Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen, fristil
2010-12-12
Deltävling i
Team Sportia Cup/Scandic cup
<<< Åsarnaspelen, sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Lindblad
Östersunds SK
35:25.212480
89.6p
2
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
35:29.212850
+3.270
89.5p
3
Mathias Fredriksson
Axa SC
35:39.213810
+13.1230
89.1p
4
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
35:48.214720
+22.2140
88.7p
5
Martin Johansson
IFK Mora SK
36:00.215960
+34.3380
88.3p
6
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
36:01.216060
+35.3480
88.2p
7
Lars Nelson
Funäsdalens IF
36:07.216610
+41.4030
88.0p
8
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
36:26.218580
+1:01.6000
87.3p
9
David Frisk
IFK Mora SK
36:30.218900
+1:04.6320
87.2p
10
Anders Jonsson
Stockviks SF
36:31.219070
+1:05.6490
87.1p
11
Andreas Svanebo
Stockviks SF
36:37.219690
+1:12.7110
86.9p
12
Henrik Forsberg
Tullus Sg
36:51.221030
+1:25.8450
86.4p
13
Martin Liljemark
SK Bore
36:53.221220
+1:27.8640
86.3p
14
Pontus Olsson
Bodens SK
36:53.221280
+1:28.8700
86.3p
15
Anders Högberg
IFK Umeå
36:54.221360
+1:28.8780
86.3p
16
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
36:55.221450
+1:29.8870
86.2p
17
Joakim Engström
IFK Mora SK
36:59.221880
+1:34.9300
86.1p
18
Patrik Karlsson
Garphyttans IF
37:02.222140
+1:36.9560
86.0p
18
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
37:02.222140
+1:36.9560
86.0p
20
Espen Forsell
Tullus Sg
37:04.222320
+1:38.9740
85.9p
21
Wenlong Xu
China
37:06.222500
+1:40.9920
85.9p
22
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
37:06.222530
+1:40.9950
85.9p
23
Lars Suther
IFK Mora SK
37:10.222940
+1:44.10360
85.7p
24
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
37:11.223090
+1:46.10510
85.7p
25
Robin Norum
IFK Umeå
37:22.224130
+1:56.11550
85.3p
26
Magnus Engström
Stockviks SF
37:23.224230
+1:57.11650
85.3p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
37:27.224690
+2:02.12110
85.1p
28
Ted Armgren
Vilhelmina IK
37:33.225210
+2:07.12630
84.9p
29
Erik Silfver
Lucksta IF
37:35.225430
+2:09.12850
84.8p
30
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
37:36.225580
+2:11.13000
84.8p
31
Erik Andersson
Malungs IF
37:38.225720
+2:12.13140
84.7p
32
Christian Bache
Tullus Sg
37:45.226470
+2:19.13890
84.5p
33
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
37:46.226530
+2:20.13950
84.5p
34
Qinghai Sun
China
37:57.227610
+2:31.15030
84.1p
35
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
37:59.227800
+2:33.15220
84.0p
36
Jim Åhl
Bodens SK
38:03.228220
+2:37.15640
83.9p
37
Tor Larsson
Storumans IK
38:04.228350
+2:38.15770
83.8p
38
Christofer Eriksson
Ilsbo SK
38:11.229050
+2:45.16470
83.6p
39
Marcus Svelander
Åsarna IK
38:20.229920
+2:54.17340
83.3p
40
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
38:21.230050
+2:55.17470
83.3p
41
Gustav Nordström
Gävle SK
38:22.230110
+2:56.17530
83.2p
42
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
38:25.230420
+2:59.17840
83.1p
43
David Hedlund
Piteå Elit SK
38:26.230500
+3:00.17920
83.1p
44
Hampus Lindblom
Åsarna IK
38:26.230570
+3:00.17990
83.1p
45
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
38:32.231160
+3:06.18580
82.9p
46
Zhihui Li
China
38:35.231440
+3:09.18860
82.8p
47
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
38:39.231820
+3:13.19240
82.7p
48
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
38:44.232390
+3:19.19810
82.5p
49
Bill Impola
Malungs IF
38:47.232640
+3:21.20060
82.4p
50
