Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Intersport/Junior Cup Åsarnaspelen
2010-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jesper Modin
Piteå Elit SK
41:08.246770
90.0p
2
Snorri Einarsson
IK Stern
41:15.247440
+6.570
89.7p
3
Eirik Kurland Olsen
IL Ros
41:27.248670
+19.1800
89.2p
4
Anders Södergren
Östersunds SK
41:32.249130
+23.2260
89.0p
5
Sjur Røthe
Norway
41:33.249230
+24.2360
89.0p
6
Chris Andre Jespersen
Byåsen IL
41:33.249250
+24.2380
89.0p
7
Niklas Dyrhaug
Norway
41:33.249270
+25.2400
89.0p
8
Espen Harald Bjerke
Lillehammer SK
41:49.250850
+40.3980
88.3p
9
Geir Ludvig Aasen Ouren
Oddersjaa Ssk
41:49.250860
+40.3990
88.3p
10
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
41:50.250960
+41.4090
88.3p
11
Wenlong Xu
China
41:56.251500
+47.4630
88.1p
12
Martin Johansson
IFK Mora SK
41:57.251610
+48.4740
88.0p
13
Morten Eide Pedersen
Norway
41:57.251680
+49.4810
88.0p
14
Erlend Hoff
Norway
41:59.251850
+50.4980
87.9p
15
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
41:59.251860
+50.4990
87.9p
16
Tero Similae
Ylivieskan Kuula
41:59.251870
+51.5000
87.9p
17
Jussi Simula
Finland
42:04.252330
+55.5460
87.8p
18
Jonas Austmo Kolstad
Norway
42:07.252600
+58.5730
87.7p
19
Oeyvind Gloersen
Rustad IL
42:10.252910
+1:01.6040
87.5p
20
Teodor Peterson
Åsarna IK
42:15.253480
+1:07.6610
87.3p
21
Hallvard Moian Nydal
Norway
42:17.253600
+1:08.6730
87.3p
22
Thomas Ramstedt
Finland
42:18.253750
+1:09.6880
87.2p
23
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
42:22.254170
+1:14.7300
87.1p
24
Fredrik Byström
Sollefteå SK
42:28.254770
+1:20.7900
86.8p
25
Kjell Christian Markset
Byåsen IL
42:29.254860
+1:20.7990
86.8p
26
Inge Kristoffersen
Norway
42:31.255030
+1:22.8160
86.7p
27
Niklas Colliander
Vantaan Hihtoseura
42:36.255550
+1:27.8680
86.5p
28
Per Kristian Nygård
Norway
42:40.255940
+1:31.9070
86.4p
29
Kristian Rennemo Tettli
Norway
42:41.256070
+1:33.9200
86.3p
30
Qinghai Sun
China
42:44.256360
+1:35.9490
86.2p
31
Ola Erik Heen Moe
Norway
42:45.256420
+1:36.9550
86.2p
32
John Anders Gaustad
Hamar SK
42:46.256570
+1:38.9700
86.1p
33
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
42:50.256990
+1:42.10120
86.0p
34
Mikko Koutaniemi
Övertorneå IF
42:51.257050
+1:42.10180
86.0p
35
Thobias Fredriksson
Axa SC
42:51.257080
+1:43.10210
86.0p
36
Eirik Lorentsen
Norway
42:52.257170
+1:44.10300
85.9p
37
Teemu Kattilakoski
Alavieskan Viri
42:52.257170
+1:44.10300
85.9p
38
Hans Petter Lykkja
IL Dalguten
42:52.257170
+1:44.10300
85.9p
39
Joakim Engström
IFK Mora SK
42:54.257300
+1:45.10430
85.9p
40
David Frisk
IFK Mora SK
42:55.257460
+1:46.10590
85.8p
41
Bill Impola
Falun Borlänge SK
42:55.257470
+1:47.10600
85.8p
42
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
42:56.257590
+1:48.10720
85.8p
43
Markus Poersti
Kiteen Urheilijat
43:04.258310
+1:55.11440
85.5p
44
Markus Ottosson
Skellefteå SK
43:04.258350
+1:55.11480
85.5p
45
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
43:10.258990
+2:02.12120
85.3p
46
Øyvind Moen Fjeld
Kjelsås IL
43:13.259200
+2:04.12330
85.2p
47
Martti Vuokatti Jylhae
Ski Team Kainuu
43:20.259930
+2:11.13060
84.9p
48
Petter Soleng Skinstad
Vind IL
43:21.260010
+2:12.13140
84.9p
49
David Hedlund
Piteå Elit SK
43:23.260270
+2:15.13400
84.8p
50
Kusti Kittilae
Kalajoen Junkkarit
43:26.260510
+2:17.13640
84.7p
51
Johan Gustafsson
Borgå Akilles
43:27.260640
+2:18.13770
84.7p
51
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
43:27.260640
+2:18.13770
84.7p
53
Jonas Lindell
IF Lnken
43:28.260710
+2:19.13840
84.6p
54
Robin Norum
IFK Umeå
43:28.260730
+2:19.13860
84.6p
55
Peter Jönsson
Ramsele IK
43:30.260920
+2:21.14050
84.6p
56
Anders Eide
Snåsa IL
43:30.260990
+2:22.14120
84.5p
57
Anders Solin
IFK Mora SK
43:33.261260
+2:24.14390
84.4p
58
Ronny Andre Hafsaas
Stårheim IL
43:39.261880
+2:31.15010
84.2p
59
Anton Sjöholm
Östersunds SK
43:40.261970
+2:32.15100
84.2p
60
Anders Jonsson
Stockviks SF
43:48.262770
+2:40.15900
83.9p
61
Johan Herrman
SK Ringen
43:57.263600
+2:48.16730
83.6p
62
Olli Vuokatti Ohtonen
Ski Team Kainuu
43:57.263680
+2:49.16810
83.6p
63
Harald Berge
Byåsen IL
44:02.264170
+2:54.17300
83.4p
64
Jeff Ellis
Mono Nordic Club
44:06.264550
+2:57.17680
83.3p
65
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
44:07.264690
+2:59.17820
83.2p
66
Eeri Vahtra
Komatsu Forest SC
44:08.264700
+2:59.17830
83.2p
67
Magnus Engström
Stockviks SF
44:16.265540
+3:07.18670
82.9p
68
Joachim Gustafsson
Borgå Akilles
44:20.265930
+3:11.19060
82.8p
69
Andreas Myran Steen
Norway
44:23.266290
+3:15.19420
82.7p
70
Magnus Svingheim
Jevnaker IF
44:25.266440
+3:16.19570
82.6p
71
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
44:25.266450
+3:16.19580
82.6p
72
Mikael Ojala
Östersunds SK
44:26.266540
+3:17.19670
82.6p
73
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
44:28.266740
+3:19.19870
82.5p
74
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
44:38.267760
+3:29.20890
82.2p
75
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
44:40.267920
+3:31.21050
82.1p
76
Klas Nilsson
Skellefteå SK
44:42.268140
+3:33.21270
82.0p
77
Lars Nelson
Funäsdalens IF
44:46.268560
+3:37.21690
81.9p
78
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
44:53.269280
+3:45.22410
81.7p
79
Espen Hultgren Weltzien
Bærums Skiklubb
45:20.271980
+4:12.25110
80.8p
80
Stian S Jelstad
Vikersund IF
45:53.275270
+4:45.28400
79.7p
81
Oscar Bergström
IFK Mora SK
46:09.276880
+5:01.30010
79.2p
82
Hampus Lindblom
Åsarna IK
46:14.277380
+5:06.30510
79.0p
83
Markus Hansson
Åsarna IK
46:33.279290
+5:25.32420
78.4p
84
Rasmus Blom
Högsäters GF
46:36.279590
+5:28.32720
78.3p
85
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
46:38.279750
+5:29.32880
78.3p
86
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
46:40.279960
+5:31.33090
78.2p
87
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
46:44.280360
+5:35.33490
78.1p
88
Martin Lindblad
OK Landehof
47:16.283550
+6:07.36680
77.1p
89
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
47:25.284420
+6:16.37550
76.9p
90
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
48:55.293410
+7:46.46540
74.3p
91
Jonas Blombacke
Gellivare SK
49:22.296110
+8:13.49240
73.6p
92
Maximilian Andrae
Ssv Geyer
57:50.346910
+16:41.100040
61.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Li Hongxue
China
29:15.175440
75.7p
2
