Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia Cup, Klassiskt
2010-12-05
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, fristil
Åsarnaspelen, sprint >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
41:08.246700
89.7p
2
Martin Johansson
IFK Mora SK
41:34.249320
+26.2520
88.8p
3
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
41:34.249350
+26.2550
88.8p
4
Lars Suther
IFK Mora SK
41:39.249830
+31.3030
88.6p
5
Anton Sjöholm
Östersunds SK
41:42.250110
+34.3310
88.5p
6
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
41:56.251540
+48.4740
88.0p
7
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
42:03.252210
+55.5410
87.8p
8
Oskar Svärd
Försvarets Sk
42:03.252230
+55.5430
87.8p
9
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
42:07.252640
+59.5840
87.6p
10
David Frisk
IFK Mora SK
42:08.252770
+1:00.5970
87.6p
11
Fredrik Byström
Sollefteå SK
42:15.253430
+1:07.6630
87.3p
12
Anton Lindblad
Östersunds SK
42:17.253630
+1:09.6830
87.3p
13
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
42:22.254100
+1:14.7300
87.1p
14
Bill Impola
Malungs IF
42:23.254220
+1:15.7420
87.1p
15
Anders Svanebo
Stockviks SF
42:33.255230
+1:25.8430
86.7p
16
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
42:33.255290
+1:25.8490
86.7p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
42:39.255850
+1:31.9050
86.5p
18
Martin Larsson
Arvika IS
42:42.256120
+1:34.9320
86.4p
19
Hampus Lindblom
Åsarna IK
42:47.256610
+1:39.9810
86.3p
20
Robin Norum
IFK Umeå
42:55.257410
+1:47.10610
86.0p
21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
42:56.257520
+1:48.10720
86.0p
22
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
42:58.257780
+1:50.10980
85.9p
23
David Hedlund
Piteå Elit SK
43:07.258600
+1:59.11800
85.6p
24
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
43:13.259260
+2:05.12460
85.4p
25
Robert Blomqvist
IF Minken
43:27.260620
+2:19.13820
84.9p
26
Markus Nilsson
IF Minken
43:28.260750
+2:20.13950
84.9p
27
Gustav Nordström
Gävle SK
43:32.261190
+2:24.14390
84.7p
28
Per Lindgren
Kalix SK
43:35.261440
+2:27.14640
84.7p
28
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
43:35.261440
+2:27.14640
84.7p
30
Lars Nelson
Funäsdalens IF
43:37.261630
+2:29.14830
84.6p
31
Jim Åhl
Bodens SK
43:38.261700
+2:30.14900
84.6p
32
Tor Larsson
Storumans IK
43:38.261740
+2:30.14940
84.6p
33
Anders Jonsson
Stockviks SF
43:39.261800
+2:31.15000
84.5p
34
Janne Stenback
Lapin Veikot
43:45.262400
+2:37.15600
84.4p
35
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
43:57.263640
+2:49.16840
84.0p
36
Carl Quicklund
Östersunds SK
44:15.265430
+3:07.18630
83.4p
37
Erik Berglund
Lycksele IF
44:16.265520
+3:08.18720
83.4p
38
Markus Leijon
IFK Mora SK
44:16.265550
+3:08.18750
83.4p
39
Magnus Engström
Stockviks SF
44:27.266650
+3:19.19850
83.0p
40
Marcus Svelander
Åsarna IK
44:31.267020
+3:23.20220
82.9p
41
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
44:32.267100
+3:24.20300
82.9p
42
Erik Silfver
Lucksta IF
44:33.267210
+3:25.20410
82.8p
43
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
44:44.268340
+3:36.21540
82.5p
44
Anders Högberg
IFK Umeå
44:57.269660
+3:49.22860
82.1p
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:20.271910
+4:12.25110
81.4p
46
Tobias Nilsson
IFK Umeå
45:31.273050
+4:23.26250
81.1p
47
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
45:35.273480
+4:27.26680
80.9p
48
Jens Hulgaard
Danmark
45:36.273530
+4:28.26730
80.9p
49
Klas Nilsson
Bodens SK
45:43.274270
+4:35.27470
80.7p
50
Johan Eriksson
Åsarna IK
45:53.275220
+4:45.28420
80.4p
51
Joakim Jonsson
Storumans IK
45:58.275710
+4:50.28910
80.3p
52
Anton Södergren
Skellefteå SK
46:09.276850
+5:01.30050
79.9p
53
Rasmus Blom
Högsäters GF
46:21.278070
+5:13.31270
79.6p
54
Eric Storvall
IK Kronan
46:29.278820
+5:21.32020
79.4p
55
Fredrik Lindström
Lycksele IF
47:12.283170
+6:04.36370
78.2p
56
Ronny Wedin
Norbergs SK
47:23.284280
+6:15.37480
77.9p
57
Daniel Johansson
IFK Umeå
47:34.285340
+6:26.38540
77.6p
58
Max Själin
Storumans IK
47:49.286870
+6:41.40070
77.2p
59
Carl Olander
OK Landehof
48:04.288350
+6:56.41550
76.8p
60
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
48:34.291390
+7:26.44590
76.0p
61
Joel Sjölander
Bondsjöhöjdens IK
49:21.296050
+8:13.49250
74.8p
62
Emil Lagergren
Tynderö IK
49:32.297160
+8:24.50360
74.5p
63
Torsten Kempe
Tynderö IK
49:37.297670
+8:29.50870
74.4p
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Björn Lind
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Robert Åkerblom Andersson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Rosvall
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Östberg
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathias Fredriksson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Westman
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lövgren
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
30:34.183330
78.4p
2
Sara Lindborg
Östersunds SK
31:28.188760
+54.5330
76.5p
3
Eva Svensson
IFK Mora SK
31:30.188990
+56.5560
76.5p
4
Mia Eriksson
IFK Tärendö
31:40.189940
+1:06.6510
76.2p
5
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
31:58.191760
+1:24.8330
75.6p
6
Helene Söderlund
IFK Mora SK
32:25.194460
+1:51.11030
74.7p
7
Jenny Hansson
Östersunds SK
32:28.194720
+1:53.11290
74.6p
8
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
32:28.194790
+1:54.11360
74.6p
9
Susanne Nyström
Laisvalls SK
32:29.194800
+1:54.11370
74.6p
10
Therese Svensson
Åsarna IK
33:08.198700
+2:33.15270
73.4p
11
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
33:28.200740
+2:54.17310
72.8p
12
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
33:35.201470
+3:01.18040
72.5p
13
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
33:36.201590
+3:02.18160
72.5p
14
Anna Simberg
Piteå Elit SK
33:45.202470
+3:11.19040
72.2p
15
Hanna Seppas
IFK Mora SK
33:49.202890
+3:15.19460
72.1p
16
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
34:05.204460
+3:31.21030
71.7p
17
Ida Indahl
Camp Södergren SC
34:31.207070
+3:57.23640
70.9p
18
Nina Lintzén
Årsunda IF
34:59.209830
+4:25.26400
70.1p
19
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
35:01.210000
+4:26.26570
70.1p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
35:02.210100
+4:27.26670
70.0p
21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
35:04.210390
+4:30.26960
70.0p
22
Kristina Lycke
Malungs IF
35:15.211480
+4:41.28050
69.7p
23
Amanda Mattsson
Stockviks SF
35:23.212260
+4:49.28830
69.4p
24
Emma Wikén
Åsarna IK
35:32.213140
+4:58.29710
69.2p
25
Maria Sundström
Strömnäs GIF
36:07.216690
+5:33.33260
68.3p
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
36:28.218720
+5:53.35290
67.7p
27
Eva Johansson
Linköpings SK
36:32.219190
+5:58.35760
67.6p
28
Petra Nilsson
Åsarna IK
37:38.225780
+7:04.42350
65.9p
29
Emelie Stark
Nordingrå SK
38:44.232300
+8:09.48870
64.4p
30
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
40:06.240590
+9:32.57160
62.5p
-
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Anna Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Catrin Fjällström
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Ekberg
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa K Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-