Anton Södergren
Skellefteå SK
38:53.233290
+3:28.20710
82.2p
51
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
38:57.233690
+3:32.21110
82.0p
52
Kristian Wulff
Danmark
38:59.233870
+3:33.21290
82.0p
53
Joakim Jonsson
Storumans IK
39:00.233940
+3:34.21360
82.0p
54
Asger Fischer Moelgaard
Holte Ski
39:06.234500
+3:40.21920
81.8p
55
Klas Nilsson
Bodens SK
39:11.235040
+3:45.22460
81.6p
56
Teodor Peterson
Åsarna IK
39:17.235650
+3:51.23070
81.4p
57
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
39:18.235760
+3:52.23180
81.4p
58
Johan Eriksson
Åsarna IK
39:23.236270
+3:57.23690
81.2p
59
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
39:27.236600
+4:01.24020
81.1p
60
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
39:32.237130
+4:06.24550
80.9p
61
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
39:42.238190
+4:17.25610
80.6p
62
Jens Hulgaard
Danmark
39:59.239840
+4:33.27260
80.1p
63
Erik Wickström
IF Hallby SOK
40:02.240110
+4:36.27530
80.0p
64
Rasmus Blom
Högsäters GF
40:06.240570
+4:40.27990
79.9p
65
Mikael Persson
Vilhelmina IK
40:10.240900
+4:44.28320
79.8p
66
Johanna Edin
Kovlands IF
40:11.241010
+4:45.28430
79.7p
67
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
40:16.241570
+4:50.28990
79.5p
68
Max Själin
Storumans IK
40:18.241750
+4:52.29170
79.5p
69
Emil Lagergren
Tynderö IK
40:26.242590
+5:01.30010
79.2p
70
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:31.243020
+5:05.30440
79.1p
71
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
40:33.243290
+5:08.30710
79.0p
72
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
40:35.243400
+5:09.30820
79.0p
73
Erik Berglund
Lycksele IF
40:58.245780
+5:33.33200
78.3p
74
Beejan Kangarloo
Kemira IF
41:12.247130
+5:46.34550
77.9p
75
Petter Torås Halseth
Stod IL
41:16.247530
+5:50.34950
77.8p
76
Tobias Engblom
Stockviks SF
41:24.248340
+5:58.35760
77.5p
77
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
41:42.250150
+6:16.37570
77.0p
78
Erik Johansson
Tranemo IF
41:50.250950
+6:24.38370
76.8p
79
Seyed Sattar Seyd
Kemira IF
41:52.251130
+6:26.38550
76.7p
80
Ronny Wedin
Norbergs SK
42:06.252510
+6:40.39930
76.3p
81
Carl Olander
OK Landehof
42:13.253240
+6:47.40660
76.1p
82
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
42:32.255160
+7:06.42580
75.6p
83
Kristian Dahlström
Åmåls OK
42:40.255990
+7:15.43410
75.4p
84
Brynjar Leo Kristinsson
IF Hallby SOK
42:56.257510
+7:30.44930
74.9p
85
Yasin Shemshaki
Kemira IF
43:01.258060
+7:35.45480
74.8p
86
Emil Ekman
IF Hallby SOK
43:01.258090
+7:36.45510
74.8p
87
Torsten Kempe
Tynderö IK
43:06.258530
+7:40.45950
74.7p
88
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
43:48.262710
+8:22.50130
73.5p
89
Sovid Jafari
Kemira IF
44:24.266320
+8:58.53740
72.6p
90
Philip Askeroth
IK Stern
45:37.273640
+10:11.61060
70.8p
91
Alireza Moghdid
Kemira IF
46:09.276830
+10:43.64250
70.0p
92
Seyedmahmoud Jafari
Kemira IF
47:24.284310
+11:58.71730
68.3p
-
Erik Forsgren
Tullus Sg
23:59:58.8639700
-
-
Andri Steindorsson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Knut Joramo
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Torstein Stenersen
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Eric Storvall
IK Kronan
23:59:59.8639800
-
-
Anders Solin
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Cesar Baena
IK Livsnerven
23:59:59.8639800
-
-
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Li Hongxue
China
26:52.161100
75.6p
2
Mia Eriksson
IFK Tärendö
27:08.162740
+16.1540
74.8p
3
Susanne Nyström
Laisvalls SK