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
29:20.175920
+4.380
75.4p
3
Sara Svendsen
Norway
29:41.178010
+25.2470
74.4p
4
Eva Svensson
IFK Mora SK
29:50.178950
+35.3410
74.0p
5
Hanna Falk
Ulricehamns IF
29:54.179350
+39.3810
73.8p
6
Britt Ingunn Nydal
Njård
30:03.180210
+47.4670
73.4p
7
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
30:04.180370
+49.4830
73.4p
8
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
30:05.180450
+50.4910
73.3p
9
Annika Löfström
Falun Borlänge SK
30:09.180870
+54.5330
73.2p
10
Yingcui e
China
30:10.180940
+55.5400
73.1p
11
Marte Elden
Henning Sl
30:13.181210
+57.5670
73.0p
12
Kjersti Boe
Strindheim IL
30:15.181430
+59.5890
72.9p
13
Satu Pirttiniemi
Finland
30:17.181660
+1:02.6120
72.8p
13
Ingrid Vikman
Östersunds SK
30:17.181660
+1:02.6120
72.8p
15
Emma Wikén
Åsarna IK
30:26.182500
+1:10.6960
72.4p
16
Laura Rohtla
Sportclub Someru
30:34.183320
+1:18.7780
72.1p
17
Mia Eriksson
Väsby SK
30:34.183340
+1:19.7800
72.1p
18
Carolin Andersson
Gellivare SK
30:40.183940
+1:25.8400
71.8p
19
Lena Jensen
Rustad IL
30:41.184000
+1:25.8460
71.8p
20
Song Bo
China
30:46.184560
+1:31.9020
71.5p
21
Dandan Man
China
30:46.184580
+1:31.9040
71.5p
22
Marte Monrad Hansen
Heming IL
30:52.185120
+1:36.9580
71.3p
23
Kathrine Rolsted Harsem
Fossum IF
30:58.185710
+1:42.10170
71.1p
24
Maarit Korpi
Teuvan Rivakka
31:04.186380
+1:49.10840
70.8p
25
Hilde Lauvhaug
Skrautvaal IL
31:05.186470
+1:50.10930
70.7p
26
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
31:14.187340
+1:59.11800
70.4p
27
Kristin Gausen
Inderøy IL
31:27.188620
+2:11.13080
69.9p
28
Laura Ahervo
Haemeenlinnan Hiihtoseura
31:37.189650
+2:22.14110
69.4p
29
Laila Kveli
Lierne IL
31:48.190760
+2:33.15220
69.0p
30
Linn Sömskar
IFK Umeå
31:49.190820
+2:33.15280
69.0p
31
Ingunn Weltzien
Strindheim IL
31:52.191100
+2:36.15560
68.9p
32
Julia Limby
Åsarna IK
32:05.192460
+2:50.16920
68.3p
33
Maija Hakala
Haemeenlinnan Hiihtoseura
32:18.193730
+3:02.18190
67.8p
34
Jennie Jirhed
ÅS IL
32:36.195590
+3:21.20050
67.1p
35
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
33:08.198720
+3:52.23180
66.0p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jack Impola
Domnarvets GOIF
27:16.163560
81.8p
2
Karl-Johan Westberg
Borås SK
27:50.166970
+34.3310
79.9p
3
Daniel Svensson
IFK Mora SK
28:05.168450
+48.4790
79.1p
4
Martin Bergström
Strömnäs GIF
28:10.168930
+53.5270
78.9p
5
Niklas Persson
Falu IK
28:18.169740
+1:01.6080
78.5p
6
Peppe Femling
Högbo GOIF
28:19.169860
+1:03.6200
78.4p
7
Mathias Jonasson
Östersunds SK
28:19.169870
+1:03.6210
78.4p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
28:20.169960
+1:04.6300
78.4p
9
Arvid Forss
Bondsjöhöjdens IK
28:21.170010
+1:04.6350
78.3p
10
Per Sandberg
Filipstads SF
28:28.170720
+1:11.7060
78.0p
11
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
28:32.171180
+1:16.7520
77.7p
12
Oscar Persson
SK Bore
28:39.171860
+1:23.8200
77.4p
13
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
28:44.172380
+1:28.8720
77.1p
14
Oscar Kardin
Offerdals SK
28:46.172570
+1:30.8910
77.0p
15
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
28:48.172700
+1:31.9040
77.0p
16
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
28:51.173070
+1:35.9410
76.8p
17
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
28:59.173860
+1:43.10200
76.4p
18
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
28:59.173880
+1:43.10220
76.4p
19
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
29:19.175850
+2:02.12190
75.5p
20
Niklas Niska
Pajala IF
29:21.176010
+2:04.12350
75.4p
21
Bob Impola
Domnarvets GOIF
29:24.176330
+2:07.12670
75.2p
22
David Nordström
Täfteå IK
29:25.176470
+2:09.12810
75.2p
23
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
29:30.176990
+2:14.13330
74.9p
24
Elias Alvebro
Häggenås SK
29:31.177010
+2:14.13350
74.9p
25
Rasmus Hörnfeldt
IFK Strömsund
29:36.177570
+2:20.13910
74.7p
26
Emil Persson
SK Bore
29:37.177610
+2:20.13950
74.6p
27
Nils Persson
Östersunds SK
29:37.177660
+2:21.14000
74.6p
28
Andreas Holmberg
Korsnäs IF SK
29:40.177910
+2:23.14250
74.5p
29
Andreas Grann
Sunne SLF
29:42.178110
+2:25.14450
74.4p
30
Johan Forsberg
Agnäs IK
29:44.178380
+2:28.14720
74.3p
31
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
29:45.178430
+2:28.14770
74.3p
32
Axel Svedlund
Norbergs SK
29:49.178890
+2:33.15230
74.0p
33
Martin Bodin
Sävast Ski Team IF
29:51.179090
+2:35.15430
74.0p
34
Olof Andersson
Häggenås SK
29:52.179130
+2:35.15470
73.9p
35
Johan Montén
Domnarvets GOIF
29:56.179500
+2:39.15840
73.8p
36
Patrik Millestu
Häggenås SK
29:56.179520
+2:39.15860
73.8p
37
David Sjögren
Töcksfors IF
30:07.180690
+2:51.17030
73.2p
38
Anthony Sorsa
Gellivare SK
30:08.180720
+2:51.17060
73.2p
39
Daniel Holmgren
Spöland Vännäs IF
30:08.180750
+2:51.17090
73.2p
40
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
30:10.180900
+2:53.17240
73.1p
41
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
30:13.181210
+2:56.17550
73.0p
42
Erik Stark
Nordingrå SK
30:15.181480
+2:59.17820
72.9p
43
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
30:15.181490
+2:59.17830
72.9p
44
Jesper Nelin
Hestra IF
30:17.181630
+3:00.17970
72.8p
45
Johan Häggström
Kalix SK
30:18.181760
+3:02.18100
72.8p
46
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
30:25.182420
+3:08.18760
72.5p
47
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
30:40.183960
+3:24.20300
71.8p
48
Carl Engström
OK Landehof
30:45.184470
+3:29.20810
71.6p
49
Viktor Hansson
Garphyttans IF
30:55.185450
+3:38.21790
71.2p
50
Harald Kempe
Tynderö IK
30:57.185650
+3:40.21990
71.1p
51
Viktor Forsblom
Falu IK
30:59.185800
+3:42.22140
71.0p
52
Gustav Larsson
Näsvikens IK
31:05.186400
+3:48.22740
70.8p
53
Victor Olsson
Söderala AIK
31:06.186520
+3:49.22860
70.7p
54
Pål Forsberg
Alnö SK
31:06.186590
+3:50.22930
70.7p
55
Olle Lindfors
Hägersta GF
31:07.186690
+3:51.23030
70.6p
56
Johan Byström
Täfteå IK
31:10.186940
+3:53.23280
70.5p
57
Ludvig Nordqvist
Sya SK
31:16.187560
+4:00.23900
70.3p
58
Alexander Engström
Nätra SK
31:18.187700
+4:01.24040
70.2p
59
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:26.188500
+4:09.24840
69.9p
60
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
31:26.188550
+4:09.24890
69.9p
61
Per Gunnarsson
Lycksele IF
31:29.188830
+4:12.25170
69.8p
62
Jesper Arnesson
Idre SK
31:30.188990
+4:14.25330
69.7p
63
Albin Jonsson
Högbo GOIF
31:37.189640
+4:20.25980
69.4p
64
Jimmy Seger
Sundbybergs IK
31:42.190190
+4:26.26530
69.2p
65
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
31:45.190400
+4:28.26740
69.1p
66
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
31:57.191620
+4:40.27960
68.7p
67
Anton Svensson
Åsarna IK
32:03.192260
+4:47.28600
68.4p
68
Joakim Eriksson
Tierps IF
32:18.193770
+5:02.30110
67.8p
69
Isak Landström
IFK Umeå
32:21.194020
+5:04.30360
67.7p
70
Erik Skoglund
Lucksta IF
32:41.196010
+5:24.32350
67.0p
71
Jesper Säilä
Nässjö SF
32:59.197840
+5:42.34180
66.3p
72
Erik Strindlund
Östersunds SK
33:02.198170
+5:46.34510
66.2p
73
John Flodin
Hestra IF
33:03.198290
+5:47.34630
66.1p
74
Jonas Langman
Leksands SK
33:10.198960
+5:54.35300
65.9p
75
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
33:33.201230
+6:16.37570
65.1p
76
Anton Johansson
Tranemo IF
33:45.202420
+6:28.38760
64.7p
77
Anton Hammar
IFK Strömsund
33:48.202710
+6:31.39050
64.6p
78
Simon Svanebo
Alnö SK
34:24.206330
+7:07.42670
63.3p
79
Erik Frost
IFK Mora SK
34:52.209100
+7:35.45440
62.4p
80
Tobias Palolampi
Tynderö IK
35:21.212030
+8:04.48370
61.5p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
26:37.159680
84.0p
2
Anton Lindblad
OK Landehof
27:07.162610
+29.2830
82.3p
3
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
27:17.163640
+39.3860
81.7p
4
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
27:22.164140
+44.4360
81.4p
5
Simon Persson
Spöland Vännäs IF
27:24.164300
+46.4520
81.4p
6
Arvid Elffors
Lucksta IF
27:39.165880
+1:02.6100
80.5p
7
Simon Sveder
Högbo GOIF
27:42.166100
+1:04.6320
80.4p
8
Jens Andersson
Kalix SK
27:57.167640
+1:19.7860
79.6p
9
Marcus Svelander
Åsarna IK
27:59.167800
+1:21.8020
79.5p
10
Anton Karlsson
Alnö SK
28:02.168180
+1:25.8400
79.3p
11
Johan Ilhamn
Östersunds SK
28:13.169220
+1:35.9440
78.7p
12
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
28:19.169830
+1:41.10050
78.4p
13
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
28:19.169860
+1:41.10080
78.4p
14
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
28:21.170050
+1:43.10270
78.3p
15
Per Lindgren
Strömnäs GIF
28:34.171330
+1:56.11550
77.7p
16
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
28:34.171340
+1:56.11560
77.7p
17
Emil Linell
Högbo GOIF
28:34.171360
+1:56.11580
77.6p
18
Johan Eriksson
Åsarna IK
28:38.171700
+2:00.11920
77.5p
19
Tom Impola
Domnarvets GOIF
28:44.172370
+2:06.12590
77.1p
20
Marcus Johansson
Borås GIF
28:50.172940
+2:12.13160
76.9p
21
Johan Lövgren
Vännäs SK
29:00.173900
+2:22.14120
76.4p
22
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
29:02.174180
+2:25.14400
76.3p
23
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
29:07.174660
+2:29.14880
76.0p
24
Patrik Tallbom
Östersunds SK
29:12.175120
+2:34.15340
75.8p
25
Emil Lagergren
Tynderö IK
29:16.175500
+2:38.15720
75.6p
26
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
29:16.175510
+2:38.15730
75.6p
27
Henrik Rosén
Lucksta IF
29:25.176440
+2:47.16660
75.2p
28
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
29:25.176490
+2:48.16710
75.2p
29
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
29:28.176710
+2:50.16930
75.1p
30
Linus Persson
