Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Klassiskt
2008-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Mathias Fredriksson
Axa SC
45:58.275740
91.8p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
46:07.276670
+9.830
91.4p
3
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
46:42.280150
+44.4310
90.2p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
47:09.282860
+1:11.7020
89.3p
5
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
47:29.284820
+1:30.8980
88.6p
6
Lars Suther
IFK Mora SK
47:47.286690
+1:49.10850
88.0p
7
Thobias Fredriksson
Axa SC
47:49.286870
+1:51.11030
88.0p
8
Gustaf Berglund
Åsarna IK
48:01.288030
+2:02.12190
87.6p
9
Peter Larsson
Hudiksvalls IF
48:03.288290
+2:05.12450
87.5p
10
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
48:14.289370
+2:16.13530
87.1p
11
Mikael Ojala
IFK Umeå
48:20.289980
+2:22.14140
86.9p
12
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
48:22.290140
+2:24.14300
86.9p
13
Anders Högberg
IFK Umeå
48:38.291710
+2:39.15870
86.4p
14
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
48:40.291940
+2:42.16100
86.3p
15
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
48:58.293790
+3:00.17950
85.7p
16
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
49:11.295080
+3:13.19240
85.3p
17
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
49:15.295430
+3:16.19590
85.2p
18
Martin Johansson
IFK Mora SK
49:25.296480
+3:27.20640
84.9p
19
Fredrik Byström
Sollefteå SK
49:30.296940
+3:32.21100
84.8p
20
Magnus Myhr
Åsarna IK
49:32.297190
+3:34.21350
84.7p
21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
49:40.297930
+3:41.22090
84.5p
22
Joakim Engström
IFK Mora SK
49:42.298100
+3:43.22260
84.4p
23
Fredrik Karlsson
Eksjö SOK
49:47.298610
+3:48.22770
84.3p
24
Joakim Jonsson
Skellefteå SK
49:55.299480
+3:57.23640
84.0p
25
Anton Sjöholm
Östersunds SK
50:00.299980
+4:02.24140
83.8p
26
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
50:03.300260
+4:05.24420
83.8p
27
Fredrik Persson
Åsarna IK
50:07.300690
+4:09.24850
83.6p
28
Erik Eriksson
IFK Mora SK
50:13.301250
+4:15.25410
83.5p
29
Tiio Söderhielm
Östersunds SK
50:13.301280
+4:15.25440
83.5p
30
David Hedlund
Piteå Elit SK
50:20.301950
+4:22.26110
83.3p
31
Lars Nelson
Funäsdalens IF
50:20.301990
+4:22.26150
83.3p
32
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
50:34.303370
+4:36.27530
82.8p
33
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
50:50.304910
+4:51.29070
82.4p
34
Daniel Sonntag
Gellivare SK
50:53.305260
+4:55.29420
82.3p
35
Björn Lindh
Hudiksvalls IF
50:58.305780
+5:00.29940
82.1p
36
Johan Henriksson
Falun Borlänge SK
51:03.306240
+5:05.30400
82.0p
37
Anders Svanebo
Stockviks SF
51:07.306600
+5:08.30760
81.9p
38
Peter Jönsson
Ramsele IK
51:09.306850
+5:11.31010
81.8p
39
Petter Myhlback
Karlslunds IF SF
51:14.307370
+5:16.31530
81.7p
40
Tor Larsson
Skellefteå SK
51:21.308090
+5:23.32250
81.5p
41
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
51:22.308190
+5:24.32350
81.5p
42
Erik Andersson
Malungs IF
51:24.308350
+5:26.32510
81.4p
43
Markus Ottosson
IFK Umeå
51:25.308400
+5:26.32560
81.4p
44
Markus Leijon
IFK Mora SK
51:28.308720
+5:29.32880
81.3p
45
Emil Gyllroth
Hägglunds IOFK
51:30.308920
+5:31.33080
81.3p
46
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
51:46.310560
+5:48.34720
80.8p
47
Robert Eskelund
Jäderfors SK
52:27.314640
+6:29.38800
79.7p
48