27:10.162960
+18.1760
74.7p
4
Jenny Hansson
Östersunds SK
27:18.163780
+26.2580
74.3p
5
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
27:26.164570
+34.3370
74.0p
6
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
27:41.166080
+49.4880
73.3p
7
Helene Söderlund
IFK Mora SK
27:47.166670
+55.5470
73.0p
8
Yuanyuan Liu
China
27:47.166690
+55.5490
73.0p
9
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:48.166710
+56.5510
73.0p
10
Yingcui e
China
27:50.166920
+58.5720
72.9p
10
Eva Svensson
IFK Mora SK
27:50.166920
+58.5720
72.9p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
28:16.169500
+1:24.8300
71.7p
13
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
28:16.169530
+1:24.8330
71.7p
14
Therese Svensson
Åsarna IK
28:24.170330
+1:32.9130
71.4p
15
Elin Mattsson
SK Bore
28:50.172970
+1:58.11770
70.3p
16
Linn Sömskar
IFK Umeå
28:51.173040
+1:59.11840
70.2p
17
Anna Simberg
Piteå Elit SK
28:59.173840
+2:07.12640
69.9p
18
Dandan Man
China
29:14.175340
+2:22.14140
69.3p
19
Sanna Hallberg
Åsarna IK
29:16.175570
+2:24.14370
69.2p
20
Jennie Jirhed
Östersunds SK
29:40.177990
+2:48.16790
68.2p
21
Emma Wikén
Åsarna IK
29:45.178450
+2:53.17250
68.0p
22
Ulrica Persson
Sunne SLF
29:46.178510
+2:54.17310
68.0p
23
Emelie Larsson
Sweden
29:46.178530
+2:54.17330
68.0p
24
Nina Lintzén
Årsunda IF
29:56.179510
+3:04.18310
67.6p
25
Laila Kveli
Lierne IL
30:02.180170
+3:10.18970
67.4p
26
Catrin Fjällström
Lycksele IF
30:04.180370
+3:12.19170
67.3p
27
Kristina Lycke
Malungs IF
30:13.181280
+3:21.20080
66.9p
28
Eva Johansson
Linköpings SK
30:39.183820
+3:47.22620
66.0p
29
Song Bo
China
30:39.183890
+3:47.22690
66.0p
30
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
30:45.184480
+3:53.23280
65.7p
31
Lisa K Svensson
Åsarna IK
30:46.184540
+3:54.23340
65.7p
32
Ida Indahl
Camp Södergren SC
30:48.184710
+3:56.23510
65.7p
33
Petra Nilsson
Åsarna IK
30:54.185320
+4:02.24120
65.4p
34
Kajsa Snihs
IK Jarl Rättvik
30:59.185810
+4:07.24610
65.3p
35
Frida Hallquist
Åsarna IK
31:31.189040
+4:39.27840
64.1p
36
Anna Nordgren
Orsa SK
31:45.190420
+4:53.29220
63.6p
37
Marielle Molander
Graninge-Alliansen
31:47.190670
+4:55.29470
63.5p
38
Anna Nystedt
Stockviks SF
33:15.199450
+6:23.38250
60.7p
39
Emelie Stark
Nordingrå SK
33:36.201560
+6:44.40360
60.0p
40
Åsa Lif
Lima IF
33:49.202880
+6:57.41680
59.6p
41
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
34:41.208070
+7:49.46870
58.1p
42
Evelina Johansson
Hybo AIK
37:40.225930
+10:48.64730
53.4p
-
Mona Brorsson
Västvärmlands OK
23:59:59.8639800
-
-
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Annika Löfström
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
24:45.148420
82.3p
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
25:22.152170
+37.3650
80.2p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
25:24.152360
+39.3840
80.1p
4
Håkan Emilsson
Offerdals SK
25:24.152370
+39.3850
80.1p
5
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
25:26.152530
+41.4010
80.0p
5
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
25:26.152530
+41.4010
80.0p
5
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
25:26.152530
+41.4010
80.0p
8
Jens Burman
Åsarna IK
25:31.153050
+46.4530
79.8p
9
Olof Andersson
Häggenås SK
25:44.154320
+59.5800
79.1p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
25:45.154470
+1:00.5950
79.0p
11
Anton Hedlund
Åshammars IK
25:58.155780
+1:13.7260
78.3p
12
Johan Forsberg
IFK Umeå
26:00.155920
+1:15.7400
78.2p
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
26:08.156720
+1:23.8200
77.8p
14
Pierre Ohlson
Filipstads SF
26:08.156760
+1:23.8240
77.8p
15
Erik Söderlund
SK Bore
26:10.156900
+1:24.8380
77.7p
16
Jincai Shang
China
26:13.157210
+1:27.8690
77.6p
17
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
26:17.157660
+1:32.9140
77.3p
18
Adam Clareus
Offerdals SK
26:27.158690
+1:42.10170
76.8p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
26:35.159480
+1:50.10960
76.4p
20
Patrik Millestu
Häggenås SK
26:40.159900
+1:54.11380
76.2p
21
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
26:40.159960
+1:55.11440
76.2p
22
Daniel Holmgren
IFK Umeå
26:49.160810
+2:03.12290
75.8p
23
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
26:49.160830
+2:04.12310
75.8p
24
Emil Svensson
Åsarna IK
26:50.160910
+2:04.12390
75.7p
25
Nils Persson
Östersunds SK
26:50.160960
+2:05.12440
75.7p
26
Victor Hallquist
Åsarna IK
26:53.161280
+2:08.12760
75.5p
27
Zackarias Toresson
OK Nackhe
26:54.161350
+2:09.12830
75.5p
28
Simon Fors
Domnarvets GOIF
26:58.161760
+2:13.13240
75.3p
29
Philip Burland
Bergeforsens SK
27:02.162100
+2:16.13580
75.1p
30
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
27:05.162410
+2:19.13890
75.0p
31
Jacob Engström
Kalix SK
27:20.163980
+2:35.15460
74.2p
32
Erik Strindlund
Östersunds SK
27:29.164830
+2:44.16310
73.9p
33
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
27:31.165090
+2:46.16570
73.7p
34
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
27:32.165160
+2:47.16640
73.7p
35
Gustav Nystedt
Stockviks SF
27:33.165260
+2:48.16740
73.7p
36
Maxim Murashkin
Bodens SK
27:42.166150
+2:57.17630
73.2p
37
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
27:44.166360
+2:59.17840
73.2p
38
Joakim Eriksson
Tierps IF
27:46.166550
+3:01.18030
73.1p
39
Viktor Ranerfors
Rembo IK
28:07.168600
+3:21.20080
72.1p
40
Leo Larsen
Sundbybergs IK
28:07.168620
+3:22.20100
72.1p
41
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
28:08.168700
+3:22.20180
72.1p
42
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
28:10.168900
+3:24.20380
72.0p
43
Gustav Lundholm
Ramsele IK
28:14.169350
+3:29.20830
71.8p
44
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
28:15.169460
+3:30.20940
71.8p
45
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
28:17.169600
+3:31.21080
71.7p
46
Ludvig Nordqvist
Sya SK
28:21.170020
+3:36.21500
71.5p
47
Anton Åström
Bodens SK
28:22.170100
+3:36.21580
71.5p
48
Kim Nilsson
Töcksfors IF
28:22.170140
+3:37.21620
71.5p
49
Erik Skoglund
Lucksta IF
28:24.170350
+3:39.21830
71.4p
50
David Adolfsson
Täfteå IK
28:24.170360
+3:39.21840
71.4p
51
Jimmy Seger
Boo IF
28:27.170660
+3:42.22140
71.2p
52
Gustav Wikman
Alnö SK
28:32.171160
+3:47.22640
71.0p
53
Albin Jonsson
Högbo GOIF
28:48.172770
+4:03.24250
70.3p
54
Axel Jonsson
Duveds IF
28:51.173000
+4:05.24480
70.2p
55
Per Bennermo
Hybo AIK
28:52.173100
+4:06.24580
70.2p
56
Jesper Boman
Strömnäs GIF
28:54.173350
+4:09.24830
70.1p
56
Viktor Forsblom
Falu IK
28:54.173350
+4:09.24830
70.1p
58
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
28:59.173870
+4:14.25350
69.9p
59
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
29:00.173940
+4:15.25420
69.9p
60
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
29:04.174330
+4:19.25810
69.7p
61
Tobias Palolampi
Tynderö IK
29:04.174390
+4:19.25870
69.7p
62
August Nilsson
Östersunds SK
29:10.174970
+4:25.26450
69.4p
63
Erik Eriksson
Norsjö SK
29:20.175990
+4:35.27470
69.0p
64
Mikael Edström
Strömnäs GIF
29:24.176360
+4:39.27840
68.9p
65
Simon Svanebo
Alnö SK
