Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Bergsetapp
2010-01-24
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2010
<<< Tour de Mösseberg E3 Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Karin Björnlinger
IK Vista
29:01.174000
2
Ida Dahl
Sya SK
29:11.175000
+10.900
3
Lina Lager
Garphyttans IF
29:21.176000
+20.1900
4
Annie Lindh
IF Hallby SOK
29:29.176800
+28.2700
5
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
29:45.178400
+44.4300
6
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
29:51.179000
+50.4900
7
Kerstin Axelsson
Sya SK
29:56.179500
+55.5400
8
Cecilia Svensson
SK Ringen
30:07.180600
+1:06.6500
9
Elin Blomqvist
OK Landehof
30:18.181700
+1:17.7600
10
Malin Jonsson
OK Landehof
30:22.182100
+1:21.8000
11
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
30:29.182800
+1:28.8700
12
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
30:33.183200
+1:32.9100
13
Emma Sandell
Tvärreds IF
30:35.183400
+1:34.9300
14
Ida Wånggren
Motala Aif SK
30:41.184000
+1:40.9900
15
Emma Rönn
Tranemo IF
30:46.184500
+1:45.10400
16
Julia Jonsson
OK Landehof
30:47.184600
+1:46.10500
17
Amanda Johansson
Tranemo IF
30:54.185300
+1:53.11200
18
Johanna Niklasson
SOK Träff
30:55.185400
+1:54.11300
19
Maja Wiik
Tvärreds IF
30:56.185500
+1:55.11400
20
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
31:09.186800
+2:08.12700
21
Emma Jansson
Tidaholm SOK Sisu
31:49.190800
+2:48.16700
22
Madelene Forsell
Linköpings SK
31:58.191700
+2:57.17600
23
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
32:20.193900
+3:19.19800
24
Matilda Melander
Tidaholm SOK Sisu
32:51.197000
+3:50.22900
25
Anja Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
33:17.199600
+4:16.25500
D 17
1.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hannah Björnlinger
IK Vista
20:58.125700
2
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
20:59.125800
+1
3
Anna Wiik
Tvärreds IF
21:23.128200
+25.2400
4
Ulrika Axelsson
Sya SK
21:29.128800
+31.3000
5
Elin Blick
OK Alehof
21:46.130500
+48.4700
6
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
21:47.130600
+49.4800
7
Lovisa Gunterberg
Hössna IF
21:50.130900
+52.5100
8
Fanny Holmgren
Ulricehamns IF
21:51.131000
+53.5200
9
Johanna Lindgren
IF Hallby SOK
22:03.132200
+1:05.6400
10
Rebecca Lax
Nässjö SF
22:09.132800
+1:11.7000
11
Hanna Ragnar
IF Hallby SOK
22:25.134400
+1:27.8600
H 14
1.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
26:00.155900
2
Filip Danielsson
Wedevågs IF
26:08.156700
+8.700
3
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
26:48.160700
+48.4700
4
Olle Axelsson
Borås SK
26:59.161800
+59.5800
5
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
27:09.162800
+1:09.6800
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
27:14.163300
+1:14.7300
7
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
27:32.165100
+1:32.9100
8
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
27:33.165200
+1:33.9200
9
Joachim Weel Rosbo
Danmark
27:42.166100
+1:42.10100
10
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
27:50.166900
+1:50.10900
11
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
27:51.167000
+1:51.11000
12
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
27:53.167200
+1:53.11200
13
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
28:05.168400
+2:05.12400
14
Philip Näslund
OK Landehof
28:16.169500
+2:16.13500
15
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
28:31.171000
+2:31.15000
16
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
28:32.171100
+2:32.15100
17
Oscar Johansson
Linköpings SK
28:34.171300
+2:34.15300
18
Alexander Svensson
Äspereds IF
28:38.171700
+2:38.15700
19
Edvin Alstéus
Tranemo IF
28:46.172500
+2:46.16500
20
Alfred Boman
Tranemo IF
28:48.172700
+2:48.16700
21
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
28:49.172800
+2:49.16800
22
Anders Rowell
Äspereds IF
29:44.178300
+3:44.22300
Logga in för att slippa de här annonserna
H 16
1.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
28:38.171700
2
Joel Lager
Garphyttans IF
28:54.173300
+16.1500
3
Karl Oskar Jansson Riis
SOK Träff
29:04.174300
+26.2500
4
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
29:07.174600
+29.2800
5
Erik Persson
Nässjö SF
29:15.175400
+37.3600
6
Alexander Nilsson
OK Landehof
29:32.177100
+54.5300
7
Pontus Hermansson
OK Landehof
29:34.177300
+56.5500
8
Emil Svensson
Marhults SOFK
29:48.178700
+1:10.6900
9
Martin Johansson
Linköpings SK
29:52.179100
+1:14.7300
10
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
30:00.179900
+1:22.8100
11
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
30:09.180800
+1:31.9000
12
Andreas Ragnar
IF Hallby SOK
30:13.181200
+1:35.9400
13
Abel Buskqvist
IK Stern
30:15.181400
+1:37.9600
14
Björn Hansson
Borås SK
30:25.182400
+1:47.10600
15
Shirzadi Navid Naser
OK Landehof
30:30.182900
+1:52.11100
16
Jonas Lindhe
IF Hallby SOK
30:32.183100
+1:54.11300
17
Pontus Karlsson
Skene Sim o IS
30:37.183600
+1:59.11800
18
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
30:38.183700
+2:00.11900
19
Erik Finnskog
Tranemo IF
30:47.184600
+2:09.12800
20
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
31:35.189400
+2:57.17600
21
Oscar Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
31:50.190900
+3:12.19100
H 20
1.1km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
25:01.150000
2
Martin Assarsson
Borås SK
25:39.153800
+38.3700
3
Anton Johansson
Tranemo IF
25:43.154200
+42.4100
4
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
26:18.157700
+1:17.7600
5
Mattias Blomgren
Tranemo IF
26:41.160000
+1:40.9900
D 10
0.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
18:08.108700
2
Frida Gustafsson
Borås GIF
18:28.110700
+20.1900
3
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
18:44.112300
+36.3500
4
Lina Nygren
Ulricehamns IF
18:48.112700
+40.3900
5
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
18:48.112700
+40.3900
6
Wilma Johansson
Tvärreds IF
18:49.112800
+41.4000
7
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
18:56.113500
+48.4700
8
Tuva Persson
Tranemo IF
19:04.114300
+56.5500
9
Nora Frisk
Falköpings AIK SK
19:10.114900
+1:02.6100
10
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
19:14.115300
+1:06.6500
11
Maja Kannius
Ulricehamns IF
19:25.116400
+1:17.7600
12
Elvira Gustavsson
SOK Träff
19:39.117800
+1:31.9000
D 12
0.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Evelina Lax
Nässjö SF
14:29.86800
2
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
14:32.87100
+3.200
3
Sophia Björnlinger
IK Vista
14:53.89200
+24.2300
4
Ida Melén
Filipstads SF
15:06.90500
+37.3600
5
Lisa Johansson
Tranemo IF
15:07.90600
+38.3700
6
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
15:14.91300
+45.4400
7
Ida Öberg
Borås SK
15:14.91300
+45.4400
8
Elin Hacksell
Borås SK
15:29.92800
+1:00.5900
9
Alexandra Claesson
Äspereds IF
15:34.93300
+1:05.6400
10
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
15:35.93400
+1:06.6500
11
Madelene Axelsson
Borås SK
15:40.93900
+1:11.7000
12
Kristina Axelsson
Sya SK
15:43.94200
+1:14.7300
13
Ida Andersson
Borås SK
15:43.94200
+1:14.7300
14
Alma Backlund
Äspereds IF
15:53.95200
+1:24.8300
15
Lina Sundqvist
Tranemo IF
15:54.95300
+1:25.8400
16
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
15:55.95400
+1:26.8500
17
Ellen Svensson
Äspereds IF
15:57.95600
+1:28.8700
18
Stina Kannius
Ulricehamns IF
16:01.96000
+1:32.9100
19
Klara Ask
Skene Sim o IS
16:02.96100
+1:33.9200
20
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
16:09.96800
+1:40.9900
21
Olivia Hagberg
Borås SK
16:10.96900
+1:41.10000
22
Elin Lundberg
Borås SK
16:16.97500
+1:47.10600
23
Olivia Staadig
Tidaholm SOK Sisu
16:45.100400
+2:16.13500
24
Karolina Bäckström
SOK Träff
17:17.103600
+2:48.16700
H 10
0.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
15:35.93400
2
Kim Norberg
Filipstads SF
15:44.94300
+9.800
3
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
15:48.94700
+13.1200
4
Olle Rapp
Ulricehamns IF
15:52.95100
+17.1600
5
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
16:08.96700
+33.3200
6
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
16:11.97000
+36.3500
7
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
16:34.99300
+59.5800
8
Jacob Weel Rosbo
Danmark
16:44.100300
+1:09.6800
9
Adam Boman
Tranemo IF
16:50.100900
+1:15.7400
10
Emil Madsstuen
Halmstad OK
16:54.101300
+1:19.7800
11
Axel Berglund
Ulricehamns IF
16:58.101700
+1:23.8200
12
Linus Andreasson
Borås GIF
17:01.102000
+1:26.8500
13
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
17:08.102700
+1:33.9200
14
Erik Backlund
Äspereds IF
17:10.102900
+1:35.9400
15
Isak Svarén
Falköpings AIK SK
17:11.103000
+1:36.9500
16
Viktor Hagberg
Borås SK
17:22.104100
+1:47.10600
17
Albin Flygar Bustad
Lima IF
18:07.108600
+2:32.15100
18
Albin Claesson
Äspereds IF
18:54.113300
+3:19.19800
H 12
0.3km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Adam Persson
Nässjö SF
13:27.80600
2
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
13:49.82800
+22.2100
3
Eric Jansson
Tranemo IF
13:51.83000
+24.2300
4
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
13:54.83300
+27.2600
5
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
14:06.84500
+39.3800
6
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
14:06.84500
+39.3800
7
Simon Berndtsson
Tranemo IF
14:13.85200
+46.4500
8
Albin Persson
Tranemo IF
14:14.85300
+47.4600
9
Sebastian Nilsson
OK Landehof
14:22.86100
+55.5400
10
Anders Magnusson
OK Landehof
14:29.86800
+1:02.6100
11
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
14:32.87100
+1:05.6400
12
Petter Persson
Borås SK
14:39.87800
+1:12.7100
13
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
14:39.87800
+1:12.7100
14
Måns Gustafsson
Borås GIF
14:42.88100
+1:15.7400
15
Erik Blick
OK Alehof
14:46.88500
+1:19.7800
16
Linus Nygren
Ulricehamns IF
14:49.88800
+1:22.8100
17
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
14:52.89100
+1:25.8400
18
Theodor Moon
IF Hallby SOK
14:53.89200
+1:26.8500
19
Kasper Nordenram
Linköpings SK
14:54.89300
+1:27.8600
20
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
15:09.90800
+1:42.10100
21
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
15:21.92000
+1:54.11300
22
Erik Malm
Linköpings SK
15:37.93600
+2:10.12900