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
52:31.315070
+6:33.39230
79.6p
49
Magnus Engström
Stockviks SF
52:32.315190
+6:34.39350
79.5p
50
Hampus Lindblom
Åsarna IK
52:41.316070
+6:43.40230
79.3p
51
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
52:46.316580
+6:48.40740
79.2p
52
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
52:48.316760
+6:50.40920
79.1p
53
Rickard Andersson
IK Hakarpspojkarna
52:51.317050
+6:53.41210
79.0p
54
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
53:06.318560
+7:08.42720
78.6p
54
Mikael Larsson
I 19 IF
53:06.318560
+7:08.42720
78.6p
56
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
53:13.319220
+7:14.43380
78.5p
57
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
53:15.319440
+7:17.43600
78.4p
58
Andreas Argårds
IFK Mora SK
53:38.321780
+7:40.45940
77.8p
59
Paul Murray
Australia
53:41.322010
+7:42.46170
77.7p
60
Henrik Karlsson
Idre SK
53:42.322180
+7:44.46340
77.7p
61
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
53:48.322720
+7:49.46880
77.6p
62
Ronnie Löf
Högbo AIK
53:49.322860
+7:51.47020
77.5p
63
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
53:53.323230
+7:54.47390
77.4p
64
Klas Nilsson
Skellefteå SK
53:54.323380
+7:56.47540
77.4p
65
Andreas Domeij
Hägglunds IOFK
54:00.323950
+8:02.48110
77.2p
66
Patrik Karlsson
Falun Borlänge SK
54:21.326040
+8:23.50200
76.7p
67
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
54:37.327670
+8:39.51830
76.3p
68
Anders Jonsson
Stockviks SF
54:57.329680
+8:59.53840
75.8p
69
Tobias Westman
Ragunda IF
55:26.332590
+9:28.56750
75.1p
70
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
55:28.332790
+9:30.56950
75.1p
71
Oscar Lund
IF Hallby SOK
56:20.337950
+10:22.62110
73.9p
72
Lars Albinsson
Finnskogarnas SK
56:24.338360
+10:26.62520
73.8p
73
Olle Sjöström
Karlslunds IF SF
56:43.340280
+10:45.64440
73.3p
74
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
57:03.342240
+11:05.66400
72.9p
75
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
57:09.342870
+11:11.67030
72.7p
76
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
57:24.344300
+11:25.68460
72.4p
77
Ulf Jansson
Månkarbo IF
57:36.345510
+11:37.69670
72.1p
78
Jonas Svingen
Jäderfors SK
57:44.346360
+11:46.70520
72.0p
79
Andreas Forsberg
Röbäcks SK
58:15.349460
+12:17.73620
71.3p
80
Rasmus Blom
Högsäters GF
58:17.349620
+12:18.73780
71.2p
81
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
58:28.350760
+12:30.74920
71.0p
82
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
58:29.350830
+12:30.74990
71.0p
83
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
58:52.353170
+12:54.77330
70.5p
84
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:00:29.362880
+14:31.87040
68.5p
85
Mathias Magnusson
IK Hakarpspojkarna
1:00:32.363100
+14:33.87260
68.4p
86
Andreas Lundblad
OK Nackhe
1:06:21.398010
+20:22.122170
62.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Lina Andersson
Piteå Elit SK
34:52.209190
80.6p
2
Mia Eriksson
IFK Tärendö
35:37.213640
+44.4350
79.0p
3
Susanne Nyström
Piteå Elit SK
36:03.216250
+1:10.6960
78.0p
4
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
36:40.219970
+1:47.10680
76.7p
5
Ida Olsson
Åsarna IK
36:43.220280
+1:50.10990
76.6p
6
Anna Simberg
SK Bore
36:50.220950
+1:57.11660
76.4p
7
Maria Rydqvist
Östersunds SK
37:04.222390
+2:12.13100
75.9p
8
Eva Svensson
IFK Mora SK
37:05.222490
+2:13.13200
75.8p
9
Ulrica Persson
Vansbro AIK SK
37:14.223350
+2:21.14060
75.5p
10
Anna Karin Strömstedt
Vansbro AIK SK
37:39.225870
+2:46.16580
74.7p
11
Maria Gräfnings
Domnarvets GOIF
37:42.226140
+2:49.16850
74.6p
12
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
37:45.226400
+2:52.17110
74.5p
13
Hanna Seppas
Eksjö SOK
37:57.227690
+3:05.18400
74.1p
14
Carolin Andersson
Gellivare SK
38:08.228740
+3:15.19450
73.8p
15
Annika Löfström
Årsunda IF
38:13.229230
+3:20.19940
73.6p
16
Emma Eriksson
Eksjö SOK
38:33.231230
+3:40.21940
73.0p
16
Karolina Skoog
Piteå Elit SK
38:33.231230
+3:40.21940
73.0p
18
Emma Bergman
Åsarna IK
38:59.233860
+4:06.24570
72.1p
19
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
39:31.237060
+4:38.27770
71.2p
20
Lina Nordmark
Gellivare SK
39:38.237790
+4:46.28500
70.9p
21
Nina Lintzén
Högbo AIK
40:09.240870
+5:16.31580
70.0p
22
Christina Nilsson
IFK Grängesberg SK
41:42.250100
+6:49.40810
67.5p
23
My Buskqvist
IK Stern
41:46.250580
+6:53.41290
67.3p
24
Maria Börjel
IFK Grängesberg SK
44:31.267080
+9:38.57790
63.2p
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jens Andersson
Kalix SK
32:26.194540
79.1p
2
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
32:46.196540
+20.1900
78.2p
3
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
32:55.197400
+28.2760
77.8p
4
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
32:58.197770
+32.3130
77.6p
5
Linus Öberg
Bergeforsens SK
33:41.202070
+1:15.7430
75.7p
5
Erik Söderman
Stockviks SF
33:41.202070
+1:15.7430
75.7p
7
Arvid Elffors
Lucksta IF
33:42.202140
+1:16.7500
75.7p
8
Emil Linell
Högbo GOIF
34:00.203930
+1:33.9290
74.9p
9
Anton Lindblad
OK Landehof
34:00.203970
+1:34.9330
74.9p
10
Fredrik Erixon
Antnäs BK
34:03.204210
+1:36.9570
74.8p
11
Alfred Brodin
Falu IK
34:27.206680
+2:01.12040
73.8p
12
Johan Eriksson
Åsarna IK
34:32.207190
+2:06.12550
73.6p
13
Oscar Quicklund
Östersunds SK
34:44.208310
+2:17.13670
73.1p
14
Kalle Eriksson
Domnarvets GOIF
34:44.208390
+2:18.13750
73.1p
15
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
34:50.208920
+2:23.14280
72.9p
16
Tom Impola
Domnarvets GOIF
34:51.209030
+2:24.14390
72.8p
17
Erik Silfver
Burträsk SK
34:55.209430
+2:28.14790
72.7p
18
Henrik Rosén
Månkarbo IF
34:56.209570
+2:30.14930
72.6p
19
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
35:04.210380
+2:38.15740
72.3p
20
Fredrik Karlsson
Sälens IF
35:10.210970
+2:44.16330
72.0p
21
Daniel Karlsson
Östersunds SK
35:23.212260
+2:57.17620
71.5p
22
Per Lindgren
Strömnäs GIF
35:28.212780
+3:02.18140
71.3p
23
Anton Sjökvist
Stora Tuna IK SK
35:44.214330
+3:17.19690
70.8p
24
Hannes Kerro
Storumans IK
35:53.215220
+3:26.20580
70.4p
25
Richard Burland
Alnö SK
35:57.215600
+3:30.20960
70.3p
26
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
36:00.215930
+3:33.21290
70.2p
27
Per Johannesson
SK Bore
36:08.216780
+3:42.22140
69.8p
28
Lars Andersson
Gellivare SK
36:09.216830
+3:42.22190
69.8p
29
Patrik Tallbom
Östersunds SK
36:10.216930
+3:43.22290
69.8p
30
Oscar Stenvall
Tynderö IK
36:15.217420
+3:48.22780
69.6p
31
Johan Lövgren
Vännäs SK
36:26.218500
+3:59.23860
69.2p
31
Marcus Svelander
Åsarna IK
36:26.218500
+3:59.23860
69.2p
33
Isak Nordqvist
Kalix SK
36:26.218580
+4:00.23940
69.2p
34
Jonas Häggström
Vårby IK
36:29.218840
+4:03.24200
69.1p
35
Carl Olander
OK Landehof
36:31.219050
+4:05.24410
69.0p
36
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
36:41.220030
+4:14.25390
68.7p
37
Daniel Olsson
Falu IK
36:41.220040
+4:15.25400
68.7p
38
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
36:44.220360
+4:18.25720
68.5p
38
Henrik Forsberg
Bodens SK
36:44.220360
+4:18.25720
68.5p
40
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
36:46.220540
+4:20.25900
68.5p
41
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
36:52.221190
+4:26.26550
68.2p
42
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
36:57.221680
+4:31.27040
68.1p
43
Simon Waller
Kalix SK
36:59.221820
+4:32.27180
68.0p
44
Fredric Björk
Rembo IK
37:00.221940
+4:34.27300
68.0p
45
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
37:04.222300
+4:37.27660
67.9p
46
Adrian Hedberg
Östersunds SK
37:08.222740
+4:42.28100
67.7p
47
Erik Johansson
Tranemo IF
37:11.223080
+4:45.28440
67.6p
48
Johan Österberg
Remsle SK
37:12.223170
+4:46.28530
67.6p
49
Emil Lagergren
Tynderö IK
37:13.223260
+4:47.28620
67.5p
50
Sebastian Torstensson
Kopparbergs IF
37:15.223480
+4:49.28840
67.5p
51
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
37:25.224440
+4:59.29800
67.1p
52
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
37:26.224500
+4:59.29860
67.1p
53
Ronny Wedin
Norbergs SK
37:31.225040
+5:05.30400
66.9p
54
Tobias Björklund
IK Jarl Rättvik
37:32.225170
+5:06.30530
66.9p
55
Per Frost
IFK Mora SK
37:34.225360
+5:08.30720
66.8p
56
Max Själin
Storumans IK
37:49.226890
+5:23.32250
66.3p
57
Joakim Persson
Antnäs BK
37:53.227290
+5:27.32650
66.2p
58
Claes Rosenqvist
IFK Bergvik
38:04.228310
+5:37.33670
65.8p
59
Hampus Ohlström
IK Rex
38:06.228500
+5:39.33860
65.8p
60
Petter Hedman
IFK Umeå
38:08.228780
+5:42.34140
65.7p
61
Tobias Granqvist
Säffle SK
38:12.229170
+5:46.34530
65.6p
62
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
38:14.229300
+5:47.34660
65.5p
63
Johan Sonesson
Gagnefs IF
38:14.229320
+5:47.34680
65.5p
64
Torsten Kempe
Tynderö IK
38:16.229530
+5:49.34890
65.4p
65
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
38:19.229820
+5:52.35180
65.3p
66
Emil Ekman
Nässjö SF
38:23.230240
+5:57.35600
65.2p
67
Marcus Beldt Karlsson
Fränsta IK
38:27.230630
+6:00.35990
65.1p
68
Andreas Kårström
Norrala IF
38:35.231460
+6:09.36820
64.8p
69
Adrian Strandberg
Vännäs SK
38:37.231640
+6:11.37000
64.8p
70
Tobias Nilsson
IFK Umeå
38:45.232400
+6:18.37760
64.5p
71
Adam Karlsson
Garphyttans IF
38:45.232480
+6:19.37840
64.5p
72
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
38:46.232590
+6:20.37950
64.5p
73
Olle Ericsson
Röbäcks SK
38:55.233460
+6:29.38820
64.2p
74
Fredrik Pajala
Strömnäs GIF
38:58.233770
+6:32.39130
64.1p
75
Marcus Johansson
Hössna IF
39:07.234630
+6:40.39990
63.8p
76
Johan Ilhamn
Östersunds SK
39:13.235230
+6:46.40590
63.6p
77
Johan Daniels
Orsa SK
39:26.236500
+6:59.41860
63.3p
78
Tobias Ryberg
Leksands SK
40:10.240970
+7:44.46330
61.9p
79
Emil Wiklund
Bjuråkers GOIF
40:12.241150
+7:46.46510
61.9p
79
Theo Odenryd
Järbo IF
40:12.241150
+7:46.46510
61.9p
81
Jens Friberg
Östersunds SK
40:50.244900
+8:23.50260
60.8p
82
Rasmus Andersson
Östersunds SK
40:59.245800
+8:32.51160
60.6p
83
Erik Svensson
Alvesta SOK
41:00.245940
+8:34.51300
60.5p
84
Jonas Fredriksson
Järpens SK
41:09.246870
+8:43.52230
60.3p
85
Magnus Björk
IK Rex
41:22.248120
+8:55.53480
59.9p
86
Thomas Pettersson
Storvreta IK
41:43.250220
+9:16.55580
59.4p
87
Emil Wuopio
IK Jarl Rättvik
41:56.251590
+9:30.56950
59.0p
88
Johan Sjödin
Lycksele IF
42:06.252560
+9:40.57920
58.7p
89
Mikael Johansson
Högsäters GF
42:24.254300
+9:57.59660
58.3p
90
Robert Ohlström
IK Rex
43:39.261800
+11:12.67160
56.4p
91
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
43:57.263640
+11:31.69000
56.0p
92
Emil Westlund
Vemdalens IF
45:07.270660
+12:41.76020
54.4p
93
David Bodeström
IK Jarl Rättvik
45:19.271880
+12:53.77240
54.1p
94
Oscar Hägglund
Hägglunds IOFK
46:43.280220
+14:16.85580
52.3p
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
31:46.190510
81.1p
2
Fredrik Lindström
Hägglunds IOFK
32:01.192020
+15.1410
80.3p
3
Jesper Modin
Piteå Elit SK
32:12.193180
+26.2570
79.8p
4
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
32:13.193260
+27.2650
79.7p
5
Pontus Olsson
Bodens SK
32:15.193440
+29.2830
79.7p
6
Adam Johansson
IK Jarl Rättvik
32:40.195950
+54.5340
78.5p
7
Johan Dahlborg
Frösö IF
33:00.197950
+1:14.7340
77.5p
8
Daniel Fagerlund
Malungs IF
33:11.199080
+1:25.8470
77.0p
9
Christofer Eriksson
Hudiksvalls IF
33:13.199210
+1:27.8600
77.0p
10
Ted Armgren
Vilhelmina IK
33:23.200200
+1:36.9590
76.5p
11
Mikael Norberg
Strömnäs GIF
33:24.200350
+1:38.9740
76.5p
12
Johan Kristoffersson
Arvika IS
33:27.200670
+1:41.10060
76.3p
13
Jim Åhl
Gellivare SK
33:41.202070
+1:55.11460
75.7p
14
Martin Liljemark
SK Bore
34:24.206330
+2:38.15720
73.9p
15
Gustav Nordström
Gävle SK
34:29.206830
+2:43.16220
73.7p
16
Johan Nyman
Stockviks SF
34:30.206920
+2:44.16310
73.7p
17
Robin Norum
IFK Umeå
34:34.207310
+2:48.16700
73.5p
18
Bill Impola
Falun Borlänge SK
34:36.207520
+2:50.16910
73.4p
19
Gustaf Olsson
Bergeforsens SK
34:39.207850
+2:53.17240
73.3p
20
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
34:53.209200
+3:06.18590
72.8p
21
Emil Johansson
IK Hakarpspojkarna
34:53.209220
+3:07.18610
72.7p
22
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
35:06.210550
+3:20.19940
72.2p
23
Oskar Forsman
Sisu Forshaga SK
35:26.212540
+3:40.21930
71.4p
24
Jonas Bergman
Åsarna IK
35:26.212590
+3:40.21980
71.4p
25
Carl Magnusson
IFK Mora SK
35:29.212890
+3:43.22280
71.3p
26
Fredrik Schaerström
Selånger SOK
35:39.213850
+3:53.23240
70.9p
27
Martin Lindblad
OK Landehof
35:44.214320
+3:58.23710
70.8p
28
Daniel Kullberg
Garphyttans IF
35:47.214620
+4:01.24010
70.6p
29
Johan Herrman
SK Bore
35:48.214740
+4:02.24130
70.6p
30
August Sjöholm
Åsarna IK
35:53.215210
+4:07.24600
70.4p
31
Tony Persson
SK Bore
35:59.215820
+4:13.25210
70.2p
32
Emil Lundström
Östersunds SK
36:01.216090
+4:15.25480
70.1p
33
Tobias Lustig
Jukkasjärvi IF
36:06.216590
+4:20.25980
69.9p
34
Mattias Argårds
IFK Mora SK
36:15.217420
+4:29.26810
69.6p
35
Jens Lundgren
Hudiksvalls IF
36:20.217940
+4:34.27330
69.4p
36
Robert Åkerblom Andersson
Arlanda-Märsta SK
36:28.218770
+4:42.28160
69.1p
37
Anders Solin
IFK Mora SK
36:32.219180
+4:46.28570
69.0p
38
Jonas Lysholm
Bodens SK
36:32.219190
+4:46.28580
69.0p
39
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
36:33.219290
+4:47.28680
68.9p
40
Anton Södergren
Skellefteå SK
36:39.219870
+4:53.29260
68.7p
41
Andreas Lindström
Reijmyre IF
36:40.219970
+4:54.29360
68.7p
42
Daniel Halvarsson
Bodens SK
36:42.220170
+4:56.29560
68.6p
43
Thobias Berggren
Hällefors SK
36:44.220370
+4:58.29760
68.5p
44
Peter Lundbäck
Bodens SK
36:58.221700
+5:11.31090
68.1p
45
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
36:59.221860
+5:13.31250
68.0p
46
Emil Svensson
IFK Skövde SK
37:02.222140
+5:16.31530
67.9p
47
Hans Persson
Anundsjö IF
37:08.222730
+5:22.32120
67.7p
48
Fredrik Lindström
Lycksele IF
37:08.222790
+5:22.32180
67.7p
49
Johan Poggats
Malmbergets Aif
37:09.222820
+5:23.32210
67.7p
50
Hampus Norberg
Häverödals IF
37:12.223110
+5:26.32500
67.6p
51
Niclas Larsson
Dala-Järna IK
37:14.223360
+5:28.32750
67.5p
52
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
37:16.223560
+5:30.32950
67.4p
53
Mattias Larsson
Skogspojkarnas OK
37:19.223800
+5:32.33190
67.3p
54
Nils Fors
Åmotfors IF
37:53.227280
+6:07.36670
66.2p
55
Magnus Engberg
Selånger SOK
37:59.227850
+6:13.37240
66.0p
56
Johan Olsson
Årsunda IF
38:02.228170
+6:16.37560
65.9p
57
Erik Dahlberg
Fränsta IK
38:24.230350
+6:38.39740
65.2p
58
Simon Utter
Åmotfors IF
38:26.230530
+6:40.39920
65.1p
59
Mattias Carlsson
Jäderfors SK
38:45.232400
+6:58.41790
64.5p
60
Kristian Dahlström
Åmåls OK
39:14.235310
+7:28.44700
63.6p
61
Christoffer Storck
Månkarbo IF
39:28.236710
+7:42.46100
63.2p
62
Stefan Rosenqvist
IFK Bergvik
39:49.238850
+8:03.48240
62.5p
63
Johan Kärner
Falu IK
39:57.239640
+8:11.49030
62.3p
64
Andreas Åhman
Gävle SK
40:23.242220
+8:37.51610
61.6p
65
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
40:33.243260
+8:47.52650
61.3p
66
Per Nieminen
Remsle SK
40:45.244420
+8:59.53810
60.9p
67
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
41:03.246220
+9:17.55610
60.4p
68
Joel Hultin
Garphyttans IF
41:06.246560
+9:20.55950
60.3p
69
Linus Palolampi
Tynderö IK
41:44.250350
+9:58.59740
59.3p
70
Lars Henrik Idivuoma
IFK Kiruna
42:23.254240
+10:37.63630
58.3p
71
Per Jonas Labba
IFK Kiruna
43:56.263560
+12:10.72950
56.0p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
16:19.97800
70.7p
2
Hanna Brodin
Falu IK
16:48.100750
+29.2850
68.2p
3
Linda Lundberg
Kalix SK
16:56.101590
+37.3690
67.5p
4
Ida Indahl
Camp Södergren SC
17:17.103660
+58.5760
65.9p
5
Maria Nordström
Gävle SK
17:18.103760
+59.5860
65.8p
6
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
17:52.107150
+1:33.9250
63.3p
7
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
17:53.107210
+1:34.9310
63.3p
8
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
18:02.108170
+1:43.10270
62.6p
9
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
18:04.108370
+1:45.10470
62.5p
10
Christina Hellberg Løvald
Sundbybergs IK
18:05.108420
+1:46.10520
62.4p
11
Josefin Halvarsson
Bodens SK
18:13.109230
+1:54.11330
61.9p
12
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
18:18.109750
+1:59.11850
61.5p
13
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
18:19.109810
+2:00.11910
61.5p
14
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
18:27.110690
+2:08.12790
60.9p
15
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
18:35.111480
+2:16.13580
60.4p
16
Cecilia Staaf Frenell
Hudiksvalls IF
18:36.111510
+2:17.13610
60.4p
17
Eva Johansson
Linköpings SK
18:38.111780
+2:19.13880
60.2p
18
Emmy Thelberg
Valbo Aif
18:40.111900
+2:21.14000
60.1p
19
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
18:40.111910
+2:21.14010
60.1p
20
Anna Nystedt
Stockviks SF
18:42.112170
+2:23.14270
60.0p
21
Cajsa Grape
Domnarvets GOIF
18:43.112260
+2:24.14360
59.9p
22
Kerstin Holmstrand
Åmotfors IF
18:45.112460
+2:26.14560
59.8p
23
Petra Nilsson
Åsarna IK
18:48.112770
+2:29.14870
59.6p
24
Terese Bergbom
Sävast Ski Team IF
18:49.112870
+2:30.14970
59.5p
25
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
18:50.112970
+2:31.15070
59.5p
26
Marlene Persson
Hudiksvalls IF
18:57.113640
+2:38.15740
59.0p
27
Frida Källberg
Tynderö IK
18:58.113780
+2:39.15880
59.0p
28
Maria Nordström
Camp Södergren SC
19:01.114030
+2:42.16130
58.8p
29
Emelie Stark
Nordingrå SK
19:04.114380
+2:45.16480
58.6p
30
Kristina Lycke
Malungs IF
19:11.115070
+2:52.17170
58.2p
31
Emilia Lindstedt
Domnarvets GOIF
19:13.115200
+2:54.17300
58.1p
32
Anja Ahnberg
Gellivare SK
19:16.115530
+2:57.17630
57.9p
33
Evelina Johansson
Hybo AIK
19:16.115580
+2:57.17680
57.9p
34
Celina Notfors
Östersunds SK
19:18.115700
+2:59.17800
57.8p
35
Malin Eriksson
Söderala AIK
19:18.115780
+2:59.17880
57.7p
36
Ida Lindkvist
Skogspojkarnas OK
19:21.116080
+3:02.18180
57.6p
37
Malin Nilsson
Malungs IF
19:22.116180
+3:03.18280
57.5p
38
Moa Ullén
Åsarna IK
19:27.116660
+3:08.18760
57.2p
39
Åsa Lif
Lima IF
19:29.116870
+3:10.18970
57.1p
40
Lina Öberg
Bergeforsens SK
19:32.117110
+3:13.19210
57.0p
41
Marika Sundin
Delsbo IF
19:33.117260
+3:14.19360
56.9p
42
Carolina Karlsson
Eksjö SOK
19:35.117400
+3:16.19500
56.8p
43
Lina Hultin
Garphyttans IF
19:35.117490
+3:16.19590
56.8p
44
Hanna Larsson
Hybo AIK
19:36.117580
+3:17.19680
56.7p
45
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
19:42.118140
+3:23.20240
56.4p
46
Bente Rost
Edsbyns SK
19:42.118160
+3:23.20260
56.4p
47
Frida Hallquist
Åsarna IK
19:43.118260
+3:24.20360
56.3p
48
Linnea Kastemyr
Månkarbo IF
19:44.118370
+3:25.20470
56.3p
49
Madeleine Norman
Graninge-Alliansen
19:50.118950
+3:31.21050
55.9p
50
Malin Svensson
IK Vista
19:54.119350
+3:35.21450
55.7p
51
Lisa Hallberg
IFK Mora SK
19:56.119550
+3:37.21650
55.6p
52
Sara Jobs
Sågmyra SK
19:58.119770
+3:39.21870
55.5p
53
Kajsa Thelberg
Brännans IF
20:06.120550
+3:47.22650
55.1p
54
Jenny Lundqvist
Gellivare SK
20:08.120790
+3:49.22890
54.9p
55
Emma Bergman
Månkarbo IF
20:09.120880
+3:50.22980
54.9p
56
Marielle Molander
Graninge-Alliansen
20:13.121290
+3:54.23390
54.7p
57
Malin Eriksson
Tierps IF
20:15.121400
+3:56.23500
54.6p
58
Ida Nilsson
Gellivare SK
20:16.121550
+3:57.23650
54.5p
59
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
20:17.121630
+3:58.23730
54.5p
60
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
20:21.122010
+4:02.24110
54.3p
61
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
20:21.122060
+4:02.24160
54.3p
62
Sofie Eriksson
Gellivare SK
20:25.122430
+4:06.24530
54.1p
63
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
20:25.122440
+4:06.24540
54.1p
64
Lisa J Svensson
Åsarna IK
20:32.123180
+4:13.25280
53.7p
65
Johanna Wetterheim
OK Gränsen
20:36.123510
+4:17.25610
53.5p
66
Moa Forsberg
IFK Mora SK
20:49.124830
+4:30.26930
52.9p
67
Vendela Eriksson
Husums IF SK
20:52.125160
+4:33.27260
52.7p
68
Ida Naartijärvi
Jukkasjärvi IF
21:00.125980
+4:41.28080
52.3p
69
Malin Landerdahl
Hägersta GF
21:10.126900
+4:51.29000
51.9p
70
Hanna Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
21:19.127890
+5:00.29990
51.4p
71
Emma Olsson
Hybo AIK
21:22.128180
+5:03.30280
51.3p
72
Matilda Svensson
Åmåls OK
21:27.128690
+5:08.30790
51.0p
73
Caroline Blombacke
Gellivare SK
21:28.128710
+5:09.30810
51.0p
74
Anna Berglöf
Årsunda IF
21:36.129500
+5:17.31600
50.7p
75
Sofia Gunnarsson
Lycksele IF
21:48.130700
+5:29.32800
50.1p
76
Lisa Gröning
Hedesunda IF
21:54.131300
+5:35.33400
49.9p
77
Åsa Kempe
Tynderö IK
22:03.132210
+5:44.34310
49.5p
78
Sofia Carlsson
Jäderfors SK
22:06.132530
+5:47.34630
49.3p
79
Sara Willner
Alnö SK
22:30.134960
+6:11.37060
48.3p
80
Inger Marit Kuorak
Gellivare SK
22:41.136060
+6:22.38160
47.8p
81
Frida Hansson
Ljusne AIK SK
23:26.140580
+7:07.42680
46.1p
82
Emmelie Pedersen
SK Bore
24:07.144660
+7:48.46760
44.6p
83
Ann Sofie Wase
Hällefors SK
25:30.152900
+9:11.55000
41.9p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
16:57.101610
67.5p
2
Therese Svensson
Järpens SK
16:58.101720
+1.10
67.4p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
17:27.104630
+30.2920
65.2p
4
Linda Danvind Malm
Vilhelmina IK
17:30.104970
+33.3260
64.9p
5
Lina Korsgren
Domnarvets GOIF
17:47.106610
+49.4900
63.7p
6
Sandra Haglund
Hybo AIK
17:47.106620
+50.4910
63.7p
7
Sofie Jonsson
Hudiksvalls IF
17:52.107150
+55.5440
63.3p
8
Johanna Engström
Timrå SOK
17:56.107550
+59.5840
63.0p
9
Terese Andersson
Stockviks SF
17:59.107850
+1:02.6140
62.8p
10
Moa Gomersson
IFK Mora SK
18:02.108160
+1:05.6450
62.6p
11
Sofia Engström
Timrå SOK
18:04.108340
+1:07.6630
62.5p
12
Mathilda Thomasdotter Myhr
Funäsdalens IF
18:07.108680
+1:10.6970
62.3p
13
Linn Sömskar
Röbäcks SK
18:09.108800
+1:11.7090
62.2p
14
Therese Carlsson
Zinkgruvans IF
18:11.109000
+1:13.7290
62.0p
15
Märta Larsen
Sundbybergs IK
18:17.109600
+1:19.7890
61.6p
16
Jennie Jirhed
Östersunds SK
18:20.109950
+1:23.8240
61.4p
17
Erica Ahnberg
Gellivare SK
18:24.110350
+1:27.8640
61.1p
18
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
18:25.110410
+1:27.8700
61.1p
19
Katja Schwartz
Åsarna IK
18:36.111520
+1:39.9810
60.4p
20
Anna Karlsson
Eksjö SOK
18:37.111610
+1:39.9900
60.3p
21
Emilia Eliasson
Gellivare SK
18:40.111900
+1:42.10190
60.1p
22
Johanna Jansson
IFK Mora SK
18:41.112000
+1:43.10290
60.1p
23
Sofie Ekberg
Gellivare SK
18:44.112370
+1:47.10660
59.8p
24
Ida Steffansson
Vansbro AIK SK
18:44.112390
+1:47.10680
59.8p
25
Elisabeth Nyström
Robertsfors IK
18:52.113100
+1:54.11390
59.4p
26
Caroline Westling
Sälens IF
19:00.113980
+2:03.12270
58.8p
27
Lina Larsson
Hybo AIK
19:02.114140
+2:05.12430
58.7p
28
Malin Hansson
IFK Mora SK
19:04.114380
+2:07.12670
58.6p
29
Frida Dahl Klockar
IFK Mora SK
19:05.114460
+2:08.12750
58.5p
30
Amanda Mattsson
Stockviks SF
19:16.115500
+2:18.13790
57.9p
31
Helena Wiklund
Hybo AIK
19:33.117250
+2:36.15540
56.9p
32
Lisa K Svensson
Åsarna IK
19:37.117690
+2:40.15980
56.6p
33
Jenny Jakobsson
Kalix SK
19:45.118440
+2:48.16730
56.2p
34
Alexandra Wennström
Gellivare SK
20:05.120450
+3:08.18740
55.1p
35
Malin Bragner
Frövi IK
20:05.120480
+3:08.18770
55.1p
36
Angelica Edvardsson
IK Jarl Rättvik
20:10.120920
+3:13.19210
54.9p
37
Josefin Hyttsten
Järpens SK
20:21.122030
+3:24.20320
54.3p
38
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
20:25.122440
+3:28.20730
54.1p
39
Linnéa Hedlund
Hägersta GF
20:27.122650
+3:30.20940
54.0p
40
Sofia Sepänmaa
Selånger SOK
20:30.122950
+3:33.21240
53.8p
41
Johanna Sievers
IFK Mora SK
20:52.125100
+3:54.23390
52.7p
42
Kristin Jonsson
Arvika IS
21:06.126550
+4:09.24840
52.0p
43
Linn Jansson
Häverödals IF
21:26.128570
+4:29.26860
51.1p
44
Lina Hallin
Östersunds SK
21:32.129110
+4:34.27400
50.8p
45
Camilla Martinsson
IFK Grängesberg SK
21:38.129700
+4:40.27990
50.6p
46
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
22:21.134090
+5:24.32380
48.7p
47
Hanna Oscarsson
Gellivare SK
22:34.135370
+5:37.33660
48.1p
48
Josefine Olsson
Ockelbo SK
22:38.135730
+5:41.34020
48.0p
49
Tove Fransson
Järla IF SK
25:44.154390
+8:47.52680
41.4p