Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2003-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skellefteå SK
Plats: Skellefteå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ingrid Stengård
SK Vargarna
2:28:54.893300
65.8p
2
Helena Henriksson
Storfors SK
2:36:19.937800
62.7p
3
Susanne Hedlund
Skellefteå SK
2:45:19.991800
59.3p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:55:20.691900
85.0p
2
Petter Ögren
IFK Umeå
1:55:33.693200
84.8p
3
Magnus Carlsson
Skellefteå SK
1:56:12.697100
84.4p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:06:35.759400
77.5p
2
Mikael Norberg
SK Järven
2:25:33.873200
67.4p
3
Jan Gustavsson
Skellefteå SK
2:25:34.873300
67.4p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sven Öhrneling
Bergnäsets AIK
2:12:40.795900
73.9p
2
Christer Fallgren
Skellefteå SK
2:20:05.840400
70.0p
3
Christer Lindgren
Strömnäs GIF
2:21:58.851700
69.1p
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Erik Sjödin
Vännäs SK
2:10:41.784000
75.0p
2
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:14:12.805100
73.1p
3
Åke Gustafsson
Team Esplanad
2:25:58.875700
67.2p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Östen Karlsson
Lyckselepolisens SK
2:16:55.821400
71.6p
2
John Arvidsson
Molidens IK
2:21:54.851300
69.1p
3
Einar Westman
Fredrika IK
2:24:17.865600
67.9p
H 55
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:14:09.804800
73.1p
2
Ulf Landström
IK Studenterna
2:17:05.822400
71.5p
3
Jan Erik Lindqvist
Skellefteå SK
2:24:29.866800
67.9p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eilert Lantto
Ncc IF
2:31:41.910000
64.6p
2
Leif Engblom
IFK Rundvik
2:32:11.913000
64.4p
3
Bert Allan Persson
Team Esplanad
2:34:37.927600
63.4p
H 65
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Erik Nilsson
Norsjö SK
2:33:21.920000
63.9p
2
Rune Spetz
Botsmarks SK
2:35:06.930500
63.2p
3
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
2:44:13.985200
59.7p
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Nils Broman
Skellefteå SK
2:22:00.851900
69.0p
2
Kristoffer Lundkvist
Bolidens SK
2:25:26.872500
67.4p
3
Olov Broman
Skellefteå SK
2:28:27.890600
66.0p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Malmstråket 2023
Malmstråket 2022
Malmstråket 2020
Malmstråket 2019
Malmstråket 2018
Malmstråket 2017
Malmstråket 2016
Malmstråket 2015
Malmstråket 2014
Malmstråket 2013
Malmstråket 2012
Malmstråket 2011
Malmstråket 2010
Malmstråket 2009
Malmstråket 2008
Malmstråket 2006
Malmstråket 2005
Malmstråket 2003
Tävlingar i närheten
Andörjan 2003
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan