Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2011-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Mullsjö SOK
Plats: Mullsjö
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristina Roberto
Karlslunds IF SF
2:33:56.923560
61.1p
2
Kristina Eliasson
Boxholm-Ekeby SK
2:37:31.945000
59.4p
3
Helena Karlsson
Faik
2:42:14.973380
57.3p
D 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Katarina Eriksson
Östgöta Helikopterskola IF
2:41:26.968540
57.7p
2
Tina Karling Hellsvik
IK Gandvik
3:01:32.1089190
50.1p
3
Suzanne Eriksson
OK Landehof
3:14:28.1166730
46.2p
D 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
2:42:45.976440
57.1p
2
Annika Bergengren
Lugi SK
3:04:46.1108550
49.1p
3
Susanne Haag
OK Gränsen
3:24:43.1228260
43.6p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:59:00.713900
84.5p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:59:17.715640
84.2p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
2:01:54.731320
81.9p
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Johansson
Linköpings SK
2:08:06.768540
76.8p
2
Sören Thörnqvist
IFK Skövde SK
2:17:32.825190
70.2p
3
Göran Karlsson
IK Vista
2:18:27.830610
69.6p
H 50
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
2:15:44.814300
71.4p
2
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
2:20:18.841710
68.5p
3
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:24:19.865800
66.1p
H 60
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:30:26.902570
62.8p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:33:16.919510
61.4p
3
Jimmy Nordli
Trøsken IL
2:33:54.923390
61.1p
D 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Agnes Dickèr
Borås SK
1:29:44.538360
57.2p
2
Filippa Johansson
Jönköpings OK
1:35:01.570090
54.1p
3
Linnea Andersson
IK Vista
1:38:38.591770
52.1p
H 20
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Wahl
IK Vista
1:11:07.426630
72.2p
2
Linus Wahl
IK Vista
1:12:59.437810
70.4p
3
David Olofsson
IF Hagen SK
1:19:03.474230
65.0p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Chris Nyström
K3 IF
2:39:46.958580
58.4p
2
Håkan Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:41:17.967670
57.7p
3
Erik Lundqvist
Ärna IF Uppsala Garnison
2:43:56.983540
56.6p
H/D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johanna Wetterheim
IF Hallby SOK
1:22:23.494280
62.3p
2
Magnus Norburg
Jönköping
1:23:43.502220
61.4p
3
Erik Winlöf
IK Wilske
1:24:01.504050
61.1p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Stråkenloppet 2022
Stråkenloppet 2019
Stråkenloppet 2018
Stråkenloppet 2017
Stråkenloppet 2016
Stråkenloppet 2015
Stråkenloppet 2014
Stråkenloppet 2013
Stråkenloppet 2012
Stråkenloppet 2011
Stråkenloppet 2010
Stråkenloppet 2009
Stråkenloppet 2007
Stråkenloppet 2006
Stråkenloppet 2005
Stråkenloppet 2004
Stråkenloppet 2003
Tävlingar i närheten
Rådarullen 2011
Höstrullen 2011
Tidaholmsloppet 2011
Träningstävling 2011
Landsjön Runt 2011
Västgötafinalen 2011
Mullsjöskejten 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan