Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdörullen
2009-09-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:09:57.419690
78.2p
2
Edvin Lindmark
Sundbybergs IK
1:09:58.419770
+0
78.2p
3
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:13:03.438210
+3:05.18420
74.9p
4
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
1:14:57.449640
+4:59.29850
73.0p
5
Anders Melén
Filipstads SF
1:15:35.453470
+5:37.33680
72.4p
6
Peter Larsson
Axa SC
1:15:54.455330
+5:56.35540
72.1p
7
Henrik Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:16:07.456670
+6:09.36880
71.9p
8
David Bejmer
Sundbybergs IK
1:20:51.485080
+10:53.65290
67.7p
9
Endre Stjernström
Sundbybergs IK
1:20:52.485110
+10:54.65320
67.7p
10
Torbjörn Furn
Sälens IF
1:25:22.512190
+15:25.92400
64.1p
H 35
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Ekberg
Nacka Värmdö SK
1:09:58.419730
78.2p
2
Magnus Graas
OK Linné
1:10:04.420350
+6.520
78.1p
3
Erik Fochsen
Nacka Värmdö SK
1:13:05.438480
+3:07.18650
74.9p
4
Martin Lasu
Nacka Värmdö SK
1:13:16.439530
+3:18.19700
74.7p
5
Peter Jamell
Nacka Värmdö SK
1:14:27.446610
+4:28.26780
73.5p
6
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
1:19:07.474620
+9:08.54790
69.2p
7
Johan Johansson
Östervåla IF
1:19:10.474910
+9:11.55080
69.1p
8
Per Ekman
Nacka Värmdö SK
1:19:10.474960
+9:12.55130
69.1p
9
Olle Paulsson
Nacka Värmdö SK
1:19:11.475020
+9:12.55190
69.1p
10
Peter Norin
Nacka Värmdö SK
1:19:23.476220
+9:24.56390
68.9p
11
Jukka Loukusa
Nacka Värmdö SK
1:22:20.493930
+12:22.74100
66.5p
12
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
1:36:47.580680
+26:49.160850
56.5p
H 50
30km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Roger Huononen
Stockholms RK
1:15:55.455410
72.1p
2
Peter Davidsson
Hallsta IK
1:16:05.456460
+10.950
71.9p
3
Kjell Johansson
Hällbybrunns IF
1:23:19.499800
+7:23.44290
65.7p
4
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
1:23:29.500860
+7:34.45350
65.6p
D 17
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Jansson
Nacka Värmdö SK
43:22.260190
67.2p
2
Lina Lindh
Nacka Värmdö SK
43:26.260550
+3.260
67.1p
3
Daniela Profir
Sundbybergs IK
53:24.320340
+10:01.60050
54.6p
4
Emelie Norlén
Sundbybergs IK
56:18.337740
+12:55.77450
51.7p
D 21 Motion
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Margareta Palmqvist
Nacka Värmdö SK
1:08:05.408490
42.8p
H 21 Motion
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Bergvall
Storfors SK
43:07.258620
67.6p
2
Johan Stenberg
Stockholms SIF
43:48.262730
+41.4010
66.5p
3
Andreas Westman
Djurmo
45:09.270840
+2:02.12120
64.5p
4
Niklas Mörkberg
Eskilstuna IK
46:05.276460
+2:58.17740
63.2p
5
Rikard Svedberg
Stockholms SIF
47:27.284660
+4:20.25940
61.4p
6
Håkan Andersson
Nybro Ski
49:27.296650
+6:20.37930
58.9p
7
Markus Månblad
Valbo Aif
52:46.316580
+9:39.57860
55.2p
8
Dan Wallerman
Nacka Värmdö SK
53:21.320030
+10:14.61310
54.6p
9
Stefan Kopperud
Nacka Värmdö SK
58:15.349470
+15:08.90750
50.0p