29:55.179470
+5:10.30950
67.6p
66
Emil Svensson
Marhults SOFK
29:59.179870
+5:14.31350
67.5p
67
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
30:01.180020
+5:16.31500
67.4p
68
Jonas Björklund
Alnö SK
30:11.181010
+5:25.32490
67.0p
69
Johan Nilsson
Edsbyns SK
30:11.181070
+5:26.32550
67.0p
70
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
30:13.181250
+5:28.32730
66.9p
71
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
30:14.181310
+5:28.32790
66.9p
72
Måns Sunesson
Sellnäs IF
30:21.182020
+5:36.33500
66.7p
73
Erik Öman
Hägglunds IOFK
30:22.182180
+5:37.33660
66.6p
74
Joakim Hedlund
Tullus Sg
30:27.182610
+5:41.34090
66.4p
75
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
31:08.186790
+6:23.38270
64.9p
76
Anton Johansson
Tranemo IF
31:21.188040
+6:36.39520
64.5p
77
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
31:21.188070
+6:36.39550
64.4p
78
Erik Bröte
Sundbybergs IK
31:30.188910
+6:44.40390
64.2p
79
Henric Öberg
Strömnäs GIF
31:49.190870
+7:04.42350
63.5p
80
Erik Andersson
Häggenås SK
32:15.193420
+7:30.44900
62.6p
-
Anders Vedin
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wuopio
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Iversen
Varden Il,
23:57.143640
85.2p
2
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
24:08.144740
+11.1000
84.5p
3
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
24:12.145130
+14.1390
84.3p
4
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
24:21.146090
+24.2350
83.7p
5
Daniel Svensson
IFK Mora SK
24:25.146490
+28.2750
83.5p
6
Simon Hallström
Idre SK
24:28.146730
+30.2990
83.3p
7
Jack Impola
Malungs IF
24:32.147130
+34.3390
83.1p
8
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
24:32.147150
+35.3410
83.1p
9
Carl Quicklund
Östersunds SK
24:39.147860
+42.4120
82.7p
10
Karl-Johan Westberg
Borås SK
24:47.148670
+50.4930
82.2p
11
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:08.150710
+1:10.6970
81.0p
12
Simon Sveder
Högbo GOIF
25:08.150750
+1:11.7010
81.0p
13
Mathias Jonasson
Östersunds SK
25:13.151280
+1:16.7540
80.7p
14
Simon Persson
Lucksta IF
25:14.151350
+1:17.7610
80.7p
15
Torstein Oestnor
Lierne IL
25:15.151440
+1:18.7700
80.6p
16
Niklas Persson
Falu IK
25:15.151460
+1:18.7720
80.6p
17
Arvid Forss
Åsarna IK
25:22.152190
+1:25.8450
80.2p
18
Oscar Persson
SK Bore
25:36.153560
+1:39.9820
79.5p
19
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
25:41.154020
+1:43.10280
79.2p
20
Peppe Femling
Högbo GOIF
25:42.154170
+1:45.10430
79.2p
21
Niklas Henriksson
Bodens SK
25:46.154510
+1:48.10770
79.0p
22
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
25:50.154940
+1:53.11200
78.7p
22
David Nordström
Täfteå IK
25:50.154940
+1:53.11200
78.7p
24
Niklas Niska
Pajala IF
25:52.155100
+1:54.11360
78.7p
25
Per Lindgren
Kalix SK
25:53.155200
+1:55.11460
78.6p
26
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
25:59.155870
+2:02.12130
78.3p
27
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
25:59.155880
+2:02.12140
78.3p
28
Emil Linell
Högbo GOIF
26:04.156320
+2:06.12580
78.0p
29
Lasse Hulgaard
København SK
26:07.156650
+2:10.12910
77.9p
30
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
26:10.156910
+2:12.13170
77.7p
31
Jakob Sundin
Nordingrå SK
26:18.157780
+2:21.14040
77.3p
32
Arvid Elffors
Lucksta IF
26:22.158170
+2:25.14430
77.1p
33
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
26:24.158380
+2:27.14640
77.0p
34
Johan Lövgren
Vännäs SK
26:26.158520
+2:28.14780
76.9p
35
Adam Karlsson
Garphyttans IF
26:29.158850
+2:32.15110
