27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Anna Simberg | SK Bore | 1:25:12.511100 | 73.8p | |
2 | Nina Lintzén | Årsunda IF | 1:25:49.514800 | 73.2p | |
3 | Jennie Öberg | Piteå Elit SK | 1:27:31.525000 | 71.8p | |
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Patrik Johansson | IFK Skövde SK | 1:12:51.437000 | 86.3p | |
2 | Pär Jonsson | Dala-Järna IK | 1:12:55.437400 | 86.2p | |
3 | Stefan Sunnerberg | SK Ringen | 1:13:48.442700 | 85.2p | |
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Ulf Jansson | Östervåla IF | 1:21:44.490300 | 76.9p | |
2 | Pär Höök | IFK Mora SK | 1:32:41.556000 | 67.8p | |
3 | Morgan Persson Gelius | Moelven Dalaträ IF | 1:34:29.566800 | 66.5p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Sonja Palm | Dala-Järna IK | 44:32.267100 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lisa Heens | Vansbro AIK SK | 40:30.242900 | 56.2p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Torgny Palm | Dala-Järna IK | 32:47.196600 | ||
2 | Johannes Runeson | Dala-Järna IK | 35:02.210100 | ||
3 | Daniel Andersson | IFK Grängesberg SK | 35:17.211600 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Elias Brindberg | Vansbro AIK SK | 33:17.199600 | 68.4p | |
2 | Erik Nordkvist | Gagnefs IF | 34:50.208900 | 65.4p | |
3 | Pontus Nordström | Östervåla IF | 38:01.228000 | 59.9p | |
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Moa Olsson | Vansbro AIK SK | 22:59.137800 | ||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Viktor Lundmark | Kvarnsvedens GOIF SK | 20:02.120100 | ||
2 | Ferry Svahn | Vansbro AIK SK | 20:34.123300 | ||
3 | August Spiik | Leksands SK | 21:07.126600 | ||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Amelia Furunäs | IFK Grängesberg SK | 13:14.79300 | ||
2 | Kajsa Högberg | Sellnäs IF | 14:17.85600 | ||
3 | Elin Theander | Äppelbo AIK | 14:37.87600 | ||
3.2km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Oskar Danielson Frost | Dala-Järna IK | 12:24.74300 | ||
2 | Emil Lundmark | Kvarnsvedens GOIF SK | 13:20.79900 | ||
3 | Albin Andersson | Ulriksbergs IK | 13:39.81800 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Alicia Furunäs | IFK Grängesberg SK | 12:46.76500 | ||
2 | Gabriella Thors | Malungs IF | 13:43.82200 | ||
3 | Ida Andersson | Sågmyra SK | 14:40.87900 | ||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 11:53.71200 | ||
2 | Natanael Pehrs | Dala-Järna IK | 12:21.74000 | ||
3 | Zeb Palm | Dala-Järna IK | 12:54.77300 | ||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lisbeth Lidman | OK Kåre | 46:04.276300 | 49.4p | |
2 | Therese Zäterkvist | Björbo IF | 1:07:06.402500 | 33.9p | |
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | |||||
1 | Lars Gunnarsson | Malungs IF | 37:19.223800 | 61.0p | |
2 | Gösta Lindkvist | Dala-Järna IK | 46:42.280100 | 48.8p | |
3 | Lars Björklund | IK Jarl Rättvik | 53:58.323700 | 42.2p |