
2:13:35.801400
+23:41.142000
67.6p
16
Magnus Falk
Domnarvets GOIF
2:14:01.804000
+24:07.144600
67.4p
17
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:14:27.806600
+24:33.147200
67.1p
18
Sven Persson
Domnarvets GOIF
2:16:37.819600
+26:43.160200
65.9p
19
Anders Björklund
OK Kåre
2:18:56.833500
+29:02.174100
64.7p
20
Lars Samuelsson
No Club
2:20:25.842400
+30:31.183000
63.9p
21
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:21:04.846300
+31:10.186900
63.6p
22
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:21:20.847900
+31:26.188500
63.4p
23
Per Nordahl
Domnarvets GOIF
2:22:26.854500
+32:32.195100
62.9p
24
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:22:45.856400
+32:51.197000
62.7p
25
Kristoffer Sideby
Göteborg/Majorna OK
2:22:58.857700
+33:04.198300
62.6p
26
Martin Othozon
IFK Umeå
2:23:02.858100
+33:08.198700
62.6p
27
Göran Eriksson
Norrbärke SK
2:23:13.859200
+33:19.199800
62.5p
28
Kari Elfvengrén
Älta IF
2:23:44.862300
+33:50.202900
62.2p
29
Evert Olsson
Falu IK
2:23:57.863600
+34:03.204200
62.1p
29
Johan Landstedt
Arlanda-Märsta SK
2:23:57.863600
+34:03.204200
62.1p
31
Johan Joelsson
Östervåla IF
2:24:16.865500
+34:22.206100
62.0p
32
Magnus Olsson
Stora Tuna IK SK
2:25:22.872100
+35:28.212700
61.5p
33
Johan Eriksson
Korsnäs IF SK
2:25:58.875700
+36:04.216300
61.2p
34
Patrik Kåla
Domnarvets GOIF
2:26:09.876800
+36:15.217400
61.1p
35
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:26:15.877400
+36:21.218000
61.0p
36
Mats Erikanders
IK Jarl Rättvik
2:26:20.877900
+36:26.218500
61.0p
37
Hans Borgström
Domnarvets GOIF
2:26:49.880800
+36:55.221400
60.8p
37
Arne Wenngren
Östervåla IF
2:26:49.880800
+36:55.221400
60.8p
39
Peter Kazinczy
Ibm-Klubben
2:26:50.880900
+36:56.221500
60.8p
40
Leif Myhr
Vasaloppsklubben Hedemora
2:26:51.881000
+36:57.221600
60.8p
41
Torbjörn Olsson
Forserums SOK
2:28:00.887900
+38:06.228500
60.2p
42
Jari Kuusisto
Hällefors SK
2:28:10.888900
+38:16.229500
60.1p
43
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:28:25.890400
+38:31.231000
60.0p
44
Tony Eriksson
Stora Skedvi IK
2:29:39.897800
+39:45.238400
59.5p
45
Erik Nord
Ställbergs IK
2:29:43.898200
+39:49.238800
59.5p
46
Kent Törnblom
Domnarvets GOIF
2:29:44.898300
+39:50.238900
59.4p
47
Anders Åberg
IFK Västerås SK
2:30:12.901100
+40:18.241700
59.2p
48
Per Persson
IFK Mora SK
2:30:46.904500
+40:52.245100
59.0p
49
Magnus Holmgren
Svärdsjö IF
2:31:11.907000
+41:17.247600
58.8p
50
Per Bieke
Ibm-Klubben
2:31:30.908900
+41:36.249500
58.7p
51
Anders Larsson
Ötzis Vänner SK
2:31:58.911700
+42:04.252300
58.5p
52
Conny Olsson
Sellnäs IF
2:32:12.913100
+42:18.253700
58.4p
53
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:33:28.920700
+43:34.261300
57.8p
54
Johnny Hedberg
Stora Tuna IK SK
2:34:50.928900
+44:56.269500
57.3p
55
Anders Gruving
Vasaloppsklubben Hedemora
2:35:10.930900
+45:16.271500
57.1p
56
William Nilsson
Tärnsjö IF
2:36:18.937700
+46:24.278300
56.7p
57
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
2:36:22.938100
+46:28.278700
56.6p
58
Fredrik Persson
Källbottens IK
2:36:40.939900
+46:46.280500
56.5p
59
Tomas Sundquist
Stennäsets IF
2:37:10.942900
+47:16.283500
56.3p
60
Stig Nilsson
Granbergsdals IF
2:37:43.946200
+47:49.286800
56.1p
61
Sören Druve
Sundbybergs IK
2:37:45.946400
+47:51.287000
56.1p
62
Johan Hedin
Sigtuna OK
2:38:27.950600
+48:33.291200
55.8p
63
Tomas Persson
IFK Lidingö SOK
