10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Jack Impola | Domnarvets GOIF | 28:54.173300 | 81.3p | |
2 | Oscar Persson | SK Bore | 30:44.184300 | 76.4p | |
3 | Bob Impola | Domnarvets GOIF | 31:14.187300 | 75.2p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Tom Impola | Domnarvets GOIF | 29:17.175600 | 80.2p | |
2 | Simon Kvarnström | Ekshärads SF | 30:40.183900 | 76.6p | |
3 | Pontus Johannesson | Bengtsfors Bois | 30:49.184800 | 76.2p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Bill Impola | Falun Borlänge SK | 28:36.171500 | 82.1p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Moa Wikberg | Grava SK | 17:54.107300 | ||
2 | Sandra Olsson | SK Bore | 18:29.110800 | ||
3 | Therese Axelsson | SK Bore | 19:19.115800 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Josefin Nilsson | Filipstads SF | 17:50.106900 | 58.4p | |
2 | Elin Torstensson | Bengtsfors Bois | 19:44.118300 | 52.4p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Sara Granqvist | Grava SK | 23:38.141700 | 43.3p | |
2 | Helena Olsson | Brandsbols SK | 23:40.141900 | 43.3p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Marcus Ruus | Årjängs IF | 15:49.94800 | ||
2 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 16:19.97800 | ||
3 | Marcus Johansson | Gillberga SK | 16:53.101200 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Ida Melén | Filipstads SF | 11:56.71500 | ||
2 | Moa Olsson | SK Bore | 12:38.75700 | ||
3 | Moa Westh | SK Bore | 12:55.77400 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Malin Svensson | Årjängs IF | 9:41.58000 | ||
2 | Linn Gustafsson | Grava SK | 9:47.58600 | ||
3 | Mathilda Ruus | Årjängs IF | 10:01.60000 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | David Nykvist | Sunne SLF | 11:19.67800 | ||
2 | Viktor Gustafsson | Grava SK | 11:31.69000 | ||
3 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 11:49.70800 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Tomas Bryntesson | Töcksfors IF | 9:28.56700 | ||
2 | Victor Remneland | Bengtsfors Bois | 9:30.56900 | ||
3 | Hannes Johnson | Brandsbols SK | 10:10.60900 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Louise Adolfsson | SK Bore | 6:19.37800 | ||
2 | Maja Westh | SK Bore | 6:22.38100 | ||
3 | Jasmine Lahti Bonte | Grava SK | 6:33.39200 | ||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 5:10.30900 | ||
2 | Erik Stenmark | Brandsbols SK | 5:21.32000 | ||
3 | Tobias Carlsson | Bengtsfors Bois | 5:45.34400 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Gabrielle Augustsson | IK Fryken | 6:34.39300 | ||
2 | Ellen Edvinsson | Hagfors SF | 7:26.44500 | ||
3 | Hanna Florqvist | Grava SK | 7:33.45200 | ||
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | |||||
1 | Erik Bryne | IK Fryken | 5:57.35600 | ||
2 | Filip Strand | Sunne SLF | 6:00.35900 | ||
3 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 6:20.37900 |