76.7p
36
Per Sandberg
Filipstads SF
26:29.158870
+2:32.15130
76.7p
37
Johan Häggström
Kalix SK
26:32.159100
+2:34.15360
76.6p
38
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
26:32.159160
+2:35.15420
76.6p
39
Anton Sjökvist
IK Jarl Rättvik
26:36.159530
+2:38.15790
76.4p
40
Bob Impola
Malungs IF
26:36.159580
+2:39.15840
76.4p
41
David Sjögren
Töcksfors IF
26:47.160670
+2:50.16930
75.8p
42
Andre Larsson
Svegs IK
26:51.161040
+2:54.17300
75.7p
43
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
26:53.161250
+2:56.17510
75.6p
44
Daniel Karlsson
Östersunds SK
26:54.161380
+2:57.17640
75.5p
45
Petter Hedman
IFK Umeå
26:58.161700
+3:00.17960
75.3p
46
Viktor Hansson
Garphyttans IF
27:00.161900
+3:02.18160
75.2p
47
Erik Stark
Nordingrå SK
27:00.161980
+3:03.18240
75.2p
48
Jonas Häggström
Anundsjö IF
27:07.162660
+3:10.18920
74.9p
49
Linus Öberg
Bergeforsens SK
27:15.163430
+3:17.19690
74.5p
50
Anton Öqvist
Häverödals IF
27:16.163510
+3:18.19770
74.5p
51
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
27:17.163620
+3:19.19880
74.4p
52
Emil Persson
SK Bore
27:20.163920
+3:22.20180
74.3p
53
Jesper Nyström
Falu IK
27:26.164570
+3:29.20830
74.0p
54
Elias Brindbergs
Vansbro AIK SK
27:28.164740
+3:31.21000
73.9p
55
Anthony Sorsa
Gellivare SK
27:29.164860
+3:32.21120
73.8p
56
Douglas Amos
Stratton Mountain School
27:50.166970
+3:53.23230
72.9p
57
Joakim Persson
Antnäs BK
27:52.167100
+3:54.23360
72.8p
58
Johan Byström
Täfteå IK
27:54.167340
+3:57.23600
72.7p
59
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
28:08.168760
+4:11.25020
72.1p
60
Jonas Langman
Leksands SK
28:09.168850
+4:12.25110
72.0p
61
Marcus Beldt Karlsson
Bergeforsens SK
28:16.169580
+4:19.25840
71.7p
62
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
28:23.170250
+4:26.26510
71.4p
63
Anton Svensson
Åsarna IK
28:37.171620
+4:39.27880
70.8p
64
Per Gunnarsson
Lycksele IF
28:38.171720
+4:40.27980
70.8p
65
Johan Persson
Järpens SK
28:42.172130
+4:44.28390
70.6p
66
Carl Engström
OK Landehof
28:46.172510
+4:48.28770
70.5p
67
Alexander Eriksson
Täfteå IK
28:50.172910
+4:52.29170
70.3p
68
Erik Frost
IFK Mora SK
29:12.175190
+5:15.31450
69.3p
69
Anton Hammar
IFK Strömsund
29:30.176930
+5:32.33190
68.6p
70
Johan Sjödin
Lycksele IF
29:31.177050
+5:34.33310
68.6p
71
Magnus Björk
IK Rex
29:55.179420
+5:57.35680
67.7p
72
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
29:59.179860
+6:02.36120
67.5p
73
Alexander Pastukhov
Vålådalen SK
30:49.184840
+6:52.41100
65.6p
74
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
31:43.190270
+7:46.46530
63.7p
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sveder
Hällefors SK
23:59:58.8639700
-
-
Samuel Lindehag
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Julius Källgård
OK Nackhe
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Nilsson
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-
-
Olle Lindfors
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Svedlund
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Arnesson
Idre SK
23:59:59.8639800
-
-
Richard Burland
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
14:20.85970
72.8p
2
Stina Nilsson
Malungs IF
14:26.86550
+5.480
72.3p
3
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
14:44.88340
+23.2270
70.8p
4
Julia Svan
Vansbro AIK SK
14:49.88890
+29.2820
70.4p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
15:07.90620
+46.4550
69.0p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
15:08.90750
+47.4680
68.9p
7
Maja Falk
Ulricehamns IF
15:28.92770