2:39:01.954000
+49:07.294600
55.6p
64
Lennart Kvarnström
Hällefors SK
2:40:37.963600
+50:43.304200
55.0p
65
Berg Fryk
IFK Borlänge
2:41:57.971600
+52:03.312200
54.5p
66
Jan Andersson
Söderbärke GOIF
2:42:37.975600
+52:43.316200
54.2p
67
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:42:56.977500
+53:02.318100
54.1p
68
Mattias Lindholm
Boo IF
2:43:56.983500
+54:02.324100
53.7p
69
Bengt Sundgren
Ornäs IK
2:44:23.986200
+54:29.326800
53.6p
70
Lars Andersson
Nyhammars IF
2:45:05.990400
+55:11.331000
53.3p
71
Ulf Sonesson
Domnarvets GOIF
2:45:42.994100
+55:48.334700
53.1p
72
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:46:03.996200
+56:09.336800
53.0p
73
Johan Fagerström
Mjälga Sprinters
2:46:24.998300
+56:30.338900
52.8p
74
Johan Bergman
Uv-Rugby
2:48:16.1009500
+58:22.350100
52.2p
75
Henrik Berg
Astrazeneca IF
2:48:18.1009700
+58:24.350300
52.2p
76
Kristoffer Klefbohm
Vattenfalls IF
2:48:38.1011700
+58:44.352300
52.1p
77
Andreas Iggman
Falun Borlänge SK
2:49:14.1015300
+59:20.355900
51.9p
78
Roger Jansson
Dellner Couplers IK
2:49:57.1019600
+1:00:03.360200
51.6p
79
Erik Bengtsson
Abb IF SK
2:50:22.1022100
+1:00:28.362700
51.5p
80
Mattias Eriksson
Falun Borlänge SK
2:52:08.1032700
+1:02:14.373300
50.9p
81
Henrik Algotsson
Vattenfalls IF
2:52:20.1033900
+1:02:26.374500
50.8p
82
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
2:52:27.1034600
+1:02:33.375200
50.8p
83
Jerk Lundholm
Falu IK
2:52:33.1035200
+1:02:39.375800
50.8p
84
Lennart Wårdh
IFK Västerås SK
2:54:03.1044200
+1:04:09.384800
50.3p
85
Mats Jonsson
Bockholmens Atlet & IS
2:56:05.1056400
+1:06:11.397000
49.6p
86
Mathias Eriksson
Vassunda IF
3:00:09.1080800
+1:10:15.421400
48.4p
87
Kim Quarnström
Ibm-Klubben
3:01:37.1089600
+1:11:43.430200
48.0p
88
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
3:02:17.1093600
+1:12:23.434200
47.8p
89
Leif Bäckman
Insjöns IF OK
3:02:28.1094700
+1:12:34.435300
47.7p
90
Martin Nilsson
IK Stern
3:02:44.1096300
+1:12:50.436900
47.7p
91
Martin Jonsson
Slätta Mountainbikeklub
3:02:48.1096700
+1:12:54.437300
47.6p
92
Erik Karlsson
Falun Borlänge SK
3:02:57.1097600
+1:13:03.438200
47.6p
93
Hans Lindstedt
Stora Tuna IK SK
3:03:10.1098900
+1:13:16.439500
47.5p
94
Johan Kallblad
Sya SK
3:04:40.1107900
+1:14:46.448500
47.1p
95
Conny Eriksson
Dellner Couplers IK
3:05:44.1114300
+1:15:50.454900
46.8p
96
Henrik Wennström
Stora Tuna IK SK
3:06:01.1116000
+1:16:07.456600
46.7p
97
Rolf Lindberg
Söderala AIK
3:06:10.1116900
+1:16:16.457500
46.7p
98
Henrik Neudecker
Tyskland
3:07:30.1124900
+1:17:36.465500
46.3p
99
Jan Olsson
Nybro Ski
3:09:35.1137400
+1:19:41.478000
45.8p
100
Jens Sjöberg
Bromma Vällingby SOK
3:10:53.1145200
+1:20:59.485800
45.4p
101
Sture Larsson
Almunge IK
3:14:28.1166700
+1:24:34.507300
44.5p
102
David Iggman
Falun Borlänge SK
3:16:38.1179700
+1:26:44.520300
44.0p
103
Andreas Bredler
Telia IF, Arvika
3:17:05.1182400
+1:27:11.523000
43.9p
104
Lars Jansson
Domnarvets GOIF
3:17:44.1186300
+1:27:50.526900
43.7p
105
Rune Sjöö
Domnarvets GOIF
3:25:39.1233800
+1:35:45.574400
41.9p
106
Heiko Krehl
Tyskland
3:31:49.1270800
+1:41:55.611400
40.6p
107
Tore Jansson
Envikens IF Sverige
3:39:35.1317400
+1:49:41.658000
39.0p
108
Mikael Akerström
Fm Hkv
3:41:51.1331000
+1:51:57.671600
38.6p
109
Fredrik Carlsson
Grytgöls IK
3:44:30.1346900
+1:54:36.687500
38.1p
110
Jan Segersten
Ljungdalens GOIF
3:54:41.1408000
+2:04:47.748600
36.3p