Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Uponorloppet
2010-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Borås GIF
Plats: Borås
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
22:37.135600
67.7p
2
Maja Falk
Ulricehamns IF
22:57.137600
66.8p
2
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
22:57.137600
66.8p
H 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
19:58.119700
76.7p
2
Marcus Johansson
Borås GIF
20:02.120100
76.5p
3
Jesper Nelin
Hestra IF
20:50.124900
73.5p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
17:17.103600
2
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
19:42.118100
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
13:51.83000
2
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
15:03.90200
3
Adam Nelin
Hestra IF
15:15.91400
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
8:48.52700
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
9:25.56400
3
Ida Öberg
Borås SK
9:42.58100
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Wiik
Tvärreds IF
9:16.55500
2
Mathilda Gunnarsson
Ulricehamns IF
9:27.56600
3
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
9:38.57700
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Klara Svensson
Äspereds IF
8:50.52900
2
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
8:59.53800
3
Elin Blomqvist
OK Landehof
9:09.54800
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
8:27.50600
2
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
8:30.50900
3
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
8:35.51400
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Max Rapp
Ulricehamns IF
8:08.48700
2
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
8:37.51600
3
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
8:41.52000
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:02.42100
2
Jonathan Engström
Borås GIF
7:14.43300
3
Olle Axelsson
Borås SK
7:54.47300
D 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lina Nygren
Ulricehamns IF
7:54.47300
2
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
8:01.48000
2
Wilma Johansson
Tvärreds IF
8:01.48000
H 10
1.7km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Olle Rapp
Ulricehamns IF
6:33.39200
2
Erik Backlund
Äspereds IF
8:02.48100
3
Adam Boman
Tranemo IF
8:39.51800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Uponorloppet 2010
Uponorloppet 2009
Tävlingar i närheten
Konstsnöracet 2010
Julrushen 2010
Västgötapremiären 2010
Rollsborundan 2010
Träningstävling i Lidköping 2010
LandvetterRundan 2010
Höstrullen 2010
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan