20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 58:48.352700 | 81.9p | ||||
2 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 59:33.357200 | 80.5p | ||||
3 | Erik Söderlund | SK Bore | 1:02:12.373100 | 76.1p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 58:55.353400 | 81.7p | ||||
2 | Per Sandberg | Filipstads SF | 59:48.358700 | 80.1p | ||||
3 | Andreas Grann | Sunne SLF | 1:00:01.360000 | 79.7p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Martin Liljemark | SK Bore | 57:42.346100 | 84.0p | ||||
2 | Bill Impola | Malungs IF | 57:44.346300 | 83.9p | ||||
3 | Simon Kvarnström | Ekshärads SF | 1:00:13.361200 | 79.4p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Peter Mårtensson | Axa SC | 1:11:20.427900 | 64.0p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Jonas Eriksson | SK Bore | 1:03:12.379100 | 74.6p | ||||
2 | Henrik Landström | Säffle OK | 1:05:05.390400 | 71.8p | ||||
3 | Robert Berg | Sunne SLF | 1:08:36.411500 | 67.2p | ||||
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Owe Holmstrand | Finnskogarnas SK | 1:08:26.410500 | 67.4p | ||||
2 | Kent Andersson | Sunne SLF | 1:08:29.410800 | 67.3p | ||||
3 | Åke Svensson | Sisu Forshaga SK | 1:11:21.428000 | 64.0p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Maja Falk | Ulricehamns IF | 33:22.200100 | 69.7p | ||||
2 | Moa Wikberg | Grava SK | 33:51.203000 | 68.7p | ||||
3 | Josefin Nilsson | Filipstads SF | 33:52.203100 | 68.7p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Emilie Cedervärn | Ulricehamns IF | 32:13.193200 | 72.2p | ||||
2 | Helena Olsson | Brandsbols SK | 40:28.242700 | 57.5p | ||||
3 | Louise Danielsson Meiling | Åmotfors IF | 40:41.244000 | 57.2p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 31:51.191000 | 73.0p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Malin Svensson | Årjängs IF | 16:39.99800 | |||||
2 | Julia Eriksson | Årjängs IF | 16:40.99900 | |||||
3 | Elin Bryne | IK Fryken | 18:07.108600 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Sandra Olsson | SK Bore | 15:59.95800 | |||||
2 | Josefin Nilsson | IK Fryken | 18:46.112500 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Viktor Thorn | Bengtsfors Bois | 14:17.85600 | |||||
2 | Tomas Bryntesson | Töcksfors IF | 15:35.93400 | |||||
3 | Victor Remneland | Bengtsfors Bois | 16:14.97300 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Anton Persson | SK Bore | 14:24.86300 | |||||
2 | Markus Grann | Sunne SLF | 15:36.93500 | |||||
3 | Jonatan Forsman | Grava SK | 15:50.94900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Wilma Persson | Älgå SK | 10:10.60900 | |||||
2 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 10:20.61900 | |||||
3 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 10:30.62900 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Frida Svensson | Filipstads SF | 9:46.58500 | |||||
2 | Vilma Ling | Årjängs IF | 10:11.61000 | |||||
3 | Jenny Nilsson | Töcksfors IF | 10:44.64300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Ida Melén | Filipstads SF | 9:24.56300 | |||||
2 | Emma Stenmark | Brandsbols SK | 9:38.57700 | |||||
3 | Elin Theander | Äppelbo AIK | 9:39.57800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Mathilda Ruus | Årjängs IF | 8:06.48500 | |||||
2 | Linn Gustafsson | Grava SK | 8:24.50300 | |||||
3 | Sofie Nilsson | Töcksfors IF | 8:53.53200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 9:28.56700 | |||||
2 | Tobias Carlsson | Bengtsfors Bois | 9:50.58900 | |||||
3 | Olle Persson | IK Fryken | 10:24.62300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Viktor Gustafsson | Grava SK | 9:01.54000 | |||||
2 | Adrian Lundberg | Hagfors SF | 9:32.57100 | |||||
3 | Viktor Brandt | Grava SK | 9:47.58600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 9:03.54200 | |||||
2 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 9:09.54800 | |||||
3 | Elias Edvinsson | Hagfors SF | 9:13.55200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 8:06.48500 | |||||
2 | Adrian Dahlström | Åmåls OK | 8:09.48800 | |||||
3 | Jonathan Hallstensson | Älgå SK | 8:29.50800 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Sandra Ringsby | Töcksfors IF | 7:04.42300 | |||||
2 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 7:10.42900 | |||||
3 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 7:22.44100 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart | ||||||||
1 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 6:40.39900 | |||||
2 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 6:41.40000 | |||||
3 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 6:55.41400 |