Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet sprint
2010-11-13
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Stina Nilsson
Malungs IF
2
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
3
Maja Falk
Ulricehamns IF
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
5
Josefin Nilsson
Filipstads SF
6
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
B-Final
7
Anna Dyvik
Leksands SK
8
Isabelle Persson
Stockviks SF
9
Jonna Sundling
IFK Umeå
10
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
11
Ingeranne Stroem Nakstad
Byåsen IL
12
Emma Gustafson
Offerdals SK
Kvartsfinal
13
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
13
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
16
Marika Backman
Hede SK
16
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
16
Emma Dahlgren
Filipstads SF
16
Therese Axelsson
SK Bore
16
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
21
Rebecka Dannberg
Storviks IF
21
Madeleine Bohlin
Svegs IK
21
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
21
Matilda Andersson
Häggenås SK
21
Isabella Dannberg
Storviks IF
26
Karin Bergman
Svegs IK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
2
Ewelina Marcisz
Halicz Ustryke Dolne
3
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
4
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
5
Emelie Cedervärn
Ulricehamns IF
6
Maria Nordström
Gävle SK
B-Final
7
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
8
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
9
Lisa Dahl
Offerdals SK
10
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
11
Magdalena Kozielska
Uks Regle Koscielisko
12
Lina Hultin
Garphyttans IF
Semifinal
13
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
14
Louise Persson
Stockviks SF
14
Julia Jansson
Månkarbo IF
14
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
17
Evelina Bångman
Offerdals SK
17
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
17
Patrycja Wachala
Lks Witow Mszana Dolna
17
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
17
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
22
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
22
Viktoria Brink
Njutångers IF
22
Hanna Larsson
Hybo AIK
22
Lina Karlsson
Östersunds SK
22
Ida Clareus
Offerdals SK
27
Olivia Lundström
Stockviks SF
27
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
27
Monica Wiklund
Hybo AIK
27
Moa Strömquist
Östersunds SK
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
2
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
3
Hanna Brodin
Åsarna IK
4
Laure Barthelemy
Pays Rochois
5
Hanna Falk
Ulricehamns IF
6
Laurien van der Graaff
Ski Club Davos
B-Final
7
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
8
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
9
Susanne Nyström
Laisvalls SK
10
Linn Sömskar
IFK Umeå
11
Mia Eriksson
IFK Tärendö
12
Manon Locatelli
Maudre
Kvartsfinal
13
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
13
Anouk Picon Faivre
Pontarlier
13
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
16
Masako Ishida
Hokkaido Ski Team
16
Madoka Natsumi Jr
Hokkaido Ski Team
16
Helene Söderlund
IFK Mora SK
16
Daria Gaiazova
Skielite
16
Emilie Vina
Taninges Praz De Lys
21
Marion Buillet
Les Saisies
21
Michiko Kashiwabara
Japan
21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
21
Aurore Cuinet
Skieurs Rousselands
21
Ingrid Vikman
Östersunds SK
26
Calia Bourgeois
Lans En Vercors
26
Anna Haag
IFK Mora SK
26
Eva Svensson
IFK Mora SK
26
Anna Simberg
Piteå Elit SK
26
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
2
Martin Riseth
Melhus IL
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
4
Elias Alvebro
Häggenås SK
5
Severin Lilleberg
Byåsen IL
6
Ola Nesvold
Ålen IL
B-Final
7
Marcus Ruus
Gillberga SK
8
Even Moholt
Ålen IL
9
Anton Hedlund
Åshammars IK
10
Erik Söderlund
SK Bore
11
Gustav Nystedt
Stockviks SF
12
Johan Forsberg
IFK Umeå
Kvartsfinal
13
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
13
Nils Persson
Östersunds SK
13
Olof Andersson
Häggenås SK
16
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
16
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
16
Emil Sorsell
Storforshei IF
16
Martin Lysø Sommerseth
Byåsen IL
16
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
21
Lars Ove Aunli
Kyrksaeteroera IL
21
August Nilsson
Östersunds SK
21
Pierre Ohlson
Filipstads SF
21
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
21
Erik Skoglund
Lucksta IF
26
Erik Strindlund
Östersunds SK
26
Ben Oerjan Lillemark
Steinkjer Skl
26
Patrik Millestu
Häggenås SK
26
Isak Saetermo
Storforshei IF
26
Sebastian Benonisen
Norway
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
2
Simon Persson
Lucksta IF
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
4
Nils Magnus Boeen Grave
IL Korlevoll
5
Daniel Svensson
IFK Mora SK
6
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
B-Final
7
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
8
Mads Ek Stroem
Bærums Skiklubb
9
Oscar Kardin
Offerdals SK
10
Jack Impola
Malungs IF
11
Haakon Egeland
Strindheim IL
12
Carl Quicklund
Östersunds SK
Kvartsfinal
13
Rolf Einar Jensen
Bossmo Ytteren IL
13
Mathias Jonasson
Östersunds SK
13
Niklas Persson
Falu IK
16
Linus Öberg
Bergeforsens SK
16
Mateusz Ligocki
Poland
16
Mathias Rundgreen
Byåsen IL
16
Sondre Oldervoll
Byåsen IL
16
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
21
Per Sandberg
Filipstads SF
21
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
21
Tomasz Kaczmarzyk
Nks Trojwies Beskzka
21
David Nordström
Täfteå IK
21
Joergen Bye Brevik
Strindheim IL
26
David Brunn
Mkl Kremnica
26
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
26
Andrzej Nedza Kubiniec
Uks Regle Koscielisko
26
Erik Simberg
SK Bore
26
Jergus Koplik
Dubnica Nad Vahom
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emil Jönsson
Årsunda IF
2
Jesper Modin
Piteå Elit SK
3
Devon Kershaw
Ona-Wa-Su
4
Len Valjas
Team Hardwood
5
Yuichi Onda
Eiko Seminar
B-Final
6
Mats Larsson
Åsarna IK
7
Morten Vannebo
Steinkjer Skl
8
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
9
Markus Ottosson
IFK Umeå
10
Keishin Yoshida
Japan
11
Maciej Kreczmer
Lks Poroniec Poronin
Semifinal
12
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
13
Len Vaijas
Team Hardwood
Kvartsfinal
14
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
14
Björn Lind
IFK Umeå
14
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
17
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
17
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
17
Robin Norum
IFK Umeå
17
Philip Widmer
Canmore Nordic Ski Club
17
Philipp Furrer
SC Gotthard Andermatt
22
Nobu Naruse
Gifu Hino Motors
22
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
22
Anton Lindblad
Östersunds SK
22
Anders Södergren
Östersunds SK
22
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
27
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
27
Gustav Nordström
Gävle SK
27
Stefan Kuhn
Canmore Nordic Ski Club
27
Peter Mlynar
Tj v Tatry