Hudiksvalls IF
29:30.176900
+2:52.17120
75.0p
31
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
29:39.177850
+3:01.18070
74.5p
32
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
29:44.178340
+3:06.18560
74.3p
33
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
29:46.178500
+3:08.18720
74.2p
34
Tobias Nilsson
IFK Umeå
29:47.178620
+3:09.18840
74.2p
35
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
30:02.180160
+3:24.20380
73.5p
36
Lars Andersson
Gellivare SK
30:05.180480
+3:28.20700
73.3p
37
Hampus Ohlström
IK Rex
30:10.180970
+3:32.21190
73.1p
38
Daniel Olsson
Falu IK
30:14.181340
+3:36.21560
72.9p
39
Johan Daniels
Orsa SK
30:17.181600
+3:39.21820
72.8p
40
Torsten Kempe
Tynderö IK
30:17.181660
+3:39.21880
72.8p
41
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
30:26.182530
+3:48.22750
72.4p
42
Douglas Amos
Usa
30:27.182670
+3:49.22890
72.4p
43
Jesper Nyström
Falu IK
30:28.182760
+3:50.22980
72.3p
44
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
30:30.182960
+3:52.23180
72.2p
44
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
30:30.182960
+3:52.23180
72.2p
46
Carl Olander
OK Landehof
30:34.183360
+3:56.23580
72.1p
47
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
30:35.183480
+3:58.23700
72.0p
48
Ronny Wedin
Norbergs SK
30:37.183680
+4:00.23900
71.9p
49
Isak Nordqvist
Kalix SK
30:53.185220
+4:15.25440
71.3p
50
Joakim Persson
Strömnäs GIF
30:53.185230
+4:15.25450
71.3p
51
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
30:58.185700
+4:20.25920
71.1p
52
Jesper Brofjärd
Borås GIF
31:00.185990
+4:23.26210
70.9p
53
Johan Lindblad
Alnö SK
31:13.187250
+4:35.27470
70.4p
54
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
31:21.188030
+4:43.28250
70.1p
55
Max Själin
Storumans IK
31:34.189340
+4:56.29560
69.6p
56
Adam Karlsson
Garphyttans IF
31:42.190130
+5:04.30350
69.2p
57
Erik Johansson
Tranemo IF
31:47.190690
+5:10.30910
69.0p
58
Jens Friberg
Östersunds SK
31:57.191640
+5:19.31860
68.7p
59
Tobias Ryberg
Leksands SK
32:19.193830
+5:41.34050
67.8p
60
Johan Sjödin
Lycksele IF
32:19.193870
+5:41.34090
67.8p
61
Magnus Björk
IK Rex
32:23.194250
+5:45.34470
67.6p
62
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
32:51.197060
+6:13.37280
66.6p
63
Erik Svensson
Alvesta SOK
32:51.197080
+6:14.37300
66.6p
64
Per Frost
IFK Mora SK
33:18.199790
+6:41.40010
65.6p
65
Adrian Hedberg
Östersunds SK
33:27.200670
+6:49.40890
65.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Madeleine Thorn
Bengtsfors Bois
17:49.106850
71.8p
2
Stina Nilsson
Malungs IF
18:17.109640
+27.2690
69.9p
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
18:41.112090
+52.5140
68.3p
4
Maja Falk
Ulricehamns IF
18:44.112320
+54.5370
68.1p
5
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
18:51.113020
+1:01.6070
67.7p
6
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
18:55.113450
+1:06.6500
67.4p
7
Lisa Dahl
Offerdals SK
19:03.114220
+1:13.7270
67.0p
8
Sofie Elebro
Vilhelmina IK
19:07.114660
+1:18.7710
66.7p
9
Katarina Olsson
Fränsta IK
19:12.115130
+1:22.8180
66.4p
10
Evelina Bångman
Offerdals SK
19:23.116280
+1:34.9330
65.7p
11
Lovisa Modig
Bergnäsets AIK
19:26.116590
+1:37.9640
65.5p
12
Sara Nordstrand
Hägglunds IOFK
19:27.116600
+1:37.9650
65.5p
13
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
19:37.117600
+1:47.10650
65.0p
14
Julia Jansson
Månkarbo IF
19:38.117700
+1:48.10750
64.9p
15
Josefin Nilsson
Filipstads SF
19:48.118730
+1:58.11780
64.3p
16
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
19:52.119130
+2:02.12180
64.1p
16
Maria Sundström
Strömnäs GIF
19:52.119130
+2:02.12180
64.1p
18
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
20:06.120550
+2:17.13600
63.3p
19
Isabelle Persson
Stöde IF
20:11.121050
+2:22.14100
63.0p
20
Rebecka Forsberg
Malungs IF
20:15.121480
+2:26.14530
62.8p
21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
20:24.122370
+2:35.15420
62.3p
22
Caroline Lundgren
Vidsels IK
20:26.122500
+2:36.15550
62.2p
23
Alicia Kallin
IFK Mora SK
20:34.123310
+2:44.16360
61.8p
24
Louise Persson
Stöde IF
20:34.123350
+2:45.16400
61.8p
25
Jennifer Lindblom
Svegs IK
20:35.123430
+2:45.16480
61.8p
26
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
20:44.124390
+2:55.17440
61.3p
27
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
20:52.125120
+3:02.18170
60.9p
28
Emma Gustafson
Offerdals SK
21:03.126230
+3:13.19280
60.3p
29
Victoria Thorn
Bengtsfors Bois
21:13.127290
+3:24.20340
59.8p
30
Clara Auland
Sunderby SK
21:19.127870
+3:30.20920
59.5p
31
Linda Lindkvist
Skogspojkarnas OK
21:30.128900
+3:40.21950
59.0p
32
Malin Fredriksson
Lycksele IF
21:31.129020
+3:41.22070
59.0p
33
Emma Dahlgren
Filipstads SF
21:31.129080
+3:42.22130
58.9p
34
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
21:35.129490
+3:46.22540
58.8p
35
Sara Hallquist
Åsarna IK
21:40.129930
+3:50.22980
58.5p
36
Sofia Rylander
IFK Mora SK
21:40.129960
+3:51.23010
58.5p
37
Jenny Landström
Malungs IF
21:41.130070
+3:52.23120
58.5p
38
Anna Gunnars
IFK Mora SK
21:51.131090
+4:02.24140
58.0p
39
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
21:53.131200
+4:03.24250
58.0p
40
Elin Nilsson
Älvsby IF SK
21:57.131620
+4:07.24670
57.8p
41
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
22:01.132020
+4:11.25070
57.6p
42
Therese Moberg
Ånge SK
22:09.132810
+4:19.25860
57.2p
43
Sofie Svensson
IK Vista
22:15.133410
+4:25.26460
57.0p
44
Alexandra Persson
IFK Tärendö
22:18.133700
+4:28.26750
56.8p
45
Felice Hedberg
Norbergs SK
22:20.133920
+4:30.26970
56.7p
46
Olivia Lundström
Stockviks SF
22:20.133970
+4:31.27020
56.7p
47
Anna Johansson
Sävast Ski Team IF
22:33.135240
+4:43.28290
56.2p
48
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
22:34.135330
+4:44.28380
56.1p
49
Erika Elfstrand
Njutångers IF
22:47.136690
+4:58.29740
55.5p
50
Monica Wiklund
Ramsjö SK
23:08.138700
+5:18.31750
54.7p
51
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:14.139310
+5:24.32360
54.5p
52
Sara Pittsa
Gellivare SK
23:52.143170
+6:03.36220
52.9p
53
Linda Andersson
OK Sarven
23:53.143260
+6:04.36310
52.9p
54
Marika Vikberg Elmkvist
Ytterhogdals IK
24:15.145410
+6:25.38460
52.1p
55
Karin Bergman
Svegs IK
24:27.146640
+6:37.39690
51.6p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kajsa Snihs
Sweden
18:39.111840
68.5p
2
Maria Nordström
Gävle SK
18:47.112690
+8.750
67.9p
3
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
18:52.113110
+12.1170
67.6p
4
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
19:07.114670
+28.2730
66.7p
5
Ida Indahl
Camp Södergren SC
19:13.115240
+34.3300
66.3p
6
Malin Nilsson
Malungs IF
19:16.115550
+37.3610
66.2p
7
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
19:17.115600
+37.3660
66.1p
8
Petra Nilsson
Åsarna IK
19:18.115740
+39.3800
66.0p
9
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
19:20.115900
+40.3960
65.9p
10
Emmy Thelberg
Valbo Aif
19:23.116250
+44.4310
65.7p
11
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
19:24.116380
+45.4440
65.7p
12
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
19:25.116450
+46.4510
65.6p
13
Josefin Halvarsson
Bodens SK
19:31.117080
+52.5140
65.3p
14
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
19:50.118900
+1:10.6960
64.2p
15
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
19:51.119020
+1:11.7080
64.1p
16
Malin Eriksson
Söderala AIK
19:55.119450
+1:16.7510
63.9p
17
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
20:00.119940
+1:21.8000
63.6p
18
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
20:02.120180
+1:23.8240
63.5p
19
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
20:03.120230
+1:23.8290
63.5p
20
Eva Johansson
Linköpings SK
20:04.120370
+1:25.8430
63.4p
21
Emelie Stark
Nordingrå SK
20:11.121060
+1:32.9120
63.0p
22
Kristina Lycke
Malungs IF
20:13.121290
+1:34.9350
62.9p
23
Frida Hallquist
Åsarna IK
20:14.121390
+1:35.9450
62.8p
24
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
20:21.122020
+1:41.10080
62.5p
25
Maria Nordström
Camp Södergren SC
20:21.122050
+1:42.10110
62.5p
26
Vendela Eriksson
Husums IF SK
20:22.122140
+1:43.10200
62.4p
27
Marika Sundin
Delsbo IF
20:23.122210
+1:43.10270
62.4p
28
Sara Jobs
Sågmyra SK
20:23.122230
+1:43.10290
62.4p
29
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
20:26.122530
+1:46.10590
62.2p
30
Lina Öberg
Bergeforsens SK
20:37.123680
+1:58.11740
61.6p
31
Hanna Larsson
Hybo AIK
20:38.123720
+1:58.11780
61.6p
32
Moa Forsberg
IFK Mora SK
20:40.123950
+2:01.12010
61.5p
33
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
20:41.124030
+2:01.12090
61.4p
34
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
20:49.124810
+2:09.12870
61.0p
35
Anna Nystedt
Stockviks SF
20:57.125680
+2:18.13740
60.6p
36
Magdalena Olsson
Älvdalens IF SK
21:00.125920
+2:20.13980
60.5p
37
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
21:07.126600
+2:27.14660
60.2p
38
Maria Bois
Malungs IF
21:26.128510
+2:46.16570
59.2p
39
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
21:34.129330
+2:54.17390
58.8p
40
Emma Bergman
Månkarbo IF
21:38.129700
+2:58.17760
58.7p
41
Jill Johansson
Timrå SOK
22:16.133560
+3:37.21620
56.9p
42
Malin Svensson
IK Vista
22:19.133880
+3:40.21940
56.8p
43
Caroline Blombacke
Gellivare SK
22:25.134400
+3:45.22460
56.5p
44
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
22:26.134560
+3:47.22620
56.5p
45
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
23:09.138870
+4:30.26930
54.6p
46
Jenny Landberg
Storvreta IK
23:52.143110
+5:12.31170
53.0p
47
Therese Berggren
Hällefors SK
25:46.154540
+7:07.42600
48.9p