+1:08.6700
67.4p
8
Sofie Elebro
IFK Umeå
15:29.92800
+1:08.6730
67.4p
9
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
15:31.93080
+1:11.7010
67.2p
10
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
15:36.93500
+1:15.7430
66.9p
11
Anna Dyvik
Leksands SK
15:42.94140
+1:21.8070
66.4p
12
Josefin Nilsson
Filipstads SF
15:58.95700
+1:37.9630
65.4p
13
Mikaela Wedin
Stockviks SF
15:59.95800
+1:38.9730
65.3p
14
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
16:03.96230
+1:42.10160
65.0p
15
Julia Dahl
Sya SK
16:05.96460
+1:44.10390
64.8p
16
Katarina Olsson
Fränsta IK
16:06.96540
+1:45.10470
64.8p
17
Lina Kardin
Offerdals SK
16:08.96790
+1:48.10720
64.6p
18
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
16:10.96970
+1:50.10900
64.5p
19
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:14.97350
+1:53.11280
64.3p
20
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
16:20.97940
+1:59.11870
63.9p
21
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
16:21.98010
+2:00.11940
63.8p
22
Moa Wikberg
Grava SK
16:22.98180
+2:02.12110
63.7p
23
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
16:23.98250
+2:02.12180
63.7p
24
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
16:32.99130
+2:11.13060
63.1p
25
Frida Hedman
Skellefteå SK
16:35.99490
+2:15.13420
62.9p
26
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
16:42.100170
+2:22.14100
62.4p
27
Sara Hallquist
Åsarna IK
16:50.100910
+2:29.14840
62.0p
28
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
17:01.102050
+2:40.15980
61.3p
29
Frida Persson
Eksjö SOK
17:01.102070
+2:41.16000
61.3p
30
Therese Axelsson
SK Bore
17:02.102180
+2:42.16110
61.2p
31
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
17:06.102590
+2:46.16520
61.0p
32
Linn Högman
Malmbergets Aif
17:07.102620
+2:46.16550
60.9p
33
Matilda Andersson
Häggenås SK
17:16.103590
+2:56.17520
60.4p
34
Helena Lundkvist
Kalix SK
17:22.104130
+3:01.18060
60.1p
35
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
17:24.104320
+3:03.18250
59.9p
36
Isabella Dannberg
Storviks IF
17:35.105400
+3:14.19330
59.3p
37
Sofie Svensson
IK Vista
17:47.106690
+3:27.20620
58.6p
38
Rebecka Dannberg
Storviks IF
17:52.107160
+3:31.21090
58.4p
39
Sara Pittsa
Gellivare SK
17:59.107830
+3:38.21760
58.0p
40
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
18:00.107970
+3:40.21900
57.9p
41
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
18:05.108440
+3:44.22370
57.7p
42
Sofia Rylander
IFK Mora SK
18:11.109030
+3:50.22960
57.3p
43
Marika Backman
Hede SK
18:17.109660
+3:56.23590
57.0p
44
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
18:17.109680
+3:57.23610
57.0p
45
Anna Gunnars
IFK Mora SK
18:35.111420
+4:14.25350
56.1p
46
Elsa Eriksson
Sya SK
18:54.113340
+4:33.27270
55.2p
47
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
19:01.114070
+4:41.28000
54.8p
48
Karin Bergman
Svegs IK
19:20.115930
+4:59.29860
53.9p
-
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
-
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Märta Jakobsson
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Emma Dahlgren
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Felice Hedberg
Norbergs SK
23:59:59.8639800
-
-
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Gustafson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Xin Li
China
14:16.85540
73.2p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:44.88340
+28.2700
70.8p
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
14:49.88830
+32.3190
70.4p
4
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
14:59.89830
+42.4190
69.6p
5
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
15:01.90030
+44.4390
69.5p
6
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
15:02.90130
+45.4490
69.4p
7
Lisa Dahl
Offerdals SK
15:10.90940
+54.5300
68.8p
8
Maria Nordström
Gävle SK
15:12.91190
+56.5550
68.6p
9
Marika Sundin
Delsbo IF
15:14.91360
+58.5720
68.5p
10
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
15:21.92050
+1:05.6410
68.0p
10
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
15:21.92050
+1:05.6410
68.0p
12
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
15:25.92410
+1:08.6770
67.7p
13
Maria Sundström
Strömnäs GIF
15:32.93100
+1:15.7460
67.2p
14
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
15:33.93270
+1:17.7630
67.1p
15
Louise Persson
Stockviks SF
15:49.94830
+1:32.9190
66.0p
16
Ingela Andersson
IFK Arvidsjaur SK
15:51.95060
+1:35.9420
65.8p
17
Frida Erkers
Leksands SK
15:54.95320
+1:37.9680
65.6p
18
Malin Nilsson
Malungs IF
15:54.95330
+1:37.9690
65.6p
19
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
16:03.96200
+1:46.10560
65.0p
20
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
16:07.96680
+1:51.11040
64.7p
21
Evelina Bångman
Offerdals SK
16:08.96780
+1:52.11140
64.6p
22
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
16:14.97360
+1:58.11720
64.2p
23
Bente Rost
Edsbyns SK
16:18.97700
+2:01.12060
64.0p
24
Ida Clareus
Offerdals SK
16:18.97740
+2:02.12100
64.0p
25
Hanna Larsson
Hybo AIK
16:18.97780
+2:02.12140
64.0p
26
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
16:20.97980
+2:04.12340
63.8p
27
Malin Eriksson
Tierps IF
16:26.98500
+2:09.12860
63.5p
28
Viktoria Brink
Njutångers IF
16:29.98840
+2:13.13200
63.3p
29
Anna Österberg
Graninge-Alliansen
16:29.98870
+2:13.13230
63.3p
30
Julia Jansson
Månkarbo IF
16:36.99560
+2:20.13920
62.8p
31
Maria Bois
Malungs IF
16:36.99570
+2:20.13930
62.8p
32
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
16:43.100220
+2:26.14580
62.4p
33
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
17:00.101970
+2:44.16330
61.3p
34
Emma Bergman
Månkarbo IF
17:01.102010
+2:44.16370
61.3p
35
Ida Nilsson
Gellivare SK
17:01.102040
+2:45.16400
61.3p
36
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
17:14.103330
+2:57.17690
60.5p
37
Alexandra Persson
IFK Tärendö
17:15.103450
+2:59.17810
60.5p
38
Malin Fredriksson
Lycksele IF
17:19.103800
+3:02.18160
60.2p
39
Lina Karlsson
Östersunds SK
17:25.104420
+3:08.18780
59.9p
40
Madelene Norman
Graninge-Alliansen
17:29.104860
+3:13.19220
59.6p
41
Olivia Lundström
Stockviks SF
17:32.105160
+3:16.19520
59.5p
42
Alicia Kallin
IFK Mora SK
17:40.105950
+3:24.20310
59.0p
43
Sara Nyström
Skellefteå SK
17:51.107000
+3:34.21360
58.4p
44
Lovisa Ottosson
Åsarna IK
17:53.107240
+3:37.21600
58.3p
45
Monica Wiklund
Hybo AIK
17:55.107470
+3:39.21830
58.2p
46
Moa Forsberg
IFK Mora SK
18:04.108350
+3:48.22710
57.7p
47
Erika Edvardsson
IK Jarl Rättvik
19:02.114130
+4:45.28490
54.8p
-
Anna K Maliwan
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Landström
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
-
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Maria Nordström
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Forsberg
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Cajsa Grape
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Nathalie Ohlson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Blombacke
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-