Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
IFK-Skidan
2010-01-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Skövde SK
Plats: Skövde
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Christian Olsson
Tranemo IF
42:49.256800
79.7p
2
Erik Wickström
Borås SK
42:50.256900
79.7p
3
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
44:04.264300
77.5p
H 35
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anders Johansson
Håfreströms IF
43:17.259600
78.9p
2
Mattias Häggblom
Brännebrona SK
46:39.279800
73.2p
3
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
47:58.287700
71.2p
H 45
15km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
46:40.279900
73.2p
2
Håkan Axelsson
Borås SK
49:28.296700
69.0p
3
Ulf Högfeldt
Borås SK
49:28.296700
69.0p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
32:08.192700
65.4p
H 55
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
33:17.199600
63.1p
2
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
33:20.199900
63.1p
3
Yngve Alvén
IK Wilske
34:02.204100
61.8p
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrika Axelsson
Sya SK
16:39.99800
2
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
16:40.99900
3
Hannah Björnlinger
IK Vista
16:40.99900
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
17:22.104100
54.1p
D 35
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Veronica Moberg
IFK Skövde SK
18:10.108900
51.7p
D 55
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
18:49.112800
50.0p
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
15:35.93400
2
Adam Nelin
Hestra IF
16:19.97800
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
16:26.98500
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sophia Björnlinger
IK Vista
7:32.45100
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
7:33.45200
3
Kristina Axelsson
Sya SK
8:40.51900
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karin Björnlinger
IK Vista
6:36.39500
2
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
7:06.42500
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
7:09.42800
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eric Jansson
Tranemo IF
7:27.44600
2
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
7:31.45000
3
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
7:57.47600
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
6:08.36700
2
Olle Axelsson
Borås SK
6:37.39600
3
Alexander Svensson
Äspereds IF
7:11.43000
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
6:27.38600
2
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
6:39.39800
3
Ellen Andersson
Tranemo IF
6:53.41200
H 8
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Källström
Mölndals RK
7:52.47100
2
David Musslinder
Falköpings AIK SK
8:02.48100
3
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
8:09.48800
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
5:36.33500
2
Axel Berglund
Ulricehamns IF
6:38.39700
3
Isak Svarén
Falköpings AIK SK
6:54.41300
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
IFK-Skidan 2013
IFK-Skidan 2011
IFK-Skidan 2010
IFK-Skidan 2009
IFK-Skidan 2008
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2010
Huskvarnaloppet 2010
Västgötapremiären 2010
Träningstävling i Lidköping 2010
Höstrullen 2010
Stadsloppet Tidaholm 2010
Landsjön Runt 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan