Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
1:57:22.704120
89.4p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:57:22.704160
89.4p
3
David Frisk
IFK Mora SK
1:57:23.704250
89.4p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:07:34.765380
80.5p
1
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:07:34.765380
80.5p
3
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:12:58.797760
76.5p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Johansson
Linköpings SK
2:06:30.758960
81.3p
2
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:09:02.774150
79.4p
3
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:12:30.794990
76.8p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Martens
Malungs IF
2:13:24.800380
76.1p
2
Bengt Björklund
Karlslunds IF SF
2:16:25.818460
74.1p
3
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:17:25.824450
73.4p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Otto Leikvangen
Örnulf
2:17:25.824410
73.4p
2
Mats Larsson
Malungs IF
2:27:53.887200
67.2p
3
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:32:15.913490
64.8p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Olsson
Särna SK
2:24:36.867530
69.0p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:26:54.881340
67.7p
3
Lars Janlöv
IF Åland
2:33:11.919080
64.4p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole R Sandstad
Grue Finnskog IL
2:24:53.869210
68.8p
2
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:37:48.946780
62.1p
3
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:38:07.948600
62.0p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:15:54.815330
77.8p
2
Susanne Hedlund
Granbergsdals IF
2:18:19.829850
76.4p
3
Emilia Forsman
SK Bore
2:25:18.871750
72.8p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Larsson
Hagfors SF
2:20:11.841020
75.4p
2
Eva Halvarsson Lönn
Stora Tuna IK SK
2:43:25.980430
64.7p
3
Lotta Melin
Malungs IF
2:45:27.992620
63.9p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Ingrids
Dala-Järna IK
1:04:14.385330
68.3p
2
Moa Wikberg
Grava SK
1:05:52.395150
66.3p
3
Johanna Sarenmark
Leksands SK
1:13:58.443770
58.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
55:19.331840
81.3p
2
Oscar Persson
SK Bore
55:21.332080
81.2p
3
Tom Impola
Malungs IF
56:34.339330
79.2p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Höjdgraf
Din webbläsare stödjer inte HTML5, uppgradera till en
modern webbläsare
för att se graferna
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Morapinglan 2011
Björnjakten 2011
Boreloppet 2011
Vårpoffen 2011
O2-Sprinten 2011
Grönklittsjakten 2011
Lilla Limaloppet 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan